Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emotikonide tähendused

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Emotikonide tähendused

Postitas:
Kägu

Kust neid leida? Või mida tähendab tagurpidi naerunägu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palun, tutvu: https://emojipedia.org/

Upside-Down Face
A classic smiley, turned upside down. Implemented as a flipped version of 🙂 Slightly Smiling Face on most platforms
.
Also Known As
🙃 Sarcasm
🙃 Silly”

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib ka kurba tähendada. Niimoodi on kurb 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida tähendab 😀 (koolon ja D)?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida tähendab 😀 (koolon ja D)?

Ma saan aru, et jääb segaseks, mida tähendab tagurpidi emotikon, aga mis võib olla segast 😀 juures? Lai naeratus on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

:0

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida need märgid ♨️ 🔮 tähendavad?
Ja mis nende 😡 🤬 vahe on?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mida need märgid ♨️ 🔮 tähendavad?

https://emojipedia.org/hot-springs/

https://emojipedia.org/crystal-ball/

Ja mis nende 😡 🤬 vahe on?

https://emojipedia.org/pouting-face/
https://emojipedia.org/serious-face-with-symbols-covering-mouth/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestikeelset selgitust pole või? Kõik juhtumisi ei oska inglise keelt.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Google translate on päris heale tasemele arendatud, täna juba kannatab inglise-eesti tõlget kasutada küll.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui sa ise guugeldades ei leidnud eestikeelset, siis ilmselt pole jah. Aga kasuta G-translate`i – kopi tekst ja litsu enterit. Ta tõlgib muidugi äärmiselt kummaliselt, aga tegelikult saab ju kõigest aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik juhtumisi ei oska inglise keelt.

Siis sul polegi ju asja emotikone kasutama.
Need on ainult nendele, kes “juhtumisi” võõrkeeli oskavad.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll on ülbe. Ei, ei ole eestikeelset selgitust. Näe ise ka grammike vaeva ja mõtle välja, kuidas saaks ingliskeelse teksti eesti keelde pööratud.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, aga mis keelt sa oskad peale eesti keele?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik juhtumisi ei oska inglise keelt.

Siis sul polegi ju asja emotikone kasutama.

Need on ainult nendele, kes “juhtumisi” võõrkeeli oskavad.

See pole nüüd juhtumisi tõsi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, see polnudki teemaalgataja üldse, kes siin vahele turtsus. Mingi suvaline möödakäija hoopis pahurdas. Teemaalgatajal ilmselt pole probleemi keeltega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heh. Ma pole küll kunagi mõelnud, et emotikonidele on tähendused ka välja mõeldud ja kirja pandud. Vaatan pilti ja tunnetan, kas on sobilik sellele, mida ma väljendada tahan, ja kasutan. Kindlasti ei kasuta ma tagurpidi smailifeissi sarkasmi väljendamiseks, nagu nüüd siin teemas välja tuli, et see tähendab. Minu jaoks oli see justkui selline veidi vallatu kukerpallitav naeratus 😀

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutan seda tagurpidi smileyt küll jaburate asjade jaoks, mis on ka natuke naljakad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, see polnudki teemaalgataja üldse, kes siin vahele turtsus. Mingi suvaline möödakäija hoopis pahurdas. Teemaalgatajal ilmselt pole probleemi keeltega.

Olen teemaalgataja.

Ma ise emotikone ei kasuta, lapselaps saadab. Tuntumaid muidugi mõistan, aga mõned on nii pisikesed, et ei näe ja teistest ei saa väga hästi aru.
Mõtlesin ka oma loogikaga, et tagurpidi naer on nagu sarkasm (kõverpeegel) või midagi sellist, aga polnud kindel. Seda enam, et vestlus seda nagu ei eeldanud (kutsusin lapselapsi külla, mispeale see nägu saadetigi. Saan siis aru, et ei tahetagi tulla?).

Mina olen “vanaaja” inimene (s. 1954). Meid õpetati koolis kirjandeid kirjutama, aga ka oma emotsioone jutusse lisama. Seda kõike loomulikult vaid paberil ja kirjavahemärkidega. Praegu on lihtsam – lisad kollase näo, ja kõik saavad aru, mida öelda tahtsid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen oma lapsele öelnud, et kuule kallike, ma olen vana aja inimene, palun saada mulle oma emotsioonid sõnadega, mitte piltidega, ma ei saa nendes hieroglüüfidest aru. Sõpradega suhtle, nagu ise tahad, aga minuga kasuta palun seda va vanamoodsat tähestikku ja korrektset sõnastust. Sai aru küll.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen oma lapsele öelnud, et kuule kallike, ma olen vana aja inimene, palun saada mulle oma emotsioonid sõnadega, mitte piltidega, ma ei saa nendes hieroglüüfidest aru. Sõpradega suhtle, nagu ise tahad, aga minuga kasuta palun seda va vanamoodsat tähestikku ja korrektset sõnastust. Sai aru küll.

Ma olen ka väga vana aja inimene, aga mulle emotikonid meeldivad. Väga meeldivad. Kasutan kõikvõimalikke, mida telefon ise pakkus ja laadin aeg-ajalt ka uusi alla. On täitsa toredad.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen ka väga vana aja inimene, aga mulle emotikonid meeldivad. Väga meeldivad. Kasutan kõikvõimalikke, mida telefon ise pakkus ja laadin aeg-ajalt ka uusi alla. On täitsa toredad.

Mulle meeldivad need põhiemootikonid – naeratus, naer, mossitus, kuri ilme. Ülejäänud on minu arust mõttetud, nihukesest kribust saab igaüks omamoodi aru ja mõte läheb kaduma. Sõnad annavad kindlasti paremini mõtet edasi ja nii ka käitun ise. Ei ole märganud, et ka mu lapsed liiga palju emotikone kasutaks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leian, et inimene (laps) võiks või peaks oskama oma tundeid ka paberil väljendada. Emotikonid on lisa – siis, kui põhiasjad korras. Täiskasvanu puhul ei tekiks nagu probleeme, kuigi vaadates sotsiaalmeedias ringi, siis ausalt öeldes lisaks kaduvale kirjaoskusele tikub kaduma ka väljendusoskus ilma nende kollaste nägudeta. Lihtsalt keegi kirjutab ja teine solvub, sest ei saanud ilma pildita aru, mida eelmine väljendas. Üsna nukker tendents.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin ka oma loogikaga, et tagurpidi naer on nagu sarkasm (kõverpeegel) või midagi sellist, aga polnud kindel. Seda enam, et vestlus seda nagu ei eeldanud (kutsusin lapselapsi külla, mispeale see nägu saadetigi. Saan siis aru, et ei tahetagi tulla?).

Eespool keegi juba viitas ka tähendusele “silly”, mis on pigem rõõmus kukerpallitav naer, mitte sarkasm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eespool keegi juba viitas ka tähendusele “silly”, mis on pigem rõõmus kukerpallitav naer, mitte sarkasm.

Mitte “keegi” ei viidanud, vaid see emotikonide wiki ise viitab sellele, et kasuta, kuidas tahad, silly või sarcasm.

Ehk siis see kõik on totude meelelahutus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Emojid ongi väljendused pildina.
Neil kõigil on tähendused, aga ei näe küll vajadust, et peaks nende otseseid tähendusi hakkama lugema(kui just igav pole või tõsimeeli pole soovi süvitsi emojide kohta uurida). Pildina näed ju ära, mis emoji on.

Samuti ei ole tegemist õige emoji ja vale emojiga. Naeratav emoji, suurema naeratusega emoji, eriti suure naeratusega.
Nii nagu tunned, sellist emojit kasutadki.

0
-1
Please wait...

Postitas:
talent

Emojid ongi väljendused pildina.

Neil kõigil on tähendused, aga ei näe küll vajadust, et peaks nende otseseid tähendusi hakkama lugema(kui just igav pole või tõsimeeli pole soovi süvitsi emojide kohta uurida). Pildina näed ju ära, mis emoji on.

Samuti ei ole tegemist õige emoji ja vale emojiga. Naeratav emoji, suurema naeratusega emoji, eriti suure naeratusega.

Nii nagu tunned, sellist emojit kasutadki.

Need emoji’d…kuidagi veel ebameeldivam sõna kui “emotikon”.
Nagu mingi resto menüüst lugesin muudkui majo ja majo…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leian, et inimene (laps) võiks või peaks oskama oma tundeid ka paberil väljendada.

Sa pead silmas – sõnadega väljendada? Sest paberile panna saab ka pilte ja piltkirja.

Häda pole ju niivõrd tunnete väljendamises, kui selles, et ka jutu ratsionaalset sisu püütakse nende emotikonidega kirjeldada. “Ma lähen suusatama” asemel poisi ja suuskade pilt – see pole emotsioon.

+1
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Emotikonide tähendused