Esileht Tööelu, raha ja seadused. Endise elukaaslasega ühine korter

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Endise elukaaslasega ühine korter

Postitas:

Lugu siis selline, et mõned aastad tagasi sai elukaaslasega koos ühine korter ostetud. Korter on meie mõlema nimel. Pool aastat tagasi aga läksime lahku. Mees tahtis sinna korterisse jääda, mina ei tahtnud ja niisiis tema sinna jäigi. Minu tingimus oli, et mina tahan oma nime selle korteri tagant ära saada, et saaksin ise omale uue millalgi osta. Kuna mees tol ajal käis tööl nii, et mingi osa palgast sai ta kätte ametlikult mingi osa mitte, siis andsin talle 6k aega, et teenida siis ametlikult niipalju, et saaks korteri ainult tema nimele kirjutada. Nüüd on siis see aeg möödas, minulgi uus elukoht juba välja vaadatud, mida ära tahaks osta, kuid mees pole midagi teinud selleks, et saaks korteri ainult tema nimele kirjutada. Pigem just vastupidi, vahetas siin töökohti ja ma nüüd üldse ei teagi, kas ta käib ametlikult tööl või mitte. Tegin siis ettepaneku minu osa tema vanemate nimele kirjutada, see talle ei kõlba. Lõpuks siis ütlesin, et sel juhul ei jää muud üle, kui maha müüa. Sellega ta ka nõus ei ole. Ausalt öeldes ma ei ta nüüd, mida ma peaks tegema või kuhu pöörduma. Kohtusse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 23:01; 18.11 00:55; 18.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ju pigem laenu, mitte omandi probleem.
Aga kui muu ei aita, siis kohus ikka …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mis see kohus peaks tegema? sundima meest pool korterit ära ostma? sellist seadust pole olemas, et nii teha saaks. kedagi ei saa sundida midagi ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mitte seda. Ma ju ei tahagi talle seda müüa, ma tahan sellest lihtsalt lahti saada. Oleksin nõus tasuta selle täielikult mehe nimele kirjutama, aga kuna mehe sissetulek pole piisav, siis pank pole sellega lihtsalt nõus. Niikuinii oleme need paar aastat põhiliselt vaid intresse maksnud, mis seal ikka müüa on.
Üritangi nüüd uurida, et kas mul on mingeid võimalusi või jääbki mulle see kaela? Poolt korterit ma ju ka müüki panna ei saa… Kohus muidugi ei saa sundida meest ostma, aga kas see saab sundida meest müüma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 23:01; 18.11 00:55; 18.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, mitte seda. Ma ju ei tahagi talle seda müüa, ma tahan sellest lihtsalt lahti saada. Oleksin nõus tasuta selle täielikult mehe nimele kirjutama, aga kuna mehe sissetulek pole piisav, siis pank pole sellega lihtsalt nõus. Niikuinii oleme need paar aastat põhiliselt vaid intresse maksnud, mis seal ikka müüa on.
Üritangi nüüd uurida, et kas mul on mingeid võimalusi või jääbki mulle see kaela? Poolt korterit ma ju ka müüki panna ei saa… Kohus muidugi ei saa sundida meest ostma, aga kas see saab sundida meest müüma?
[/tsitaat]
kohus ei saa sundida meest ei ostma ega müüma
sinul endal on võimalik oma mõtteline osa korterist müüki panna ja ostjat otsida. mehel on eelisõigus ostule, aga kui ta seda kasutada ei taha, siis on sul õigus see suvalisele isikule maha müüa. kust sa aga sellise lolli leiad?
sinu probleem polegi korteris, vaid hoopis pangalaenus ning kui mehe palk ei kannata üksi laenu võtta, siis ei olegi midagi teha, sest kogu laenussumma on teil ühine, mitte et 50% sinu ja 50% mehe oma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed kohtusse, nõuad kaasomandi lõpetamist.

See, kas mees ostab ära või läheb müüi, pole ju enam oluline?

Kuni sa pole kohtu kaudu nõudnud, polegi midagi teha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtusse esitad hagi kaasomandi lõpetamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:19; 18.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see kaasomandi lõpetamine endast täpsemalt kujutab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 23:01; 18.11 00:55; 18.11 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda tähendabki, et kaasomand lõpeb ära. Kaasomandi lõpetamise viisi valikust oleneb, mis edasi saab. Kas asi jääb ühele ja ta maksab teisele tema osa välja rahas, asi müüakse ja saadud raha jagatakse, asi jagatakse reaalosadeks (kui tegemist maatükiga). Vt asjaõigusseaduse § 76-77. Kui sa hagi esitad, pead kirja panema, et millisel viisil kaasomandit lõpetada soovid. Kui kostja soovib mõnda muud viisi, peab ta esitama vastuhagi. Kohus ei saa kaasomandit lõpetada viisil, mida ei ole taotletud. Võid hagis kirja panna ka mitu varianti eelistuste järjekorras.

Soovitan oma ettepanek eksile saata kirjalikult ning ühtlasi hoiatada, et kui ta ennast liigutama ei hakka, pöördud kohtusse. Siis saad hiljem kohtule tõendada, et oled nõudnud, mis omab tähendust menetluskulude jagamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:19; 18.11 14:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Endise elukaaslasega ühine korter

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.