Esileht Koolilaps Emme, sina oled süüdi, et ma pidin nurgas olema ja Ahti juurde ei saanud

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Emme, sina oled süüdi, et ma pidin nurgas olema ja Ahti juurde ei saanud

Postitas:

\”Emme, sina oled süüdi, et ma pidin nurgas olema ja Ahti juurde ei saanud\”

Ühesõnaga, ei jõua kohale, et karistus on tema lolluste pärast. Tõlgendab emme poolse ahistamisena.(rääkimine ei mõju, ta ei kuula lihtsalt)

On ideid?

7-ne tüdruk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 17:46; 25.10 09:15; 25.10 10:10; 25.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb rääkida nii, et laps kuulaks. kuidas täpselt, sõltub suuresti konkreetsest lapsest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb väga tuttav ette. Ma olen üritanud lapsele selgeks teha, et tema hädad lõpevad siis, kui ta neis enam teisi ei süüdista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii tore teema!
laste käitumisprobleeme tuleb lahendada, nii et tekiksid põhjus-tagajärg seosed. oma lapsele sa ilmselgelt ei ole neid suutnud tekitada.

ma ei tea, mis tüli teil oli, aga 2 karistust ühe teo eest on palju (nurgas oleks ja ahti poole mitte samine). nurgas seismine pole üldiselt üldse hea karistus – kui sul on vaja aega rahunemiseks ja järele mõtlemiseks, siis lahku ise ruumist. nurka või nn rahunemistooli võiks kasutada hetkeks aja maha võtmiseks, kui laps täiesti ära keerab – karjub lõhub vms. mina oma 19 lapsevanemaasta jooksul ei ole veel leidnud põhjust lapse nurka saatmiseks.

ma ei tea, mis pahandust ta tegi, aga karistus peab olema seotud võiimalikult otse pahandusega – nt lõhkumisele järgneb koristamine või muul moel pahateo heastamine. lapsele peab jääma mulje, et ta on suutnud midagi heaks teha. ja sigadust ei tohi hiljem enam ninapeale vsiata. küllamineku ärajätmist karistusena võib kasutada, aga iseenesest on see päris ekstreemne. karistus ei tohi olla kättemaks.

mina ei tea, mis hullu sul see 7-aastane tegi, aga tark laps paistab küll olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]leeni kirjutas:[/small]
[tsitaat]nii tore teema!
laste käitumisprobleeme tuleb lahendada, nii et tekiksid põhjus-tagajärg seosed. oma lapsele sa ilmselgelt ei ole neid suutnud tekitada.

ma ei tea, mis tüli teil oli, aga 2 karistust ühe teo eest on palju (nurgas oleks ja ahti poole mitte samine). nurgas seismine pole üldiselt üldse hea karistus – kui sul on vaja aega rahunemiseks ja järele mõtlemiseks, siis lahku ise ruumist. nurka või nn rahunemistooli võiks kasutada hetkeks aja maha võtmiseks, kui laps täiesti ära keerab – karjub lõhub vms. mina oma 19 lapsevanemaasta jooksul ei ole veel leidnud põhjust lapse nurka saatmiseks.

ma ei tea, mis pahandust ta tegi, aga karistus peab olema seotud võiimalikult otse pahandusega – nt lõhkumisele järgneb koristamine või muul moel pahateo heastamine. lapsele peab jääma mulje, et ta on suutnud midagi heaks teha. ja sigadust ei tohi hiljem enam ninapeale vsiata. küllamineku ärajätmist karistusena võib kasutada, aga iseenesest on see päris ekstreemne. karistus ei tohi olla kättemaks.

mina ei tea, mis hullu sul see 7-aastane tegi, aga tark laps paistab küll olevat.[/tsitaat]
No meie viiene lõpetas oma ropendamise ja vandesõnade kasutamise alles peale nurgakuuri. Meil on küll järele mõtlemise-minutid trepil ja nurgas väga hästi toiminud, eriti aegadel kui üks sigadus järgneb teisele. Loomulikult pole see välistanud lapsepoolset sigaduse tagajärje klattimist. Mitmel teol (nt. teise lapse poole sülitamine) pole lihtsalt sellist koheselt tekkivat tagajärge, mida lapsele selgelt demonstreerida saaks. Aga parim on muidugi lasta lapsel oma teo tagajärge maitsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 17:46; 25.10 09:15; 25.10 10:10; 25.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samamoodi, poiss on 8. Kui teeb midagi, mida olen korduvalt keelanud ja keelanud ja riielnud ja karistanud jne, ja ma selle peale siis häält tõstan, siis temal pole muud öelda kui et \”Ära karju\”, ja siis ta korrutab seda, kuigi ma samal ajal üritan talle rahulikult ja konkreetselt selgeks teha, milles probleem oli. Tema ainult süüdistab mind karjumises ja õiendamises, endal süüd ei näe. Samamoodi see karistus, et minu pärast pidi tema oma tuppa minema jne. Tema nagu süütu lambuke, kellele kogu aeg liiga tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:46; 25.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen praegu, et ma tegelikult ei olegi teda kunagi karistanud otseselt. Juhin vaid tähelepanu, et tema tegute tõttu juhtus-jäi ära see või teine.

Ka see \”nurka\” saatmine (tegelikult ei saada nurka, vaid tuppa kus on vähe asju mida ta lõhkuda saab) on vaid tagajärg – laamendava lapsega koos ei saa teised olla; ta teeb väiksematele viga.

Kas äki oleks arusaadavam lapse jaoks et teole järgneb kaistus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 17:46; 25.10 09:15; 25.10 10:10; 25.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil samamoodi, poiss on 8. Kui teeb midagi, mida olen korduvalt keelanud ja keelanud ja riielnud ja karistanud jne, ja ma selle peale siis häält tõstan, siis temal pole muud öelda kui et \”Ära karju\”, ja siis ta korrutab seda, kuigi ma samal ajal üritan talle rahulikult ja konkreetselt selgeks teha, milles probleem oli. Tema ainult süüdistab mind karjumises ja õiendamises, endal süüd ei näe. Samamoodi see karistus, et minu pärast pidi tema oma tuppa minema jne. Tema nagu süütu lambuke, kellele kogu aeg liiga tehakse.[/tsitaat]

Sa üritad talle rääkida siis kui ta sulle korrutab \”ära karju\”? Rääkida saab siis kui on maha rahunenud, enne ei tulegi kontakti (loe mandelkeha kohta; ärritunud olekus mandelkeha lülitab mõistuse välja)

Ma ise nüüd mõtlen, et kas laps mandelkeha ärrituse puhul enda teost üldse aru saab…. Ta ütleb küll pärast, et sai aru, aga ta kordab minu juttu… Võibolla meie puhul laps ise ei mäletagi mida ta tegi…. Laamendamist võib tõesti mitte mäletada… ja seega ei suuda ta seda ka kontrollida…

On loogiline?

st. siis, et lasen asjad liiga kaugele enne kui sekkun… Ma üldiselt ei nõua üliviisakust -puhtust ja -kombeid. Sekkun kui asi ikka väga teisi inimesi häirima hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.10 17:46; 25.10 09:15; 25.10 10:10; 25.10 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa üritad talle rääkida siis kui ta sulle korrutab \”ära karju\”? Rääkida saab siis kui on maha rahunenud, enne ei tulegi kontakti (loe mandelkeha kohta; ärritunud olekus mandelkeha lülitab mõistuse välja)

[/tsitaat]

Ei, ta ei ole ärritunud ega korruta seda nagu mantrat. Lihtsalt kui mina ütlen ühte asja, siis tema ütleb, et ära karju, ma ütlen midagi veel, tema vastu et ära karju. Me ei röögi üksteisest üle vms, keegi ei pea rahunema, sest kõik ongi rahulikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:46; 25.10 11:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Emme, sina oled süüdi, et ma pidin nurgas olema ja Ahti juurde ei saanud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.