Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?

Postitas:

Viimasel ajal on siin mitu teemat emotsionaalsest vägivallast. Samuti sõbranna just lõpetas suhte, sest mees oli vägivaldne.
Ma mõtlen oma mehe peale (ja ka enda). Oleme koos olnud keskkoolist saati, u 16aastst. Peres 4 last. Mees on alati olnud selline temperamentne. Kui vihastab, siis vihastab. Lastega tegeleb ja oskab neid toetada. Samas on ka nende peale ärritunud, kui ma pole märganud, et lapsed teda kardaks vms.
Meil on korra aastas mingid suuremad tülid. Ja 16a jooksul oleme paaril korral ka nädala eraldi elanud. Mees on armukade ja selline, kes tahab tunda end tähtsama. Mina olen eeldanud, et suur mees saab ka ise hakkama. Ja tülide ajal on jah mees mu peale karjunud ja sõimanud. Ropendab ja süüdistab. Samas minu jaoks on vahe sees, kas ütleb, et käitun nagu lits või olen lits. Mees pole kunagi mind litsiks nimetanud, küll aga on tõlgendanud mõnda käitumist litsilikuks. Samuti on ta mul telefoni käest ära väänanud, sest ta ei kannatanud minu suhtlust endise klasdivennaga. Kui ma sellisest sõbrasuhtlusest loobusin, siis probleem kadus.
Üldiselt oleme harjunud. On hetki kui mind see õudsalt häirib, aga muu kaalub selle v üle. Mees ise teab, et on närviline ning on ka periooditi psühhiaatrilt rahustid saanud. Vabandab ka ning tunnistab, et kaotab kontrolli. Vihahoos on muidugi kõik teised süüdi, aga kui rahuneb, siis näeb ka teist poolt ja vabandab. Kriteeriumite järgi on see emotsionaalne vägivald.

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:31; 09.12 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldad jah käitumist, mida päris paljud naised ei taluks. Minul on ka selline hüsteerik kunagi olnud. Aga ta oli siis 20-aastane. Sellises vanuses mehelt ongi sageli suurt ebakindlust ja emotsionaalset ebastabiilsust oodata. Et täiskasvanud inimene nii käitub, on juba teine asi.

Aga ise sa sellise mehe endale valinud oled ja näib, et oled valikuga ka rahul. Igale oma. Ise jätsin sellise pärast esimest aastat maha.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:48; 09.12 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi probleemid kaovad, kui sa käitud nii nagu mees soovib (lõpetad suhtlemise, enam ei käitu nagu “lits”). See, mida kirjeldad on vaimne vägivald (ropendamine, sõimamine, sildistamine, süüdistamine), lisaks ka füüsiline (telefoni käest väänamine).
Sulle sobib, nagu näha. Ega keegi saa keelata sind vägivalduriga koos elamas.
Mees ei peaks mitte niivõrd rahusteid sööma (ajutine lahendus), kuivõrd õppima oma emotsioone kontrollima ja teisi inimväärselt kohtlema ka konfliktisituatsioonis. Temperamendiga ja närvilisusega oma labast ja vägivaldset käitumist õigustada on muidugi lihtne.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ei olegi normaalseid mehi näinud. Kõik on olnud alaväärsuskompleksides ebakindlaid, millest tekkinud jubedad egotripid, mis naise peal elatakse. See ei saagi muutuda, kui enda ema on koguaeg meestele alt ülesse vaadanud, neid koguaeg õigustanud ja vigu otsinud enda tütrelt. Tundub ,et mida aeg edasi, seda rohkem hakkan selle vastu mässama ja mehi vihkama, sest ma ise näen teist pilti ja tunnen ära siiski vaimse vägivalduri ja kehva mehe.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:02; 09.12 12:39; 09.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti on ta mul telefoni käest ära väänanud, sest ta ei kannatanud minu suhtlust endise klasdivennaga. Kui ma sellisest sõbrasuhtlusest loobusin, siis probleem kadus.

See on küll huvitav. Teeb naisele neli last, et ikka kindel oleks, et naine minema ei pane ja IKKA on veel armukade.
See pole enam kuskilt otsast loogiline.

Kas on ikka kindel,, et mees sind petnud pole? Selline üliemotsionaalne käitumine peab kuskilt tulema… et kui ise oled teinud, siis kardad, et teine võib sama teha…

Samas, eks ta on ju päris kõvadesse raamidesse pressitud ka – ta ju teab, et kui ta ikkagi maha jäetakse, on tal hoobilt 4 X 260€ makse peal ja kui keskmisest rikkam ei ole, proovi siis kuidagi üksinda ja üürikas hakkama saada.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ei olegi normaalseid mehi näinud. Kõik on olnud alaväärsuskompleksides ebakindlaid, millest tekkinud jubedad egotripid, mis naise peal elatakse. See ei saagi muutuda, kui enda ema on koguaeg meestele alt ülesse vaadanud, neid koguaeg õigustanud ja vigu otsinud enda tütrelt. Tundub ,et mida aeg edasi, seda rohkem hakkan selle vastu mässama ja mehi vihkama, sest ma ise näen teist pilti ja tunnen ära siiski vaimse vägivalduri ja kehva mehe.

Vaeseke, mis seltskonnas küll sina liigud. Ma tean vaid küll isiklikult kahte vaimset vägivaldset meest.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ei olegi normaalseid mehi näinud. Kõik on olnud alaväärsuskompleksides ebakindlaid, millest tekkinud jubedad egotripid, mis naise peal elatakse. See ei saagi muutuda, kui enda ema on koguaeg meestele alt ülesse vaadanud, neid koguaeg õigustanud ja vigu otsinud enda tütrelt. Tundub ,et mida aeg edasi, seda rohkem hakkan selle vastu mässama ja mehi vihkama, sest ma ise näen teist pilti ja tunnen ära siiski vaimse vägivalduri ja kehva mehe.

Vaeseke, mis seltskonnas küll sina liigud. Ma tean vaid küll isiklikult kahte vaimset vägivaldset meest.

Eks liigun sellises seltskonnas, millises minu eeskujudki terve elu liikunud on. On ju heaks kiidetud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:02; 09.12 12:39; 09.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaeseke, mis seltskonnas küll sina liigud. Ma tean vaid küll isiklikult kahte vaimset vägivaldset meest.

Sina vaeseke pole lihtsalt rohkem kellegi magamistoas ehk olnud?

Ega siis selline vägivallatseja sinu ninakese alla oma tempe tegema ei tule; seal on tema naisuke (või meheke) ikka musi nagu kõigil.

Nagu sa oled eemaldunud, siis naisukesest saab vanaeit ja tupsununnust jobu või tropp.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan ka seda, et viha hoos olen ise talle nt jobu öelnud.
Siin on ainult negatiivne kirjeldus mehest. Mõtlen, et kas teised mehed ei vihasta või kuidas nemad suure tüli ajal käituvad?
Mees muidu on väga töökas ja abivalmis. Pikalt hooldab oma joodikust ema, kes teda pole kasvatanud. Kodus koristab ja aitab lastel õppida. Imikutega on tegelenud ja neid hoidnud. Sõidutab väiksemaid lapsi lasteaeda, teeb kingitusi jne. Korra kuus viib mind kuhugi välja ja teeb kingitusi. Seks on hea ja viitsib minuga tegeleda. Selle pärast mõtlengi, et kas emotsionaalne vägivald = temperamendiga?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:31; 09.12 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus koristab ja aitab lastel õppida. Imikutega on tegelenud ja neid hoidnud. Sõidutab väiksemaid lapsi lasteaeda

See kõik on normaalne tegevus, mitte midagi, mille üle õnnelik olla. Ise ta ju elab seal kodus, miks ta ei peaks seda koristama? Ise ta ju tegi lapsed, miks ta ei peaks nende eest hoolitsema? Kes seda siis peaks tegema, mõni ori?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on mõned emotsionaalse vägivalla kriteeriumid:

Inimene on emotsionaalselt vägivaldne näiteks kui:

Sa räägid talle oma murest seoses ta käitumisega ja ta saab vihaseks ja süüdistab sind kõiges

Ta kutsub sind nimedega, mis on solvavad ja alandavad

Ta alahindab sind regulaarselt, jättes mulje, et ta on põhimõtteliselt kõiges sinust parem ja sinul on hunnik vigasid (tal vigasid pole enda arvates või on need üliväikesed sinu suurte vigade kõrval).

Tal puudub empaatia või on see vähene. Seega näeb ta kõike alati egoistlikust vaatepunktist ja kõik keerleb tema tunnete, soovide ja mõtete ümber. Ta ei saa aru, et teised on temast eraldiseisvad indiviidid, ta arvab, et kõik peavad mõtlema ja tundma nagu tema.

Ta ei ole hea kuulaja, tal hakkab ruttu igav, ta kehakeel on suhtlemisel kehv (vaatab tv-d, teeb muid asju, ei vaata sulle otsa eriti, ei nooguta jutu ajal, ei suuda saada aru, millest sa räägid jne). Kui sulle ei meeldi selline lapsik vestlus, siis süüdistab ta sind selles, et sa nõuad liiga palju või vingud või muud sarnast.

Ta ei võta vastutust- KUNAGI. Kõik, mis läheb halvasti, on sinu süü. Kui kodu on sassis- oled sina süüdi, kui rahadega ei tule kuu lõpus välja on asi muidugi jälle sinus, kui ta ärritub ja on kehv kuulaja, on ka asi sinus. Tema on ingel ????

Ta on väga kritiseeriv oma lähedastega. Keegi pole piisavalt hea. Ja tema kriitika toon on halvustav, mitte abistav ja toetav.

Ta eitab oma probleeme ja ei taha 98% minna teraapiasse, kuna nemad pole süüdi milleski.

Ta toon sinuga rääkides, on sageli ebasobiv- alandav, karm, kriitiline, ebasõbralik, aga sinult ootab ta alati meeldivat tooni ja meeldivaid sõnu. Seega, nõuab ta pidevalt, et sina oleksid temaga hea ja tore, aga tema võib sinuga teha, mida iganes tahab. Karjuv ebaõiglus.

Talle meeldib sind kontrollida ja seega pead sa mõtlema nagu tema ja tegema kõike nagu tema, individuaalsust ei suuda ta mõista. Kui sa tahad olla sina ise, siis surub ta selle maha ja arvab, et sa pole tema jaoks piisavalt hea.

Ta võib sind ähvardada, kui sa ei tee nii nagu tema tahab.

Paljud räägivad halba ka su sõprade ja perekonna kohta, selleks, et sind nendest eemaldada ja omada veel enam kontrolli sinu üle.

Kui sina oled kurb, siis tema on ilmselt vihane. Ta ei tule sind lohutama ja toetama ja ei püüa aru saada, mis sul viga on. Ta on külm nagu kivi…või siis vihane, et sa selline tönnija oled, muide ALATI TÜHJA KOHA PEALT, sest kuna tal empaatiat pole, ei saa ta aru, et sinu jaoks oluline asi, ei pruugi tema jaoks oluline asi olla. Ta ei mõista, et olete erinevad inimesed. Ta ei tunne süüd, et tegi sulle haiget.

Kui tunned, et armastus võrdub pidev valu ja piin, siis on see emotsionaalselt vägivaldne suhe.

Teiste seltskonnas on ta enamasti väga sarmikas ja viisakas, aga sinuga kodus vahetab ta maski. Sellepärast ei saagi teised enamasti aru, miks sa nii toreda inimese juurest tahad lahkuda.

Ta on enamasti perfeksionist ja mõteb must-valgelt. Kui sa parandad enda juures midagi, siis loeb ainult see, kui jõuad maksimum tulemuseni, aga mitte see, kui oled juba paranenud natuke. Ta on lähedastega väga karm.

Tema jaoks ei kehti ütlus- perekonnas peavad olema kõik õnnelikud. Tema jaoks on oluline, et emotsionaalsel tasandil oleks tema õnnelik. Sa võid olla kurb, õnnetu, ärritunud ja segaduses ta käitumises, aga teda ei huvita see, sest TEMA ARVATES pole midagi viga. Seega on ta kehv sõber.

Ta väidab, et armastab sind, aga siis käitub nii nagu oleks väga kehv sõber- ei kuula, ei hooli, ei mõista. Mis armastus see selline veel on? Sinu ja tema armastuse tähendus on kaks täiesti erinevat asja. Tema jaoks võib armastuses ka vägivaldne olla.

Sa ei julge temaga kõigest rääkida ja kardad ta reaksiooni. Tervislikus suhtes asjad nii ei ole.

Tingimusteta armastus on tema jaoks võõrsõna. Ta ei oska armastada ja veel enam tingimusteta armastada. Aga nõuab, et sina teda tingimusteta armastaksid (ebaõigluse teema).

Sa tunned, et oled hulluks minemas, sest kahtled oma reaalsuses ja intuitsioonis. Sa nagu oleksid mõistnud, et ta vihane ja karm käitumine oli vale, aga samas ta kordab sulle, et ei olnud ja et asi on selles, et sina oled liiga tundlik või saad valesti aru. Sa nagu kaotaks pea ja ei tea enam, mis on õige reaalsus.

Kui tundsid end mu jutust ära, siis tea, et on väljapääs sellest põrgust. Enne kui sa välja pääsed, vajad aga hoopis sina teraapiat. Su enesehinnang on nii maha tehtud, et sa ei julge ja ei oska sageli lahkuda. Sa ei tea, mis on õige ja vale enam. Samuti võib sul olla tugev depressioon ja ärevus ja muud probleemid.

Ära unista, et suudad ta päästa. Päästa ennast, siis oled sa ka tugevamal positsioonil, et teha otsus suhte kohta.

Ilma teraapiata elavad inimesed sageli aastakümneid vägivallatsejaga koos. Sa väärid õnne ja tea, et see on saavutatav!
http://www.elumuutus.ee/?p=8395

Kui palju sa teda selles ära tunned?
Tegelikult kergesti vihastav inimene ei ole tingimata emotsionaalselt vägivaldne. Lühikese süütenööriga- vihastab, plärtsub, rahuneb maha ja vabandab. Ei tundu selline süstemaatiline alandamine ja mõnitamine. Ja 16 a jooksul võib kõike ette tulla (mingid klassivennad jutuks võetud, oli see nüüd või 15a tagasi?), kuidas on olukord nüüd, hetkeseis? Inimesed saavad ka vanemaks ja rahunevad maha.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 14:24; 09.12 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan ka seda, et viha hoos olen ise talle nt jobu öelnud.

Siin on ainult negatiivne kirjeldus mehest. Mõtlen, et kas teised mehed ei vihasta või kuidas nemad suure tüli ajal käituvad?

Mees muidu on väga töökas ja abivalmis. Pikalt hooldab oma joodikust ema, kes teda pole kasvatanud. Kodus koristab ja aitab lastel õppida. Imikutega on tegelenud ja neid hoidnud. Sõidutab väiksemaid lapsi lasteaeda, teeb kingitusi jne. Korra kuus viib mind kuhugi välja ja teeb kingitusi. Seks on hea ja viitsib minuga tegeleda. Selle pärast mõtlengi, et kas emotsionaalne vägivald = temperamendiga?

Seda sa tead lõpuks ise, oma tunde järgi, kas tegu on igati toreda pereisaga, kes lihtsalt temperamentset tüüpi, ja sulle tegelikult nii sobib.
VÕI sa tunned end alandatuna, ahistatuna; tunned oma mehe ees alaväärsust, hirmu; tunned, et kodu pole enam kodu.

Või hoopis üritad oma juttu sinna tüürida, et vaimne vägivald ongi tegelikult välja mõeldud probleem? Et kui ikka füüsilisi vigastusi tekitatud pole, on hästi kõik (ja needki tavaliselt naisel oma inisemisega välja teenitud)?

Meie ei tea ega saagi teada, milline su mees tegelikult on; me ei tea, mis sulle meeldib, mida sa talud ning millised on sinu piirid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi probleemid kaovad, kui sa käitud nii nagu mees soovib (lõpetad suhtlemise, enam ei käitu nagu “lits”).

Vaimse vägivallatseja puhul probleemid tegelikult ei kao vaid probleemide käivitamise piir nihkub lähemale. Ütleme, enne oli ärritajaks tugevalt mini kleit või seelik, koolivendadega helistamine, pärast võib ärritajaks saada juba põlveni seelik või see, et vanas pildialbumis on klassipilt, millel seisad mõne koolivenna kõrval.

Aga teemaalgataja mees võiks minna viharavile.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 15:00; 09.12 15:07; 09.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ainult negatiivne kirjeldus mehest. Mõtlen, et kas teised mehed ei vihasta või kuidas nemad suure tüli ajal käituvad?

Nu… minu mees hakkab virisema. “Miski sulle ei kõlba, kogu aeg sa kritiseerid mind, midagi sulle öelda ei või.” Aga seda juhtub õnneks harva. Ka tema on väga töökas ja abivalmis ja meie peres ei ole sellist juttu, et “mees aitab naist kodutöödes” vaid kodutöid teevad mõlemad võrdselt, tihti mees rohkemgi, sest ta lihtsalt on kärmem. Temperament on tal lihtsalt selline kergelt vingats. Mina olen jällegi see kärts-mürts vihastaja. Aga me tõesti tülitseme väga harva ja tavaliselt selgub pärast, et polnudki nagu õieti põhjust, lihtsalt mõlemal lõi stress nii üle pea, et osanud teisel vinti õigel ajal maha keerata.

Mees muidu on väga töökas ja abivalmis. Pikalt hooldab oma joodikust ema, kes teda pole kasvatanud.

Mehel on sul elupõline trauma raskest lapsepõlvest ja düsfunktsionaalsest suhtes emaga. Parem las läheb terapeudi juurde. Sina teda aidata ei saa.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 15:00; 09.12 15:07; 09.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan ka seda, et viha hoos olen ise talle nt jobu öelnud.
Siin on ainult negatiivne kirjeldus mehest. Mõtlen, et kas teised mehed ei vihasta või kuidas nemad suure tüli ajal käituvad?

Mida sa veel rääkimata oled jätnud?
Mis sind ennast hoopis vägivallatseja valgusesse seaks…

Aga sellest, et teised mehed ei vihasta või kogemata mingeid asju ei ütle, mida nad pärast kahetsevad, võid ainult unistada.
Vihastavad ja ütlevad. Tähtis on, kas nad pärast seda ka tunnistavad ja vabandada oskavad.

Aga üldiselt tundub, et sa mõtlesid praegu omale probleemi välja.
Ja käod lähevad sellest liiga ekstaasi: mees, kes KORRA AASTAS naisega tülitseb, peab minema viharavile.
Hallllloooo tibud. Tulge koju.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga üldiselt tundub, et sa mõtlesid praegu omale probleemi välja.
Ja käod lähevad sellest liiga ekstaasi: mees, kes KORRA AASTAS naisega tülitseb, peab minema viharavile.
Hallllloooo tibud. Tulge koju.

Halloo, notsu, mõtle natuke. Üks asi on tülitseda, isegi taldrikuid loopida, aga hoopis teine asi on oma kaaslasel telefon käest ära väänata, ropendada ja sõimata. See on ikka isiklik.

Kuidas sulle endale tunduks, kui keegi sinul telefoni käest väänaks? Ükspuha, kas see juhtub üks või kaks korda aastas.

Noh ja, muidugi pole viharavi mõtet soovitada tõelisele vaimselt vägivaldsele inimesele, ikka ainult sellisele, kellel on paranemislootust. Kuna sina oma vigu ei tunnista, siis sinul sellist lootust ei ole.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 15:00; 09.12 15:07; 09.12 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti sõbranna just lõpetas suhte, sest mees oli vägivaldne.

Kas sõbranna lahutas ka sellepärast, et mees tülitses temaga 1 kord aastas ja kord elus väänas telefoni käest ära? Ma arvan, et sa oled lihtsalt tema lahutusest shokis, üks lahutus võib tutvusringkonnas tekitada lahutuste laine, sest kõik sõbrannad hakkavad mõtlema, äkki minu abielu on ka ikka vilets.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 14:24; 09.12 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ei olegi normaalseid mehi näinud. Kõik on olnud alaväärsuskompleksides ebakindlaid, millest tekkinud jubedad egotripid, mis naise peal elatakse. See ei saagi muutuda, kui enda ema on koguaeg meestele alt ülesse vaadanud, neid koguaeg õigustanud ja vigu otsinud enda tütrelt. Tundub ,et mida aeg edasi, seda rohkem hakkan selle vastu mässama ja mehi vihkama, sest ma ise näen teist pilti ja tunnen ära siiski vaimse vägivalduri ja kehva mehe.

OMA !!! käitumist ema käitumisega põhjendada võib alaealine. Täiskasvanud inimene on aga alati valiku juures, mida võtab ja mida mitte. Eriti kui teadvustab, millisest kodust ta kasvanud on. Miks järgneb esimesele kohtumisele järgmine, kui mees on sobimatu? Ema sunnib? Istub lausa kõrval ja lausa juhendab?`Sina ise valid. Kui naine on üle 30 ja põhjendab oma käitumist ema mõjuga, siis on see ka vaimne vägivald juba. Teab küll kuidas käitub ,mida valib, mida talub, aga noo süüdi pole ju ise…. ikka ema…..?????See on teadlik vaimne vägivald tegelikult. Vaimne vägivald enda suhtes,kättemaks oma emale enda lapsepõlve eest. Milleks seda vaja on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ei olegi normaalseid mehi näinud. Kõik on olnud alaväärsuskompleksides ebakindlaid, millest tekkinud jubedad egotripid, mis naise peal elatakse. See ei saagi muutuda, kui enda ema on koguaeg meestele alt ülesse vaadanud, neid koguaeg õigustanud ja vigu otsinud enda tütrelt. Tundub ,et mida aeg edasi, seda rohkem hakkan selle vastu mässama ja mehi vihkama, sest ma ise näen teist pilti ja tunnen ära siiski vaimse vägivalduri ja kehva mehe.

OMA !!! käitumist ema käitumisega põhjendada võib alaealine. Täiskasvanud inimene on aga alati valiku juures, mida võtab ja mida mitte. Eriti kui teadvustab, millisest kodust ta kasvanud on. Miks järgneb esimesele kohtumisele järgmine, kui mees on sobimatu? Ema sunnib? Istub lausa kõrval ja lausa juhendab?`Sina ise valid. Kui naine on üle 30 ja põhjendab oma käitumist ema mõjuga, siis on see ka vaimne vägivald juba. Teab küll kuidas käitub ,mida valib, mida talub, aga noo süüdi pole ju ise…. ikka ema…..?????See on teadlik vaimne vägivald tegelikult. Vaimne vägivald enda suhtes,kättemaks oma emale enda lapsepõlve eest. Milleks seda vaja on?

Siis tuleb keel hammaste taga hoida ja mitte õigustada vägivald ja tahta, et tütar ka seda tunneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 10:02; 09.12 12:39; 09.12 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halloo, notsu, mõtle natuke.

Sina põssake mõtle samuti.
Kas tasub võtta teemaalgataja juttu pihta kullana? Ok, sina võtad.
See on sinu kui suguõe õigus.
Mina ei võta – ka mul on see õigus.

Telefoni käestväänamine ei loomulikult ilus tegu.
AGA kui sinna ette panna pudel -kaks veini + mingi poolrumal-totakas tüli a`la – Sinusuguse jobuga ma ei tahagi rohkem elada – ära siis ela ja hakka oma Jaaniga elama – hakkangi – no missa ootad, helista siis kohe oma Jaanile – missa mõtled, et ei helista wää, vat helistangi /haaras toru ja valis mingi numbri, millise, muidugi keegi ei tea/ – SIIS ma paneks selle mitte koduvägivalla ja viharavi kategooriasse, vaid pigem, et pada sõimab katelt või kaks lolli leidsid teineteist vms konteksti.
Ja eriti ei erutuks sel teemal.
(mind muidu küll erutab, tunnistan, kui naisepeksatest räägitakse)

Kui lugeda teemaalgataja iseloomustust oma mehest, mismoodi too end muul ajal üleval peab…ka siis minu nõelterav empaatiavõime mingit erilist Mr. Vägivaldurit hetkel küll ei näe.

………

Aga missa minust nüüd siia loosse osavalt tirisid?

Kunagi siinse foorumi dr. Iluselu suust pärinevad kuldsed sõnad, et kui argumendid lõppevad, siis muututakse isiklikuks.
(mina ei tunnista vigu (milliseid??) ja lootust mul ka pole…(lootust milleks???)

Kas sul JUBA argumendid lõppesid?
Ole normaalne ja pinguta veel, sa ei ole ju nii rumal ja ei lõpe nad sul nii pea.
Just do it, Nike.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sinu mees on vägivaldne, nii vaimselt (hääle tõstmine, solvangud, nõudmine lõpetada suhtlemine sõbraga) kui ka füüsiliselt (telefoni käest väänamine).

Mida sa teha saad?

1. Võid jätkata vanaviisi. Mõistan sind: igal inimesel on nii head kui vead. Kui armastad, on kiusatus probleemide ees silm kinni pigistada. Oht on selles, et reeglina psüühikahäired süvenevad ja süveneb ka vägivaldne käitumine. Sinul omakorda tekib kaassõltuvus ja õpid järjest rohkem oma käitumist kontrollima ja paljudest asjadest loobuma või tema soovidele järgi andma, et vihahooge ennetada. Reeglina see paraku intsidente ära ei hoia.

Vägivald kipub aja jooksul järjest võimenduma. See on selline aastate pikkune protsess, kus tegelikult kumbki pool ei märkagi, kuidas harvadest hääle tõstmistest saab järjepidev sõim ja kuidas ühest telefoni väänamisest saab löömine ja pidev hirmu all elamine. Seda näevad pealt ka teie lapsed, kellel omakorda kujuneb lähedussuhtest ja armastusest väärastunud pilt.

2. Võite koos asuda probleemi lahendama. Alusta sellest, et leiad ise endale psühhoterapeudi, kes aitab tulevikus ohu märke tähele panna ennast kehtestada ning piire seada.

Järgmine samm on paariteraapia ja kindlasti on mehel tarvis endaga põhjalikult tööd teha. Ütled, et ta on juba vajanud ja ise otsinud psühhiaatrilist sekkumist. Hea märk seegi, et ta psühhiaatri juures abi saamas on käinud. Aga ravimid üksi ei aita. Armukadedus, tung teise elu kontrollida ja võimetus vihahoogudega toime tulla tulevad tavaliselt traumadest ja nendega seotud alaväärsustundest ning ebakindlusest. Psühhoterapeut aitab need traumad lahti harutada ja õppida impulsse ohutult maandama.

3. Kui mees ei ole nõus probleeme tunnistama ja abi otsima, tuleb sul endal (jällegi terapeudi abiga) tõsiselt järgi mõelda, kas ja kuidas kooselu sellises olukorras jätkata, kuidas ennast kaitsta ja kuidas kaitsta lapsi. Väiksena vägivalda kogedes või selle tunnistajaks olles on neil kahjuks väga suur tõenäosus ise vägivaldsesse suhtesse sattuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult teeb kurvaks, et sellised mõtted tulevad alles siis, kui juba 16 aastat koos elatud ja neli lastki saadud. Sest kui iseendaga nõu pidama hakata, siis mis muu vastusevariant üldse sobikski kui see, et “kõik on korras, mees on lihtsalt temperamentne”? Kas pole juba justkui liiga hilja midagi muutma hakata?

Ma arvan, et sellise küsimuse esile kerkimine juba natuke viitab probleemi olemasolule. Kui probleemi poleks, siis sa sellele ei mõtlekski.

Küsid, kuidas teised konflikte lahendavad. Minu meelest ei ole vahet, kas tülitsejaks on mees või naine. See, et ollakse mees, ei anna õigust kuidagi teisiti märatseda või agressiivne olla. Inimest, keda austatakse, koledate nimedega ei sõimata. Kas sind nimetatakse litsiks või süüdistatakse litsi moodi käitumises, on tegelikult üks ja sama (võrdle ka löömine vs kägistamine – “aga ma pole sind kunagi löönud” jne vabandused inimeselt, kes pole löönud, aga on see-eest kägistanud, vastu seina lükanud jne).

Tülisid võib vabalt esineda ka nende inimeste vahel, kes üksteist austavad. Mõtle näiteks oma ema või isa peale. Kas oled nendega kunagi tülitsenud? Kas oled tüli käigus, ükskõik siis kui vihane sa ka poleks olnud, kummalegi kunagi halvasti öelnud? Ma arvan, et suurem osa meist ei ole. Isegi kui oled endast tõsiselt väljas, siis sa ei sõima enda ema või isa vulgaarsete väljenditega. See lihtsalt ei sobi.

Kokkuvõttes on mul sinust kahju, sest sinu mehe käitumine ei kõla päris normaalselt. Aga ma mõistan, miks sa üritad talle vabandusi leida. Lihtsam on vabandusi leida ja need mõned korrad alandust ja ängi ära kannatada ning käituda nii, kuidas härrale kõige paremini sobib. Midagi muud otsustada oleks väga suur samm. Ma ei tea sinu olukorda, aga paljudele naistele ilmselt nelja lapsega ka finantsiliselt täiesti välistatud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 09:48; 09.12 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei lubaks never ühelgi mehel enda peal ennast nii välja elada! Kui mu mees ütleks et olen lits või käitun nagu lits, siis näitaks talle ust! Sellise vaimselt ebastabiilse värdja koht pole minu elus! Naised miks te vaimselt nii nõrgad olete ja endale lasete pähe astuda! Olen olnud ise suhtes 8,5 aastat ja kaaslane oli super tore inimene, mitte kordagi nende aastate jooksul pole ta minu peale karjunud vms. Olen nüüd paar aastat vallaline olnud ja deitinud ning ka minu teele sattus mees, kes koheselt oli üsna obsessive ning tahtis juba kiirelt last ja kokku kolida, paar korda kuidagi imelikult nähvas mulle: ole vait(see oli hästi lamp) ja ükskord ütles et kurat sa ei saa siis vabaks võtta vms. Sisetunne ütles kohe, et midagi on halvasti ja nägin juba mingeid ohumärke. Ütlen lihtsalt seda, et enne olen vallaline kui suhtes mingi tõlliga, kes mind vaimselt alandaks! Milleks enda elu rikkuda! Selliseid inimesi ei ole meil enda ellu vaja. Kui mees on vaimselt või füüsiliselt vägivaldne, siis minu jaoks kaotab ta mehe tiitli!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:08; 11.12 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud ise suhtes 8,5 aastat ja kaaslane oli super tore inimene, mitte kordagi nende aastate jooksul pole ta minu peale karjunud vms.

Loomulikult, selle “super toreda inimesega” läksite lahku “muudel põhjustel”

Ehk siis point: vahet pole, lahku minnakse nagunii, ole sa super tore, või aastas korra tülitsev MITTE nii tore ja kiiret teraapiat vajav isik.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulan oma lapse lugusid tema suhtest. kokku on saanud 2 täiesti erinevat inimest. Üks on tolerantne kõige suhtes, teine on nagu ekre esindaja. (kas see on vaimne vägivald, kui ütlen ka et NAGU ekre).
Praegu on neil tore ja lõbus. veel? nad on armunud. vaidlevad aina ja naeravad oma erimeelsuste üle ja jälle teevad selgeks tuliselt oma seisukohti elu ja olu üle. aga kauaks? kas ühel hetkel ütlus et käitud nagu lits, oled nagu oss/ ekre muutub solvanguks ja vaimseks vägivallaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see on vaimne vägivald, kui ütlen ka et NAGU ekre

Jah, sa JUBA oled vaimselt vägivaldne oma lapse väljavalitu suhtes.
Kui sa ütleks “konservatiivne”, siis ei oleks, aga sa vist ei oska teisiti?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu point oli see, et ma ei oleks koos inimesega, kes mind kohtleb nagu uksematti 😀 Lahku võib minna igasugustel põhjustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 23:08; 11.12 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu aastat tööl oled käinud? Kodune? Oluline küsimus.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:48; 11.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas, eks ta on ju päris kõvadesse raamidesse pressitud ka – ta ju teab, et kui ta ikkagi maha jäetakse, on tal hoobilt 4 X 260€ makse peal ja kui keskmisest rikkam ei ole, proovi siis kuidagi üksinda ja üürikas hakkama saada.

Sa ei saa ise arugi, kui palju sa tegelikult kahjustad üksikema mainet.
Elatis on ainus, millega sa oled võitnud, kuid sa ei taipa, mida kõike sa oled kaotanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 12:48; 11.12 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa ise arugi, kui palju sa tegelikult kahjustad üksikema mainet.
Elatis on ainus, millega sa oled võitnud, kuid sa ei taipa, mida kõike sa oled kaotanud.

Palun vabandust, kas tõlke ka saaks?
Kes on siin üksikema ja kes on võitnud/kaotanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.12 10:09; 09.12 12:57; 09.12 15:17; 09.12 16:44; 10.12 09:59; 11.12 13:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?