Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Endometrioos

Postitas:

Tere! Kas on keegi läbi teinud laproskoopia, eesmägiga võimalik endometrioos kindlaks teha? On hiljem õnnestunud ka rasestumine? Olen 4x ebaõnestunud ivf teinud, võtsin kõrvalt teise arsti arvamuse ja nüüd tugev kahtlus endometrioosi osas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.05 13:28; 06.05 21:40; 06.05 21:43; 06.05 21:45; 06.05 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti kaks IVF-i munasarja endometrioosi diagnoosiga ilma laparoskoopiata. Diagnoos põhines endometrioidsel tsüstil, mida on korduvalt UH-ga jälgitud ja mõõdetud. Lisaks tehti mingil hetkel CA-125 markerite test, mis kinnitas diagnoosi (kõrged markerid aga mitte nii kõrged, et vähki kahtlustada). Kahjuks minu tsüst tähendab enamasti IV astme endometrioosi. Kuna muid sümptomeid on palju, ei teagi, kui palju tegelikult koldeid on ja kus.

Miks sul kahtlustatakse endometrioosi? Kas sul esineb vastavaid sümptomeid? Mina näiteks kahtlustasin endal ise endometrioosi mõnda aega enne kui arst seda kinnitas, just sümptomite tõttu.

IVF-i ja endometrioosi omavaheline suhe on natuke segane ja tegelikult sõltub palju ka sellest kas ja kus sul kolded on. Mul ebaõnnestusid mõlemad IVF-id ja kuigi rakke saadi palju, ei olnud nad hea kvaliteediga. Tekkis kahtlus, et sealt tsüstiga munasarjast tulevad vigased rakud. Võtsin ka Visannette enne esimest IVF-i ja muidu ka on väga oluline endometrioosi puhul põletikku vältida, sest vohava endometrioosiga pole keskkond pesastumiseks soodne.

Mul oli kindel plaan enne kolmandat IVF-i lap teha, et saaks rohkem asjasse selgust ja ehk ka üht-teist eemaldada (kuigi pidavat suht kohe tagasi kasvama). Jäin aga ise rasedaks (hetkel 30+1), niiet täiesti viljatu ma siiski pole 🙂 Öeldakse ka, et üldse on viljatuse ja endometrioosi seos väga segane ning ka kõrge aste ei pruugi alati viljatust tähendada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 13:50; 02.05 16:13; 07.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas on keegi läbi teinud laproskoopia, eesmägiga võimalik endometrioos kindlaks teha? On hiljem õnnestunud ka rasestumine? Olen 4x ebaõnestunud ivf teinud, võtsin kõrvalt teise arsti arvamuse ja nüüd tugev kahtlus endometrioosi osas.

Tere!

Mul lugu natuke teine, aga kuna endometrioosiga on seotud, siis vastan ikka (äkki on abiks). Minul diagnoositi endometrioos ca 6-7 aastat tagasi. Kuid mitte LAPiga ei tehtud seda kindlaks, vaid diagnoos pandi juba ennem – seda saab teatud verenäidu järgi hinnata ning põhiline oli see, et mind saadeti MRT-sse, kus tuvastati, et on endom. kolded kõhus ja olid ka endometrioossed tsüstid mõlemas munasarjas. Seejärel tehti LAP, kus kinnitati veelkord see diagnoos ja eemaldati selle käigus juba tsüstid ja kolded. Mind veidi üllatab, et ennem saadeti Sind IVF-le, kui endom kindlaks tehti, aga võib olla muidugi nii, et kolded on nii väikesed (täpid), et neid ei ole näha ka MRT-s rääkimata UH-st.

Minu arst ütles peale oppi, et rasestumise võimalused on kõrged. Vahepeal oli olukord, kus ma ei üritanudki rasestuda – see oli ca 3 aastat. Nüüd olen uuesti üritanud, aga pole õnnestunud. See sama arst, kes mind tookord ravis ja opereeris uskus, et kunagine endometrioo s ei tohiks olla takistuseks. Hetkel aga lähen nüüd viljatusravi arsti juurde peagi (kunagine arst oli vaid tavagünekoloog). Siiani pole õnnestunud rasestuda, aga soov on ikka ja usume, et saame abi viljatusravi arstilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 13:57; 02.05 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin LAPil enne IVFi, aga äkki lugu aitab kedagi.

Mul avastati suhteliselt suur endometrioosi tsüst munasarjas, kui läksin naistearsti juurde rasestumiseks nö rohelist tuld saama. Rasedaks ise ei jäänud, pillid tsüsti ei kahandanud ja uskusin arsti, et pärast laparoskoopiat õnnestub. Protseduuril selgus, et vanu koldeid oli mujal ka. Munasari õnneks jäi alles, aga ajagraafik läks veel pikemaks, sest otsa tuli 4 kuud menopausi Zoladexiga. Edasi aasta jooksul ikka ei miskit ja läksime viljatusravi kliinikusse.

IVFil tuli rakke vähe, sellest lõigatud munasarjast põhimõtteliselt null. Lisaks on see munasari liidetega emaka taga kinni, sinna pääses punktsioonil ligi ainult läbi teise munasarja. Kvaliteetseid blastosid tuli siiski 2 ja olen esimesest siirdamisest 33n rase. Tagantjärele mõtlen, et oleks võinud tõenäolise kõrge astme endometrioosiga pigem kohe IVFile minna, kui et LAPiga jamada – naistearst väitis toona, et rasedaks jäädes on see tsüst ohtlik (nihkub, jääb ette vms), IVF arst ei olnud hiljem sellise hirmutamisega nõus. Kuidagi satun selliste arstide otsa, kes lõigata tahavad 🙂

Mul ei ole endo erilisi valusid kunagi põhjustanud, seedimist häiris vist. Keskkond ei pruugi endo puhul pesastumiseks sõbralik olla, aga usun, et mind võis aidata nn endo-dieet, väheste süsivesikutega võimalikult puhas toit. Või siis lihtsalt puhas juhus, et nii hästi läks. Muretsen juba ette, kuidas teise lapse tegemine õnnestub.. Passis ei ole sünniaasta ka enam kõige värskem.

Edu teemaalgatajale ja viimasele Käole! Mis meil muud üle jääb, kui leppida sellega, et üheseid vastuseid ei ole ja vapralt edasi proovida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:42; 02.05 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu, saan siis aru, miks mulle lap enne IVF-i vajalik polnud. Mulle ütles arst, et kui tsüsti lõikama hakata, võin munasarjast või munajuhast ilma jääda. Kusjuures rasestusingi ise väga hoolika endo dieedi ajal, soovitan! Gluteenivaba, vähe süsivesikuid, vähe (või üldse mitte) magusat, palju marju, köögivilju jne.

Raseduse ajal on mind samas selle tsüstiga palju hirmutatud 🙁 Kuskil 23. nädala paiku käisin eriarsti juures, kes ütles, et see tsüst võib igal hetkel lõhkeda või munajuha ümber väänduda. Öeldi, et kui tulevad meeletud valud, kutsuksin kiirabi. Nüüd on 30 nädalat ja siiani pole midagi juhtunud. Last see tsüst ei pidavat ohustama. Eks ta ebameeldiv on sellise teadmisega elada aga samas on suur võimalus, et mitte midagi ei juhtugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 13:50; 02.05 16:13; 07.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vot, mulle öeldi, et tsüstiga rasestumist ei oleks pidanud kartma. Aga kolmas arst oleks siis võinud terve raseduse õudusjutte rääkida. Saa siis aru. Hoian sulle pöialt 🙂

Dieedi osas – JAA! Seda arstid tihti ei räägi, tuleb ise avastada. Soovitan proovida!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 15:42; 02.05 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see Kägu, kellel tuvastati endom. MRT-ga. Aga tahtsin lisada veel ühe märkimisväärse, et mitte öelda kõige olulisema tähelepaneku selle haigusega seoses. Nimelt mul hakkas see haigus siis, kui esimest korda tekkis soov last saada. Enne seda olin nagu “prillikivi” oma suurepärase tervisega naisteasjade suhtes. Kui soov tekkis, siis hakkasid pihta meeletud menstruatsiooni valud – nii et kaotasine teadvuse valude kätte ja oksendasin, kiirabi käis mitmeid kordi menstr ajal. Uuriti ja otsiti – see võttis tükk aega enne, kui sain lõpliku diagnoosi. Samas ütles arst, et see haigus kaoks, kui jääksin rasedaks. Kas pole mitte paradoksaalne? Muidu terve, kui soovin rasestuda, siis haige ja et terveks saada, siis tuleks rasestuda – nokk kinni, saba lahti.

Ja veel, mul olid päris suured tsüstid, mis eemaldati – 4 cm tsüst ühes ja 2,5 cm tsüst teises munasarjas. OP õnnestus ja kõik saadi kenasti kätte ilma munasarju muul moel tüsistamata. Kuigi endom. kohta on öeldud, et see suure tõenäosusega progresseerub uuesti peale ravi, siis mina olen teistpidine näide – minul tsüste ei ole uuesti tulnud nüüd 5-6 aastat peale ravi. On vaid üks pisike alla 1 cm pikkune tsüst, kuid arsti ütles, et see ei tohiks segada rasestumist, sest et see pole aastatega kasvanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 13:57; 02.05 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti LAP kuna paremasse munasarja tekkis tsüst. Eelnevalt olid ka tugevad kõhuvalud ja CA-125 väikse tõusuga. LAPil sain endometrioosi III astme diagnoosi. Koldeid ja liiteid palju ei olnud ning tsüst eemaldati. Peale seda ise ei rasestunud ja arst suunas viljatusravile.
Märtsis 2019 tehti IVF. Rakke saadi piisavalt, aga need ei olnud kvaliteetsed. Arst arvas kohe, et ei ole mõtet uut IVFi teha, sest tulemus võib sama olla.
Hetkel siis plaani selline: taastun IVFist, teen uue LAPi, saan 4-6 kuud järelravi ja siis kohe IVF otsa. Loodan, et see õnnestub 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti kaks IVF-i munasarja endometrioosi diagnoosiga ilma laparoskoopiata. Diagnoos põhines endometrioidsel tsüstil, mida on korduvalt UH-ga jälgitud ja mõõdetud. Lisaks tehti mingil hetkel CA-125 markerite test, mis kinnitas diagnoosi (kõrged markerid aga mitte nii kõrged, et vähki kahtlustada). Kahjuks minu tsüst tähendab enamasti IV astme endometrioosi. Kuna muid sümptomeid on palju, ei teagi, kui palju tegelikult koldeid on ja kus.

Miks sul kahtlustatakse endometrioosi? Kas sul esineb vastavaid sümptomeid? Mina näiteks kahtlustasin endal ise endometrioosi mõnda aega enne kui arst seda kinnitas, just sümptomite tõttu.

IVF-i ja endometrioosi omavaheline suhe on natuke segane ja tegelikult sõltub palju ka sellest kas ja kus sul kolded on. Mul ebaõnnestusid mõlemad IVF-id ja kuigi rakke saadi palju, ei olnud nad hea kvaliteediga. Tekkis kahtlus, et sealt tsüstiga munasarjast tulevad vigased rakud. Võtsin ka Visannette enne esimest IVF-i ja muidu ka on väga oluline endometrioosi puhul põletikku vältida, sest vohava endometrioosiga pole keskkond pesastumiseks soodne.

Mul oli kindel plaan enne kolmandat IVF-i lap teha, et saaks rohkem asjasse selgust ja ehk ka üht-teist eemaldada (kuigi pidavat suht kohe tagasi kasvama). Jäin aga ise rasedaks (hetkel 30+1), niiet täiesti viljatu ma siiski pole ???? Öeldakse ka, et üldse on viljatuse ja endometrioosi seos väga segane ning ka kõrge aste ei pruugi alati viljatust tähendada.

Aitäh, vastamast. Minul soovitati laproskoopiat, kuna arvati, et tugevad kõhuvalud iga menstruatsiooni alguses võib viidata endometrioosile. Samuti on mul mitu ebaõnnestunud ivf.i ning vanus 38, sestap pakutigi, et lapriskoopia ajal uuritakse endometrioosi olemasolu. Soovin õnne, et jäite ise rasedaks. Kas ma tohin teada, kui vana te olete? Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.05 13:28; 06.05 21:40; 06.05 21:43; 06.05 21:45; 06.05 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas on keegi läbi teinud laproskoopia, eesmägiga võimalik endometrioos kindlaks teha? On hiljem õnnestunud ka rasestumine? Olen 4x ebaõnestunud ivf teinud, võtsin kõrvalt teise arsti arvamuse ja nüüd tugev kahtlus endometrioosi osas.

Tere!

Mul lugu natuke teine, aga kuna endometrioosiga on seotud, siis vastan ikka (äkki on abiks). Minul diagnoositi endometrioos ca 6-7 aastat tagasi. Kuid mitte LAPiga ei tehtud seda kindlaks, vaid diagnoos pandi juba ennem – seda saab teatud verenäidu järgi hinnata ning põhiline oli see, et mind saadeti MRT-sse, kus tuvastati, et on endom. kolded kõhus ja olid ka endometrioossed tsüstid mõlemas munasarjas. Seejärel tehti LAP, kus kinnitati veelkord see diagnoos ja eemaldati selle käigus juba tsüstid ja kolded. Mind veidi üllatab, et ennem saadeti Sind IVF-le, kui endom kindlaks tehti, aga võib olla muidugi nii, et kolded on nii väikesed (täpid), et neid ei ole näha ka MRT-s rääkimata UH-st.

Minu arst ütles peale oppi, et rasestumise võimalused on kõrged. Vahepeal oli olukord, kus ma ei üritanudki rasestuda – see oli ca 3 aastat. Nüüd olen uuesti üritanud, aga pole õnnestunud. See sama arst, kes mind tookord ravis ja opereeris uskus, et kunagine endometrioo s ei tohiks olla takistuseks. Hetkel aga lähen nüüd viljatusravi arsti juurde peagi (kunagine arst oli vaid tavagünekoloog). Siiani pole õnnestunud rasestuda, aga soov on ikka ja usume, et saame abi viljatusravi arstilt.

Tere, mul ei tulnud oma arstiga kordagi ivf ajal teemaks, et kas võib olla endometrioos. Võtsin teise arsti arvamuse juurde, kuna mitu ebaõnnestunud ivf.i. Arst kindlat diagnoosi ei ole pannud, aga kahtlustab, eelkõige tugevate menstruatsioonivalude tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.05 13:28; 06.05 21:40; 06.05 21:43; 06.05 21:45; 06.05 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin LAPil enne IVFi, aga äkki lugu aitab kedagi.

Mul avastati suhteliselt suur endometrioosi tsüst munasarjas, kui läksin naistearsti juurde rasestumiseks nö rohelist tuld saama. Rasedaks ise ei jäänud, pillid tsüsti ei kahandanud ja uskusin arsti, et pärast laparoskoopiat õnnestub. Protseduuril selgus, et vanu koldeid oli mujal ka. Munasari õnneks jäi alles, aga ajagraafik läks veel pikemaks, sest otsa tuli 4 kuud menopausi Zoladexiga. Edasi aasta jooksul ikka ei miskit ja läksime viljatusravi kliinikusse.

IVFil tuli rakke vähe, sellest lõigatud munasarjast põhimõtteliselt null. Lisaks on see munasari liidetega emaka taga kinni, sinna pääses punktsioonil ligi ainult läbi teise munasarja. Kvaliteetseid blastosid tuli siiski 2 ja olen esimesest siirdamisest 33n rase. Tagantjärele mõtlen, et oleks võinud tõenäolise kõrge astme endometrioosiga pigem kohe IVFile minna, kui et LAPiga jamada – naistearst väitis toona, et rasedaks jäädes on see tsüst ohtlik (nihkub, jääb ette vms), IVF arst ei olnud hiljem sellise hirmutamisega nõus. Kuidagi satun selliste arstide otsa, kes lõigata tahavad ????

Mul ei ole endo erilisi valusid kunagi põhjustanud, seedimist häiris vist. Keskkond ei pruugi endo puhul pesastumiseks sõbralik olla, aga usun, et mind võis aidata nn endo-dieet, väheste süsivesikutega võimalikult puhas toit. Või siis lihtsalt puhas juhus, et nii hästi läks. Muretsen juba ette, kuidas teise lapse tegemine õnnestub.. Passis ei ole sünniaasta ka enam kõige värskem.

Edu teemaalgatajale ja viimasele Käole! Mis meil muud üle jääb, kui leppida sellega, et üheseid vastuseid ei ole ja vapralt edasi proovida.

Peab õnnestuma, mu ka vanus tiksub-38:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.05 13:28; 06.05 21:40; 06.05 21:43; 06.05 21:45; 06.05 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti LAP kuna paremasse munasarja tekkis tsüst. Eelnevalt olid ka tugevad kõhuvalud ja CA-125 väikse tõusuga. LAPil sain endometrioosi III astme diagnoosi. Koldeid ja liiteid palju ei olnud ning tsüst eemaldati. Peale seda ise ei rasestunud ja arst suunas viljatusravile.

Märtsis 2019 tehti IVF. Rakke saadi piisavalt, aga need ei olnud kvaliteetsed. Arst arvas kohe, et ei ole mõtet uut IVFi teha, sest tulemus võib sama olla.

Hetkel siis plaani selline: taastun IVFist, teen uue LAPi, saan 4-6 kuud järelravi ja siis kohe IVF otsa. Loodan, et see õnnestub ????

Kas te oskate öelda, kas LAP on tasuline? Ise lähen Tartu Ülikooli Kliinikumi seda tegema. Tänan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.05 13:28; 06.05 21:40; 06.05 21:43; 06.05 21:45; 06.05 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tehti LAP kuna paremasse munasarja tekkis tsüst. Eelnevalt olid ka tugevad kõhuvalud ja CA-125 väikse tõusuga. LAPil sain endometrioosi III astme diagnoosi. Koldeid ja liiteid palju ei olnud ning tsüst eemaldati. Peale seda ise ei rasestunud ja arst suunas viljatusravile.

Märtsis 2019 tehti IVF. Rakke saadi piisavalt, aga need ei olnud kvaliteetsed. Arst arvas kohe, et ei ole mõtet uut IVFi teha, sest tulemus võib sama olla.

Hetkel siis plaani selline: taastun IVFist, teen uue LAPi, saan 4-6 kuud järelravi ja siis kohe IVF otsa. Loodan, et see õnnestub ????

Kas te oskate öelda, kas LAP on tasuline? Ise lähen Tartu Ülikooli Kliinikumi seda tegema. Tänan.

Tegin samuti Tartu Ülikooli Kliinikumis, maksma ei pidanud. Sain arstilt saatekirja ja helistasin et opi aega panna. Alguses öeldi, et järjekord on u 6 kuud, aga siis leidus ikkagi üks aeg ja sain 1kuu pärast opile. Tasulised ajad on ka olemas ja sinna saab kindlasti kiiresti.
Ise lähen varsti Elite kliinikusse LAPile kuna IVFi teen nagunii seal.

_Miska_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, vastamast. Minul soovitati laproskoopiat, kuna arvati, et tugevad kõhuvalud iga menstruatsiooni alguses võib viidata endometrioosile. Samuti on mul mitu ebaõnnestunud ivf.i ning vanus 38, sestap pakutigi, et lapriskoopia ajal uuritakse endometrioosi olemasolu. Soovin õnne, et jäite ise rasedaks. Kas ma tohin teada, kui vana te olete? Tänan.

Olin rasestudes 33, enne lapse sündimist saan 34. Kui mitu IVF-i ebaõnnestunud on, tasuks küll laparoskoopia teha. Hoian pöialt, et triibud tuleks! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 13:50; 02.05 16:13; 07.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.