Esileht Ilu ja tervis Emotsionaalselt ja füüsiliselt kustunud inimene

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Emotsionaalselt ja füüsiliselt kustunud inimene

Postitas:
Kägu

Haige ümbruskonnast* sõltub. Keegi ei ootagi, et kaaslane jääb, aga lahkuminek olgu viisakas ja enne armukest. Keegi ei keela rõõmsa inimesega õnnelikuks saada.

Ohjah. Või et narkomaanid, alkohoolikud ja depressioonikud on haiged oma ümbruskonna tõttu? Ümbruskond pole piisavalt hästi käitunud? Sa ometi ju ei usu seda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kumbki neist polnud haige, kui vanainimeste vererõhk/kolesterool välja arvata. Psühhiaatrite ja psühholoogidega räägitud, terveks tunnistatud. Lihtsalt ühel hetkel ei söönud ja kõik. Palu, mangu, meelita, kauple, karju, midagi ei mõju.

See on tavaline vanadusse surijate puhul.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haige ümbruskonnast* sõltub. Keegi ei ootagi, et kaaslane jääb, aga lahkuminek olgu viisakas ja enne armukest. Keegi ei keela rõõmsa inimesega õnnelikuks saada.

Ohjah. Või et narkomaanid, alkohoolikud ja depressioonikud on haiged oma ümbruskonna tõttu? Ümbruskond pole piisavalt hästi käitunud? Sa ometi ju ei usu seda.

Ma usun, et depressioon võib olla tingitud kaaslasest näiteks.
Ja joomine on ka suht kambategevus. Algabki kampa kuulumisega ja lõpuks juuakse üksi terved pudelid.

Aga see selleks, mida mina arvan.
Kaaslane ei tohi petta, aga tal on õigus lagku minna. Munadeta mees/naine on hullem kui depressioonihaige. Päriselt.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga tal on õigus lahku minna.

*

Sina väidad siin, et on õigus lahku minna. Jaa ONGI. Aga mitte petta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et vaimne ja/või füüsiline vägivalkatseja võib tekitada sügava depressiooni.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et depressioon võib olla tingitud kaaslasest näiteks. Ja joomine on ka suht kambategevus. Algabki kampa kuulumisega ja lõpuks juuakse üksi terved pudelid.

Tegelikult me ei räägi ju sellest, mis haiguse põhjustanud on, vaid sellest, kuidas seda ravida saab. Leetritest ega vähist ei saa terveks, kui inimene otsustab terveneda. Narkomaaniast, alkoholismist ja depressioonist saab justnimelt ja ainult nii terveks. Ja kui seda tegurit ei ole, siis võib kaaslane kõrvadel kõndida ja maailma parim olla, aga sellest pole abi. Seega pole põhjust oma elule vesi peale tõmmata, kui kaaslane otsustab minna lasta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult me ei räägi ju sellest, mis haiguse põhjustanud on, vaid sellest, kuidas seda ravida saab. Leetritest ega vähist ei saa terveks, kui inimene otsustab terveneda. Narkomaaniast, alkoholismist ja depressioonist saab justnimelt ja ainult nii terveks. Ja kui seda tegurit ei ole, siis võib kaaslane kõrvadel kõndida ja maailma parim olla, aga sellest pole abi. Seega pole põhjust oma elule vesi peale tõmmata, kui kaaslane otsustab minna lasta.

Hea kaaslane võib ka olla halb kaaslane. Depressioonihaige ei peaks üldse suhtes olrma. Reeglina on depressioon korduv ja suht ette näha, mis sealt tuleb. Samuti pole kaaslase minemisel mingit probleemi. Normaalne inimene laseb kaaslase ise vabaks, läbi selle vabaneb temagi. Depressioonis inimene peab ise tahtma tõusta, keegi ei pea teda ratastooliga vedama. See on üldse hullem ju haige vaatevinklist. Hiljem ei tahagi enam paraneda nende kaassõltlaste keskel, juba põhimõtte pärast.
Küsimus pole absoluutselt selles, et kaaslane leiab uue. Küsimus on, kas enne jätab viisakalt maha. Samas tolles näites oli naisel uus tulemine ja mehe armuke just motivatsioonipakike. Saan lõpuks aru, mis on nn eksidevaheline sõprus. Sõprus on parem kui mingi kummaline suhe.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest suhtes olemine peab mõlemale midagi pakkuma. Kui naine on mehele koormaks ja peab end vägisi püsti ajama, et mehe eest hoolitseda..või siis käia tööl, puhata omadel tingimustel. Kohustusteta. Laste ja veresugulastega on teine teema, seal on mingi instinkt, mis sunnib tegutsema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus pole absoluutselt selles, et kaaslane leiab uue. Küsimus on, kas enne jätab viisakalt maha.

Ma arvan, et väga tihti (ja viisakatel inimestel) uue suhte või armukese leidmine lihtsalt juhtub, kui on raske hetk. Meil kõigil, ka parimatel, on nõrkusi. Ja siis ongi nii, et sündmused käivad otsustest kiiremini. Teoorias oleme kõik tugevad. Täpselt niikaua, kuni saame aru, et me oleme samasugused jobud kui need, keda enne põlgasime.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et väga tihti (ja viisakatel inimestel) uue suhte või armukese leidmine lihtsalt juhtub, kui on raske hetk. Meil kõigil, ka parimatel, on nõrkusi. Ja siis ongi nii, et sündmused käivad otsustest kiiremini. Teoorias oleme kõik tugevad. Täpselt niikaua, kuni saame aru, et me oleme samasugused jobud kui need, keda enne põlgasime.

Oma pika jutuga tahtsin öelda seda, et mitte teadasaamine ja eksi uus õnn ei pruugi süvendada depressiooni, vaid just parandab. Shokk, mida oli vaja. Sina jätad mulje, nagu deprekas inimesed hoiavad kaaslasi kinni. (Kaaslane otsustab minna lasta, tuleb lasta minna). Minna laskmine pole probleem, vaid kuidas seda tehakse. A la naine satub mehele peale, kui too on armukese seljas ja mees mangub tagasi. Vabaks ka ei lase, et inimene terveneks. See on point.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina jätad mulje, nagu deprekas inimesed hoiavad kaaslasi kinni.

Eksid, mina küll nii ei arva. Jagan seisukohta, et šokki ongi vaja. Olen see, kes eespool kirjeldas, kuidas ma tänu mind sõimanud sõpradele oma depressioonist jagu sain. Nad on siiani mu parimad sõbrad.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina jätad mulje, nagu deprekas inimesed hoiavad kaaslasi kinni.

Eksid, mina küll nii ei arva. Jagan seisukohta, et šokki ongi vaja. Olen see, kes eespool kirjeldas, kuidas ma tänu mind sõimanud sõpradele oma depressioonist jagu sain. Nad on siiani mu parimad sõbrad.

Sõimanud? Huvitav. Mul pole kunagi olnud depressiooni, aga ajutised halvad mõtted tekivad just sõimates ja alandades.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõimanud? Huvitav. Mul pole kunagi olnud depressiooni, aga ajutised halvad mõtted tekivad just sõimates ja alandades.

Sa ju ise kirjutasid, et on šokki vaja. Sõim tekitabki šoki. Ja see toob tuimusest välja. Tekib emotsioon. Mis tunded sõimajal on, pole hetkel teemaks. Oluline on, et sõimatav depressioonik saab impulsi midagi ette võtta.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ju ise kirjutasid, et on šokki vaja. Sõim tekitabki šoki. Ja see toob tuimusest välja. Tekib emotsioon. Mis tunded sõimajal on, pole hetkel teemaks. Oluline on, et sõimatav depressioonik saab impulsi midagi ette võtta.

Sõim tekitab tuimust. Siin pole õigeid vastuseid selles suhtes. Miks on hea, kui petmine tuleb välja, sest siis saab kaaslase maha jätta. Miks on suvasõim vajalik, ei tea.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või et narkomaanid, alkohoolikud ja depressioonikud on haiged oma ümbruskonna tõttu?

Mida siin uskuda on, selliseid asju põhjustavad eelsoodumused ja keskkond koos. Kellel pole soodumust depressiooniks ja sõltuvushaigusteks elavad üle ka halvad keskkondlikud tingimused, aga kellel on, neid mõjutab halb keskkond väga tugevalt. Poleks halbu keskkonnategureid olnud, võib-olla poleks haigus välja löönudki. Ka laste erivajadused, hüperaktiivsus jne avalduvad eelkõige stressiolukorras, stressivabas keskkonnas on nende käitumine normaalne.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saab rääkida et jäta maha kui selleks on elukaaslane. Aga kui tegu on lapsega või ema või isaga? Neid ju ei jäta maha. Praegu on mure 50 aastatega. Siin võib kirjutada ka mures laps, et mida teha vanemaga. Või saite te eespool juba selgust et tegu on elukaaslasega?

50-aastase ema või isa puhul ei ole lapsel mingit kohustust oma elu aastateks seisma panna, et putitada inimest, kes ise ennast aidata ei soovi. Kui keegi tema eest enam poes ei käi, arveid ei maksa ja muid hädavajalikke toiminguid ära ei tee, mis siis juhtub – sureb ära või kobib ratastoolist välja? No kui sureb, siis sureb, vägisi kedagi elama sundida ei saa.

Eeee, siis läheb kaiku lapse ülalpidamiskohustus muide.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui naine on mehele koormaks ja peab end vägisi püsti ajama, et mehe eest hoolitseda..

Mida ma just lugesin 😲 Mees on sinu arvates nagu imik, kelle eest peab hoolitsema? Mis siis juhtib, kui naine ennast püsti ei aja – mees nutab nurgas, püksid kakased?

0
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Esileht Ilu ja tervis Emotsionaalselt ja füüsiliselt kustunud inimene