Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 363 )

Teema: Energia kokkuhoiu kohad

Postitas:

Ööseks linnas tulesid päris maha keerata ei saa. On küllalt palju ameteid, kuhu peab minema hommikul 5-6 ajal või kust tullakse 22-23-00 ajal. Kottpimedas seda keegi hästi ei tahaks teha. Eriti talve pimedatel öödel ja libedatel tänavatel. Isegi üle ühe põlema jättes on liiga pime.

Mis puudutab inimestel kodudes ruumist lahkudes tulede kustutamist, siis sugulasest elektriinsener rääkis, et suurim elektrikulu on valgustusel sisselülitamise hetkel. Mina olen absoluutne võhik, seega usaldan tema soovitust, et kui näiteks hommikul käivad vannitoas järjest mõneminutiliste vahedega kõik pereliikmed, ei peaks igaüks enda järelt tulesid kustutama. Pidavat olema säästvam hoida neid põlemas kuni viimane on omad toimetused seal lõpetanud. Sama ka igas ruumis. Näiteks esikus, kui mingite üsna väikeste vahedega kõik pereliikmed hommikult rõivastuvad ja lahkuvad. Köögis, kui tead, et 5 minuti pärast tuleb teine sinna kohvi tegema jne peaks tema sõnul vähem lüliteid klõpsima, olevat säästlikum.

See ei kehti LED pirnide puhul 🙂

 

Fluorescents lights use more electricity when they start up, and after they strike the amount of electricity falls. LEDs don’t work like that, they use more or less the same amount of electricity the whole time they’re lit (they will vary slightly depending on the temperature).

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelaks bitcoinide kaevandamise. Energiamahukas, aga suures plaanis kasutu tegevus.

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa räägid praegu tõsiselt või? Mina isiklikult olen investeerinud rohepöördesse ja säästlikku eluviisi seeläbi, et kodu katusel on päikesepaneelid (mis kahjuks tootlikud suvisel ajal), olen vahetanud tahkekütte kodus välja õhk-vesi soojuspumba vastu ja sa arvad, et mind peaks selle eest karistama või? Mina arvan jälle vastupidi, et need inimesed, kes on investeerinud märkimisväärselt keskkonnahoidu ja taastuvenergiasse peaksid saama oluliselt rohkem toetust, kui need, kes lihtsalt kodus tuled ära kustutavad ja kokku hoiavad. Ja seetõttu leian, et hinnalagi talvisel perioodil minule on vägagi õigustatud.

Muidugi ei peaks karistama. Sa oled maksnud pumba + paneelide eest väga suure summa. Kui investeerida rohepöördesse, kuid tasuda samal ajal ka suuri summasid kunstlikult kõrgeks aetud küttekulude eest, aga riiklikku toetust ei oleks õigust saada, siis oleks see ju absurd kuubis.

Praegu on minu hinnangul probleem ka selles, et ükskõik millega kütta, ikka on kallis. Mul oli katlaküte ning 2020 vahetasin selle enne kütteperioodi algust 10kW õhk-vesi soojuspumba vastu välja. Pump maksis koos paigaldusega 4800 eurot. Puude hind oli toona 45 eurot ruum. Pumbaga kütta oli 2020 kuni 2021 talveni odavam, kui puudega (näen äpis ainult pumba elektrikulu, seega tean täpselt, mis kulub kütmisele ja mis on muu elekter). Nüüd on küll elekter palju kallim, kuid küttepuude ruum on ka alates 100 eurost nagu aru saan. Suurt rahalist vahet kokkuvõttes vast pole ja jääb loota, et pump vähemalt 10 aastat ikka töökorras on. Kuna kütan elektriga, siis loomulikult on mul elektritarbimine palju suurem, kui nt 2-toalise keskküttega korteri elektritarbimine. Mis tõstatab sama küsimuse, et kas mind peaks siis selle eest karistama, et olen valinud enda eluaset arvestades kõige optimaalsema lahenduse – odavamalt/ökonoomsemalt ma ju nagunii ei saaks.

Kus sa saad puid 45€/ ruum? Sõbranna otsis suvel ja odavaim pakkumine oli 110€/ ruum.

Kui veekeskused ja spa’d hinda tõstavad, siis võibki kinni panna. Mina küll pole nõus sissepääsu eest 72€ maksma. Spa ei aita haigeid, selleks on sanatooriumid- nt Värska.

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poed, kaubanduskeskused, restoranid jms võiks olla päeval  vahepeal, kui nagunii vähe rahvast käib, mõned tunnid , nt kell 13-17 kinni, pidada siestat nagu lõunamaades. Siis aga muidugi tekiks töötajatel probleem, kui just ei saaks sättida vahetustega tööd nii et üks vahetus lõpetab ja läheb koju kui siesta algab ja teine vahetus tuleb siesta lõppedes tööle.

Kodudes loomulikult ka küte madalamaks, kus võimalik. Pleedid, sokid, vestid abiks. Toajalatsid aitavad palju.

Ei kasuta pesukuivatit. See kodumasin võtab väga palju energiat ja pole üldse vajalik tegelikult, puhas mugavus.

Jahedad ruumid ja märja pesu kuivatamine toas – võrdub eriti rõvedalt rõsked ja külmad ruumid, hallitus ja muud tervisemured. Kõigil pole rõdu või eraldi ruumi pesukuivatamiseks, vannituba ka väike ja paljud peavad seda tegema elutoas või magamistoas muide.

Tänavavalgustust võiks maha keerata, aga alles päris öösel, nt kell 23 – 05 sest kui lihtsalt maha keerata igal ajal, siis peavad ka koolilapsed koolist ja trennidest mööda pimedaid tänavaid koju tulema, sest talvel on juba kell 15 õues pime ju 🙁  ka praegune tänavavalgustus on juba tegelikult liiga hämar.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetada elektritõuksid tavaliste tõukerataste vastu (ilmselt siis vähenevad ka kiirest sõidust tulenevad kukkumised ja traumad).

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetada elektritõuksid tavaliste tõukerataste vastu (ilmselt siis vähenevad ka kiirest sõidust tulenevad kukkumised ja traumad).

Siis ma pigem vahetan selle hoopis auto vastu 😀

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti arvate et 2022 aasta elektrihindade juures ettevõtja, kontorihoone omanik ja ettevõtja pole ühtegi ajurakku liigutanud ja et ainult üksikud eraisikud suudavad säästa nihutaded oma tarbimist soodsamale ajale???

Maximas näiteks juba ammu pooled tuled kustus, mõtlen automaatselt sisse astudes, et issand, kas nad ikka lahti ja siis meenub kokkuhoid…

Meie kõigi – see tähendab eraisiku te kwh’d on langenud. No vaata ometi oma eelmise aasta, üleelmine augusti kilovatte, mitte ainult summat. Kui Sandor Liivegi lülitab ventilatsiooni välja Jüri Mõis lõpetab basseini… Mida Hannah Ild teeb, kel eelmisel aastal jumalteab missugust elektriarvet meedias rääkis… (tahaks lausa teada, milline see neil augustis oli…) kõik säästavad ammu juba… Ja meil räägitakse, et elektrit tarbimises puudu, kui kõigil oluliselt vähenenud juba kilovatid… (teine teema)

Ettevõtja töö on efektiivistada igal jumala päeval ja ajal,  enne masu, enne koroonat ja energiakriisi…töötaja on teda elu aeg selle eest ju ihnuskoiks nimetanud…

Avalik sektor on muidugi omaette teema, nemad elavad nagu kuul, palk (koos maksudega) tuleb eelarvest, palgamaks läheb eelarvesse tagasi ja ta peab end oluliseks maksumaksjaks. Kõik muud kulud tulevad samuti eelarvest, enamus ei saa aru, kust see raha pärineb.

Jah, neil on tarvis mõtlema hakata, kuigi eesti energia kasumi taustal, kas ikka on?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bitcoinide kaevandamine kinni – niikuinii üks eriti mõtetu keskkonnakahjulik tegevus!

Ministeeriumid jm paberimäärijate asutused kodukontoritesse – terved korrused võib pmt minimaalküttele panna (ja elektrit ei kulu üldse). Jäägu mingi üks suur ruum nendele, kes väga tahavad kohal käia.

Reklaamtahvlitest vool välja.

Poed veidigi jahedamaks – talvel on ostjatel alati jube palav nende kuftidega. Ja poed võiks olla vähem aega avatud – no ei pea 23-ni olema iga päev.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutatud dushi- ja vannivesi on praegu vist suht raisatud resurss. (Ma ei tea, kuhu üldkanalisatsiooni või puhastusjaama see läheb).

Kasutatud vannivesi on:

1) suhteliselt puhas (võrredes wc-veega või nt köögiveega, kus toidujäätmed võivad sees olla) ja seebi, shampooni rohkem.

2) soe, peale sooja vee kasutamist.

Võiks vannivee kuidagi ringlusesse lasta – nt eraldi vannivee äravoolu torud maja lisaks kütma panna.

Vannivesi wc poti loputusveeks on klassikaline kokkuhoiu näide. (Oletan, et probleem võiks olla väga pikaajalisel vannivee seismisel sinna vist tekkida võiv mikroobne elu vm. Aga sellega saaks arvestada ja proovida lahendada).

Mõnes põuasemas riigis kasutatakse kanalisatisioonivett üldhaljastuse kastmiseks. Ja seal pidid tänavad ka lõhnama nagu shampooni kanalisatsioonivesi vm. Aga ma pole kindel, kas Eestis kanalisatsiooniveega kastmine oleks hea mõte – ega puhastamata seebivesi põhjavett või mulda ära ei riku vm. Ma ei tea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud kütte vähendamise kokkuhoiu mõttes läbi. Tervel kortermajal keerati 20 kraadi peale.

See on jama. Toad niisked ja kui pesu veel kuivada, siis see ei kuivanud. Vastik lõhn tuli juurde ja endal oli kogu aeg jahe selles niiskusest, aknad higistasid ja lõpuks aknanurkadesse kippus hallitus tulema. Ei aidanud korralik sundventilatsioon ja akende igapäevane kuivatamine.

Kuivati on sel puhul hädavajalik.

Kõike ei saa lihtsalt kinni keerata.

Sel juhul pidi olema mingi muu probleem. 20 kraadi toas ei tähenda küll niiskust, hallitust ega jahedust. Mul on viimane nädal aega toas 19 kraadi olnud ja täiesti ok on olla, pikad varrukad, aga ei mingit niiskust. Pesugi olen kaks korda pesnud ja päevaga kuivas, nagu ikka. See ventilatsioon on teil ilmselt vigane ja niiskus koguneb.

Me ei ole kodus veel kütet sisse lülitanud, sest Putini gaas… arvasin kogu aeg, et ju meil 19 kraadi ringis on, et natuke nagu jahe (meil on tavaliselt olnud 20-21, mitte rohkem, sest siis on meie kõigi jaoks juba liiga soe) ja suur oli mu üllatus, kui termomeetri välja otsisin ja selgus, et on kõigest 17 kraadi! Tõsi, paljajalu enam ei käi ja lühikeste riietega ka mitte, aga ma arvan, et see ei ole mingi traagika, kui ma pean pikad püksid ja dressika kodus selga panema.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sa saad puid 45€/ ruum? Sõbranna otsis suvel ja odavaim pakkumine oli 110€/ ruum.

Ta ju rääkis aastast 2020.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väga suur maja, riigiasutus ja nüüd tuli kiri, et mingil ajavahemikul pole sooja vett. Selle peale mõtlesingi, et sooja vee võiks seal kinni keerata üldse. 99 protsenti inimesi kasutab sooja vett ainult käte pesemiseks pärast WC-s käiku, võib ka pesta külmaga, ei sure sellest keegi ära. Mingid duširuumid pidid ka meil olema, aga kuna ma pole seal elus käinud, siis isegi ei tea, kus need on. Ma arvan, et need vähesed inimesed, kes kasutavad seda võimalust, võiks kodus ennast pesta, pole neil häda midagi. Nõudepesumasinad on ka igas osakonnas olemas, seega pole seda sooja vett nõudepesuks ka tarvis.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kasuta pesukuivatit. See kodumasin võtab väga palju energiat ja pole üldse vajalik tegelikult, puhas mugavus.

Tead, noki s*tta, linnuke. Enne kuivati soetamist mul olid aknad kogu aeg märjad ja lagi hallitas. Kui lõpetasin toas pesu kuivatamise, siis probleem kadus. Nüüd niigi küttega koonerdatakse ja siin külmas ammugi midagi ära ei kuivaks. Sa päriselt arvad, et hallitus ja liigniiskus on mingid mugavuse teemad?

+7
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mina siin mõtlen pärast uudiseid, et minu käed pidevalt talveperioodil valutavad-lõhenevad (hoolimata headest ki nnastest mida hoolikalt kasutan) ja 2 aastat on kätepesu korrutatud (või rohkem), et mismoodi talvel külma veega neid pestakse? – sips alla ja ära.

Kõik kätepesujuhendid mida 2 a rõhutatud, õpetatud, korrutatud, et 20 sekundit ja küürid niipidi-naapidi ja 10 x päevas… No vastu taevast puha need õpetused nii ju…

Tore koroonalevitamisprogramm!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mina siin mõtlen pärast uudiseid, et minu käed pidevalt talveperioodil valutavad-lõhenevad (hoolimata headest ki nnastest mida hoolikalt kasutan) ja 2 aastat on kätepesu korrutatud (või rohkem), et mismoodi talvel külma veega neid pestakse? – sips alla ja ära. Kõik kätepesujuhendid mida 2 a rõhutatud, õpetatud, korrutatud, et 20 sekundit ja küürid niipidi-naapidi ja 10 x päevas… No vastu taevast puha need õpetused nii ju… Tore koroonalevitamisprogramm!

Pane siis desinfitseerijat peale, saad paarikümne sekundiga oma käed puhtaks vett kasutamata. Ega haiglas ka arst oma käsi kümme korda päevas ei solista. Kui su käed valutavad ja lõhenevad ja sa neid 10 korda päevas pesed, siis lõpeta see ülemäärane pesemine ometi ära.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, noki s*tta, linnuke. Enne kuivati soetamist mul olid aknad kogu aeg märjad ja lagi hallitas. Kui lõpetasin toas pesu kuivatamise, siis probleem kadus. Nüüd niigi küttega koonerdatakse ja siin külmas ammugi midagi ära ei kuivaks. Sa päriselt arvad, et hallitus ja liigniiskus on mingid mugavuse teemad?

Osta endale normaalne maja. Mul ei hallita miski ega ole märg ükski aken.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, noki s*tta, linnuke. Enne kuivati soetamist mul olid aknad kogu aeg märjad ja lagi hallitas. Kui lõpetasin toas pesu kuivatamise, siis probleem kadus. Nüüd niigi küttega koonerdatakse ja siin külmas ammugi midagi ära ei kuivaks. Sa päriselt arvad, et hallitus ja liigniiskus on mingid mugavuse teemad?

Osta endale normaalne maja. Mul ei hallita miski ega ole märg ükski aken.

Mul ka enam ei hallita ega ole märg. Lugeda ei oska?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka enam ei hallita ega ole märg. Lugeda ei oska?

Mul ei ole selleks kuivatit vaja, et maja normaalne oleks. Kuigi see on olemas, aga kasutan väga harva.
Kes sul küttega koonerdab seal, kui oma maja on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka enam ei hallita ega ole märg. Lugeda ei oska?

Mul ei ole selleks kuivatit vaja, et maja normaalne oleks. Kuigi see on olemas, aga kasutan väga harva.

Kes sul küttega koonerdab seal, kui oma maja on?

Kuskohas ma ütlesin, et mul oma maja on?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskohas ma ütlesin, et mul oma maja on?

Ütlesin, et asi on su elamispinnas. Normaalses majas sellist probleemi pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks vannivee kuidagi ringlusesse lasta – nt eraldi vannivee äravoolu torud maja lisaks kütma panna.

Ma ei käigi enam vannis, pesen ennast kiiresti dušiga ära ja kogu moos. Mingit suures vannis ligunemist enam küll ei toimu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on lastele selgeks õpetatud, et iga õhtu lähevad ihuriided pessu. Nendeks on kõik peale dressipluusi või kampsuni, mis ei ole otseselt ihu vastas ning pikad püksid.

Pesu pesin üle päeva, sest kiiremini ei kuivanud ära.

Peale kuivati ostmist pesen nädalavahetusel öise tariifiga ja odavamal päevasel ajal.

Ja minu üllatus oli suur, kui ühe masinatäie riietest tuleb ca 1 liiter vett.

Mõelge, üle päeva lennutatakse liiter vett majja laiali.

Ja kui õues on talv ja see on selline niiske ja lörtsine, siis toas on ikkagi väga kehva kliima.

See pole inimesele ja elamisele tervislik.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on lastele selgeks õpetatud, et iga õhtu lähevad ihuriided pessu. Nendeks on kõik peale dressipluusi või kampsuni, mis ei ole otseselt ihu vastas ning pikad püksid.

Pesu pesin üle päeva, sest kiiremini ei kuivanud ära.

Peale kuivati ostmist pesen nädalavahetusel öise tariifiga ja odavamal päevasel ajal.

Ja minu üllatus oli suur, kui ühe masinatäie riietest tuleb ca 1 liiter vett.

Mõelge, üle päeva lennutatakse liiter vett majja laiali.

Ja kui õues on talv ja see on selline niiske ja lörtsine, siis toas on ikkagi väga kehva kliima.

See pole inimesele ja elamisele tervislik.

Selline hullunud riiete pesemine ka mitte.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poed, kaubanduskeskused, restoranid jms võiks olla päeval vahepeal, kui nagunii vähe rahvast käib, mõned tunnid , nt kell 13-17 kinni, pidada siestat nagu lõunamaades.

sel juhul ei saa paljud inimesed keset tööpäeva ei lõunat süüa ega ka toidupoe kuumaletist süüa kaasa osta. Sa tõesti mõtled, et mõistlikum on osta eelmisel õhtul soe toit ja siis see järgmisel päeval tööle lõunasöögiks kaasa võtta?
Ka ei saa siis enam paluda koolist koju tuleval lapsel poest läbi tulla, et ta koju puuduva piima või leiva ostaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu üllatus oli suur, kui ühe masinatäie riietest tuleb ca 1 liiter vett.

Mõelge, üle päeva lennutatakse liiter vett majja laiali.

Väga mõnus, tekitab paraja õhu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu üllatus oli suur, kui ühe masinatäie riietest tuleb ca 1 liiter vett.

Mõelge, üle päeva lennutatakse liiter vett majja laiali.

Väga mõnus, tekitab paraja õhu.

Nunnud pehmed hallitusseened ja värgid. Nii mõnus, viska või välja kuivati, et omale ka saada sellist õhku.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nunnud pehmed hallitusseened ja värgid. Nii mõnus, viska või välja kuivati, et omale ka saada sellist õhku.

Pole vaja kusagil keldris elada. Iga normaalne inimene taipab, et see, mida sa kirjeldad, pole normaalne ega tavapärane.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega haiglas ka arst oma käsi kümme korda päevas ei solista.

Ja kuidas veel solistavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maximas näiteks juba ammu pooled tuled kustus, mõtlen automaatselt sisse astudes, et issand, kas nad ikka lahti ja siis meenub kokkuhoid…

Käisin ka üle pika aja Maximas ja no hämar oli. Mul seisab kodus jõude üks paelaga ümber pea käiv otsmikulamp. Järgmine kord võtan kaasa ja kasutan seda riiulite vahel:)

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ka üle pika aja Maximas ja no hämar oli. Mul seisab kodus jõude üks paelaga ümber pea käiv otsmikulamp. Järgmine kord võtan kaasa ja kasutan seda riiulite vahel:)

Coop ka külm ja pime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 363 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad