Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüote testimine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Embrüote testimine

Postitas:
Kägu

Kas embrüote testimine on Haigekassa raha eest või tuleb seda enda raha eest teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda raha eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

Kas sa tundsid testimise vastu huvi niisama või oli palju katkemisi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

Kas sa tundsid testimise vastu huvi niisama või oli palju katkemisi?

Mul on kokku olnud 5 katkemist.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ilmselt probleemist. Vajadusel saadetakse ka välismaistesse laboritesse testimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

Juudas, kust sellised arstid tulevad? Nad ei tea bioloogiast mitte midagi! See on mingi tsaariaegne arvamus, enne kui teadus sai embrüo arengu bioloogia selgeks. Arstid kes selliseid jutte räägivad saavad ainult ravimeid määrata mille toimemehhanismist nad midagi ei jaga!

Embrüoid testitakse selleks et valida mitmest embrüost kõige tervem. Eestis testitakse ainult aneuploidia suhtes, välismaal tehakse ka kallimaid teste, kus uuritakse ka DNA katkeid ja mutatsioone, mis võib põhjustada loote peetumist embrüonaalse arenguetapi jooksul (kuni 10ndl).  Kui embüo ei kinnitu, siis võib tegemist olla emakapoolne, selle vastu aitab ERA test. Kui embrüo kinnitub kuid peetub, siis põhjus peitub embrüo geneetilistes vigades. Nende vastu saab testida PGS abil. See on üsna täpne ja PGS testitud embrüotega IVF edukus üle 70%! Viga vastuses võib juhtuda haruldases olukorras kus embrüo on mosaiikne, ehk lootekesta DNA ei klapi loote enda DNA-ga, kuna PGS proovi jaoks rakukesi eemaldatakse lootekesta kihist, mitte lootest endast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

Juudas, kust sellised arstid tulevad? Nad ei tea bioloogiast mitte midagi! See on mingi tsaariaegne arvamus, enne kui teadus sai embrüo arengu bioloogia selgeks. Arstid kes selliseid jutte räägivad saavad ainult ravimeid määrata mille toimemehhanismist nad midagi ei jaga!

Embrüoid testitakse selleks et valida mitmest embrüost kõige tervem. Eestis testitakse ainult aneuploidia suhtes, välismaal tehakse ka kallimaid teste, kus uuritakse ka DNA katkeid ja mutatsioone, mis võib põhjustada loote peetumist embrüonaalse arenguetapi jooksul (kuni 10ndl). Kui embüo ei kinnitu, siis võib tegemist olla emakapoolne, selle vastu aitab ERA test. Kui embrüo kinnitub kuid peetub, siis põhjus peitub embrüo geneetilistes vigades. Nende vastu saab testida PGS abil. See on üsna täpne ja PGS testitud embrüotega IVF edukus üle 70%! Viga vastuses võib juhtuda haruldases olukorras kus embrüo on mosaiikne, ehk lootekesta DNA ei klapi loote enda DNA-ga, kuna PGS proovi jaoks rakukesi eemaldatakse lootekesta kihist, mitte lootest endast.

Mulle on kaks arsti öelnud, et pole mõtet testida, kui pole teada, et vanematel võib mingeid geene olla, mis mingit haigust edasi kannavad. Aneuploidia ei ole ju asi, mis on pärilik vaid tekib loote arengu käigus – või ma olen millestki valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst ütles, et ta ei näe testimisel mõtet. Testimine võib ka valetulemuse anda sõltuvalt kus kohast proov võetakse. Õiges keskkonnas rakuke võib iseend ilusasti parandada.

Juudas, kust sellised arstid tulevad? Nad ei tea bioloogiast mitte midagi! See on mingi tsaariaegne arvamus, enne kui teadus sai embrüo arengu bioloogia selgeks. Arstid kes selliseid jutte räägivad saavad ainult ravimeid määrata mille toimemehhanismist nad midagi ei jaga!

Embrüoid testitakse selleks et valida mitmest embrüost kõige tervem. Eestis testitakse ainult aneuploidia suhtes, välismaal tehakse ka kallimaid teste, kus uuritakse ka DNA katkeid ja mutatsioone, mis võib põhjustada loote peetumist embrüonaalse arenguetapi jooksul (kuni 10ndl). Kui embüo ei kinnitu, siis võib tegemist olla emakapoolne, selle vastu aitab ERA test. Kui embrüo kinnitub kuid peetub, siis põhjus peitub embrüo geneetilistes vigades. Nende vastu saab testida PGS abil. See on üsna täpne ja PGS testitud embrüotega IVF edukus üle 70%! Viga vastuses võib juhtuda haruldases olukorras kus embrüo on mosaiikne, ehk lootekesta DNA ei klapi loote enda DNA-ga, kuna PGS proovi jaoks rakukesi eemaldatakse lootekesta kihist, mitte lootest endast.

Mulle on kaks arsti öelnud, et pole mõtet testida, kui pole teada, et vanematel võib mingeid geene olla, mis mingit haigust edasi kannavad. Aneuploidia ei ole ju asi, mis on pärilik vaid tekib loote arengu käigus – või ma olen millestki valesti aru saanud?

Jah, aneuploidia tekib sugurakkude arengu käigus. See tekib ka noortel aga vanusega need vead oluliselt sagenevad. Aneuploidia on kõige sagedes embrüo viga, kuid mõnikord on probleem mutatsioonides, kuigi kronosoomide arv on õige. PGS saabki olla kas PGT-A (või PGS, aneuploidia), või PGT-M (või PGD, päritavad mutatsioonid või haigused). Eestis tehakse enamasti esimest et otsustada kas embrüot siirata. PGD on kallim ja proov saadetakse välismaale. PGD on vajalik kui on oht et laps pärib mõnda ohtlikku haigust, või mõni mutatsioon võib olla embrüole saatuslik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Embrüote testimine