Esileht Ilu ja tervis Endised hambutud, kes on lasknud oma suu korda teha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Endised hambutud, kes on lasknud oma suu korda teha

Postitas:

Endal pole hetkeseisuga suus enam ühtegi tervet hammast, kuigi olen üpris noor. Nüüd pensionisambast raha väljavõtmisel avaneks võimalus hambad korda teha ja uurin vaikselt maad, kuid hirm hambaarsti juurde mineku osas on suur. Pole seal käinud viimased 15 aastat. Siin kindlasti liigub inimesi, kes on lasknud oma suu väga jubedast seisust korda teha. Ehk jagaksite kogemusi, kus käisite, kaua kogu protsess esimesest visiidist kuni lõpptulemuseni aega võttis, kas lasite paigaldada implantaadid või suust ära käivad proteesid ning miks just selline valik ja kui palju see kõik maksma läks? Tean, et see kõik on individuaalne, kuid mingit pilti tahaks ikkagi ette saada, mis mind ees oodata võiks.

Teeks nii, et ei hakkaks siin teemas diskuteerima selle üle, miks üldse hambad sellisesse seisu lasta, sest sellest ei ole enam mingit kasu, minevikku ei saa enam muuta, tulevikku selle-eest saab.

+28
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 13:57; 23.03 14:12; 23.03 15:54; 23.03 17:49;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Loomulikult tahaks esimese asjana teada mida sa kõik need 15 aastat teinud oled ja oodanud, et hambad ära lagunevad?!
Arusaamatuks jääb kas sahtel on juba tühi või loed lagunenud hammasteks seda kui kõiki on plombeeritud?
Ma soovitaks võtta aeg ja käia vähemalt kolme erineva töökoja vahel ja küsida pakkumisi, mis maksma võiks minna. Palju oleneb ju mis alles, lõualuu struktuuris, üldisest tervislikust seisukorrast jne.

+12
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleviku suhtes võin nii palju öelda, et need asjad nii ei käi, et lased nüüd suu korda teha ja siis järgnevad 15 aastat jälle arsti juures ei käi. Üldiselt inimesed ei muutu ja kui sa pole praegu 15 aastat suutnud end kokku võtta, siis vaevalt sa seda edaspidigi teed.

+16
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Arusaamatuks jääb kas sahtel on juba tühi või loed lagunenud hammasteks seda kui kõiki on plombeeritud?

Ütleme nii, et sahtel on tühi. Mõned on täitsa puudu ja teised on vähemal või rohkemal määral mustad köndid.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 13:57; 23.03 14:12; 23.03 15:54; 23.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii pikka vahe pole mul olnud, aga oma viis aastat jäi küll käimata. Enda peas kujutasin ette igasuguseid õudusjutte, aga tegelikult neid hambaauke nii palju polnudki. Esiteks sa ei teagi ju kui hull see olukord sul suus on, kui röntgenit pole tehtud.

Aga tulebki julgus kokku võtta ning aeg kirja panna. Mina käisin iga kuu ja ütlesin arstile iga kord, et nüüd teeme x-summa eest (mul oligi iga kuu arvestatud palgast x-summa kõrvale vaid hambaravi jaoks). Nii sai siis pool aastat käidud.

Ja see, kas implantaadid või proteesid sõltub ikka väga palju su enda vajadusest ja rahalisest võimekusest, siin ei saa ju teised väga kaasa rääkida. On ju suur vahe kas 1 implantaat või 10.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaarst on tänapäeval vist üks väheseid eriarste, keda kartma ei peaks. Kõik need protseduurid on küll veidi ebamugavad(mõni rohkem, mõni vähem), aga kindlasti valuvabad. Arstid väga peenetundelised ja meeldivad. Ma kardaks mingit mõõganeelamist näiteks palju rohkem.
Ma võtsin ennast kätte nii umbes kaheksa aastat tagasi. Minu õnneks on mul esihambad kuni silmahammasteni terved ja korralikud, kuid purihambad tuli pea kõik välja tõmmata.
Eks see, mis sina omale saad, oleneb ikkagi konkreetsest olukorrast su suus. Mulle näiteks ei pandud sildu sellepärast, et need hambad, mis alles jäid, olid liiga terved. Sildade panekul tuleb ju kroonitavaid hambaid pea olematuks lihvida ja arstid ei taha rikkuda hambaid, millel juur ja hammas ise terved on. Seega üle jäi kas implantaadid või proteesid. Puudu oli mul 10 hammast, ja ma ei tahtnud nii suurt summat laenu võtta, seega jäid proteesid. Võtsin büügelproteesid. Need on diskreetsed, kerged ja mugavad. Hiljuti lasin omale uued proteesid teha ja lollist peast tegin tavalised, plastikust. Jube! Terve suu on neid täis, söömine on ebamugav ja rääkimisest üldse ei räägi. Nii et see oli paraku mahavisatud raha. Lasen omale uued büügelproteesid teha.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 14:22; 23.03 16:13; 23.03 18:15; 23.03 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tahaks esimese asjana teada mida sa kõik need 15 aastat teinud oled ja oodanud, et hambad ära lagunevad?!

LOOMULIKULT ei ole see sinusuguse ülimatsliku inimese asi, mida teemaalgataja teinud on, seda enam, et sa ei oska selle teadmisega absoluutselt mitte midagi peale hakata. Kusjuures ta on palunud eesti keeles seda teemat mitte puudutada.

Mõnel inimesel ongi sünnist saadik viletsad hambad juba geenidega kaasa saadud; remondi ja hoolda neid kuidas tahad, algmaterjal on lihtsalt nii nõrk. Luu on vilets.
Kusjuures – hambaarstid ise ka selle nähtuse põhjust ei oska öelda, neil on ainult see, et raha jooksku, puur sisse ja töö ärgu lõppegu. Ja tulemus on ikkagi sama nagu TA-l.

>>>>>>>>

Teemaalgatajale:
Kui suur on eelarve? Kui tuhat/poolteist tahad kulutada, siis saad selle eest suust äravõetavad plastist implanaadid. Ülemises reas mingi kaks kolm ikka terved on; ülejäänud las minna.
All sama. Kui pole ühtegi tervet, siis võiks paar tk teha korda, siis püsib paremini. See plast ei ole üldsegi hull asi – kaks kuud harjumist ja sul on juba tunne, et need ongi sinu keha osa ja ilma on imelik olla.

Kui raha rohkem, siis vast juba büügelproteesid, kus on metalli ka kasutatud.
Tänapäeva proteese ei pea ööseks suust välja võtma, nagu vanaema ajal; need ei seedi ära.
Ainult hambapesu pead üksinda tegema ja siis võtad välja.

Hindadest saad aimu näiteks siit: https://www.keskhaigla.ee/patsiendile/hinnakiri/hambaravikliiniku-hinnakiri/
Need töökoodid (näiteks 5443T – Ühe juurega hamba ekstraktsioon) on kõikides kliinikutes (isegi Lätis!) sama, selle järgi saad tegijate hindu omavahel võrrelda.

Ja hinna umbes saad kokku nii, et visiiditasu + konsult + x korda väljatõmbamine + x korda remont + osaline plaatprotees elastse baasisega jne.

Ühesõnaga vali kliinik välja, mine maksa see visiiditasu, istu maha ja las teevad hinnapakkumise.
Seda kannatab vast isegi kahes kohas lasta teha.
Alul võid ülemise rea teha, pärast alumise.
Lihtne.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 14:27; 23.03 14:43; 23.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatuks jääb kas sahtel on juba tühi või loed lagunenud hammasteks seda kui kõiki on plombeeritud?

Ütleme nii, et sahtel on tühi. Mõned on täitsa puudu ja teised on vähemal või rohkemal määral mustad köndid.

Selge, ilmselt siis läheb siis neli implantaati lõualuu sisse ja implantaadiprotees kogu hambarea ulatuses. Kui keha implantaate eemale ei tõuka ja põletikke ei teki on asi lihtne ja tulemus hea. Hooldama ehk hambaid pesema peaks 2x päevas. Kui hambapastat ei viitsi osta siis harjaga võiks ikka peale söögikorda hammastelt üle käia.
Ühe implantaadi paigaldamine oli vist a600€.
https://www.lumen.ee/hambaravi/implantatsioon/
Mul oli küll üks hammas vaja panna ja peale googeldamisi ja kahtlusi valisin Tallinnas sellise koha nagu asub Lootsi tn,-l.
https://tervisetrend.ee/hambaarst/kristjan-gutmann
Minu ootusi ta ei petnud. Suhtlemises pigem tagasihoidlik kuid ravi kohta teeb selge ja komkreetse кokkuvõtte. Ja ma ei ole selline kellel oleks hinna poolest ükskõik palju maksma läheb.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LOOMULIKULT ei ole see sinusuguse ülimatsliku inimese asi, mida teemaalgataja teinud on, seda enam, et sa ei oska selle teadmisega absoluutselt mitte midagi peale hakata. Kusjuures ta on palunud eesti keeles seda teemat mitte puudutada. Mõnel inimesel ongi sünnist saadik viletsad hambad juba geenidega kaasa saadud; remondi ja hoolda neid kuidas tahad, algmaterjal on lihtsalt nii nõrk. Luu on vilets. Kusjuures – hambaarstid ise ka selle nähtuse põhjust ei oska öelda, neil on ainult see, et raha jooksku, puur sisse ja töö ärgu lõppegu. Ja tulemus on ikkagi sama nagu TA-l.

No antud juhul ei saa kuidagi geenidega kaasaantud viletsaid hambaid süüdistada, kui inimene neid 15 (!) aastat kontrollinud pole.

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:39; 23.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No antud juhul ei saa kuidagi geenidega kaasaantud viletsaid hambaid süüdistada, kui inimene neid 15 (!) aastat kontrollinud pole.

Mul on sugulane, kes alates 10ndast eluaastast on käinud IGAL AASTAL kontrollis ja alati on ka tagasi kutsutud, et kolm-neli korda midagi remontida.
30ndaks eluaastaks hakkasid ka juba selleks ajaks pandud mitmed tiftproteesid ükshaaval välja kukkuma.
Ühesõnaga – täielik jama.
Samas tema õde, ma ei teagi, kas ta hambaarstil elus käinud on, aga hambad on nagu mustanahalisel. Kaks rida pärleid.

Palun targuta veel midagi.

+18
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 14:27; 23.03 14:43; 23.03 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikus, kus mina käin, maksab üks implantaat koos paigaldusega ca 1500 eurot – see on hind minule. Neil, kel vanade hammaste eemaldamist, juurte eemaldamist jms veel vaja, läheb ilmselt kallimaks. Mul lihtsalt osa piimahambaid ei vahetunud jäävhammaste vastu, seega lihtsam ja odavam variant.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tahaks esimese asjana teada mida sa kõik need 15 aastat teinud oled ja oodanud, et hambad ära lagunevad?!

Arusaamatuks jääb kas sahtel on juba tühi või loed lagunenud hammasteks seda kui kõiki on plombeeritud?

Ma soovitaks võtta aeg ja käia vähemalt kolme erineva töökoja vahel ja küsida pakkumisi, mis maksma võiks minna. Palju oleneb ju mis alles, lõualuu struktuuris, üldisest tervislikust seisukorrast jne.

Kuule tegelt ka puhka jalga nagu ausalt!Antud teema algataja kirjutas ju et mingi mõtetu lahmimine ja targutamine enam ei aita.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:50; 23.03 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Tuleviku suhtes võin nii palju öelda, et need asjad nii ei käi, et lased nüüd suu korda teha ja siis järgnevad 15 aastat jälle arsti juures ei käi. Üldiselt inimesed ei muutu ja kui sa pole praegu 15 aastat suutnud end kokku võtta, siis vaevalt sa seda edaspidigi teed.

Aa et umbes siis anda alla ja elada oma katkiste hammastega edasi teades et “ah mis seal ikka” ? Ma loen ja imestan siinseid kommetaare.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:50; 23.03 14:52;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aa et umbes siis anda alla ja elada oma katkiste hammastega edasi teades et “ah mis seal ikka” ? Ma loen ja imestan siinseid kommetaare. Mul on vahel olla häbi Eestlane!

Mul oleks häbi olla düsgraafik.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 14:39; 23.03 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siin targutate, kel kogemus, see võiks kirjutada, et läks maksma x eurot. Ilmselt implataatidega olukorra lahendamine on megakallis. Üks hammas maksab 1500.- Kogu suu ilmselt maksab 10 000+ eurot. Kõige odavam on ilmselt proteesid panna. Nagu minu vanaemal 40 aastat tagasi. Need on sellised, mis käivad ööseks veeklaasi öökapi peale. Nende hinda oleks huvitav teada.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid hambad alati viletsad olnud, eriti ülemised. Hambaarstil käisin regulaarselt, parandati, ehitati üles, aga ikka lagunesid. Nüüd on ülemises lõualuus neli implantaati ja kõigi ülemiste hammaste ulatuses protees. Materjali nimetust ei mäleta, aga võtsin parima, mis kahe aasta eest saada oli. Kogu protseduur alates hammaste eemaldamisest kuni implantaatide ja proteesi paigaldamiseni võttis aega üle aasta ja maksis kokku umbes 12 000 eurot. Selles summas on ka alumiste hammaste breketid, paari hamba plombeerimine ja ajutine protees. Tartus asuv hambakliinik.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:06; 23.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siin targutate, kel kogemus, see võiks kirjutada, et läks maksma x eurot. Ilmselt implataatidega olukorra lahendamine on megakallis. Üks hammas maksab 1500.- Kogu suu ilmselt maksab 10 000+ eurot. Kõige odavam on ilmselt proteesid panna. Nagu minu vanaemal 40 aastat tagasi. Need on sellised, mis käivad ööseks veeklaasi öökapi peale. Nende hinda oleks huvitav teada.

Need maksavad kuskil ka tuhande paari ringis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikus, kus mina käin, maksab üks implantaat koos paigaldusega ca 1500 eurot – see on hind minule. Neil, kel vanade hammaste eemaldamist, juurte eemaldamist jms veel vaja, läheb ilmselt kallimaks. Mul lihtsalt osa piimahambaid ei vahetunud jäävhammaste vastu, seega lihtsam ja odavam variant.

Ilmselt ikka implantaat koos hambakrooniga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sahtel tühi ei olnud, kuid tulid kroonid. Olin tulemusega väga rahul. Tahtsin ka alguses odavmalt teha, kuid hambaarst konkreetselt ütles, et tema kehva tööd ei tee, seega teeb kas tema või keegi teine. Oli vaja teha hambakaare tõstmise operatsioon.

Mina ütlen, et maksa ennem rohkem, kuid vaata, et hea töö tuleks. Olin alguses ka kahtlev, et ikkagi nii suur hulk raha, kuid nüüd olen väga rahul. Siis oli veel see kartus, et ikkagi valehambad jne. Ei ole valehambad, minu hahambad on, sest ise maksin selle eest.

Iga kell võta see samm ette ja see on üks parimaid valikuid sinu elus. Ilus naeratus annab ikka väga palju enesehinnangule. 🙂

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandatud hammaste kiire lagunemine, edasine juurekaaries jms on täiesti probleemid, nii et ei imesta kui ei taha 15 aastat hambaarsti juurde sattuda peale suuremat häda ja viletsust. Arvestama peaks kindlasti täidiste materjaliga – klaasionomeeride eluiga on kuni 5 aastat, komposiidid 5…7 aastat, metalliamalgaamid 10…15 aastat. Lisandub küsimus, kui võimekas on paigaldaja jms. Kõik minu kaotatud hambad on olnud erinevate raviprotseduuride tagajärg – breketite kahjustuste lappimine kuni eemaldamiseni, juuremurd juureraviga hambal jms. Kui kirurg  (väga hea kirurg) 3 tundi suus märatseb, et luustunud juurt kätte saada, siis ei teki erilist soovi lähemas tulevikus uuesti kohtuda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise juhtumi puhul paraku kindlasti ei jätku pensionisamba rahast, hambutu suu, madal palk, vähe raha teises sambas ja tulumaks 20% läheb ka veel maha.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on sellised, mis käivad ööseks veeklaasi öökapi peale. Nende hinda oleks huvitav teada.

Sulle eespool anti hinnakirja link, samuti kirjutati, et klaasi ei pea tänapäeval panema.
Kas sa oled venelane ja loed tõlkerobotiga?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:18; 23.03 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise juhtumi puhul paraku kindlasti ei jätku pensionisamba rahast, hambutu suu, madal palk, vähe raha teises sambas ja tulumaks 20% läheb ka veel maha.

Kus sina tead palju kellelgi seal on raha?
Siia foorumisse on ikka kahtluseta Eesti koige suuremad kibestunud nuiad kokku vajunud.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.

Arusaamatuks jääb kas sahtel on juba tühi või loed lagunenud hammasteks seda kui kõiki on plombeeritud?

Ütleme nii, et sahtel on tühi. Mõned on täitsa puudu ja teised on vähemal või rohkemal määral mustad köndid.

Sinuga lähestikku küll rääkida ei tahaks. Võta ennast nüüd kokku ja vutt-vutt arstile! Selline surnuaed suus on lisaks teiste inimeste terroriseerimisele ka sinu enda tervisele ohtlik!

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No antud juhul ei saa kuidagi geenidega kaasaantud viletsaid hambaid süüdistada, kui inimene neid 15 (!) aastat kontrollinud pole.

Mul on sugulane, kes alates 10ndast eluaastast on käinud IGAL AASTAL kontrollis ja alati on ka tagasi kutsutud, et kolm-neli korda midagi remontida.

30ndaks eluaastaks hakkasid ka juba selleks ajaks pandud mitmed tiftproteesid ükshaaval välja kukkuma.

Ühesõnaga – täielik jama.

Samas tema õde, ma ei teagi, kas ta hambaarstil elus käinud on, aga hambad on nagu mustanahalisel. Kaks rida pärleid.

Palun targuta veel midagi.

Ma hoopis targutan! Sinu sugulane oleks võinud vähem magusat süüa ja rohkem hamabid pesta pastaga. Oleks siiani ilus mustanahaline ja pärlirida suus. Hambaid peab muide vähemalt 2 min. pesema, et piirduda 1x aastas kontrollis käimisega ja miinimum koguse hammaste parandamisega (1-2tk).

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandatud hammaste kiire lagunemine, edasine juurekaaries jms on täiesti probleemid, nii et ei imesta kui ei taha 15 aastat hambaarsti juurde sattuda peale suuremat häda ja viletsust. Arvestama peaks kindlasti täidiste materjaliga – klaasionomeeride eluiga on kuni 5 aastat, komposiidid 5…7 aastat, metalliamalgaamid 10…15 aastat. Lisandub küsimus, kui võimekas on paigaldaja jms. Kõik minu kaotatud hambad on olnud erinevate raviprotseduuride tagajärg – breketite kahjustuste lappimine kuni eemaldamiseni, juuremurd juureraviga hambal jms. Kui kirurg (väga hea kirurg) 3 tundi suus märatseb, et luustunud juurt kätte saada, siis ei teki erilist soovi lähemas tulevikus uuesti kohtuda.

Millest need hambajuured siis peaka olema kui mitte luust? Mis tähendab luusutunud juur sinu jutus?! Kõlab küll mingi hullusena.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.03 14:03; 23.03 14:35; 23.03 15:06; 23.03 15:07; 23.03 15:29; 23.03 15:33; 23.03 18:18; 23.03 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan otse ja konkreetselt TA-le, vahepealseid lolle lahmimisi ei loe.

Mine julgelt. Hirmus on ainult esimene kord, esimesed minutid. Siis sujub.

Kõik kontsud välja tõmmata, kõrvutiolevaid saab ka tõmmata 2 korraga. Augukesed parandada. Vajadusel mõnele säilivale hambale juureravi – eriti kui tuleb kroonida see hammas, siis ilma juureravita ei riskita kroonida sageli (kui terve hammas läheb krooni alla, et olla nö tugihammas, siis muidugi ei ole juureravi vaja teha).

Nii. Kui suu terveks saanud, siis proteesid – kindlasti büüglid. Need käivad suust ära vaid hambapesuks ja saad elada pmst nii, et mitte keegi neist midagi ei tea. Paistma mingeid traate ei jää.

Implantaadid – kindel ‘ei’ sellise suu puhul. Esiteks maksad end vigaseks ja teiseks – kui paljud hambad on juba ammu välja tõmmatud, siis ige taandub ja selleks, et impl panna üldse, tuleb enne luud istutada (võetakse vist alalõualuust). See kõik ei ole seda väärt. Tänapäevane büügel on jumalast ok lahendus.

Edu.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:34; 24.03 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur sul eelarve on? Mul 2 implantaati, 1 põletikulise hamba kirurgiline eemaldamine ja veidi luu kasvatamist lähevad üle 3 tuhande.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan otse ja konkreetselt TA-le, vahepealseid lolle lahmimisi ei loe.

Mine julgelt. Hirmus on ainult esimene kord, esimesed minutid. Siis sujub.

Kõik kontsud välja tõmmata, kõrvutiolevaid saab ka tõmmata 2 korraga. Augukesed parandada. Vajadusel mõnele säilivale hambale juureravi – eriti kui tuleb kroonida see hammas, siis ilma juureravita ei riskita kroonida sageli (kui terve hammas läheb krooni alla, et olla nö tugihammas, siis muidugi ei ole juureravi vaja teha).

Nii. Kui suu terveks saanud, siis proteesid – kindlasti büüglid. Need käivad suust ära vaid hambapesuks ja saad elada pmst nii, et mitte keegi neist midagi ei tea. Paistma mingeid traate ei jää.

Implantaadid – kindel ‘ei’ sellise suu puhul. Esiteks maksad end vigaseks ja teiseks – kui paljud hambad on juba ammu välja tõmmatud, siis ige taandub ja selleks, et impl panna üldse, tuleb enne luud istutada (võetakse vist alalõualuust). See kõik ei ole seda väärt. Tänapäevane büügel on jumalast ok lahendus.

Edu.

Ei ole vaja alati luud istutada. Mina kartsin ka, et tuleb veel luu istutamine, aga ei olnud vajadust, kuigi osa purihambaid oli aastate eest eemaldatud.

Üldse ei peaks nii kindlasõnaliselt väitma, mis kellegi jaoks õige või vale on. Kõige õigem on teemaalgatajal alustuseks minna konsultatsioonile ja seejärel otsustada.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:06; 23.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen. Tänan kõiki, kes on oma kogemusi jaganud ja julgustanud minema. Eelarve on 7000 ringis – kuskil selliseks kujuneb väljavõetav summa pensionisambast. Olen nüüd siin vahepeal ise ka juurde uurinud ja saan aru, et implantaadid on sellise eelarve juures liiga kallid. Kas ma saan õigesti aru, et tänapäeval proteesid ei käi enam igal õhtul suust ära veeklaasi ja püsivad kindlalt paigal? Mäletan 20 aasta tagust aega oma vanaemal, kellel olid sellised ja need kippusid tal söömisel suust kukkuma.

Ehk keegi soovitaks ka mõnda konkreetset kliinikut/arsti Tallinnas, kelle juurde minna ja kes esimese asjana minu suud nähes infarkti ei saaks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.03 13:57; 23.03 14:12; 23.03 15:54; 23.03 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Ilu ja tervis Endised hambutud, kes on lasknud oma suu korda teha