Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endomeetriumi paksus ja seos rasestumisega

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Endomeetriumi paksus ja seos rasestumisega

Postitas:
Kägu

Tere. Olen jäänud mõtlema selle üle,kas ja kuidas see rasestumist mõjutab? Kas õhukesele limaskestale ei saa toimuda pesastumist? Lugesin kusagilt internetist, et edukaks raseduseks peab olema limaskest vähemalt 7mm. Käisin eelmisel kuul günekoloogi juures kontrollis ja UH-s ning arst mõõtis limaskesta paksuseks 0.4- see oli siis 2 päeva enne mens.   algust.Rasedust otsestelt ei püüagi veel, aga mind pani mõtlema, kuidas limaskest nii õhuke?

Ainus asi mida arst ütles, et menstruatsiooni siin küll veel ei alga-algas ju ja praktiliselt kohe.

Muidu kestab mens. 6 päeva ja ei ole eriti verevaene, pigem ikka tuleb verd omajagu. Kuid kui limaskest on nii õhuke, kuidas nii pikk menstruatsioon?

Ei taibanud neid asju uurida, siin ehk teadjamaid. Kui ühel hetkel hakkaks sihilikult ov püüdma ja proovima, siis äkki ehmatus-miks ei õnnestu..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

see paksus peaks olema ov päevaks. pärast ovi veel mõni päev limaskest pakseneb, maksimum on nädal peale ov, siis kui rasedust ei teki, hakkab osadel juba paksus vähenema. vahetult enne päevi mõnel on juba osa limaskestast ära irdunud võ kokku vajund.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see ca 5-7mm peaks olema ov ajaks, hiljem kasvab see veel, sest pesastumine toimub üldjuhul 6-10päeva pärast ovd ja selleks ajaks on limaskesta paksus  ca 1cm. Üle 16mm loetakse liiga paksuks (aga kui tekib rasedus, siis muidugi limaskest ei eritu ja kasvabki paksemaks, kuigi alguses veel loodet pole näha).

0,4cm enne päevade algust on ikka päris õhuke ja selles tsüklis ei oleks sul saanud raseduste tekkida, sest pesastumise kohta pole lihtsalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul jah 2 viimast kuud enne päevi 4mm,kuidas siis saab vereeritus samas suur olla, sellest ma aru ei saa.

Üks mõõtmine oli siis teoreetiliselt 9 päeva peale ov.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olulised on ka hormoonid. Mul oli mitu aastat hormonaalne tasakaalutus – hormoonid paigast ära. Pidevalt oli määrimine, ülepäeva verejooks – samas emaka limaskest praktiliselt olematu. Arst tahtis kirurgilisele puhastusele saata (umbes nagu ebaõnnestunud raseduse puhul vahel tehakse), kuid UH-g a vaadates nentis, et seal poleks midagi kraapida. Seega jah – olematu endomeetriumiga on küll võimalik pikk veritsus.

Enne seda hormoonijama oli mul lühike mens – kaks päeva kerget veritsust ja valmis. Aga eduka  raseduse jaoks suutsin vähemalt 8mm kasvatada (sattusin juhuslikult UH-sse, kui läksin peale järjekordset katkemist järelkontrolli. Uut rasedust polnud veel näha, arst arvas, et päevad hakkavad. Ei hakanud).

Kui ma selle hormoonijama lõpuks kontrolli alla sain (lõputu määrimine lõppes), siis kuu aega hiljem oli emaka limaskest ikkagi nii õhuke, et niipea mensi taastumiseks lootust ei antud. Aga võta näpust – päevad hakkasid täpselt 2 päeva pärast arstivisiiti (kus öeldi jälle, et mingeid päevasid niipea ei tule, kuna limaskest olematu). Õnneks sain oma asjad korda ja nüüd on mitu aastat hormoonid paigas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemus, et pole oluline. Mul ka umbes nii paks oli see limaskest noorelt, aga rasedused tekkisid kergesti. Verd paar kuni 3 p.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endomeetriumi paksus ja seos rasestumisega