Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enda korteri ümbervormistamine isa nimele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Enda korteri ümbervormistamine isa nimele

Postitas:

Tere!

Lugu siis selline. Minu nimel on 2 korterit- ühes elan ise ja teises elab mu isa, ta on sinna sissekirjutatud. Isal on töövõimetus, 50 protsenti. Tööl ei käi ega vist hakkagi käima, kuna jalad ja selg üsna viletsad. Töövõimetuse eest saab raha ning hetkel jääb tal peale arvete tasumist alles kuskil natuke üle 150 euro. Üsna peagi kommunaalide tasud suurenevad, sest algas kütmise periood ja siis hakkab raha alles jääma ikka päris vähe ning siis on tal õigus omavalitsuse abile. On olemas selline variant, et kohalik omavalitsus tasub tema kommunaalid, kui tal jääb elamiseks alla 150 euro. Aga siin tuleb see murekoht, et korter pole ju tema nimel ning kust nemad võivad teada, kas mina tegelikult elan seal see või mitte. Äkki me elame koos ja üritame omavalitsust petta, et arved tasutud saaks. See ei vasta tõele muidugi. Omavalitsusest siis soovitati notari poole pöörduda, et tõestada, et ma siiski seal ei ela ja et tuleks korter ümbervormistada isa nimele. Eks me võime seda teha küll, kui muud moodi ei saa. Sai ka ühe notariga ühendust võetud, kes ütles, et korterit peaks hindama. Minu jaoks on see midagi uut. Esiteks, sest ma ei kavatse ju tegelikult seda korterit müüa või no kui siiski, siis 1 euroga. Teiseks, mõlemad korterid mida ma olen soetanud pole kordagi olnud mingil hindamisel. Üks maksis 20000 krooni (2009a) ja teine 3400 eurot (2012a). Mitte mingit hindamist. Nii nagu omanik hinna välja pakkus, nii oligi. Kas see on mingi viimase aja mood? Teine variant on kinkida see korter isale. Ma olen lugenud küll nendest asjadest, aga lõpuni ei saagi aru, mida on parem teha. Vajan veidi nõu.

Aitäh!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 09:59; 18.11 14:05; 19.11 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KOV andis vale nõu ja seadusest see nõue ei lähtu. Nad peaksid aksepteerima teie kinnitust, et isa elab seal teie nõusolekul (teie pinnal) ja majandab üksi, teie olete teisel aadressil registris ja kannate teise eluaseme kulusid, isa oma elukoha (hea, kui ta sel aadressil registris) omi. Kontrolligu kui soovivad aga mingeid reegleid, et kinkige vms nad ei tohi teha, see pole seaduslik nõue. Ei pea ümber vormistama st korterit isale kinkima. Milleks? Maksate tehingult(selleks ongi hindamine, et tasu notarile tehingu eest kinkimisel sõltub väärtusest). Pärast kui isa enam pole maksate jälle, sest saate sellesama korteri päranduseks…

Omandisuhe ei ole määrav st nõue toimetulekutoetuse jaoks, teile anti ebapädevat nõu..

Toimetulekutoetuse saamiseks ei ole nõutav, et eluase kuuluks tingimata taotlejale

st

seda saab ka n ö võõras korteris elades

aga

tuleb tõestada, et seal elatakse seaduslikult ja elab vaid taotleja.

St kui teie pole samal aadressil rahvastikuregistris (kuigi olete omanik) ja isa on ning te tõestate, et isa elab seal teie loal, siis kõik ok. Vajadusel võite teha kinnituseks (kui lihtsalt teie kinnitus ei ole KOV jaoks piisav) üürilepingu isaga, näiteks 0-üüriga, kohustusega lihtsalt tasuda vesi-elekter-küte-prügi jne

https://www.sm.ee/et/toimetulekutoetus-0

Kui taotleja soovib, et toimetulekutoetuse määramisel kaetakse ka eluasemekulud, siis lisab ta taotlusele dokumendid, mis tõendavad:

eluruumi kasutamise õigust (esitatakse esmapöördumisel ja eluruumi kasutamise õigusliku aluse muutumisel);

 

st ei, ei ole nõutav, et eluase kuuluks just taotlejale, ta võib seal elada omaniku nõusolekul või üürilepingu alusel.

Garanteerin, ise kokku puutunud.

 

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 10:14; 22.10 15:28; 18.11 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei soovita korterit oma nimelt isale ümber teha. Järgmisena ütleb kov, et aga müügu isa oma korter maha ja koligu odavamasse..

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei soovita korterit oma nimelt isale ümber teha. Järgmisena ütleb kov, et aga müügu isa oma korter maha ja koligu odavamasse..

Või siis et kinnisvara omanikule pole üldse toetust vaja, üürigu korter, siis maksame. Kindlasti ei maksa korterit ümber vormistada.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see, kui korter ametlikult isale kuuluks, tõestaks ju kuidagi seda, et SINA seal sees EI ela. Palju sagedamini elavad lapsed ametlikult vanematele kuulutaves korterites kui vanemad lastele kuuluvates.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 11:09; 21.10 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee isaga üürileping, võid täitsa raha eest teha, sest need kulud mingis mõistlikus määras makstakse ju ka selle toimetulekutoetusega kinni, iseasi muidugi et sellisel juhul pead sina hakkama sellelt üürilt tulumaksu maksma. Nii, et kui seda ei viitsi ega taha, siis tee tasuta kasutamise leping.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee isaga üürileping, võid täitsa raha eest teha, sest need kulud mingis mõistlikus määras makstakse ju ka selle toimetulekutoetusega kinni, iseasi muidugi et sellisel juhul pead sina hakkama sellelt üürilt tulumaksu maksma. Nii, et kui seda ei viitsi ega taha, siis tee tasuta kasutamise leping.

Mis üürileping? Isa elukoht on sinna korterisse registreeritud. Kedagi teist seal ei ela. Ametnikel on võimalus seda kontrollida. Ei pea teemaalgataja om korterit isale kinkima ega üürilepinguid sõlmima. Kui on ette nähtud omavalitsuse toetus, siis ei pea selleks elama endale kuuluvas korteris.

Teemaalgataja, küsi selt ametnikult kirjalikku põhjendust oletusele, miks nad kahtlustavad teid petmiskatses. Ja siis saad sellega edasi tegutseda, pöördud kasvõi õiguskantsleri poole kui vaja. Tegu on ilmselt mingi ametniku omavolilise tõlgendusega toetuse määramisest.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

tee üürileping, KOV kompenseerib ka üüri toimetulekutoetuse saajal.

Üürnik peabki olema sisse kirjutatud oma üüripinnale.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on veel see variant, et laps toetab oma isa iga kuu mingi summaga (näit. 100 eurot). Ikkagi ju oma isa. Miks peaks KOV toetama, kui isal laps olemas. Mina näiteks toetan koos vennaga oma pensionärist ema igakuiselt umbes 100 euroga (vend paneb omalt poolt samuti 100) ja ema elab kenasti ära.

+3
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:13; 22.10 12:15; 22.10 13:35; 22.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee üürileping, KOV kompenseerib ka üüri toimetulekutoetuse saajal.

Üürnik peabki olema sisse kirjutatud oma üüripinnale.

Inimesel on tegu, et kommunaalidegi eest ette nähtud toetust KOV-ilt saada ja sina soovitad veel üüri välja petma hakata??

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 13:21; 21.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on tegu, et kommunaalidegi eest ette nähtud toetust KOV-ilt saada ja sina soovitad veel üüri välja petma hakata??

Peab kompenseerima nii üüri, kui ka kommunaalid.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 14:50; 22.10 12:42; 22.10 14:52; 22.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesel on tegu, et kommunaalidegi eest ette nähtud toetust KOV-ilt saada ja sina soovitad veel üüri välja petma hakata??

Peab kompenseerima nii üüri, kui ka kommunaalid.

Jah, kui on tegelikult ka vaja elamispinna eest maksta, aga siin on tütar juba hoolitsenud, et isal oleks koht, kus elada. Tütar ei küsi isa käest üüri ja ettepanek seda tegema hakata on konkreetselt omavalitsuselt raha välja petmiseks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 13:21; 21.10 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul elas sugulane minule kuuluvas korteris.

Et ta saaks toimetulekutoetust kommunaalide maksmiseks, sõlmisime temaga eluruumi tasuta kasutamise lepingu, kuhu said kirja, et ta on kohustatud tasuma kommunaalid ja elektriarve.

KOV-ile esitas ta iga kuu ühistu makseteatise, elektriarve, kviitungid nende maksmise kohta (mina maksin omanikuna) ning minu poolt teatise, et see kuu peab sugulane mulle tasuma sellise summa (kommunaalid + elekter).

Selle alusel hüvitati talle iga kuu.

Natuke paberimajandust oli igal kuul, aga kuna lähedane inimene ja vajas abi ning mul samas oli korteris usaldusväärne elanik, siis polnud probleemi.

 

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei imesta, kui KOV vastus on: müüge oma teine korter maha (mis ei ole teie põhielukoht) ja makske saadud finantside eest isa hooldekodu arveid. Pannakse juurde Perekonnaseaduse 8.peatüki viide ja nõrganärvilistel ongi kõht lahti.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 20:30; 22.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei imesta, kui KOV vastus on: müüge oma teine korter maha (mis ei ole teie põhielukoht) ja makske saadud finantside eest isa hooldekodu arveid. Pannakse juurde Perekonnaseaduse 8.peatüki viide ja nõrganärvilistel ongi kõht lahti.

Ot, et isa ei jaksa hästi korteri kommunaale maksta, siis müüge maha see korter, kus isa elab, ja makske selle eest hoopis hooldekoduarveid, mis on veel kallimad kui korteri kommunaalid?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 11:09; 21.10 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega enda korteri ümbervormistamine isa nimele pole mingi tasuta tegevus. Hindamist kinkelepingu puhul tegelikult vaja pole, aga pead olema võimeline objektiivse umbkaudse hinna avaldama, sest notari tasu ja riigilõiv arvutatakse kinnisvara väärtuse järgi. Ja tõesti, kui toetuse taotlejal on kinnisvara, võib mõni ametnik tungivalt soovitada see maha müüa, kuigi oma ainsat eluruumi ei pea küll keegi toimetulekutoetuse saamiseks müüma. Tegelikult on ka mitme kinnisvara ja kalli vallasvara omanikke, kes edukalt taotlevad toimetulekutoetust, sest formaalselt vastavad nad tingimustele.

Toimetulekutoetuse saamiseks ei pea olema eluruumi omanik! Kohe kindlasti mitte. Väga paljud toimetulekutoetuse saajad on üürnikud. Minu sugulased, kui nad korra elus (ja vist vaid paar kuud) toimetulekutoetust taotlesid, olid samuti üürnikud, mis sest et veel elus oleva vanema omandis oli kinnisvara (ei üürinud vanema kinnisvara, vaid üht korterit linnas). Keegi ei survestanud seda müüma, sest see ei kuulunud ju isegi neile.

Kui sa nüüd isaga üürilepingu sõlmid, pead sina maksma üürisummalt tulumaksu, ükskõik kas isa reaalselt maksab üüri või mitte. Nii et jällegi rumal idee.

Toimetulekutoetuse saamiseks peab isa olema sinna korterisse sisse kirjutatud (kuidas muidu tõendada, et ta tõesti seal elab). Samuti võetakse arvesse kogu leibkonna sissetulekud. Kui su isa elab üksinda, siis ongi ta üksinda üks leibkond. Leibkond tuvastatakse tõesti ka sissekirjutuse alusel (abielu puhul ka see võetakse arvesse), aga kui sina oled sisse kirjutatud  (korrektsem on vist, et sinu elukoht on registreeritud) mujale, siis ei saa mingi KOV ametnik öelda, et ei, sa elad siiski koos isaga. Põhimõtteliselt on võimalik seda ka näiteks naabrite ütluste alusel tõendada, aga seda tehakse tavaliselt kinnisvara müügi puhul, kui MTAl tekib kahtlusi kas ikka tõesti oma elukohta müüd.

Selleks, et kuskile eluruumi end elama registreerida, on vaja seaduslikku alust seal elamiseks. Enamasti on see kas omanikustaatus või üürileping, aga võib ka olla lihtsalt omaniku nõusolek. Kui lepingut on tarvis, saab sõlmida korteri tasuta kasutamiseks lepingu. Ja KOVle peabki sellest piisama. Mõned omavalitsused üritavad igasuguste võtetega kohustustest kõrvale hiilida, aga siis on abiks, kui endale kindlaks jääda ja paari seadust neile meenutada.

Aga on veel see variant, et laps toetab oma isa iga kuu mingi summaga (näit. 100 eurot). Ikkagi ju oma isa. Miks peaks KOV toetama, kui isal laps olemas. Mina näiteks toetan koos vennaga oma pensionärist ema igakuiselt umbes 100 euroga (vend paneb omalt poolt samuti 100) ja ema elab kenasti ära.

Aga ta ju juba toetabki oma isa, võimaldades tal endale kuuluvas korteris tasuta elada. Olenevalt korteri asukohast ja seisukorrast, suurusest võib tugi olla kordades suurem kui sinu 100 eurot.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 11:55; 22.10 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ta ju juba toetabki oma isa, võimaldades tal endale kuuluvas korteris tasuta elada

Kust otsast ta siis toetab? Isa vaeneke peab kuus 150 euroga hakkama saama. Laste kohus on oma pensionärist vanemaid toetada, et need saaks inimväärset elu pensionipõlves elada. Mitte kohe käsi pikal omavaltsusest rahasid noolima minna.

+1
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:13; 22.10 12:15; 22.10 13:35; 22.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ta ju juba toetabki oma isa, võimaldades tal endale kuuluvas korteris tasuta elada

Kust otsast ta siis toetab? Isa vaeneke peab kuus 150 euroga hakkama saama. Laste kohus on oma pensionärist vanemaid toetada, et need saaks inimväärset elu pensionipõlves elada. Mitte kohe käsi pikal omavaltsusest rahasid noolima minna.

Tasuta elamise võimaldamine (ise samal ajal laenu tagasi makstes) on isa toetamine. Ega toetust ei pea alati rahas näitama, ka KOV võib sulle õue küttepuud tuua.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 20:30; 22.10 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust otsast ta siis toetab? Isa vaeneke peab kuus 150 euroga hakkama saama. Laste kohus on oma pensionärist vanemaid toetada, et need saaks inimväärset elu pensionipõlves elada. Mitte kohe käsi pikal omavaltsusest rahasid noolima minna.

Kuidas ta ei toeta siis? 300.- vähemalt kuus tasuta korteri näol on sulaselge toetamine.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 14:50; 22.10 12:42; 22.10 14:52; 22.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuta elamise võimaldamine (ise samal ajal laenu tagasi makstes)

Mis laenu makstes:) Tegevus toimub mingis endises kolhoosialevikus, kus on need kahekordsed korrusmajad. Üks korter maksis omal ajal 1300 €, teine korter 3400 €. Need on ammu kinni makstud. Mis kasu on sellest, kui isa saab tasuta elada, aga sureb nälja kätte ära, sest laps ei raatsi 100 € kuus söögiraha anda.

See kes arvab, et korteri üür oleks muidu 300 €, see eksib. Tegevus ei toimu Tallinnas ega Tartus, kus tuleb üürikorteri eest maksta, vaid endises kolhoosialevikus. Seal saab üüri ehk küsida 50 € kuus.

+2
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:13; 22.10 12:15; 22.10 13:35; 22.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis laenu makstes:) Tegevus toimub mingis endises kolhoosialevikus, kus on need kahekordsed korrusmajad. Üks korter maksis omal ajal 1300 €, teine korter 3400 €. Need on ammu kinni makstud. Mis kasu on sellest, kui isa saab tasuta elada, aga sureb nälja kätte ära, sest laps ei raatsi 100 € kuus söögiraha anda. See kes arvab, et korteri üür oleks muidu 300 €, see eksib. Tegevus ei toimu Tallinnas ega Tartus, kus tuleb üürikorteri eest maksta, vaid endises kolhoosialevikus. Seal saab üüri ehk küsida 50 € kuus.

Ja kust sa seda võtad?

Kui isal on seaduse järgi toetusele õigus, siis peab ta selle saama. Sa ise loobusid vanemahüvitisest muidu? Sest noh mees ei jõudnud siis sind ülal pidada või?

Suht vastik inimene oled.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 14:50; 22.10 12:42; 22.10 14:52; 22.10 15:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ja kust sa seda võtad? Kui isal on seaduse järgi toetusele õigus, siis peab ta selle saama. Sa ise loobusid vanemahüvitisest muidu? Sest noh mees ei jõudnud siis sind ülal pidada või?

Kust ma seda võtan? Millises kodumaa paigas maksavad korterid niipalju? Mitte normaalse suurusega linnades. Loogiline mõtlemine. Seaduse järgi peaksid ka lapsed toetama oma eakaid vanemaid, mitte laskma neil nälgida. Mina arvan, et KOV toetusi peaks taotlema hoopis need vanurid, kel tõesti omakseid ei ole. Ma ei ole vanemahüvitist saanud, aga asi võib vabalt olla selles, et olen meesterahvas ja ma ei ole lapsepuhkusel ka olnud.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 13:13; 22.10 12:15; 22.10 13:35; 22.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et KOV toetusi peaks taotlema hoopis need vanurid, kel tõesti omakseid ei ole.

Seadus on siiski teistsugune, soovitan tutvuda, kellel ja mis tingimustel on õigus toimetulekutoetusele (vihje, siin arvestatakse leibkondadega, mitte sellega, kas üksi elaval vanuril on lapsi ja kus lapsed elavad ning milline on nende abistamisvõimekus)

Lisaks makstakse seda küll KOV kaudu kuid tegu on RIIKLIKU toetusega st see ei tule KOV eelarvest.

 

Ja saavad kõik, kel hetkel vaja- suur pere, üksikvanem, töötuks jäänu/töötuks jäänu pere, vanur, pensionäridest elukaaslased jne jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 10:14; 22.10 15:28; 18.11 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et KOV toetusi peaks taotlema hoopis need vanurid, kel tõesti omakseid ei ole. Ma ei ole vanemahüvitist saanud, aga asi võib vabalt olla selles, et olen meesterahvas ja ma ei ole lapsepuhkusel ka olnud.

KOV toetusi saavad need, kel sellele õigus on. Samahästi ei tohiks siis ka noored saada, sest las vanemad peavad ülal.

Iga normaalne mees on lapsepuhkusel. Sinu naine peab üksi olema või?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.10 14:50; 22.10 12:42; 22.10 14:52; 22.10 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust ma seda võtan? Millises kodumaa paigas maksavad korterid niipalju? Mitte normaalse suurusega linnades. Loogiline mõtlemine

Mu isa ostis Tartu linnas viimase suure majanduslanguse paiku või isegi natuke enne umbes samas vääringus korteri. Kesklinnast 1 km kaugusel. Korter oli muidugi täielik peldik, aga just seepärast ta ostiski. Renoveeris korralikult ära, andis vahepeal üürile ja hiljem müüs hea summa eest maha.

Ja isegi Jõgeval, kus tänapäevani aega-ajalt ka alla 1000o euro eest kortereid saab osta, on üürihinnad tublisti üle 100 euro kuus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 11:55; 22.10 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastuste eest.

Tegemist ei ole kolhoosialevikuga kahekorruseliste majadega, küll aga on tõesti väike linnake. Meil on siin nii kahe- kui kolmekorruselisi maju, nelja ja viie ning seitsmekorruselisi, kui ka üheksakorruselisi 🙂 Ja kes tundis muret selle üle, et isale raha ei anna- olen andnud. Kui vaja, annan veel. Ta võtab alles siis, kui muud võimalust pole.

Ametnik ütles kohe tungivalt, täna, et korter on vaja notari juures ümber vormistada ja jutul lõpp. Ma ei uskunud, et nii võib siiski minna, kuna viimasel ajal täitsime isaga erinevaid pabereid, et toetust taotleda. Milleks üldse oli vaja inimesi jooksutada ja pabereid täitma panna, kui otsus ikka jälle selline. Ma ei tea veel kuidas, aga peab edasi proovima või midagi vaidlustama, minema lamenti lööma. Põhinedes siinsetele vastustele, olin ma suht kindel, et kõik läheb ikkagi isa kasuks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 09:59; 18.11 14:05; 19.11 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ametnik pole pädev või eksitab teid. Paluge tema vastust KIRJALIKULT koos seadusepunktiga, millele toetudes ta seda nõuab ja andke ka kohe teada, et võtate juristiga ühendust, sest tema nõudmine kinnisvara omaniku muutmiseks pole teie andmetel ei seaduslik ega toimetulekutoetuse saamiseks vajalik. Ning toimetulekutoetusest keeldumise kavatsete vaidlustada.

 

Inimene võib elada lähisugulasele kuuluval elamispinnal igati seaduslikult, olla seal registris ja maksta kokkuleppel vaid kommunaale.

 

Korteri isale kinkimine on ebamõistlik ja toob teile kaasa lisakulutusi (algul kinkelepingu tasud, hiljem pärandi vastuvõtmise tasud) nin veel kord-ükski ametnik seda nõuda ei saa, iga inimene otsustab ise oma kinnisvara saatuse (kui soovib müüa, kinkida vms siis teeb, kui ei soovi siis ei tee).

Ametnik saaks  nõu anda, et 1 elamispind maha müüa siis, kui toimetulekutaotlejal oleks mitu eluaset st siis müüb ühe ja elab sellest rahast. Tema lähisugulastele kuuluv kinnisvara (see, et toimetulekutoetuse taotleja lapsel on 2 korterit) ei puutu asjasse. Sellist tingimust ametnik seada ei saa, ret laps peaks korteri isale kinkima. Pealegi ei muuda see kuidagi isa eluasemekulusid ja abivajadust, on ta omanik või elab lapse korteris.

 

Kindlasti vaidlustada. Kõik otsused ja põhjendused paluda kirjalikult ametnikult.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 10:14; 22.10 15:28; 18.11 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täielik jura, et hüvitist saab ainult isiklikule korterile. Ka üürilepingu alusel saab elamispinda kasutada. Üürilepingu kohta võib kande isegi kinnistusraamatusse teha.

Hea soovitus ikka ametnikul – vormista enda korter isa nimele ja siis ühel heal päeval hakkad koos teistega pärandust jagama.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krt küll, jälle mingid idiootsed sotsiaaltöötajad. Palu kirjalikul kujul tollelt tädilt seda infot, kirjuta ja helista ka vallajuhile ja sotsiaalkindlustusametile. Löö lihtsalt piisavalt lärmi, küll siis hakkavad normaalselt tööd ka tegema. Ära jumala eest midagi muutma ja ümber kirjutama hakka, pigem uuri, kas isa saaks ka muud abi, ntks Toidupank, häirenupp ja misiganes veel.
Mul on sotsiaaltöö magister ja iga kord põlen vihast kui jälle loen, et täiesti ebapädev ja ebainimlik sotsiaaltöötaja kuskil rõõmsalt tegutseb. Palun võidelge ja vaielge nendega palju jaksate ja kaasake ka muud asutused ja isikud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan teid kaasa elamast ja taaskord mõistlike vastuste eest!

 

Eile õhtul asjad järsku pöördusid. Isale helistas see sama ametnik ja ütles, et võime omavahel üürilepingu teha. Ilmselt sellepärast, et ma hakkasin vaikselt seda asja vallast uurima ning jutt hakkas levima, et selle mehe tütar ei taha asja niisama jätta. Mul muud seletust pole sellele nende “avastuse” peale. Konkreetselt selle ametnikuga ma suhtluseni ei jõudnud, plaanisin täna, kuid nüüd suhtleme siis, kui isaga üürilepingut ette näitama lähme. Ma ise tahtsin ka üürilepingu teha, kui lihtsalt sissekandest ei piisa nende arust, aga millegipärast jäi mulje, et meie vallas reeglid teised. Nüüd siis teeme selle üürilepingu ja vaatame mis edasi saab.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 09:59; 18.11 14:05; 19.11 08:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enda korteri ümbervormistamine isa nimele