Esileht Ajaviite- ja muud jutud Enam ei jaksa – koroona oht

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Enam ei jaksa – koroona oht

Postitas:
Kägu

Tahan end lihtsalt avalikult välja elada. Enam ei jaksa koroona pärast muretseda – ja tundub, et paljud enam ei jõua. Pean seda tõsiseks haiguseks, aga arvestada nakkuse levimisega enam ei jaksa. Mul on selline töö, kus päeva jooksul tuleb mitmeid inimesi vastu võtta. Küll ja veel on neid, kes on tulevad köha või nohuga. Maske kanname vastuvõtu ajal jah, aga kas on maskist kasu, kui klient peale pikka vestlust teatab, et tal tütar on kodus koroonas, endal ka on enesetunne kehvake, aga näe, tuli ikka kohale… Kauplustes hoiavad inimesed – ma ise ka – teistega vahet vaid kassajärjekorras, kus jutid maas on. Riiulite vahel ei jälgi keegi mingit vahet. Trennis käin kord nädalas. Seal hoiame vahet küll, aga tegelikult on nakkuse oht ikkagi olemas, samas on see pikka aega juba ainus vaheldus elus üldse. Kui teaks, et see hullus peatselt lõpeb, siis muidugi ei läheks, kannataks ära. Aga lõppu ju ei paista? Stressist on pidev kerge peavalu, väsimus sest kõigest ja tüdimus tekitavad masendust. Kuulan telekast jutlusi, kuidas inimesed peaksid ikka arukad olema, kogunemisi vältima, vahet hoidma. Ja see jutt jätab täiesti külmaks, nagu ei käikski minu kohta.  Tunne on selline, et isegi kui võtaks end rohkem kokku ja pingutaks, ei muutuks nagunii midagi.

+53
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Inimestel tekibki lõpuks kurnatus sellest stressist ja muretsemisest. Ja esiteks muretsemisest pole kasu. Ja teiseks ega sa peale ise enda turvalisuse eest hoolitsemise midagi teha ei saagi.

Mismõttes rohkem pingutaks? Koliks päris metsa ja tuleks töölt ära?

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maske kanname vastuvõtu ajal jah, aga kas on maskist kasu, kui klient peale pikka vestlust teatab, et tal tütar on kodus koroonas, endal ka on enesetunne kehvake, aga näe, tuli ikka kohale…

On ikka mõni ka vastik! Isegi ei taha uskuda, et selliseid mölakaid leidub. Muidu ma lihtsalt ei närvitseks. On asjad, millesse saab midagi parata, ja asjad, millesse ei saa. Viimaste pärast ei tasu põdeda, sest sellest ei muutu ju midagi. Võta rahulikult. Tee, mis saad, rohkem sa ju ei saa midagi teha.

+23
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valmistu veel mitu aastat samas stiilis elamiseks. Koroona ei kao meie seast veel vähemalt järgnevad 5 aastat kuhugi. Vaktsiin kaitseb ka ainult teatud perioodi, siis tuleb uuesti vaktsineerida.

Pigem lepi olukorraga, kuula meediat ja valitsuse (eriti praeguse!) jutte vähem ja võta elust parim.

+12
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tahan end lihtsalt avalikult välja elada. Enam ei jaksa koroona pärast muretseda – ja tundub, et paljud enam ei jõua. Pean seda tõsiseks haiguseks, aga arvestada nakkuse levimisega enam ei jaksa. Mul on selline töö, kus päeva jooksul tuleb mitmeid inimesi vastu võtta. Küll ja veel on neid, kes on tulevad köha või nohuga. Maske kanname vastuvõtu ajal jah, aga kas on maskist kasu, kui klient peale pikka vestlust teatab, et tal tütar on kodus koroonas, endal ka on enesetunne kehvake, aga näe, tuli ikka kohale… Kauplustes hoiavad inimesed – ma ise ka – teistega vahet vaid kassajärjekorras, kus jutid maas on. Riiulite vahel ei jälgi keegi mingit vahet. Trennis käin kord nädalas. Seal hoiame vahet küll, aga tegelikult on nakkuse oht ikkagi olemas, samas on see pikka aega juba ainus vaheldus elus üldse. Kui teaks, et see hullus peatselt lõpeb, siis muidugi ei läheks, kannataks ära. Aga lõppu ju ei paista? Stressist on pidev kerge peavalu, väsimus sest kõigest ja tüdimus tekitavad masendust. Kuulan telekast jutlusi, kuidas inimesed peaksid ikka arukad olema, kogunemisi vältima, vahet hoidma. Ja see jutt jätab täiesti külmaks, nagu ei käikski minu kohta. Tunne on selline, et isegi kui võtaks end rohkem kokku ja pingutaks, ei muutuks nagunii midagi.

Poes riiulite vahel on nakatumisoht tunduvalt väiksem kui trennis.  Riiulite vahel ei ole sa kellegagi 10-15 min järjest lähestikku. Kuigi jah, võimalik on nakatumine siiski. Trennis viibid samas ruumis pikka aega samade inimestega ja aerosoolnakkus võib sulle üle kanduda. Ma ise olen valinud treeninguks välitingimused – suusatamine, uisutamine, jooks, harjutused.

+33
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul käivad sellised kliendid, siis nõua tööandjalt, või siis osta ise FTP2 maske, need kaitsevad sind ennast ka. Midagi pole teha, pead mõtlema enda kaitsmisele. Paljud inimesed on nagu lambukesed kesapõllul, neid ei koti miski.

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väsimust võimendab ja viha tekitab see naeruväärne komejant vaktsineerimise ümber – kaks kuud ja u 48 000 vaktsineeritut, neist u 23 000 on vaktsineerimiskuur lõpetatud… kuhu me sellise uimerdamisega jõuame?!

+26
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väsimust võimendab ja viha tekitab see naeruväärne komejant vaktsineerimise ümber – kaks kuud ja u 48 000 vaktsineeritut, neist u 23 000 on vaktsineerimiskuur lõpetatud… kuhu me sellise uimerdamisega jõuame?!

Arstid ja eliit on ju vaktsineeritud, muud inimesed kannatavad ju uimerdada küll.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstid ja eliit on ju vaktsineeritud, muud inimesed kannatavad ju uimerdada küll.

Ma pole mitte üks gramm kade nende peale, kes esimeses järjekorras said. Aga see praegune “koostame kava, töötame välja, mõtleme, ootame, peame plaani” ja muu säärane soe õhk on küll mannetu ja kurb kuulata.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ikka ei ole küll! Pooltel arstidel on teine doos veel saamata, sest nõutud kolm nädalat pole veel möödas esimesest. Alles kümme päeva peale teist doosi saab ennast vaktsineerituks pidada. Nii et on ikka küll üks suur uimerdamine ja muud ei midagi.
Eliidi kohta ei tea, aga neid ei saa ka arstidega ühte patta panna.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ikka ei ole küll! Pooltel arstidel on teine doos veel saamata, sest nõutud kolm nädalat pole veel möödas esimesest. Alles kümme päeva peale teist doosi saab ennast vaktsineerituks pidada. Nii et on ikka küll üks suur uimerdamine ja muud ei midagi.

Päikesetõusuvalitsus tõstab eliidi arstidest kõrgemale.

+6
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei jaksa ka enam. Maski kannan septembrist alates iga kord, kui uksest väljun ning maski võtan eest koju astudes. See on vähim mida saan teha. Muidugi päeva jooksul vahetan maski, pesen käsi, üritan hoida distantsi kus vähegi saab. Lisaks olen vaktsineeriud, kuna olen tervishoiutöötaja.

Aga muretseda ei jaksa. Samas teeb väga kurvaks, kui loed uudistest, et noor 30a naine sureb. 🙁 Ning seejuures sureb koroona poolt põhjustatud kopsupõletikku, sest tal oli raske kaasuv haigus.

Ühesõnaga kõiki neid ohutusmeetmeid peab edasi kasutama, aga üritagem mitte muretseda.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päikesetõusuvalitsus tõstab eliidi arstidest kõrgemale.

Mis aineid sa tarbid muidu?

+11
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maske kanname vastuvõtu ajal jah, aga kas on maskist kasu, kui klient peale pikka vestlust teatab, et tal tütar on kodus koroonas, endal ka on enesetunne kehvake, aga näe, tuli ikka kohale…

On ikka mõni ka vastik! Isegi ei taha uskuda, et selliseid mölakaid leidub. Muidu ma lihtsalt ei närvitseks. On asjad, millesse saab midagi parata, ja asjad, millesse ei saa. Viimaste pärast ei tasu põdeda, sest sellest ei muutu ju midagi. Võta rahulikult. Tee, mis saad, rohkem sa ju ei saa midagi teha.

Mitte midagi uut siin ilmas.. Mul töötab ema meditsiinivaldkonnas ja alates kevadest on tal olnud mitmeid patsiente, kes vastuvõtul teatavad, et on haiged (mitte teadaolevalt koroonas, aga testimata) või kontaktsed. Inimesed on lihtsalt nii nahaalsed, et kui endal midagi vaja on, siis käiakse oma käigud ikka ära. Mõni on veel nii loll, et ütleb välja, aga palju neid päriselt on, kes lihtsalt maha vaikivad? Arvan, et palju. PS! Ta ei ole perearst ega keegi selline, kes peaks ravima nakkushaiget.

Olen ka tutvusringkonnas kuulnud jutte, kuidas keegi on ikka käinud küüntes või juuksuris ära, mis siis, et on lähikontaktsed, aga väljakasv on ju nii suur ja vaja küüned korda saada..

+26
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poes riiulite vahel on nakatumisoht tunduvalt väiksem kui trennis.  Riiulite vahel ei ole sa kellegagi 10-15 min järjest lähestikku. Kuigi jah, võimalik on nakatumine siiski. Trennis viibid samas ruumis pikka aega samade inimestega ja aerosoolnakkus võib sulle üle kanduda.

Koroona on ju piisknakkus, mitte aerosoolnakkus.

0
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kerro ennustas 3,5 aastat. Hullem on veel ees ja tuleb erinevaid tüvesid.

+2
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii et on ikka küll üks suur uimerdamine ja muud ei midagi.

Vaktsiini ei ole, lihtsalt ei ole midagi süstida!

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat, kui erinevad inimesed on. Mina jällegi tunnen rõõmu, et ei pea ülikooli kontaktloengutes käima, et paljud poed on avanud veebiteeninduse, et pidevalt ei koguneta kuhugi ja ei elata üksteisel seljas ja et ei ole tüütut sundust pidevalt suhelda, kohtuda ja katsuda jne. Olen vähese suhtlemisvajadusega ja saan oma asjad interneti teel aetud ja suhtlen meelsamini oma loomadega. Vanasti oli pidevalt mingi jama ja vaja igasuguseid vabandusi välja mõelda, kui ei jaksanud pärast tööd külla minna või muud moodi sotsialiseeruda. Pidevalt solvuti ja ega keegi usugi, et on võimalik suhtlusest väsida.

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis ma lihtsalt ei mõtlegi enam eriti koroona peale. Kuna olen väikeste lastega kodune, siis minu elu pole see nii palju mõjutanud, et see liiga palju stressi tekitaks ka. Koroonastatistika võtan teadmiseks, aga ise seda spetsiaalselt otsima ei lähe. Siseruumides maski kannan, toidu ja muud kaubad tellime võimalusel koju, aga kui on vaja poodi minna, siis ikka lähen ja ei paanitse, et äkki saan juhuslikult möödujalt koroona. Enamus poodides on 2-meetrise vahe hoidmine suhteliselt võimatu niikuinii. Ma kindlasti ei taha koroonat saada, aga mitte niivõrd sellepärast, et ma seda haigust enda pärast nii väga kardaksin, vaid koroonasse jäämine tekitaks lisaks palju muid probleeme ja ebameeldivusi. Ei tahaks ise ju kedagi nakatada, kindlasti mitte oma lapsi, samas olen imetav ema. Kui ülejäänud pere jääks ainult lähikontaktseks, siis ei saaks suurem laps lasteaeda ja mees ei saaks tööle. Aga jah, ei jõua enam mõelda kogu aeg selle peale, elame võimalikult tavalist elu ja loodame, et see, mida me teeme, on piisav.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida on mind miinustada? Covid 19 on piisknakkus.

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/modes-of-transmission-of-virus-causing-covid-19-implications-for-ipc-precaution-recommendations

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks see boonus, et keegi ei saa eriti reisida, ei rikkad, ei vaesed. Võrdsus ruulib!

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks see boonus, et keegi ei saa eriti reisida, ei rikkad, ei vaesed. Võrdsus ruulib!

Reisitakse siiski päris hoolega. On võrdsemaid.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat, kui erinevad inimesed on. Mina jällegi tunnen rõõmu, et ei pea ülikooli kontaktloengutes käima, et paljud poed on avanud veebiteeninduse, et pidevalt ei koguneta kuhugi ja ei elata üksteisel seljas ja et ei ole tüütut sundust pidevalt suhelda, kohtuda ja katsuda jne. Olen vähese suhtlemisvajadusega ja saan oma asjad interneti teel aetud ja suhtlen meelsamini oma loomadega. Vanasti oli pidevalt mingi jama ja vaja igasuguseid vabandusi välja mõelda, kui ei jaksanud pärast tööd külla minna või muud moodi sotsialiseeruda. Pidevalt solvuti ja ega keegi usugi, et on võimalik suhtlusest väsida.

Sa räägiks nagu minust. Eriline boonus ongi see, et ei pea teises linnas ülikoolis käima. Seal käimine oleks väga aeganõudev ja kulukas ning ma ei saaks täiskohaga töötada. Sotsiaalne eraldatus on minu jaoks nagu hingeõnnistus. Mulle piisab mu lemmikloomadest ja mina olen küll praegu väga rahul omadega. Nii stressivaba aega ei mäleta ammu.

Sekundeerin :). Mitte et mulle ei meeldiks üldse inimestega suhelda (mul on isegi suur pere ja naudime üksteise seltskonda), kuid väljaspool kodu vahetu suhtlus väsitab mind kiiresti ja ma jaksan suhelda vähem/harvem, kui see tänapäeva ülisotsiaalses maailmas “normaalne” on. Jah, meiesugustele on selles ajas palju plusse.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati vaatan imestusega neid üksi tänaval kõndivaid maskis inimesi.

Miks imestusega? Äkki tuli inimene töökeskkonnast või poest, kus peab maski kandma ja liigub näiteks ühistransporti, mõnda teise ostukeskkonda või asutusse, kus peab samuti maski kandma. Kas oled teadlik, et sama maski uuesti ette ei panda? Sellisel juhul tuleks kasutada uut, puhast maski järgmisesse kohta sisenemisel.

Mina sõidan vahest just sel põhjusel autos maskiga. Jah, üksi. Suundudes ühest ühiskondlikust avalikust siseruumist teise. Kas sina võtad maski vahepeal ära ja paned sama maski ette tagasi?

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/modes-of-transmission-of-virus-causing-covid-19-implications-for-ipc-precaution-recommendations

ja mis see aerosool siis sinu meelest on? aerosool ongi piisad.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Poes riiulite vahel on nakatumisoht tunduvalt väiksem kui trennis.  Riiulite vahel ei ole sa kellegagi 10-15 min järjest lähestikku.

Need valemid enam ei kehti, on uued/kiirema levikuga tüved.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge kartke, vaadake objektiivselt,kui viirus nii tõsine ja ohtlik,siis 11 kuu jooksul  pool Eestit juba välja surnud.Vaadake riigi,kas on nii?

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Surm ei ole ju peamine probleem. Ma kardan, et mu elukvaliteet langeb pärast põdemist nii palju, et ma ei saa enam koos oma lapsega matkata, palli mängida, joosta. Või oma palgatööd teha, sest jaksu pole. See tekitaks mulle väga palju lisamuresid juurde.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja mis see aerosool siis sinu meelest on? aerosool ongi piisad.

Just. Lihtsalt aerosoolis on need piisad üli-ülipisikesed ja kerged ning on võimelised hõljuma õhus tunde, enne kui maha langevad ja enam ohtu ei kujuta endast.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ükskord me haigestume niikuinii, küsimus on , millal

+2
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Enam ei jaksa – koroona oht