Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emme, mul läks kunagi pesukapsel katki ja panin sõrme suhu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Emme, mul läks kunagi pesukapsel katki ja panin sõrme suhu

Postitas:
Kägu

Ütles, et see juhtus umbes paar aastat tagasi ja sõrme suhu pannes oli väga kibe olnud.

Kurb muidugi, et ta ei julenud omal ajal mulle seda ütlema tulla, aga hakkasin mõtlema, et kas peaks ta laskma üle vaadata? Äkki on sees kahjustused vmt?

0
-61
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ütles, et see juhtus umbes paar aastat tagasi ja sõrme suhu pannes oli väga kibe olnud.

Kurb muidugi, et ta ei julenud omal ajal mulle seda ütlema tulla, aga hakkasin mõtlema, et kas peaks ta laskma üle vaadata? Äkki on sees kahjustused vmt?

Tundub, et sul endal on kahjustused. Kindlasti roni praeguses olukorras selle probleemiga EMOsse või perearsti juurde.

+55
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

#facepalm

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeesus 😂 😂😂 Kutsu kohe kiirabi. Muidugi enne veendu, et keegi saab Su last hoidma tulla, sest karta on, et seesama kiirabi Su otse hullumajja viib.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub, et sõrm on juba korduvalt vetsupaberist läbi läinud ja ka mõju avaldanud. Ega jah, MRT peast jne jne…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vana laps on? Mida suurem on, seda väiksem on tõenäosus, et midagi sai kahjustada. Erakorralisse ei pea jooksma, kui laps muidu terve, aga perearstiga võiksid küll ühendust võtta ja paluda saatekirju uuringutele, et vajadusel õigel ajal jaole saada.

Ära pane neid ironiseerivaid vastuseid tähele. Kui neil oma lapsega midagi sellist juhtuks, siis jookseksid nad kohe erakorralisse. Pesukapslid on väikese lapse organismile samasugune mürk nagu torusiili joomine.

+3
-44
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vana laps on? Mida suurem on, seda väiksem on tõenäosus, et midagi sai kahjustada. Erakorralisse ei pea jooksma, kui laps muidu terve, aga perearstiga võiksid küll ühendust võtta ja paluda saatekirju uuringutele, et vajadusel õigel ajal jaole saada.

Ära pane neid ironiseerivaid vastuseid tähele. Kui neil oma lapsega midagi sellist juhtuks, siis jookseksid nad kohe erakorralisse. Pesukapslid on väikese lapse organismile samasugune mürk nagu torusiili joomine.

Näpuotsast tilk ja paar aastat tagasi?! Ega ei imesta, et meil raha ei ole raskelt haigeid lapsi ravida või vähihaigetele ravimeid kindlustada. Ja enne kui midagi väidad, tee vähemalt faktid selgeks endale. Klassifikatsiooni järgi on pesukapsel ja torusiil ikka väga erinevad asjad. Väga erinevad.

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väikeste lastega pered, palun pange oma pesukapslid kohta, kust lapsed neid kätte ei saa!

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe teemaalgatajaga ongi selles, et need inimesed jookseksid KOHE erakorralisse, mitte ei küsiks PAAR AASTAT hiljem perekoolist, et kas tuleks kiirabi kutsuda.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et üritasid mingit naljapostitust teha. Ei tulnud välja, proovi uuesti.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Analüüsi enne juttu ja siis kommenteeri.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin tuleb nüüd jah hinge kinni hoida kuni laps 78 saab. Väga kahetsusväärne, et teil nii juhtus muidugi.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe teemaalgatajaga ongi selles, et need inimesed jookseksid KOHE erakorralisse, mitte ei küsiks PAAR AASTAT hiljem perekoolist, et kas tuleks kiirabi kutsuda.

Teemaalgatajal polnud ju võimalust kohe erakorralisse joosta, kui laps sellest talle paar aastat hiljem rääkis.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on need väga head postitused võttes kokku valdava osa EMO ummistavate patsientide vaimse taseme.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helista mürgistusabisse, rahustavad su maha. Isegi kui su laps oleks valget kärbseseent lakkunud, siis paar aastat hiljem ei pea küll muretsema.

Õnneks ei ole tegu tapvalt mürgise ainega ja dr Nurm ei ole kuulnud, et geelkapslite “maitsmine” oleks kunagi surmaga lõppenud. Tõenäoliselt seetõttu, et laste puhul on tegu üsna väikeste kogustega mürgiainetega, mida nad suudavad alla neelata. Arvatavasti on geel ka üsna vastiku maitsega, mistõttu sülitab laps selle välja ega neela tervenisti alla. http://www.lastehaigla.ee/mida-teha-kui-laps-on-neelanud-pesukapsleid/

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on need väga head postitused võttes kokku valdava osa EMO ummistavate patsientide vaimse taseme.

Väljavõte lastehaigla lehelt:

Teise sammuna tuleb võtta kõne mürgistusinfoliinile numbril 16662, kus spetsialistid oskavad adekvaatset nõu anda, mida edasi teha. Nemad ütlevad ka, kas tuleks helistada kiirabisse ja annavad juhiseid edasiseks käitumiseks. Igal juhul peaks kodukeemiat neelanud last arstile näitama!

0
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõin kunagi supitaldrikutäie rotimürki. Ilma naljata, tegelikult sõin ka teismelisena. Mitte mõhkugi ei teinud, isegi mitte kõhuvalu ei tekkinud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pesukapslid on väikese lapse organismile samasugune mürk nagu torusiili joomine.

Kle, torusiil söövitaks su pesu kohe läbi, aga pesuvahendiga siiski pesed oma pesu kogu aeg. Lisaks on jutt mitme aasta tagusest juhtumist ja laps pani lihtsalt pesuainese sõrme suhu, mitte ei joonud pudelitäit pesugeeli ära. Ole normaalne. Mürk on ka Coca Cola, mis söövitab hamba üsna lühikese aja jooksul ära (on tehtud katseid, kus hammas on pandud Coca Cola sisse), ometigi inimesed vabatahtlikult joovad seda ja samamoodi ei jookse keegi EMOsse kui laps kloorivett basseinis alla neelab või šampooni duši all suhu läheb.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal polnud ju võimalust kohe erakorralisse joosta, kui laps sellest talle paar aastat hiljem rääkis.

Täpselt, nii et praegu on juba kaugelt liiga hilja muretseda või kuhugi joosta.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe teemaalgatajaga ongi selles, et need inimesed jookseksid KOHE erakorralisse

Minu esimene reaktsioon on olnud ikka 16662, sealt saab asjalikku nõu, mida teha (ja mida mitte) ja kiire tegutsemine võib olla oluline! Väga tõsise asja korral helistaks  enne 112 ka, ise ei hakkaks küll kuhugi minema.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahe teemaalgatajaga ongi selles, et need inimesed jookseksid KOHE erakorralisse

Minu esimene reaktsioon on olnud ikka 16662, sealt saab asjalikku nõu, mida teha (ja mida mitte) ja kiire tegutsemine võib olla oluline! Väga tõsise asja korral helistaks enne 112 ka, ise ei hakkaks küll kuhugi minema.

Kindlasti 112

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väljavõte lastehaigla lehelt:

Teise sammuna tuleb võtta kõne mürgistusinfoliinile numbril 16662, kus spetsialistid oskavad adekvaatset nõu anda, mida edasi teha. Nemad ütlevad ka, kas tuleks helistada kiirabisse ja annavad juhiseid edasiseks käitumiseks. Igal juhul peaks kodukeemiat neelanud last arstile näitama!

Jah, ja seda kohe peale juhtumit, mitte aga aastaid hiljem 😀 Nüüd ole seal arstil midagi enam vaadata.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on selleks eraldi kapp kus kodukeemiat hoida ja laps ei saa sinna mingi valemiga ligi. Samuti ka rohtude jaoks. Kui isegi seda pesukapsli pakki uurida, on peal ka see, et lastele pole soovitatav. Minu lapsel 4a-l pole lubatud üldse pesumasinaga toimetada, tema võib ainult nuppu käivitada, aga seda ka minu valvsa silma all ja ette näidates, MILLIST nuppu.

Muidugi ei jäänud mingit kahjustust. See ju ammu läbi käinud temast ja loomulikul teel väljunud.

Emosse minna ega kiirabi kutsuda pole mingit põhjust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps neelab torusiili või sööb pesuvahendi kapsli ära, siis loomulikult 112. Kui ta pesuvahendiga koos näpu suhu pistis, siis mina oleks ka esialgu küsinud mürgistusinfo telefonilt nõu. Eks muidgi 112 annab sel puhul sama nõu.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sõin kunagi supitaldrikutäie rotimürki. Ilma naljata, tegelikult sõin ka teismelisena. Mitte mõhkugi ei teinud, isegi mitte kõhuvalu ei tekkinud.

Miks sa seda tegid?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa seda tegid?

Eks ma üritasin enekat teha.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ikka rotimürgi neelamine nii ohutu pole midagi https://www.verywellhealth.com/rat-poison-first-aid-1298860

Sul oli mingi vilets mürk ilmselt, võib-olla saite petta ja müüdi niisama mingit värvilist jahu teile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ikka rotimürgi neelamine nii ohutu pole midagi https://www.verywellhealth.com/rat-poison-first-aid-1298860

Sul oli mingi vilets mürk ilmselt, võib-olla saite petta ja müüdi niisama mingit värvilist jahu teile.

Ei kujuta ette, et kuidas midagi ei tekkinud. Olid need roosad kaerahelbed ja sõin pakist päris palju ära. Nüüd 20 aastat hiljem ja mõni hakkas varem, on küll igasuguseid tervisejamasid, ka ninaverejooksud, aga vaevalt, et need nüüd sellest 20 aasta tagusest rotimürgist on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jeesus 😂 😂😂 Kutsu kohe kiirabi. Muidugi enne veendu, et keegi saab Su last hoidma tulla, sest karta on, et seesama kiirabi Su otse hullumajja viib.

Üritasid nalja teha? Ei tulnud sul hästi välja. Kõik inimesed ei saa aru, et kiirabi pole mõtet kutsuda sellise asja peale ja teevadki kõne. Samal ajal keegi reaalses abivajaduses ootab.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa seda tegid?

Eks ma üritasin enekat teha.

Karmi viisi valisid. Hea, et ei mõjunud!

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emme, mul läks kunagi pesukapsel katki ja panin sõrme suhu