Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 363 )

Teema: Energia kokkuhoiu kohad

Postitas:
Kägu

Paljudes lõunapoolsetes riikides on see täiesti tavaline, et poed ei sära täistuledes. Suured kaubakeskused küll, kus aknaid polegi,  aga väiksemates poodides põleb mõni üksik lambike valgel ajal kuskil tagumises sopis. Sama ka söögikohtadega. Rääkimata muust maailmast väljaspool Euroopat ja mitte just turistikeskustest. Algul oli imelik sisse astuda, aga harjusin kiirelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes kuivatit luksuseks peavad, neil pole vist eriti palju lapsi. Kui lapsi rohkem ja pere seetõttu suurem, saab väga kiiresti aru, miks kuivati on hädavajalik. Nimelt muidu pole ööpäevas nii palju tunde, et kõik see pesukogus ära pesta ja kuivatada. Näiteks juba 7-liikmelise pere voodipesud ja käterätid…lisaks siis muud asjad. Sellest üldse ei räägi, et kui kogu seda pesu hakata kuivatama restidel, siis mul millekski muuks enam ruumi ei jääkski. Niiskus oleks ka muljetavaldav, kui igas toas oleks jalus pesurest, mis on alalõpmata täis ja elaksime nagu krdima pesumajas. Mitte kunagi polekski sellist hetke, et saaks nautida ruumi ja korda, sest lihtsalt pesu igal pool. Kui praegu panen kaks komplekti voodipesusid korraga pesumasinasse ja kuivatisse, läheb nende uuesti kasutamiseks 4 tundi. Kuskil restidel kuivatades saaks neid kasutada järgmisel päeval. Ei näe lahendusena ka seda, et peseme oluliselt vähem. Mulle on täiesti vastuvõetamatu, et minu pere peaks käima mustade riietega, magama kuu aega sama voodipesuga või kasutama ebahügieenilisi käterätte. Ma ei ole ometi asotsiaal, kuigi olen mõne arust sarisigija.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on täiesti vastuvõetamatu, et minu pere peaks käima mustade riietega, magama kuu aega sama voodipesuga või kasutama ebahügieenilisi käterätte. Ma ei ole ometi asotsiaal, kuigi olen mõne arust sarisigija.

Ega keegi ei keelagi sul kuivatit kasutada, kuivata ja maksa! Praegu ongi päevakorral ainult halvad valikud ja kui sinu valik on kuivatit kasutada, siis jumala eest, kasuta, aga ära vingu kõrge elektriarve üle.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need, kes kuivatit luksuseks peavad, neil pole vist eriti palju lapsi. Kui lapsi rohkem ja pere seetõttu suurem, saab väga kiiresti aru, miks kuivati on hädavajalik. Nimelt muidu pole ööpäevas nii palju tunde, et kõik see pesukogus ära pesta ja kuivatada. Näiteks juba 7-liikmelise pere voodipesud ja käterätid…lisaks siis muud asjad. Sellest üldse ei räägi, et kui kogu seda pesu hakata kuivatama restidel, siis mul millekski muuks enam ruumi ei jääkski. Niiskus oleks ka muljetavaldav, kui igas toas oleks jalus pesurest, mis on alalõpmata täis ja elaksime nagu krdima pesumajas. Mitte kunagi polekski sellist hetke, et saaks nautida ruumi ja korda, sest lihtsalt pesu igal pool. Kui praegu panen kaks komplekti voodipesusid korraga pesumasinasse ja kuivatisse, läheb nende uuesti kasutamiseks 4 tundi. Kuskil restidel kuivatades saaks neid kasutada järgmisel päeval. Ei näe lahendusena ka seda, et peseme oluliselt vähem. Mulle on täiesti vastuvõetamatu, et minu pere peaks käima mustade riietega, magama kuu aega sama voodipesuga või kasutama ebahügieenilisi käterätte. Ma ei ole ometi asotsiaal, kuigi olen mõne arust sarisigija.

Sellepärast ma imestangi, kui inimesed räägivad, et vahetavad iga nädal kogu pere voodipesu. Mul on viieliikmelise pere rõivastest pidevalt kõik nöörid lookas. Kuivatit mul ei ole. Pesu ei taha ära kuivada, sellist ajaauku leida, kus on piisavalt kuiv ilm, et lisaks muudele pesudele kõigi viie voodipesud pesta, on parajalt keeruline, sest kuivatamise ruumi ei ole. Pesta ikka saab, aga kuivatamine on tõesti paras logistiline ülesanne.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud kütte vähendamise kokkuhoiu mõttes läbi. Tervel kortermajal keerati 20 kraadi peale.

See on jama. Toad niisked ja kui pesu veel kuivada, siis see ei kuivanud. Vastik lõhn tuli juurde ja endal oli kogu aeg jahe selles niiskusest, aknad higistasid ja lõpuks aknanurkadesse kippus hallitus tulema. Ei aidanud korralik sundventilatsioon ja akende igapäevane kuivatamine.

Kuivati on sel puhul hädavajalik.

Kõike ei saa lihtsalt kinni keerata.

Sel juhul pidi olema mingi muu probleem. 20 kraadi toas ei tähenda küll niiskust, hallitust ega jahedust. Mul on viimane nädal aega toas 19 kraadi olnud ja täiesti ok on olla, pikad varrukad, aga ei mingit niiskust. Pesugi olen kaks korda pesnud ja päevaga kuivas, nagu ikka. See ventilatsioon on teil ilmselt vigane ja niiskus koguneb.

Mul on nõukaaegse paneelika korter. Eelmisel nädalal oli suht ok aga sel nädalal kui vihma sajab, on niiskus ca 70% selle 19 kraadi juures mis toas.

 

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraisiku tasemel annab soovide ja vajaduste eristamine igas sektoris kokkuhoidu, ka energias. Kui palju toasooja, ventilatsiooni, vannitoa põrandakütet on vaja, kas on vaja iga päev uut toitu teha ja kui palju üldiselt toitu raisatakse, kas on vaja iga päev kõik riided pessu panna.

Liiga suur elupind on soov mitte vajadus ja elupinna suurusega on kõik seotud. See on suurushullustus kui tavaline pere elab 100+meetrisel pinnal. Või siis nagu siin öeldi, ärge vinguge arvete üle kui tahate luksust.

Kortermajades on keskkütte  reguleerimine aktiivselt teemaks. Aga seal on kompromiss raske, keskmistel korrustel ja lõunapoolsetel korteritel on alati soe, pangu küte hoopis kinni, esimesel korrusel ja põhja pool on vaja igat sisse tulevat soojakraadi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega keegi ei keelagi sul kuivatit kasutada, kuivata ja maksa! Praegu ongi päevakorral ainult halvad valikud ja kui sinu valik on kuivatit kasutada, siis jumala eest, kasuta, aga ära vingu kõrge elektriarve üle.

Kuivati tsükkel võtab nii umbes 1 KWt, mis öösiti on umbes nii 4 senti. Mis ülisuur kulu see on siis. Ma parem maksan nädalas nii 12 senti kuivati kasutamise eest, kui et hakkan oma suuri linu kuskile tuppa riputama. Kokku tuleb see ju alla euro kuus.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuivati tsükkel võtab nii umbes 1 KWt, mis öösiti on umbes nii 4 senti. Mis ülisuur kulu see on siis. Ma parem maksan nädalas nii 12 senti kuivati kasutamise eest, kui et hakkan oma suuri linu kuskile tuppa riputama. Kokku tuleb see ju alla euro kuus.

No kui kõik on nii odav, milleks üldse siis see teema?!

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud kütte vähendamise kokkuhoiu mõttes läbi. Tervel kortermajal keerati 20 kraadi peale. See on jama. Toad niisked ja kui pesu veel kuivada, siis see ei kuivanud. Vastik lõhn tuli juurde ja endal oli kogu aeg jahe selles niiskusest, aknad higistasid ja lõpuks aknanurkadesse kippus hallitus tulema. Ei aidanud korralik sundventilatsioon ja akende igapäevane kuivatamine.

Arusaamatu. Teil on seal majas mingi jama. Mina näiteks elangi perega 19-20 kraadi juures kogu aeg, ka enne kriisi, magamistoas püüame hoida 17. Loomulikult peab tube ka tuulutama. Kui sul on külm, tuulutama pead ju ikka! Kui sa seda ei tee, siis muidugi läheb niiskeks ja hakkab kopitama. Otsese saju ajal vast niimoodi ei tuuluta, aga ka -20 kraadiga sa pead ju ikka aegajalt aknast õhku sisse laskma 🙂
Nüüd ma saan aru, miks osades kodudes on läppunud hais. Nad ei tuuluta sügisest kevadeni kunagi.

Me kuivatame ka pesu enamasti toas. Seda tuba tuleb mitu korda päevas tuulutada. Ja mitte mingi aknapraoga, vaid aken pärani, õhuvahetus ja mõne minuti pärast kinni. Miski ei haise, miski ei kopita.

Veel temperatuurist. Kui sündisid vanemad lapsed, olid nad sügisest kevadeni pidevalt haiged. Elasime korteris, toas 24-27 kraadi sooja. Seal väikelast riidesse pakkida ja viia õue külma kätte ja lasteaeda, loomulikult jääb haigeks. Temperatuuride vahe on liiga suur ja lapsed karastamata. Kui saime mehega normaalsele temperatuurile, st kolitud, siis väiksemad lapsed ei olnud peaaegu kunagi haiged. Faktiliselt tean, et väikseima lapsega olin enne kooli kaks korda haiguslehel. Ühel korral jäi haigeks pärast seda, kui käisime sünnipäeval mängutoas, kus oli umbne ja palav ning mitukümmend last koos. Ka hotellitüba, kus pärast ööbisime, oli mitteavatavate akendega ja miinimumtemperatuur oli konditsioneeril 23. Muidugi oli hommikuks haige. Teine kord kukkus ja murdis käeluu. Kogu lugu, rohkem haige ta selle 6,5 aastaga ei olnud. Ärge hautage oma lapsi – see on mu sõnum, ka oma kesk-meditsiinihariduse baasil.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiga suur elupind on soov mitte vajadus ja elupinna suurusega on kõik seotud. See on suurushullustus kui tavaline pere elab 100+meetrisel pinnal. Või siis nagu siin öeldi, ärge vinguge arvete üle kui tahate luksust.

Meie elame rohkem kui 140 meetri peal kahekesi. Viis tuba ja köök-söögituba ning ikka on vähe. Üks tuba on kindlasti puudu. Elutuba, magamistuba, mõlemal väike kabinet ja tuba külalistele on olemas. Külalistetuba näiteks lastele, kes külla tulevad. Aga kui tuleb mitu last perega? Ei pane ju mitut täiskasvanud abielupaari lastega kõiki ühte tuppa, need voodis ei mahuks sinna äragi. Nii siis keegi põõnab köök-söögitoas ja peab hommikul ärkama selle peale, et keegi kolistab pannidega ning peab vaikselt teki all end riidesse panema. Ebameeldiv. Vähemalt üks tuba on puudu, pigem kaks.
Tõsi, arvete üle me ei virise, sest toimime ruumidega arukalt. Tuba, mida parajasti mõni päev ei vaja talvel, on kütteta ja kinni. Näiteks kabinetid reede õhtust paar päeva ja talvepuhkuse ajal. Külalistetuba ka, kui kedagi pole. Kui läheb vaja, paneme pool tundi enne kütte sisse. Kindlasti vahepeal ka avame seal ust ja akent, kui nädal ei kasuta.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin eile ühes Tartu linna Selveris. Mul oli seljas pikkade varrukatega põlvini kleit ja selle peal tolmumantel, jalas sukkpüksid ja kingad. Mantel oli kinni nööbitud ja vöö kinni. Mul oli konkreetselt seal poes nii külm, et küünealused tõmbusid siniseks. Ja mitte ainult piima- või lihavahedes, igal pool. Jube. Kaks kauba väljapanijat olid seal, seljas õhukesed punased Selveri särgid (mitte fliisid), ma ei kujuta ette, kuidas nad seal päev otsa olla suudavad.

Järgmine kord lähen ilmselt sulejopega, olenemata kalendrist.

PS Olen normaalne inimene, normkaalus ja terve.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suurushullustus kui tavaline pere elab 100+meetrisel pinnal. Või siis nagu siin öeldi, ärge vinguge arvete üle kui tahate luksust.

Elan sisuliselt üksi 300 m2 pinnal (laps elab juba eraldi ning mees on minu juures 2-3 nädalavahetust kuus). Väga okei on-4 tuba-elutuba, magamistuba, kontorituba ning tühi lapsetuba(kus saab lapse pere viibida, kui külas). Mitte midagi liigset ei ole.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks kauba väljapanijat olid seal, seljas õhukesed punased Selveri särgid (mitte fliisid), ma ei kujuta ette, kuidas nad seal päev otsa olla suudavad.

Kas sa tead, et neil seal all termopesu ei olnud? Kui mul tütar töötas poes, siis neile anti. Kas see oli Selver, ei mäleta. Vist nagu oli.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elanud kütte vähendamise kokkuhoiu mõttes läbi. Tervel kortermajal keerati 20 kraadi peale. See on jama. Toad niisked ja kui pesu veel kuivada, siis see ei kuivanud. Vastik lõhn tuli juurde ja endal oli kogu aeg jahe selles niiskusest, aknad higistasid ja lõpuks aknanurkadesse kippus hallitus tulema. Ei aidanud korralik sundventilatsioon ja akende igapäevane kuivatamine.

Arusaamatu. Teil on seal majas mingi jama. Mina näiteks elangi perega 19-20 kraadi juures kogu aeg, ka enne kriisi, magamistoas püüame hoida 17. Loomulikult peab tube ka tuulutama. Kui sul on külm, tuulutama pead ju ikka! Kui sa seda ei tee, siis muidugi läheb niiskeks ja hakkab kopitama. Otsese saju ajal vast niimoodi ei tuuluta, aga ka -20 kraadiga sa pead ju ikka aegajalt aknast õhku sisse laskma ????

Nüüd ma saan aru, miks osades kodudes on läppunud hais. Nad ei tuuluta sügisest kevadeni kunagi.

Me kuivatame ka pesu enamasti toas. Seda tuba tuleb mitu korda päevas tuulutada. Ja mitte mingi aknapraoga, vaid aken pärani, õhuvahetus ja mõne minuti pärast kinni. Miski ei haise, miski ei kopita.

Veel temperatuurist. Kui sündisid vanemad lapsed, olid nad sügisest kevadeni pidevalt haiged. Elasime korteris, toas 24-27 kraadi sooja. Seal väikelast riidesse pakkida ja viia õue külma kätte ja lasteaeda, loomulikult jääb haigeks. Temperatuuride vahe on liiga suur ja lapsed karastamata. Kui saime mehega normaalsele temperatuurile, st kolitud, siis väiksemad lapsed ei olnud peaaegu kunagi haiged. Faktiliselt tean, et väikseima lapsega olin enne kooli kaks korda haiguslehel. Ühel korral jäi haigeks pärast seda, kui käisime sünnipäeval mängutoas, kus oli umbne ja palav ning mitukümmend last koos. Ka hotellitüba, kus pärast ööbisime, oli mitteavatavate akendega ja miinimumtemperatuur oli konditsioneeril 23. Muidugi oli hommikuks haige. Teine kord kukkus ja murdis käeluu. Kogu lugu, rohkem haige ta selle 6,5 aastaga ei olnud. Ärge hautage oma lapsi – see on mu sõnum, ka oma kesk-meditsiinihariduse baasil.

Nii palju oma meditsiiniharidusega võiksid teada, et lapsed peavad teatud hulga viiruseid läbi põdema enne kui hakkavad terved olema. Su esimesed lapsed said karmi kooli lasteaias, aga nooremad said leebema variandi kui nende vanemad õed vennad vahest mõne haiguse koju tõid ja tänu sellele jäi noorematel see karm esimene aia-aasta ära.

Minu 25kraadises toas kasvanud lapsed olid samasugused. Esimene oli terve aasta järjest haige, teine on korra aasta nohus. Aga tegelikult oli teine laps rinnalaps esimese lapse lasteaiaga harjutamise ajal ja sai taustal ikka samad nakkused kätte, ainult leebemalt ja rinnapiima antikehadega samaaegselt.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii palju oma meditsiiniharidusega võiksid teada, et lapsed peavad teatud hulga viiruseid läbi põdema enne kui hakkavad terved olema. Su esimesed lapsed said karmi kooli lasteaias, aga nooremad said leebema variandi kui nende vanemad õed vennad vahest mõne haiguse koju tõid ja tänu sellele jäi noorematel see karm esimene aia-aasta ära.

Jah, ilmselt väljendusin ebaselgelt. Ma rääkisin sellest ajast, kui pidin haiguslehele jääma. Ehk siis ajast, mil juba töötasin. Esimese lapsega olin kodus kaks aastat ja kaks kuud ja muidugi oli ta siis nii tillukesena mitu korda tõbine. Teise lapsega sain kahjuks olla kodus ainult kuu alla kahe aasta ja ta põdes ka ikka mitu korda, õnneks lühidalt ja kergelt. Siis läksid hoidu ja lasteaeda, mina tööle ning SELLEST ajast alates kuni nad 6,5 aastastena kooli läksid, nad praktiliselt ei põdenud. Kahe peale tuli neid selles vanusevahemikus “tatitõbesid” kokku 4 või maksimum viis.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suurushullustus kui tavaline pere elab 100+meetrisel pinnal. Või siis nagu siin öeldi, ärge vinguge arvete üle kui tahate luksust.

Elan sisuliselt üksi 300 m2 pinnal (laps elab juba eraldi ning mees on minu juures 2-3 nädalavahetust kuus). Väga okei on-4 tuba-elutuba, magamistuba, kontorituba ning tühi lapsetuba(kus saab lapse pere viibida, kui külas). Mitte midagi liigset ei ole.

No problemo. Kui oled nii jõukas et saad maja pidada, pead olema nii jõukas et jaksad oma arved ära maksta.

Mul on ka tunne et kütus on kallis, aga ma ei virise selle pärast. Kui maksta ei jaksa, vahetan auto ökonoomsema vastu.

Lihtinimesed korraldavad suguvõsa kokkutulekuid väljaspool kodu ja teevad kodukontorit elutoa nurgas.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on suurushullustus kui tavaline pere elab 100+meetrisel pinnal. Või siis nagu siin öeldi, ärge vinguge arvete üle kui tahate luksust.

Elan sisuliselt üksi 300 m2 pinnal (laps elab juba eraldi ning mees on minu juures 2-3 nädalavahetust kuus). Väga okei on-4 tuba-elutuba, magamistuba, kontorituba ning tühi lapsetuba(kus saab lapse pere viibida, kui külas). Mitte midagi liigset ei ole.

Kuidas 300 ruutmeetrises majas saab olla neli tuba? Isegi kui osa sellest võtavad abiruumid, trepihallid, rõdud jne,  siis iga tuba on ikka vähemalt 50 ruutmeetrit?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas 300 ruutmeetrises majas saab olla neli tuba? Isegi kui osa sellest võtavad abiruumid, trepihallid, rõdud jne,  siis iga tuba on ikka vähemalt 50 ruutmeetrit?

Isegi siis jääks 100m2 üle veel. Ära usu siinseid luuletajaid, nad lähevad isegi oma fantaasiatega sassi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtinimesed korraldavad suguvõsa kokkutulekuid väljaspool kodu

Nagu see oleks odavam, suguvõsa kokkutulekut restoranis pidada. Või pidasid sa suguvõsa kokkutuleku all silmas seda, et laps oma perekonnaga tuleb külla? Seda suguvõsa kokkutulekuks nimetada on lausa poeesia. Teisest küljest, eks igaüks on oma kogemuste vili. Kui sind vanemad pärast meheleminekut tuppa ei lasknud ja olid nõus sind nägema vaid juhul, kui kohtute pargis või bensiinijaamas, on muidugi kurb.
300 ruutu ja 4 tuba on muidugi väga imelik, aga äkki siis on 40-ruudune köök ja silmas peetud üldpinda koos kolme auto garaaži, kütteruumi, saunakompleksi, garderoobide, 3 vannitoa, kahe terrassi ja avara fuajeega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

300 ruutu ja 4 tuba on muidugi väga imelik, aga äkki siis on 40-ruudune köök ja silmas peetud üldpinda koos kolme auto garaaži, kütteruumi, saunakompleksi, garderoobide, 3 vannitoa, kahe terrassi ja avara fuajeega.

Meil on põrandapinda kahel korrusel kokku 210 ruutu ja on ka 4 tuba ja köök, tuulekoda, ainult üks vannituba ja vets. Üks 40-ruudune ruum on viilkatuse all, kasutusel panipaiga ja garderoobina, seda ei saa kaldus seinte tõttu toana arvesse võtta. Kui sel 300-ruuduse maja omanikul on ka saun ja garaaž ja tehnoruum, mitu vannituba ja sahvrit-panipaika, siis pole midagi ebareaalset.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui kõik on nii odav, milleks üldse siis see teema?!

Kõik ei ole odav, aga kuivati pole siin mingi eriline raharöövel, nagu siin välja toodi. Röövlid on ikka boilerid, pliidid, kütteseadmed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas 300 ruutmeetrises majas saab olla neli tuba? Isegi kui osa sellest võtavad abiruumid, trepihallid, rõdud jne,  siis iga tuba on ikka vähemalt 50 ruutmeetrit?

Kuidas ei saa? Tubade pindala on 100 m2, sauna-ja basseinikorrus 100 m2, vannituba/wc/esik/trepihall/koridor/garaazh/rõdu 110 m2.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

300 ruutu ja 4 tuba on muidugi väga imelik, aga äkki siis on 40-ruudune köök ja silmas peetud üldpinda koos kolme auto garaaži, kütteruumi, saunakompleksi, garderoobide, 3 vannitoa, kahe terrassi ja avara fuajeega.

Loomulikult peetakse silmas üldpinda, kui ruutmeetritest räägitakse, appikene 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga loogiline muidugi, et peale nelja toa “midagi midagi liigset ei ole”, ainult veel saunad, basseinid, garderoobid, mis polegi mainimisväärsed.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga loogiline muidugi, et peale nelja toa “midagi midagi liigset ei ole”, ainult veel saunad, basseinid, garderoobid, mis polegi mainimisväärsed.

Miks neid eraldi välja tooma peab? Kuuluvad iga maja juurde. Bassein tihti mitte, kuid kõik muu küll.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga loogiline muidugi, et peale nelja toa “midagi midagi liigset ei ole”, ainult veel saunad, basseinid, garderoobid, mis polegi mainimisväärsed.

Miks neid eraldi välja tooma peab? Kuuluvad iga maja juurde. Bassein tihti mitte, kuid kõik muu küll.

Ja elu toimub siiski köögis ja tubades, panipaikades ja sahvris on vaid asjad. Meil on saun ja garaaž eraldi, kui oleks maja küljes, tuleks ka pea 300 ruutu, terrasse arvestamata. Basseini kahjuks pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja elu toimub siiski köögis ja tubades, panipaikades ja sahvris on vaid asjad. Meil on saun ja garaaž eraldi, kui oleks maja küljes, tuleks ka pea 300 ruutu, terrasse arvestamata. Basseini kahjuks pole.

Nojah, kui arvestada igapäeva elu-olu, siis toimub see ca 190 m2 köetaval pinnal kahel korrusel. Sauna-ja basseinikorrust ei kasuta, pole lõpuni valmis.

Lihtsalt alati räägitakse üldpinnast, mitte tubade pinnast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

300 ruutu ja 4 tuba on muidugi väga imelik, aga äkki siis on 40-ruudune köök ja silmas peetud üldpinda koos kolme auto garaaži, kütteruumi, saunakompleksi, garderoobide, 3 vannitoa, kahe terrassi ja avara fuajeega.

Loomulikult peetakse silmas üldpinda, kui ruutmeetritest räägitakse, appikene ????

No seda minagi just räägin.

Vaidlesin oma postitusega vastu ühele, kes väitis, et see on võimatu – 300 ruutu maja ja 4 tuba. Minu jaoks pole midagi imelikku 40-ruutmeetrises köögis, endalgi sinnakanti. Pigem pisut suurem. Ka fuajee pole ju mingi haruldus, korteris ka ju koridori toaks ei loeta. Meil küll fuajeed ei ole, aga sugulastel mitmel on ja see on ikka kümneid ruutmeetreid suur. Garderoobid võivad olla 16-20 ruutu vabal ja ka toaks ei nimeta.

Imelik ehk minu jaoks ainult see, et tube on proportsionaalselt vähe muude ruumidega. Aga ma olen täiesti sinuga sama meelt, et sellises majas pole midagi võimatut. Ilmselt ehitati see kolmeliikmelisele perele juba siis, kui oli aru saada, et neil rohkem lapsi ei tule ja 4 tuba piisab. Muidu noor pere ehk, kui jaksab juba sellise maja ehitada, planeeriks toa-paar varuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaubanduskeskustes küte selle piirini, et töötajad sooja vestiga töötada paljakäsi saavad (rõhk sõna “töötada” – mitte leti taga istudes telos surfata). Pole vaja ometi seda troopikat, mis meil kogu aeg kaubanduses valitseb, ostjatel higi

On sul üldse aimu, mis tunne võiks olla seal 12 h külmetada? Ajuhiiglane tõesti…

No ei ole normaalne, et müüja saab keset külma talve leti taga tukkuda, lühikeste varrukatega rõivas seljas. Olen ka odavama energia aegadel mõelnud, et miks need kaubanduskeskused nii palavaks köetakse, sest müüja saab veidi soojemalt riidesse panna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik ehk minu jaoks ainult see, et tube on proportsionaalselt vähe muude ruumidega. Aga ma olen täiesti sinuga sama meelt, et sellises majas pole midagi võimatut. Ilmselt ehitati see kolmeliikmelisele perele juba siis, kui oli aru saada, et neil rohkem lapsi ei tule ja 4 tuba piisab. Muidu noor pere ehk, kui jaksab juba sellise maja ehitada, planeeriks toa-paar varuga.

Me tuleme magala korterist, kus lastetuba oli 10 ruutu, magamistuba 12-13 ja elutuba enam-vähem 15. Tahtsime, et majas oleks tube pigem vähem, aga sellevõrra suuremad. Et poleks tunnet nagu punkris ja mööbli vahel oleks vaid käigurajad. Muidugi väga suure plussi annavad panipaigad, mida korteris polnud üldse. Saab kõik jalust ära panna, mida harva kasutad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 363 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad