Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emosse jooksmise kultuur paneb peast kinni haarama

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Emosse jooksmise kultuur paneb peast kinni haarama

Postitas:
Kägu

Se, et lastel tekkisid nähud täpselt üheaegselt, oleks pidanud olema ohu märk.

oksendamine ja halb enesetunne võib olla ka toidumürgituse või kõhugripi tunnuseks ning vingumürgituse peale ei tulegi, kui tegemist on näiliselt ohutu süsteemiga majaga. pigem hakkaks ma sellises olukorras pingsalt mõtlema, et mida ja kus me õhtul sõime, kas seal võis miskit roiskunut olla.

Seda ma ju kirjutasingi, et vanemad ei pruukinud vingumürgituse peale tulla. Ränga toidumürgituse põhjuse mõtleb ikka üsna ruttu välja või saab välistada, kui ülejäänud pereliikmetel, kes sama toitu sõid, mingeid sümptomeid ei esine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind üllatas mu mehe nutikus. Lapsel jäi sõrm kiige vahele ja sai koleda haava, mis tuli kinni õmmelda. Aga mees ei läinud temaga EMOsse, vaid lastepolikliinikusse. Registratuurist anti kohe aeg traumatoloogile, kes puhastas sõrme ja õmbles haava kinni. Ei mingit tundidepikkust EMOs ootamist vmt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aega oleks olnud küll, aga kust pidid vanemad tulema selle peale, et tegemist lõhnatu vingugaasi mürgitusega.

Hetkel pole veel teada ju, kas oli gaas või vingugaas. Pealegi, kas vingugaas on lõhnatu? Ma olen ükskord liiga vara ahjusiibri maal kinni pannud ja see ving, mis tuli, oli ikka vägagi tuntav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aega oleks olnud küll, aga kust pidid vanemad tulema selle peale, et tegemist lõhnatu vingugaasi mürgitusega.

Hetkel pole veel teada ju, kas oli gaas või vingugaas. Pealegi, kas vingugaas on lõhnatu? Ma olen ükskord liiga vara ahjusiibri maal kinni pannud ja see ving, mis tuli, oli ikka vägagi tuntav.

Esiteks vingugaas on lõhnatu: https://www.on24.ee/mont/121558-1.pdf
Teiseks maagaasile lisatakse ainet, mis annab gaasile iseäraliku lõhna, mille lekke inimesed suudavad tuvastada. Kui lapsevanemad majas gaasilõhna ei tundnud, siis järelikult ei saanud tegemist olla maagaasiga sellises koguses, et see põhjustaks mürgituse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi see siis on, mida inimesed pärast kütmist tunnevad, kui liiga vara siiber kinni sai ja ütlevad, et tee lahti ja ava aknad, tuba on vingu täis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis asi see siis on, mida inimesed pärast kütmist tunnevad, kui liiga vara siiber kinni sai ja ütlevad, et tee lahti ja ava aknad, tuba on vingu täis?

Küttematerjalide põlemisel eraldub erinevaid aineid, millest osade puhul tuntakse ka lõhna, vingugaas on kõigest üks komponent, mille lõhna inimesed eraldi ei tunne, eriti nt siis, kui see tekib mõne muu gaasi põlemisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin öelda, et kui lapsed öösel ärkavad, nutavad ja tunnevad end ilmselgelt väag halvasti, siis EMOsse pöördumine oleks üsna õigustatud olnud.

No mina ei läinud kõhugripiga lastega EMO-sse. Ja oksendamine ja paha olla oleks ma justnimelt kõhugripiks pidanud. Palju juua, smectat, söetablette. Kui 24 tunniga üle ei lähe, oleks perearstile läinud. Vingugaasi peale ei oleks mina ka tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kohutav mõelda, aga mina oleksin ka arvanud, et lastel on kõhugripp.
Mul on kaks last jäänud korraga kõhugrippi keset ööd ja oksendanud sisuliselt üheaegselt.

Õnneks me enam ei ela gaasikatlaga majas…

Aga teemasse- kui rasedal on ikka väga suur mure lapse pärast ja mingid kummalised valud/ei ole pikalt tundnud lapse liigutusi vms, siis tulebki minna kontrolli. Oma närvid loevad ka midagi ja vastutad ju ikkagi kahe elu eest. Omal käel on võimatu kontrollida, kas titaga on kõik korras või mitte.

Teine asi on tavaline EMO ja no see on lootusetult jabur tõesti, kui pisikeste asjadega pöördutakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind üllatas mu mehe nutikus. Lapsel jäi sõrm kiige vahele ja sai koleda haava, mis tuli kinni õmmelda. Aga mees ei läinud temaga EMOsse, vaid lastepolikliinikusse. Registratuurist anti kohe aeg traumatoloogile, kes puhastas sõrme ja õmbles haava kinni. Ei mingit tundidepikkust EMOs ootamist vmt.

Ma ei tea, kus te käisite aga Tallinnas lastehaiglas ongi eraldi vastuvõtt traumadele. Ehk siis murtud luud ja sellised haavad ei lähe samasse vastuvõttu kuhu palavikus lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii harva, kui lapsed on mul haigeks jäänud, on meie perearst alati kuskil puhkusereisil. Polegi muud varianti, kui emosse minna. See perearstisüsteem on üldse üks igavene jura.

Puhkusereisil, jajah, ära seleta. Perearsti äraolekul suunatakse tema patsiendid teise arsti juurde, mitte ei panda putkat kinni. Suht rumal inimene oled, kui oma tatiseid jõnglasi emosse hakkad vedama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle on alati Pelgulinnas Dr. Roht seda kinnitanud, et kui on mingi kahtlus, siis mine käi ära. Muidu ei jõua pärast ära kahetseda. Igal vastuvõtul on seda rõhutanud.

Pelgulinna vastuvõtus küll kunagi järjekorda pole olnud, pigem loivatakse kusagilt tagaruumist magamast kohale.

Korra üsna neljanda raseduse lõpus kui tähtaeg oli juba paar päeva üle, käisin keset ööd. Sain sõimata, et nii tühise asja pärast tulin üles ajama. Laps polnud pool päeva liigutanud olenemata torkimistest, külmast veest jne. Kui arst seda hiljem kuulis, võttis kohe telefoni ja helistas sellele konkreetsele ämmaemandale minu kuuldes. Lapsega oli kõik korras, aga oli teada, et tal on nabanöör kolm korda ümber kaela ning et ta on väga suur.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ikka naistekliiniku/sünnitusmaja erakorralist vastuvõttu ja tavalist EMO ühte patta panna ju! Mul tõusis kaks nädalat pärast erakorralist keistrit kõrge palavik, läksin sünnitusmaja erakorralisse, ootasin seal 6-7 tundi (kodus oli 2 nädalalne laps!!!), sain diagnoosiks emakapõletik ja antibiootikumid. Öeldi, et kui palavik ikka ära ei lähe, tuleb tagasi tulla. Kui antibiootikumikuuri lõpetasin oli nagu naks palavik tagasi ja kõht valus. Ma ei tahtnud/suutnud enam 7ks või rohkemaks tunniks sinna istuma ja värisema/vappuma minna. Kes tead, siis seal ITK sünnitusmajas ju uks käib koguaeg lahti-kinni ja oli jahe sügisene aeg. Käisin perearsti juures põletiku näitu kontrollimas, oli põletik tagasi, muud see perearst teha ei saa ju. Perearstiga samas majas on üks tore ämmaemand, tema üritas saada mulle günekoloogi aega kusagile, no pole võimalik! Öeldi, mine EMOsse. Endal tal UH aparaati polnud. Võtsin ühendust enda ämmaemandaga, rääkisin mure ära. Ta siis sebis järgmiseks päevaks mulle ITKs ühe staararsti juurde aja. Järgmisel hommikul pakkisime siis oma pisikese beebi autosse ja abikaasa sõidutas mind ITKsse (elame Tallinnast väljas). Polnud veel uksest sissegi astuda jõudnud kui mu ämmakas helistas, et kuule, arst KEELDUB mind vastu võtmast, et mingu ma EMOsse!!! Läksin siis küsisin, pikk teil järjekord on, oli üle 8-9 tunni! Keerasin otsa ringi ja läksin eraarsti juurde. Sain juba samaks õhtuks aja, maksin 140 euri ja sain UH ja rohud. Nii et jah, ei tea, KUIDAS ma sinna tavaarsti juurde oleks pidanud siis minna saama 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi hästi nukker juhtum, siis ma arvan, et Kakumäe juhtumil on ka natuke positiivne külg, et inimesed ehk tulevad vingugaasi mürgituse peale kui kellelgi peres peaks sellised sümptomid olema. Ma ise jätan küll meelde.
Olles ise põgusalt emos töötanud, siis probleem vast ongi selles, et segamini on nii suvalised varbaküüne inimesed kui ka sellised, kelle mure on põhjendatud. Ooteaja üle nurisevad mõlemad, järjekord on paraku üldine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi hästi nukker juhtum, siis ma arvan, et Kakumäe juhtumil on ka natuke positiivne külg, et inimesed ehk tulevad vingugaasi mürgituse peale kui kellelgi peres peaks sellised sümptomid olema. Ma ise jätan küll meelde.

Olles ise põgusalt emos töötanud, siis probleem vast ongi selles, et segamini on nii suvalised varbaküüne inimesed kui ka sellised, kelle mure on põhjendatud. Ooteaja üle nurisevad mõlemad, järjekord on paraku üldine.

Päris segamini tegelikult ei ole. Kõigepealt käiakse triaažiõe juures, kes just selekteeribki välja, kes on kiirem ja kes mitte nii väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti nõua Sinuga. Mul 2 last, 2a vahega, noorem 6k. Olen mõlema lapse beebigrupis. No silmad näevad seal ikka selliseid idiootsusi. Vahel tekib tõesti tunne, et kui ikka selget mõistust ja närvi ei jätku, siis lapse saamine pole küll hea mõte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on meie arstiabisüsteem üsna hirmutav. Olen ka ise põhjendamatult EMO-s käinud. Välismaal juhtunud trauma, mida kindlustusfirma kulul kohapeal hoolsalt raviti ja koos kirjalike juhistega koju saadeti. Eestis pakuti nii tasulist kui tasuta ortopeedi lähimat aega neli kuud hiljem – pole siin esmaabi saanud, pole ka traumat. Kõik laiutasid käsi – perearstist, erinevatest polikliinikutest-haiglatest kuni haigekassa infotelefonini. EMO-s keeldus valvetraumatoloog traumat üle vaatamast (pangu end polikliiniku järjekorda). Triaažiõde, noor medvend, sai aru, et asi on tõsine ja kutsus osakonnast valvearsti. Jäse pandi kipsi, seitse kuud on möödas ja päris korras see ikka veel pole – söön valuvaigisteid, saan taastusravi.
Ma ei taha õigustada põhjendamatult EMO-sse pöördujaid, kuid on olukordi, kus EMO ongi väljapääsmatu lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lugenud teemat lõpuni aga kord olen käinud rasedudega(eraldi ämmakate omas) 26.ndal nädala ja kaks korda lapse larüngiidiga(öeldi, et hea et tulin, kuna lapse hapnikutase oli madal) emos.
Kaks korda oleb mõelnud ka ise minna, sest olin gripis ja teine kord olin 4 kuud valudes(autoimmuunnhaigus lõppdiagnoos).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

. Olla laupäeval puid ladunud ja üks puu olla veerenud talle pöidla peale ja nüüd on küüne alt sinine ja üldse olla tal tal VÄGA valus.
Ei kommentaar

Mul jäi pöial tööstusliku õmblusmasina talla alla nii õnnetult, et lühikese aja jooksul muutus küünealune potisiniseks ja see põrguvalu ei möödunud ka öö jooksul ega valuvaigiststeid kasutades. Kuna mõõtmetelt oli pöial palju jämedamaks muutunud kui enne ja mujalt ka sinine, olin enam kui kindel, et luu on katki. Oli jah valus, ei aidanud jääkott ega mingi valuvaigistav tablett. Ja olen minagi EMO-sse selle probleemiga läinud, mida perearst oleks siin aidanud? Mind huvitas, kas luu on terve ja kas tööd saan jätkata. Oli luu terve, küüne sisse puuriti augud ja suur valu oligi kadunud. Haiguslehte ei võtnud ja sain tööd edasi teha. Ja palun väga vabandust, et nii tühise asjaga julgesin kord elus EMO-sse minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

. Olla laupäeval puid ladunud ja üks puu olla veerenud talle pöidla peale ja nüüd on küüne alt sinine ja üldse olla tal tal VÄGA valus.

Ei kommentaar

Mul jäi pöial tööstusliku õmblusmasina talla alla nii õnnetult, et lühikese aja jooksul muutus küünealune potisiniseks ja see põrguvalu ei möödunud ka öö jooksul ega valuvaigiststeid kasutades. Kuna mõõtmetelt oli pöial palju jämedamaks muutunud kui enne ja mujalt ka sinine, olin enam kui kindel, et luu on katki. Oli jah valus, ei aidanud jääkott ega mingi valuvaigistav tablett. Ja olen minagi EMO-sse selle probleemiga läinud, mida perearst oleks siin aidanud? Mind huvitas, kas luu on terve ja kas tööd saan jätkata. Oli luu terve, küüne sisse puuriti augud ja suur valu oligi kadunud. Haiguslehte ei võtnud ja sain tööd edasi teha. Ja palun väga vabandust, et nii tühise asjaga julgesin kord elus EMO-sse minna.

Ma arvan, et need noomitused võiksid käia mitte selliste olukordade kohta, kus on tegemist siiski traumaga. Jah, selgus, et EMO poleks vaja olnud, aga kahtlus oli ju teine.
Ma keskenduksin teavitustöös just nendele, kes lähevad EMOsse palaviku vms tunnustega, millega EMOl pole midagi rohkem peale hakata kui perearstil. Samuti puuk või kriimustus ei nõua EMO. Ja 4 kuud kestnud valu ka mitte paraku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tekkis peale mandli oppi meeltu kõrvavalu, tabletid ei aidanud – läksin ka EMO’sse, ühtegi inimest õnneks ei olnud ja palusin valuvaigistavat süsti. Teate kui mõnus tunne oli, kui valu hakkas taanduma….
Kakumäe asjast – olen saanud aru, et see gaas vaikselt immitses keldris. Tegelikult on neid laste oksendamisi kõigil ette tulnud ja keegi ei lähe sellepärast EMO’sse. Ilmselt nüüd tekib igal gaasiküttemaga majas elaval perel paanikahoog, kui laps oksele hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen kord elus EMOs käinud ja seda palavikuga, mis tõusis peale ühte lihtsat operatsiooni ja 4 päeva alla ei läinud (38 ja peale). Perearst soovitas telefoni teel siiski EMOsse minna – saab kiiremini löögile, kui tema juurde ja seal tehakse kohe kõik proovid korraga.

Pelgasin minna, et loetakse tühiseks probleemiks ja ajaraiskajaks ja üldse – kuidagi piinlik on öelda, et mul on ainult palavik ja köha, mis tõenäoliselt on külmetus, aga mul oli alles operatsioon ja VÕIB-OLLA peaks siiski kontrollima.

4 tundi ootasin. Võeti ükskõiksel ilmel vastu, pandi tilk, tehti vereproov, uriiniproov ja võib-olla oli veel midagi. Ootasin veel tund või paar vastuseid. Ja kus siis hakkas personalil kiire – veres oli põletikunäit selline, et nõrgem inimene oleks väidetavalt selle peale surnud olnud. Kohe viidi palatisse ja määrati kanged veenisisesed antibiootikumid, haiglast välja sain alles 10 päeva hiljem.

Seda, et mul veremürgitus oli, sain teada alles haiglas, kui peale haiglas veedetud nädalavahetust mind esmaspäeval nö üle võtnud raviarstilt küsisin, kas ma võin nüüd koju minna. Ja raviarst selle peale päris kurjaks sai: “Te olite peaaegu surnud, kui teid siia toodi” ja lükkas mulle haigusloo nina alla: “Näete… Näete… ja see siin,” jne “Ma võin teid teie allkirja vastu koju lubada, aga siis ei saa ma garanteerida, et te ellu jääte ja invaliidiks ei jää.”

Nii et täiesti võimalik, et ilma EMOta oleks mu lugu kurvalt lõppenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen kord elus EMOs käinud ja seda palavikuga, mis tõusis peale ühte lihtsat operatsiooni ja 4 päeva alla ei läinud (38 ja peale).

Aga operatsioonijärgselt antaksegi ju juhised, et kui tõuseb kõrge palavik või tekib püsiv palavik, siis minna EMOsse. See on igati asjakohane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen kord elus EMOs käinud ja seda palavikuga, mis tõusis peale ühte lihtsat operatsiooni ja 4 päeva alla ei läinud (38 ja peale).

Aga operatsioonijärgselt antaksegi ju juhised, et kui tõuseb kõrge palavik või tekib püsiv palavik, siis minna EMOsse. See on igati asjakohane.

Oli tõesti voldikul nii kirjas ja selle voldiku ma EMOsse ka kaasa võtsin. Valehäbi.
Ma polnud otseselt hirmul “et appi, palavik, mis nüüd saab”, elus ikka ju juhtub, et tõuseb palavik, inimene higistab, väriseb jne. Aga just see, et peale operatsiooni ja mitte kuidagi alla ei lähe, see pani õnneks mingi häirekella siiski tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sellega ei ole pigem nii, et parem las käib 10 patsienti ilma asjata EMOs, kui et jätab tulemata üks, kes oleks pidanud tulema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sõbranna töötas emos ja ütles ka, et see on hullumeelne, mis toimub. Tullakse a la nohu ja köhaga nädala sees emosse, mis sest, et perearstid siis olemas ju. Küsitakse, miks perearstile ei lähe siis öeldakse ” Nagunii sinna kohe ei saa”. Suvel soojade ilmadega samuti töötajad tulevad simuleerima, et saaks haiguslehe jne.
Ok, rasedusega on asi andestatav, siis soovitataksegi kahtluse korral, rasedatele ka oma vastuvõtud ( ITK, TÜK, Pelgu).

Mina lähen üldse viimase asjana artsi juurde, ulmes kui jalg otsast kukkumas 😀
Alati esimesena helistan perearstile nii enda kui laste puhul ja alati on leitud kiiresti vastuvõtu aeg või antud soovitusi.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kas sellega ei ole pigem nii, et parem las käib 10 patsienti ilma asjata EMOs, kui et jätab tulemata üks, kes oleks pidanud tulema?

Yhest kyljest on Sul õigus, aga teisest kyljest kärvab see tõsine hädaline ooteruumi maha, kuni arst kymmet polkovniku leske lohutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kommentaar

Ma arvan, et need noomitused võiksid käia mitte selliste olukordade kohta, kus on tegemist siiski traumaga. Jah, selgus, et EMO poleks vaja olnud, aga kahtlus oli ju teine.

Ma keskenduksin teavitustöös just nendele, kes lähevad EMOsse palaviku vms tunnustega, millega EMOl pole midagi rohkem peale hakata kui perearstil. Samuti puuk või kriimustus ei nõua EMO. Ja 4 kuud kestnud valu ka mitte paraku.

No see valu ei olnud tavaline “ah kannatan kuidagi ära”, vaid ma olin ikka täitsa voodihaige. Lõpuks olingi ahastuses ja nutsin öösiti, sest kanged retseptiga valuvaigistid ei aidanud ja voodist püsti saamine võttis oma 10 minutit. Käisin kepiga. Ja üks hommik, kui ma ust lukust lahti kahe käega ei saanud, mõtlesin jah nuttes hetkeks, et äkki peaks emosse minema, et lõpuks natukenegi valule leevendust saada, kuna ma ei saa isegi tassi käes hoida.
Hea, et siis ei läinud. Ilmselt oleks ka siis polkovniku leseks mind peetud, kuna peale üle keha paistes liigeste ja kõverate sõrmede muud välja ei paistnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kommentaar

No see valu ei olnud tavaline “ah kannatan kuidagi ära”, vaid ma olin ikka täitsa voodihaige. Lõpuks olingi ahastuses ja nutsin öösiti, sest kanged retseptiga valuvaigistid ei aidanud ja voodist püsti saamine võttis oma 10 minutit. Käisin kepiga. Ja üks hommik, kui ma ust lukust lahti kahe käega ei saanud, mõtlesin jah nuttes hetkeks, et äkki peaks emosse minema, et lõpuks natukenegi valule leevendust saada, kuna ma ei saa isegi tassi käes hoida.

Hea, et siis ei läinud. Ilmselt oleks ka siis polkovniku leseks mind peetud, kuna peale üle keha paistes liigeste ja kõverate sõrmede muud välja ei paistnud.

Sinu kirjeldatud valu jaoks on olemas valuraviarstid, kes ordineerivad vastavad valuvaigistid tablettide, plaastrite või valuravipumbaga selliselt, et valu päriselt ka kontrolli alla saab. EMO arstil ei ole sellise kroonilise valuga midagi peale hakata, annab valuvaigistit, aga see ei jää ju igavesti toimima

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise hoian emost võimalusel nii kaugele kui võimalik, sest see tundub mulle nii räpane ja baktereid täis koht. Lapsega ei tahaks üldse uksest sisse astudagi.

miks sa peaksid sinna lapsega minema? laste emo on lastehaiglas, seal pole ma kunagi ühtki asotsiaali näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul sõbranna töötas emos ja ütles ka, et see on hullumeelne, mis toimub. Tullakse a la nohu ja köhaga nädala sees emosse, mis sest, et perearstid siis olemas ju. Küsitakse, miks perearstile ei lähe siis öeldakse ” Nagunii sinna kohe ei saa”. Suvel soojade ilmadega samuti töötajad tulevad simuleerima, et saaks haiguslehe jne.

Ok, rasedusega on asi andestatav, siis soovitataksegi kahtluse korral, rasedatele ka oma vastuvõtud ( ITK, TÜK, Pelgu).

Mina lähen üldse viimase asjana artsi juurde, ulmes kui jalg otsast kukkumas 😀

Alati esimesena helistan perearstile nii enda kui laste puhul ja alati on leitud kiiresti vastuvõtu aeg või antud soovitusi.

Kõik ei ela Tallinnas, et peaks minema ITK,TÜK,Pelgu minema.Mis need teevad siis kes mujal kui Tallinn elavad? Jah,lähevadki EMOS-sse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emosse jooksmise kultuur paneb peast kinni haarama