Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda piiri ära tunda, kus algab emotsionaalne vägivald ja lõppeb normaalsus, on praktiliselt võimatu. Me keegi pole ideaalsed. Inimesed vihastavad. Üks hakkab karjuma, sõimab inetute sõnadega. Kas me nüüd peaks ta maha jätma, sest vihahoos öeldakse midagi, mida tegelikult ei mõelda. Või öeldaksegi tõtt. Naine käitus litsakalt ja mees ütleb selle välja. Mis selles halba on? Mina olen meest sõimanud. Seaks nimetanud ja mida iganes. Aga ta minu arvates sel hetkel käituski halvasti.
Kui nii võtta, siis me mehega oleme üksteise peal vaimset vägivalda korduvalt kasutanud. Kui lugeda seda postitust, kuidas ära tunda vaimset vägivallatsejat, siis umbes pooled tunnused sobivad ideaalselt minu mehega. Ainult et tema ei ropenda, mind ei sõima. Võib aga mu oma vaikse näägutava jutuga nii endast välja viia, et asjad hakkavad lendama ja ma langen täielikku musta auku. Mingi hetk ma enam ei teadnud, kust abi otsida. Terve PK hüüdis kooris, et jäta see hull maha. Lõpuks oli asi nii hull, et pöördusin pereterapeudi poole. Loomulikult polnud mees nõus sinna kaasa tulema, sest temal polnud mingit probleemi, aga ühel korral siis ikkagi tuli kaasa.
See kõik muutis minu nägemust asjale. Ma olingi teelahkmel, kas jätkata koos või minna lahku. Meil on kolm last. Üks veel suhteliselt väike.
Aga see suur kriis vist mõjus ka mehele. Mingi klõps käis läbi ja järsku oli suhe super hea. Ma sain teada, mis isiksusehäired mehel on ja ma arvestan nendega. Ma ei lähe enam närvi. Ma tean, et ta ei lohuta mind, kui mul on raske. Tal puudub empaatiavõime, kuid tegelikult sisimas seda ikka natuke on. Lihtsalt on vaja olla karm mees jne.

Sellistest inimestest on raske lahku minna, sest enamus ajast on kõik ju väga ok. Ja siis toimub riid ja on tunne, et põgeneks kuskile. Midagi pole teha. Tuleb mehe plussid ja miinused paberile märkida. Ma võin juba ette öelda, et neid plusse saab rohkem. Muidu poleks ju aastaid koos elatud. Küll aga tuleb osata riidude ajal käituda. Need nagunii tulevad. Rahulikuks tuleb jääda, aga samas ei tasu lasta mehel pähe istuda. Kui sa kõigele kaasa noogutad, siis oled kaltsnaine ja sellist temperamentne mees ei taha. Ta sisimas tahab, et naine enda eest seisaks ja oleks tugev. Isegi et paneks mehe natuke nagu paika.
Sellest sain ma aru siis, kui mees vanema pojaga kraakles. Nad ei saa omavahel üldse läbi. Mees peab last täielikuks loruks, mänguriks jne. Aga mõnikord pärast suurt riidu mees ütleb nagu uhkust tundes, et poiss oskab enda eest seista. Ta ei karda oma isa kuigi see on ikka äärmiselt ähvardav. Poiss mõnikord provotseerib nii hullusti, et ma kardan, et mees panebki talle tou kirja. Aga see nagu meeldib mehele. 12aastane oskab enda eest seista, on julge ja ehk ei olegi niiväga loru. Selline saab elus hakkama.
Nii et kunagi ei tea, mis nende meeste peas toimub.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Emotsionaalne vägivald või lihtsalt kiiks?