Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne seotus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Emotsionaalne seotus

Postitas:

Olenevalt elukohast ja ametist tuleb elu jooksul suhelda väga paljude inimestega. Mõnikord oled nendest kontaktidest õhtuks täiesti läbi. Samas suur osa neist on sellised pinnapealsemad või ratsionaalset laadi suhted, milles emotsionaalset seotust nagu pereliikmete või sõprade vahel üldse pole. Ja neid viimaseid jääb järjest vähemaks. Hakkasin mõtlema, et minu elus on hetkel vaid umbes viis inimest, kelle puhul on nii suur emotsionaalne seotus, et kui nad minu elust kaoksid, jääks sinna suur tühik järele. Kuidas teil? Samas neid teisi tutvusi ja suhteid, kus emotsionaalset lähedust ei ole, on kümnete viisi. Kas ajastu elulaad soosibki praegu seda, et ei ava ennast enam nii kergesti teistele ega lase endale lähedale (hinge pugeda) või siis on see pigem isiksusetüübis kinni?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viis taolist suhet on “ainult”? Minul on selliseid suhteid kolm: mees ja kaks last. Loomulikult olen ka teistes suhetes emotsionaalselt kaasatud, aga mingit suurt tühikut küll ei jääks, kui need inimesed mingil põhjusel kaoksid. Enne meest ja lapsi mul polnudki kedagi, nii et minu jaoks on see kolm väga ok.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 14:37; 22.08 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Ma ei saa hästi aru, elus ongi ju lähedased-pereliikmed ja lihtsalt tuttavad. Viis lähedussuhet on ju küllalt palju. Miks üldse võrrelda töökontakte lähedussuhetega? Abistavates elukutsetes on neid kontakte ka üsna isiklikke, aga need on alati midagi muud kui sõprus või lausa peresuhted. Ja neid ei tohigi segi ajada, selleks on eetikakoodeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emotsionaalne seotus on ju kõigega, millele reageerid. Loed mingit kommentaari ja reageerid ja oledki emotsionaalselt seotud sellega, millele reageerid. Ilmselt mõtlesid sa ehk sõltuvust. Sellist sõltuvust, mida hoiab üleval teine inimene. Seda sõltuvust tuleb ikkagi hakata ravima enne, enne kui surm hakkab lähedasi äraviima. Ja siia kahjuks keegi igaveseks ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin mõtlema, et minu elus on hetkel vaid umbes viis inimest, kelle puhul on nii suur emotsionaalne seotus, et kui nad minu elust kaoksid, jääks sinna suur tühik järele.

Ma pole kindel, et sain küsimusest õigesti aru, aga kasutades kriteeriumi “kui nad mu elust kaoks, jääks suur tühik” saan umbes 100 olulist inimest. Need on nn “oma inimesed”, kellega suhtlemisel tunnen end täiesti vabalt ja avatult ja kellega kontakti hoidmine ei tulene mingist kohustusest ega erirollist. Mõned on muidugi ka pereliikmed ja sugulased, aga igast eluperioodist on sinna ringi inimesi korjunud. Inimesed, kellega vahel teatrisse või kohvikusse minna, külas käia või kasvõi netis lobiseda. Aga ma olen üldse koguja ja ei oska lahti lasta. Inimestest ega asjadest ega mälestustest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga üksildane inimene ja sisuliselt pole sõpru. Ma eeldaks, et emotsionaalne seotus on inimestel ikka oma pereliikmete, sugulaste ja sõpradega ka. Imestan, et siin inimestel nii vähe neid on, kellega emotsionaalselt seotud ja jääks tühimik, kui nad te elust kaoks. Kas siis sõprade puhul ei jää?
Mul sõpru pole, aga emotsionaalne seotus 7 inimesega. Nemad on mu kõige tähtsamad inimesed ja ma oleks väga löödud, kui keegi neist lahkuks. Elu läheb edasi muidugi, aga suur tühimik ja kurbus jääks pikaks ajaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 20:15; 23.08 00:25; 23.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väga üksildane inimene ja sisuliselt pole sõpru. Ma eeldaks, et emotsionaalne seotus on inimestel ikka oma pereliikmete, sugulaste ja sõpradega ka. Imestan, et siin inimestel nii vähe neid on, kellega emotsionaalselt seotud ja jääks tühimik, kui nad te elust kaoks. Kas siis sõprade puhul ei jää?

Mul sõpru pole, aga emotsionaalne seotus 7 inimesega. Nemad on mu kõige tähtsamad inimesed ja ma oleks väga löödud, kui keegi neist lahkuks. Elu läheb edasi muidugi, aga suur tühimik ja kurbus jääks pikaks ajaks.

Kes need 7 inimest siis on, kui need su sõbrad ei ole?

Minu mees ongi minu parim sõber, nii et sellest jääks loomulikult oluline tühimik.

Selle 100 olulise inimese kägu olukorda ma aga ei kujuta ka parima tahtmise korral ette. Ka mul on inimesi, kellega end vabalt tunnen ning kellega hea meelega kohvikus lobisemas käin. Aga kui nad mingil põhjusel minu elust kaoksid, siis mingit tohutut tühimikku see minus ei tekitaks – eks nad minu meeles eksisteeriksid ikka edasi, me lihtsalt ei kohtuks enam.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 14:37; 22.08 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need 7 inimest siis on, kui need su sõbrad ei ole?

Pereliikmed, sugulased ja tõsi, üks pole sugulane neist – eks. Koos enam ei ole, aga tähtis isik mu elus ikkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 20:15; 23.08 00:25; 23.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 5 inimest – 3 last, mees ja sõbranna. Lisaks ei suuda ma ette kujutada oma elu pärast oma kassi surma – siis vist lähen täitsa lolliks nagu nende 5 inimesegi puhul. Nii et kokku 6. Kusjuures, jube öelda, kass ei oleks isegi mitte 6. kohal, pigem 5., enne sõbrannat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 11:32; 23.08 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, jube öelda, kass ei oleks isegi mitte 6. kohal, pigem 5., enne sõbrannat.

Miks jube? Kass on ju rohkem pereliige kui sõbranna. Lemmikloom on lähedasem kui sõbrad, näed teda rohkem ja on nagu lapsed, abitud olendid, kes vajavad hoolt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.08 20:15; 23.08 00:25; 23.08 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, jube öelda, kass ei oleks isegi mitte 6. kohal, pigem 5., enne sõbrannat.

Miks jube? Kass on ju rohkem pereliige kui sõbranna. Lemmikloom on lähedasem kui sõbrad, näed teda rohkem ja on nagu lapsed, abitud olendid, kes vajavad hoolt.

Aitäh sulle selle eest. Nii ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 11:32; 23.08 13:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne seotus