Esileht Tööelu, raha ja seadused. enda tuvastamine id-kaardiga

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: enda tuvastamine id-kaardiga

Postitas:

Mitmetes kohtades on võimalus ennast tuvastada saates mitu pilti nii oma id-kaardist kui ka endast koos sellega. Kas juhul, kui need halbade kavatsustega inimeste kätte juhtuvad, võib nendega ka midagi korda saata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:45; 18.07 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalsed kohad tuvastavad ikka nii, et sisestad id-kaardi id-kaardi lugejasse ja logid sealtkaudu sisse.
aisad dokumentide koopiad, mida mult nõutud on, on mõned eesti suurfirmad, mis tahavad isic kaardi koopiat tudengisoodustuste andmiseks. aga seda juba peale id-kaardiga autentimist.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ongi,et mida saab siis konkreetselt korraldada?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 20:45; 18.07 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus välismaalt kasutab seda varianti internetis tuvastamiseks kui vaja, nt facebook, vahest ka kasiinod, virtuaalraha keskkonnad jne. Ega selle id kaardi pildiga midagi korraldada ei saa – kui keegi tahab nö järgi teha siis internetis täpselt id kaardi näidis olemas ja, mis turvaelemendid peavad olema jne.

Mingi x olukord võib vist tekkida kui registreerud mingile saidile, mida ei taha, et teised teaksid ja see mingil x juhul kunagi välja tuleb siis saab tõestada, et see sina ise olid (näiteks lastakse saidi nimi ka kuupäevaga paberiga juurde kirjutada).

Aga välismaal on selline isikutuvastamisviis tavaline.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin kord FB-s enda isikut tõestama ja saatsin foto ID-kaardist, millel dokumendi numbri ja isikukoodi varjasin. Töötas. Ma ei näe küll mingit varianti kellelgi kasutada minu andmeid pahatahtlikult sellise fotoga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaal tõesti tuleb korrektne foto id-kaardist ja passist saata, kui tahad tlf. lepingut sõlmida või telefoni osta soodushinnaga näiteks, samuti laste kooli juhatusele näiteks.
Hollandis näiteks. Ja küberturvalisusele ja andmekaitsele pööratakse seal vägagi tähelepanu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasiinod nt fiantsasutused küsivad küll pildiga dokumente. Vanasti jah küsiti, aga nüüd palutakse nt teha selfie kuupäevaga tuvastamisel.
Aga ainult dokumendi pilt ei anna mitte midagi. Ja kui isegi saadakse sinu dokumendiga kuskilt raha kätte siis see pole sinu probleem
Nt on olnud juhtumeid, kus id kaart on kaotatud ja pahalane leidis mingi viletsa teisiku, kes pangakonto tegi. Hiljem välja tulles jäi pank süüdi, sest tegi viletsat tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalsed kohad tuvastavad ikka nii, et sisestad id-kaardi id-kaardi lugejasse ja logid sealtkaudu sisse.

Väljaspool Eestit pole üldse normaalsust?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passikoopiaid olen korduvalt saatnud, kui nt turismifirma kaudu ELst välja sõitnud olen, kõik andmed on näha ja midagi seal ei varja 🙂
ID-kaardi koopiat on ka mõnel korral tulnud saata.
Pole midagi peljanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 11:06; 19.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord tahetakse lisaks veel mõnda utility bill’i, kus oleks kodune aadress peal. Siis olin täiesti hädas – elekter ja telefon lähevad püsikorraldusega ja seal mingeid arveid ei saa, kommunaalarve on mingi suvakas paber lihtsalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elekter ja telefon lähevad püsikorraldusega ja seal mingeid arveid ei saa

Kõik arved on panga lehel näha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.07 11:06; 19.07 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord tahetakse lisaks veel mõnda utility bill’i, kus oleks kodune aadress peal. Siis olin täiesti hädas – elekter ja telefon lähevad püsikorraldusega ja seal mingeid arveid ei saa, kommunaalarve on mingi suvakas paber lihtsalt.

Ma olin viimati PayPaliga püstihädas. Lisaks ID-le nõudsid nad ka mingit kommunaal-, panga- vm teenuse arvet, kus oleks peal minu nimi, kodune aadress ja asutuse logo. Ja lihtsalt pole sellist dokumenti: telefon firma nimel, kommunaalide arvel küll nimi ja aadress, kuid puudub logo (mis krdi logo sa KÜ-lt tahad), ühelgi pangaarvel pole mu aadressi jne.

Lõpuks tuli meelde, et olin kunagi eraisikuna Elisaga telefonilepingu teinud, kuid juba ammu ei kasutanud seda ja numbergi loovutatud, aga kuna Elisa nõudis lepingu lõpetamiseks kontorisse kohale tulekut, siis saatsin nad kukele. Ja nii nad mulle juba 10ndat aastat saadavad iga kuu 0-arve. Seal kõik nõutavad rekvisiidid peal. Mõtlesin, et PayPal hakkab õiendama, et miks summa 0, aga sobis kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ongi,et mida saab siis konkreetselt korraldada?

see kägu ei taha sulle vastata – sest reaalselt ei saagi mingit jama korraldada, kui sa ise loll ei ole. nii palju kui mina olen oma id-kaardist pilte pidanud saatma, on alati olnud kohe kirjas, et katke isikukood ja dok nr kinni. kui keegi räägiks nüüd, kuidas oleks võimalik sellise pildi abil midgai rohkemat korraldada kui ilma sellise pildita, siis oleks huvitav kuulata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. enda tuvastamine id-kaardiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.