Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, viljatus, vitamiinide skeem/rasestumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Endometrioos, viljatus, vitamiinide skeem/rasestumine

Postitas:
Kägu

Tere

 

Olen üks endometrioosi patsient kellele eemaldati suve algul tsüst. Anti siis aega, et mõni kuu ise rasestuda, kahjuks see ei õnnestunud. Pöördusin nüüd viljatusravi arsti poole, kes esmalt määras vitamiinide skeemi: Inovo, Elevit, D-vitamiin ja raud. Mehele Sermatrop Alfa.

Mees suunati ka analüüse andma ning seejärel pidime “edasi vaatama.”

Kas keegi on olnud sarnases olukorras ning on vitamiinide skeemist piisanud, et rasestuda? Miks on järgmine samm? Hetkel arstilt ma mingit infot ei saanud, kuna ta ütles, et esmalt vaatame mehe analüüsid üle, enne polevat mõtet mind “ravida”, kui pole kindel et probleem on minu poolne, olenemata et endo on.

Kui keegi on olnud sarnases olukorras, mis on olnud järgmine samm? Kas on veel mingeid meditsiinilisi ravimeid või süste enne kui hakatakse päris IVF’ist rääkima? Arst mainis, et rasestumisega on tõesti kiire, et endometrioosi alla suruda ja et poleks taas uut operatsiooni vaja. Hetkel siis loodame nende kallite vitamiinide peale ja ei jäta ühtegi võimalikku varianti proovimata, mis võiks meile kaasa aidata. Kohati tekib lootusetuse tunne, kuid samas olen lugenud siin paljude edulugusid, mis siiski jälle saba rõngas hoida aitavad. 🙂

 

Edu kõigile sarnases olukorras olijatele,

Paula

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Olen üks endometrioosi patsient kellele eemaldati suve algul tsüst. Anti siis aega, et mõni kuu ise rasestuda, kahjuks see ei õnnestunud. Pöördusin nüüd viljatusravi arsti poole, kes esmalt määras vitamiinide skeemi: Inovo, Elevit, D-vitamiin ja raud. Mehele Sermatrop Alfa.

Mees suunati ka analüüse andma ning seejärel pidime “edasi vaatama.”

Kas keegi on olnud sarnases olukorras ning on vitamiinide skeemist piisanud, et rasestuda? Miks on järgmine samm? Hetkel arstilt ma mingit infot ei saanud, kuna ta ütles, et esmalt vaatame mehe analüüsid üle, enne polevat mõtet mind “ravida”, kui pole kindel et probleem on minu poolne, olenemata et endo on.

Kui keegi on olnud sarnases olukorras, mis on olnud järgmine samm? Kas on veel mingeid meditsiinilisi ravimeid või süste enne kui hakatakse päris IVF’ist rääkima? Arst mainis, et rasestumisega on tõesti kiire, et endometrioosi alla suruda ja et poleks taas uut operatsiooni vaja. Hetkel siis loodame nende kallite vitamiinide peale ja ei jäta ühtegi võimalikku varianti proovimata, mis võiks meile kaasa aidata. Kohati tekib lootusetuse tunne, kuid samas olen lugenud siin paljude edulugusid, mis siiski jälle saba rõngas hoida aitavad. ????

Tere

Mul on ka endometrioosi avastati, aga mul olid kolded, õnneks kerge aste. Meest uuriti enne minu oppi ja enne oppi sain rasestuda loomulikul teel ovulatsiooni stimulatsiooniga, esimese katsega.

Peale oppi kolm kuud proovisime ja ei õnnestunud, määrati 4 kuuks hormoonravi ja nüüd katsetame edasi, hetkel veel ei saadeta IVF-le jne, sest hetkel uuesti stimulatsioon ja organism töötab kenasti, annavad võimaluse iseseisvalt rasestuda. Vitamiine võtame ka. Nüüd ootan, kas tsükkel hakkab või mitte.

Edu kõigile sarnases olukorras olijatele,

Paula

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Olen üks endometrioosi patsient kellele eemaldati suve algul tsüst. Anti siis aega, et mõni kuu ise rasestuda, kahjuks see ei õnnestunud. Pöördusin nüüd viljatusravi arsti poole, kes esmalt määras vitamiinide skeemi: Inovo, Elevit, D-vitamiin ja raud. Mehele Sermatrop Alfa.

Mees suunati ka analüüse andma ning seejärel pidime “edasi vaatama.”

Kas keegi on olnud sarnases olukorras ning on vitamiinide skeemist piisanud, et rasestuda? Miks on järgmine samm? Hetkel arstilt ma mingit infot ei saanud, kuna ta ütles, et esmalt vaatame mehe analüüsid üle, enne polevat mõtet mind “ravida”, kui pole kindel et probleem on minu poolne, olenemata et endo on.

Kui keegi on olnud sarnases olukorras, mis on olnud järgmine samm? Kas on veel mingeid meditsiinilisi ravimeid või süste enne kui hakatakse päris IVF’ist rääkima? Arst mainis, et rasestumisega on tõesti kiire, et endometrioosi alla suruda ja et poleks taas uut operatsiooni vaja. Hetkel siis loodame nende kallite vitamiinide peale ja ei jäta ühtegi võimalikku varianti proovimata, mis võiks meile kaasa aidata. Kohati tekib lootusetuse tunne, kuid samas olen lugenud siin paljude edulugusid, mis siiski jälle saba rõngas hoida aitavad. ????

Edu kõigile sarnases olukorras olijatele,

Paula

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain peale tsüstide eemaldamist kõigepealt pool aastat tugevat hormoonravi (Reseligo) koos hormoonasendusraviga (nn kunstlik menopaus) ja siis veel pool aastat rasestumisvastaseid pille. Rasestumine ei olnud küll kogu sellele järgneva aja esimese järjekoha eesmärk, aga tegutsetud selle nimel siiski sai. Rasestusin loomulikul teel vähem kui kahe aasta möödumisel operatsioonist, ehk siis ühtlasi umbes 9 kuu möödumisel rasestumist takistava ravi lõppemisest. Nüüd teist korda rase, loomulik rasestumine kui esimene oli 1a5k, sinnamaani imetasin, aga tsükkel oli oluliselt varem taastunud.

Märgin küll, et erinevus teemaalgataja olukorrast ilmselt see, et mina sattusin arstide järelevalve alla ja operatsioonilauale endometrioosist (operatsioonil diagnoositult IV aste) põhjustatud elu häirivate valude tõttu, mitte ei avastatud endometrioosi viljastusmisraskuste tõttu tehtud diagnostilisel laparoskoopial. Ehk siis peaeesmärk tol hetkel oli elukvaliteedi taastamine, mitte otseselt võimalikult kiire rasestumine. Aga need õpetussõnad sain kaasa küll, et kui soov elu jooksul lapsi saada, siis tuleb selle nimel pärast ravi kiirelt tegutsema hakata ja soovitud arv lapsi ka kiirelt järjest saada (imetamine aitab endometrioosi kontrolli all hoida).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

 

Mina käisin LAPil seetõttu, et avastati 10cm tsüst ja endometrioos tavapärase läbivaatuse käigus. Siiani muidugi imestavad arstid ja ise ka tsüsti suuruse üle ja sain “pragada”, et kuidas ma ei tundnud seda kõhus – aga vot ei osanud aimatagi..

Aga nüüd ongi surve peal rasestumisega just endo tõttu, et seda alla suruda oleks vaja olla rase või süüa hormoone. Minule pärast oppi hormoonravi ei määratud, vaid anti aega, et ise “kiiresti rasestuda.” Kahjuks siiani ei ole õnnestunud ja kui aus olla, siis selline surve tekitab korralikult pingeid ja stressi, eriti kui jälle uus kuu ja menstruatsioon algab. Pöördusin ise viljatusravi arsti juurde Elite kliinikus lootusega, et saame kuidagi siiski seda rasestumist kaasa aidata ja kiirendada. Nüüd saimegi esmalt kallid vitamiinid peale ja kui mees on uuringud teinud, näis kuidas edasi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kuidas sul läks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin samuti 2019.aastal seoses viljastumise probleemiga endometrioosi LAPil. Tookord oli mul raviarst oma naistearst. LAPi käigus puhuti ka munajuhad läbi. Peale opi määrati mulle veel erinevaid ravimeid (letrozol jne, ei mäletagi enam neid kõiki). Kuid siiski miski ei mõjunud, rasestumist ei tulnud. Poole aasta pärast pöördusin siis arsti enda soovitusel viljatusarsti poole. Esimese asjana suunas ta mehe kontrolli, kuna teda polnud veel uuritud. Mehe analüüsid olid kõik korras. Seega palus arst meil pool aastat veel ise proovida enne kui alustaksime kunstlikku viljastamist. Ka poole aastapärast polnud miskit juhtunud. Läbisime seejärel IUI, see ei toimunud. Seejärel IVF esimene ring, millest 3 siirdamist ei õnnestunud. Õnnestus teise ringi esimene siirdamine. Kusjuures mainin, et endometrioos tuli mul väga ruttu peale LAPi tagasi (mõlemas munasarjas), kuid see ei seganud IVF.i. Ühesõnaga mis tahan öelda on see, et püüa olla nö oma mullis ja püüa olla optimistlik, küll see vaev üks hetk ära tasub. Hoian pöialt, et saad oma triibud ükspäev kätte :).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vitamiinid on vajalikud selleks, et organism oleks raseduseks ja loote normaalseks arenguks valmis. Ainuüksi vitamiinidest ei rasestu, aga nad parandavad limaskesta ja sugurakude kvaliteeti.

Inovot saab tellida internetist kaks korda odavama hinnaga , kui seda Eesti apteegis müüjakse.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, viljatus, vitamiinide skeem/rasestumine