Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 363 )

Teema: Energia kokkuhoiu kohad

Postitas:
Kägu

Õigust räägid. Kui nõme siiski. Sõltud poolestsajast naabrist ja nende tujudest.

Kõik siiski ei soovi elada kuskil metsa sees Märjamaa vallas või Virumaa metsades, eriti kui näiteks on üksiku inimesega tegemist. Ja soovitada kõigil inimestel sinna kolida, et lapsed saaks külas käia, on ju täiesti imelik. Ma elan Tallinnas, lapsed kunagi siin ei ööbi, sest elavad ka Tallinnas. Kuidas see takistab suhtlemist või külaskäimist. Ega siis ema juures ööbimine ei ole ainuke suhtlemisvorm maailmas.

Mina kindlasti ei soovitanud kõigil sinna kolida. Lihtsalt esitasin selle, kuidas meie pere tegi. Ideena. Äkki hakkab mõnele meeldima, kes praegu ei saa oma lapsigi külla kutsuda.

Lapsed hotelli kupatada on muidugi nunnu soovitus neile emadele, kes elavad näiteks Massiarus, Inglistes või Aasu külas.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas, lapsed kunagi siin ei ööbi, sest elavad ka Tallinnas.

Kas nii on kõigil tallinlastel muidu?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte on sul ikka ju ruutmeetrite pealt, hoia sa ise 8 kraadi juures või mitte. Meil küll siin igal korteril oma mõõtjat pole, et palju just tema kütet kasutas.

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma elan Tallinnas, lapsed kunagi siin ei ööbi, sest elavad ka Tallinnas.

Kas nii on kõigil tallinlastel muidu?

Sa vist ei jaga, millest jutt. Vaidlus algas sellest, et pole ikka õiged peresuhted, kui lapsed ei ööbi vanemate juures, selleks tuleb kolida karupeesse, et hoida igaks juhuks valmis paar tuba selleks puhuks, kui näiteks linnakorterit nii suurt ei ole. Ma ütlesin, et kui elatakse üldse ühes kohas, siis pole mingit vajadust vanemate juures ööbida, aga sellegipoolest saab ju suheldud. Kas vanemate juures ööbimine on mingisugune ainuke viis suhelda, ma ei saa sellest aru. Kui inimene elab kuskil, siis soovitatakse kolida kuskile maakolkasse, et siis saavad lapselapsed tulla. No milleks sellist jura ajada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Teil on, aga enamasti kortermajades ei ole ja makstakse kütet ruutmeetrite järgi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene elab kuskil, siis soovitatakse kolida kuskile maakolkasse, et siis saavad lapselapsed tulla.

No kui see ema ise muretseb, et lapsed ei tule piisavalt külla, siis mis? Mis see variant veel on, kui kolida suuremale pinnale. Linnas või maal. Majanduslikult on äärmiselt ebaratsionaalne elada nt kesklinnas, kui 25 km eemal saab sama raha eest kaks korda suurema pinna pluss mitmeks aastaks bensuraha pluss ikka jääb üle. Vähemalt võiks korraks sellele mõelda. PS Tallinn on suurema osa maailma inimeste jaoks täielik kolgas ja jube karutagumik.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Teil on, aga enamasti kortermajades ei ole ja makstakse kütet ruutmeetrite järgi.

Okei, ma ei teadnud seda. Nüüd tean. Päris masendav…

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte on sul ikka ju ruutmeetrite pealt, hoia sa ise 8 kraadi juures või mitte. Meil küll siin igal korteril oma mõõtjat pole, et palju just tema kütet kasutas.

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Muide kortermajas on keelatud korterit kütteta hoida, olgu ta siis keskel või äärekorter.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene elab kuskil, siis soovitatakse kolida kuskile maakolkasse, et siis saavad lapselapsed tulla.

No kui see ema ise muretseb, et lapsed ei tule piisavalt külla, siis mis? Mis see variant veel on, kui kolida suuremale pinnale. Linnas või maal. Majanduslikult on äärmiselt ebaratsionaalne elada nt kesklinnas, kui 25 km eemal saab sama raha eest kaks korda suurema pinna pluss mitmeks aastaks bensuraha pluss ikka jääb üle. Vähemalt võiks korraks sellele mõelda. PS Tallinn on suurema osa maailma inimeste jaoks täielik kolgas ja jube karutagumik.

Minu 70+vanuses vanemad elavad kahekesi 150m2 majas. Reaalselt ööbin oma perega seal 3x, jõulude ja nende sünnipäevade ajal. Muul ajal sõidan hommikul ja õhtul tagasi kuna Tallinnast on 45 min sõita.

Minu arvates võiks nad elada pisemal pinnal aga katsu sa selgeks teha, et nad peaksid kodust välja kolima kus üle 50a on elatud. Isegi kui oleks neil oma mets, ei jaksaks nad enam seda teha. Seega küte tuleb osta.

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte on sul ikka ju ruutmeetrite pealt, hoia sa ise 8 kraadi juures või mitte. Meil küll siin igal korteril oma mõõtjat pole, et palju just tema kütet kasutas.

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Muide kortermajas on keelatud korterit kütteta hoida, olgu ta siis keskel või äärekorter.

Sest see mõjutab naaberkorterite soojust.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan sisuliselt üksi 300 m2 pinnal (laps elab juba eraldi ning mees on minu juures 2-3 nädalavahetust kuus). Väga okei on-4 tuba-elutuba, magamistuba, kontorituba ning tühi lapsetuba(kus saab lapse pere viibida, kui külas). Mitte midagi liigset ei ole.

Selliste pärast kliima muutub ja maailm hukka lähebki.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan sisuliselt üksi 300 m2 pinnal (laps elab juba eraldi ning mees on minu juures 2-3 nädalavahetust kuus). Väga okei on-4 tuba-elutuba, magamistuba, kontorituba ning tühi lapsetuba(kus saab lapse pere viibida, kui külas). Mitte midagi liigset ei ole.

Selliste pärast kliima muutub ja maailm hukka lähebki.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte on sul ikka ju ruutmeetrite pealt, hoia sa ise 8 kraadi juures või mitte. Meil küll siin igal korteril oma mõõtjat pole, et palju just tema kütet kasutas.

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Muide kortermajas on keelatud korterit kütteta hoida, olgu ta siis keskel või äärekorter.

Muidugi mitte kütteta, aga madalamal temperatuuril.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste pärast kliima muutub ja maailm hukka lähebki.

Kuidas saab minu pärast kliima muutuda ning maailm hukka minna?

Lapsed ja lapselaps olid just siin viimased 5h-väga mõnus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, noki s*tta, linnuke.

Noki ise, nokkloom!

Nunnud pehmed hallitusseened ja värgid. Nii mõnus, viska või välja kuivati, et omale ka saada sellist õhku.

Saa nüüd aru – normaalne maja ei hallita, kui toas pesu kuivatada. Mitte kuivatisse ei ole vaja raha sisse taguda, vaid normaalne elukoht hankida. Kuivati hind pluss igakuised elektriarved (kuivati ON peaaegu kõige energiakulukam kodumasin) – mõtle, mis summad sul uue kodu soetamiseks juba säästetud oleks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa ka eriti aru, miks on vaja vanematega suhete hoidmiseks nende juures magamas käia. Eriti väikeste lastega on see paras piin – laste kisa ajab öösel vanemad üles, vanemate varajane kolistamine ajab lapsed üles, võõras kohas on vähemalt minu uni siiski veidi pinnapealsem niikuinii jne. Mina igatahes sain vanematega jutud päeva jooksul räägitud ja eelistasin õhtuks koju sõita, kuigi ööbimisvõimalus oleks olnud.

Pensionipõlves kuskile metsa kolimine ei ole minu meelest ka eriti hea mõte, pigem siis juba väikeasulasse, kus poodi, arsti juurde jne saab ka siis, kui tervis või rahakott enam autojuhtimist ei võimalda. Minu ämm elas väikeses kohas, kus õnneks oli toidupood olemas, aga kõigiks muudeks asjatoimetusteks pidi mees u 80 km kauguselt kohale sõitma ja teda autoga viima, tavaliselt just siis, kui mul laste logistika korraldamiseks ka autot vaja oli. Tänapäeval muidugi internet on seda vajadust tublisti vähendanud, ämm arvutiga eriti hästi hakkama ei saanud.

Lastega suhtlemise mõttes on ilmselt kõige soodsam ja mõistlikum elada nendega samas linnas. Ma ise kujutan küll ette, et kui lapsed peaksid kaugemale kolima, siis ise kolin ehk pensioipõlves siinsamas väikesesse korterisse – usun, et sõbrad-tuttavad, vanad töökaaslased  jms jäävad ikka siia suuremalt jaolt, siis saan nendega vanamuttide laulukooris ja võimlemises käia jms ning ei pea igavusest kogu aeg oma lapsi tüütama.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, noki s*tta, linnuke.

Noki ise, nokkloom!

Nunnud pehmed hallitusseened ja värgid. Nii mõnus, viska või välja kuivati, et omale ka saada sellist õhku.

Saa nüüd aru – normaalne maja ei hallita, kui toas pesu kuivatada. Mitte kuivatisse ei ole vaja raha sisse taguda, vaid normaalne elukoht hankida. Kuivati hind pluss igakuised elektriarved (kuivati ON peaaegu kõige energiakulukam kodumasin) – mõtle, mis summad sul uue kodu soetamiseks juba säästetud oleks.

Kuivati maksis 450 eurot ja elektriarve suurenes mõned eurod. Müüd oma maja mulle selle raha eest?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuivati ON peaaegu kõige energiakulukam kodumasin)

Ei ole tõsi. Üks pikk tsükkel (2-3 tundi) kulutab umbes 1kWh energiat, mis võib halval juhul maksta nii 30 senti, öösel 5 senti. Kui sa kaks korda nädalas seda käima paned, siis maksad kuus mõned eurod. Ahjud, pliidid, soojaveeboilerid, kütteseadmed võtavad tunduvalt rohkem energiat, seega see kuivati suur energiakulu on müüt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõsi. Üks pikk tsükkel (2-3 tundi) kulutab umbes 1kWh energiat, mis võib halval juhul maksta nii 30 senti, öösel 5 senti. Kui sa kaks korda nädalas seda käima paned, siis maksad kuus mõned eurod. Ahjud, pliidid, soojaveeboilerid, kütteseadmed võtavad tunduvalt rohkem energiat, seega see kuivati suur energiakulu on müüt.

Kuivati võtb aastas keskeltläbi 250 kw.(kuni 100 eurot).

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tõsi. Üks pikk tsükkel (2-3 tundi) kulutab umbes 1kWh energiat, mis võib halval juhul maksta nii 30 senti, öösel 5 senti. Kui sa kaks korda nädalas seda käima paned, siis maksad kuus mõned eurod. Ahjud, pliidid, soojaveeboilerid, kütteseadmed võtavad tunduvalt rohkem energiat, seega see kuivati suur energiakulu on müüt.

Kuivati võtb aastas keskeltläbi 250 kw.(kuni 100 eurot).

No mõni siin leiab, et see summa on piisav, et kinnisvara osta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuivati võtb aastas keskeltläbi 250 kw.(kuni 100 eurot).

Kui iga päev kasutad ja kõige kallimal ajal, siis ehk tõesti. Ja isegi see on ju vaid 8 eurot kuus. Samal ajal võtavad kolm niisama pistikus seisvat mittetöötavat tarbijat sama raha, mida paljud ei jälgi üldse. Kuivati pole selline meeletu raharöövel, nagu mõned arvavad. Sama raha võid sa maksta ahju ühe kasutuskorra pealt, kui sa mingit suurt lihatükki seal tunde küpsetad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küte on sul ikka ju ruutmeetrite pealt, hoia sa ise 8 kraadi juures või mitte. Meil küll siin igal korteril oma mõõtjat pole, et palju just tema kütet kasutas.

Meil on mõlemas üürikorteris igal korteril oma mõõtja ja reguleeritavad radikad.

Sa võiksid ikka siis uurida, kuidas mõõtjatega radikatega see arvestus käib. See ei käi sugugi nii, et maksad vaid oma korteri mõõdikute järgi ja kui radikad kinni keerad, siis ei maksa miskit.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui iga päev kasutad ja kõige kallimal ajal, siis ehk tõesti. Ja isegi see on ju vaid 8 eurot kuus. Samal ajal võtavad kolm niisama pistikus seisvat mittetöötavat tarbijat sama raha, mida paljud ei jälgi üldse. Kuivati pole selline meeletu raharöövel, nagu mõned arvavad. Sama raha võid sa maksta ahju ühe kasutuskorra pealt, kui sa mingit suurt lihatükki seal tunde küpsetad.

Ei, arvutus on, kui kasutada iga teine päev.

Kolm niisama pistikus seisvat tarbijat võtavad 10 eur aastas max.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuivati võtb aastas keskeltläbi 250 kw.(kuni 100 eurot).

Kui iga päev kasutad ja kõige kallimal ajal, siis ehk tõesti. Ja isegi see on ju vaid 8 eurot kuus. Samal ajal võtavad kolm niisama pistikus seisvat mittetöötavat tarbijat sama raha, mida paljud ei jälgi üldse. Kuivati pole selline meeletu raharöövel, nagu mõned arvavad. Sama raha võid sa maksta ahju ühe kasutuskorra pealt, kui sa mingit suurt lihatükki seal tunde küpsetad.

Misasja. See 250 pole mingi “iga päev”, see on 2 korda nädalas, enamik meist peseb pesu siiski 3-4 korda nädalas, oleneb muidugi asjaoludest. Jääb arusaamatuks, mis summale sa viitad, kui kuivatit ja ahju võrdled – mis summat arvad, et ahi ühe kasutusega kulutab? Ahju ja kuivati energiakulu on üsna sarnane, üle 1 kWh. 2 tundi ahju kasutamist on 2 kuivati kasutust. Aga jah, ka ahju kasutamine pole kõrge energiahinna ajal kuigi mõistlik tegu, saab ju ka teisiti. Nagu saab teisiti ka kuivatit kasutamata. Kui kodu läheb pesu kuivatamisega niiskeks, siis on ventilatsiooni majas puudu või ei tööta korralikult. Ilmselt on pandud mingid plastaknad ning koonerdatud ventilatsiooniga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oleks päris piinlik kui minu ema niimoodi foorumis laamendaks kui õigesti tema elab ja kuidas teised piisavalt oma lapsi ei armasta sest nad ei ela kilga-kohila majas.

Milline ema käitub nii ja ütleb teistele inetusti nende tubade arvu pärast.. Piinlik.

Muide, minu emal on WiFi võrku ühenduv kuivati, saab panna ööseks taimeriga või päeval tööl olles telefoniga.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm niisama pistikus seisvat tarbijat võtavad 10 eur aastas max.

Üks pistikus seisev tarbija võttis augustis 3 eurot kuus.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahju ja kuivati energiakulu on üsna sarnane, üle 1 kWh. 2 tundi ahju kasutamist on 2 kuivati kasutust.

See jutt ei vasta tõele. Kuivati mitmetunnine tsükkel võtab 1Kwh, kahe tunni ahju kasutamine võib võtta 6kWh. Viiekordne vahe ühel kasutuskorral.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei anna rohkem kokku hoida. Kui kuivatit ei kasutaks, muutub toas niiskeks. Kui kütet ka maha keerata, on veel külm ja niiske. Niiskuse välja saamiseks on vaja kütet juurde. Pesu pesemisega ka jama kortermajas. Kui  öösel pesta,  siis on magada raske nii endal kui naabritel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muide, minu emal on WiFi võrku ühenduv kuivati, saab panna ööseks taimeriga või päeval tööl olles telefoniga.

Ja kus see märg pesu senikaua seisab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kus see märg pesu senikaua seisab?

Kuivab Wifi võrgul ilmselt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 363 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Energia kokkuhoiu kohad