Esileht Pereelu ja suhted Energiavampiirist vanur

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Energiavampiirist vanur

Postitas:

Tihti vanad inimesed kurdavad, et noored ei käi külas ega suhtle. Mul on selline olukord, et vanaema oma pealetükkivusega tõmbab mind ja elukaaslast energiast tühjaks. Seetõttu käime seal nii harva kui võimalik, aga isegi need harvad korrad on täiesti väljakannatamatuks muutunud. Ta lihtsalt räägib vahet pidamata, räägib millest iganes, kogu aeg suu käib. Kui küsib midagi ja vastan, siis ega ta ei kuula mu vastust, vaid segab jutule vahele ja juba küsib uue küsimuse. Ta korrutab sama teksti ja mõtteid, mida seltskonnas just keegi teine ütles. Selline papagoi efekt on väga närvesööv. Ta ei ela üksi, vaid oma tütre juures ja poeg käib ka iga nädalavahetusel külas. Seetõttu ei saa öelda, et tal poleks kellegagi suhelda. Kas sellisele inimesele saab kuidagi viisakalt selgeks teha, et ta oma ülevoolavust talitseks? Ma ei oska ennast kehtestada. Tean, et ta on solvuja ka. Meil on ausalt nii siiber, et isegi jõulude ja sünnipäeva ajal ei taha enam sinna minna. Viimane kirss tordil oli eelmine nv, kui mu ema sünnipäeval ta konkreetselt jooksis meil järgi, kui aias jalutasime. Ei andnud hetkekski rahu. Mida soovitaksite mul ette võtta?

+16
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhtumi põhjal pole küll midagi targemat teha kui selle inimesega vähem kokku puutuda. Mida kõrgem on teie endi energiatase seda rohkem on huvitatud, sellepärast jooksebki järgi.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan lihtsalt sinna mitte minna. Kui inimene on hoitud ja hooldatud ja ei ela üksi ja teie tema eest otseselt ei vastuta, siis hoidke eemale ja kõik.
Ma tean, mis tunne on olla koos mölapidamatu inimesega. See on pehmelt öeldes talumatu. Olin kord ühes peenes sünnipäevalauas, kus taoliseks isendiks oli noorepoolne naisterahvas (varases keskeas). See õhtu kestis 3 tundi, kuid mina olin lauas 2,5 tundi, siis tõusin püsti enne kohvi laudatoomist ja lahkusin, sest vastasel juhul oleksin talle käratanud ‘jää palun ükskord vait’ vms, aga see oleks olnud ebaviisakas, inimene oli poolvõõras ja ma ei olnud oma kodus. Ma konkreetselt need 2,5 tundi tegelesingi oma frustratsiooni taltsutamisega, see vajas väga suurt pingutust. Ma ei mäleta üldse, kuidas ma need eelmised käigud söönud sain, toit käis suus ringi ja sees keeras. See naine konkreetselt jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, …. nagu mingi diagnoosiga oleks olnud (aga tegelikult ei ole).
Ma küll ei tea, mis vägi sunniks mind sellise juurde vabatahtlikult külla minema, vist püstol kuklas. Olgu või oma vanaema. Ükskõik, olgu või Rooma paavst.

+15
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.07 11:19; 07.07 11:43; 09.07 12:21; 10.07 11:07; 10.07 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan lihtsalt sinna mitte minna. Kui inimene on hoitud ja hooldatud ja ei ela üksi ja teie tema eest otseselt ei vastuta, siis hoidke eemale ja kõik.

Ma tean, mis tunne on olla koos mölapidamatu inimesega. See on pehmelt öeldes talumatu. Olin kord ühes peenes sünnipäevalauas, kus taoliseks isendiks oli noorepoolne naisterahvas (varases keskeas). See õhtu kestis 3 tundi, kuid mina olin lauas 2,5 tundi, siis tõusin püsti enne kohvi laudatoomist ja lahkusin, sest vastasel juhul oleksin talle käratanud ‘jää palun ükskord vait’ vms, aga see oleks olnud ebaviisakas, inimene oli poolvõõras ja ma ei olnud oma kodus. Ma konkreetselt need 2,5 tundi tegelesingi oma frustratsiooni taltsutamisega, see vajas väga suurt pingutust. Ma ei mäleta üldse, kuidas ma need eelmised käigud söönud sain, toit käis suus ringi ja sees keeras. See naine konkreetselt jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, jahvatas ja jahvatas, …. nagu mingi diagnoosiga oleks olnud (aga tegelikult ei ole).

Ma küll ei tea, mis vägi sunniks mind sellise juurde vabatahtlikult külla minema, vist püstol kuklas. Olgu või oma vanaema. Ükskõik, olgu või Rooma paavst.

Jah, mul tuleb tekib ka frustratsioon ja isegi raev. Kuna viisakusest surusin seda alla, siis terve järgmise päeva tundsin veel takkajärgi ärevust ja viha.

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul tuleb tekib ka frustratsioon ja isegi raev. Kuna viisakusest surusin seda alla, siis terve järgmise päeva tundsin veel takkajärgi ärevust ja viha.

Absoluutset, tean, mida tunned. Oma psüühika hoidmiseks vii külastused täiesti miinimumini.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.07 11:19; 07.07 11:43; 09.07 12:21; 10.07 11:07; 10.07 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

juba Oscar Wilde teadis öelda: on kahte sorti naisi, ühed kes räägivad kogu aeg ja teised, kes ei jää kunagi vait.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin täiskasvanuks saada. Vanainimeste ja laste (ja loomade) puhul peab õppima vaatama nende käitumise taha, nägema põhjuseid. Võimalik, et inimene hakkab dementseks jääma, tal on hirm kaotada mälu, liikumisvõime, võibolla ka üksindajätmise- või surmahirm. Kui isegi oma vanaema suhtes empaatiat ei ole, siis on inimesekssaamise teel veel palju areneda. Ehk võiks minna näiteks pooleks aastaks tööle vanadekodusse.

+48
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana ta on. On need ehk vanusega seotud muutused?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 13:23; 07.07 13:27; 07.07 18:17; 08.07 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin täiskasvanuks saada. Vanainimeste ja laste (ja loomade) puhul peab õppima vaatama nende käitumise taha, nägema põhjuseid. Võimalik, et inimene hakkab dementseks jääma, tal on hirm kaotada mälu, liikumisvõime, võibolla ka üksindajätmise- või surmahirm. Kui isegi oma vanaema suhtes empaatiat ei ole, siis on inimesekssaamise teel veel palju areneda. Ehk võiks minna näiteks pooleks aastaks tööle vanadekodusse.

Vaata, kaua sa ise vastu peaksid, kui mingit mõttetut mula tundide kaupa kuulama peaks. Probleem ongi selles, et olen liiga leplik olnud ja nüüd laseb ta nagu teerulliga üle. Vaimset vägivalda ei pea taluma.

+5
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana ta on. On need ehk vanusega seotud muutused?

75 aastane. See on ikka aastaid nii juba. Mõistus on selge, lihtsalt lobapidamatus. Kui tööl käis, siis oli rahulikum.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kuulas ta ilmselt sinu mõttetut mula….ja armastas sind vaatanata sellele ja muudele pahandustele

+29
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 13:23; 07.07 13:27; 07.07 18:17; 08.07 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanainimest ei ole võimalik muuta, tuleb muuta oma suhtumist. Las inimene räägib, seda lihtsalt ei pea kuulama, ammugi endale sellest mingeid emotsioone tekitama. Ütled vahele: “ahah” ja mõtled omi mõtteid. Mul saavad isegi lapsed sellega hakkama (+ lisaks nokivad samal ajal oma telefoni).

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin täiskasvanuks saada. Vanainimeste ja laste (ja loomade) puhul peab õppima vaatama nende käitumise taha, nägema põhjuseid. Võimalik, et inimene hakkab dementseks jääma, tal on hirm kaotada mälu, liikumisvõime, võibolla ka üksindajätmise- või surmahirm. Kui isegi oma vanaema suhtes empaatiat ei ole, siis on inimesekssaamise teel veel palju areneda. Ehk võiks minna näiteks pooleks aastaks tööle vanadekodusse.

Vaata, kaua sa ise vastu peaksid, kui mingit mõttetut mula tundide kaupa kuulama peaks. Probleem ongi selles, et olen liiga leplik olnud ja nüüd laseb ta nagu teerulliga üle. Vaimset vägivalda ei pea taluma.

Oi, kuidas mind ärritab, kui seda sõna ülekasutatakse.
Ärritab sellepärast, et on inimesi, kes tõepoolest kannatavad vaimse vägivalla all. See võib olla päriselt tõeline terror… ja selle sõna ülekasutamine viib selleni, et vaimse vägivalla ohvrisse suhtutakse ükskõikselt: nagunii teine pool julges lihtsalt kriitikat avaldada või lihtsalt lobises liiga palju vms.
Vaimse vägi valla mõistet lõdva käega kasutades võib võtta nii, et oleme kõik vaimselt vägivaldsed (kellegi jaoks ebameeldivad). St et vaimset vägivalda tegelikult nagu ei olekski olemas. Aga ON. Ja sõnu loopides jätame ohvrid lõpuks abist ilma.

+33
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 14:26; 08.07 09:58; 11.07 11:46; 11.07 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka pidanud taluma sõbranna sünnipäeval tunde kestvat mölapidamatust, keskealise meesterahva poolt. Lubanud endale, et ei iial enam, aga kuidas sa jätad parima sõbranna sünnipäevale minemata, seega olen pidanud omaette hambaid kiristama rohkem kui ühel sünnipäeval.
Teine asi on siiski perekonnaliikmest vanainimesega.Mu vanaema sai insuldi, kui olin 9-aastane. Sestpeale elas ta meie juures väikeses korteris. Minu ülesanne oli peale kooli tema poti tühjendamine ning lõputu jutuvada kuulamine, kuniks ema-isa töölt tulid. Ma ei tahtnud sugugi vanaemaga suhelda, tahtsin hoopis rahus raamatut lugeda, aga seda ei õnnestunud mul kellelegi selgeks teha. Seega õppisin ära raamatu lugemise ajal, mil vanaema lakkamatult vatras. Vahepeal ümisesin teda kuulamata jahah, kas tõesti jne sõnakesi ning – olime mõlemad lõpuks rahul. Taganttjärele kahetsen, et ei osanud jutuvadast välja püüda seda informatsiooni, mis oli tõesti oluline – vanaema mälestusi oma perekonnast, mis kadusid koos temaga.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingil määral tuttav tunne. Oleks siis niisama jutustamine, aga eakas lisaks segab pidevalt teiste jutule vahele (kui need üldse oma suu korraks ka lahti teevad) ja teiseks sunnib ta oma jutuga sageli ka teisi midagi tegema, st kamandab. Kui niisama vatraks, poleks veel hullu, aga just see käsutamine tüütab. Kui ignoreerin minu koju küllatulnud eaka inimese käsklusi, siis muudab see tal tuju kehvaks ja siis elab ta selle kohe ka välja. Kui meil on eakas mõne nädalavahetuse meil külas, siis pühapäeva õhtuks tunnen, et mu keel on suurest vaikimisest juba kurgulakke kinni kuivanud: no mitte midagi ei saa öelda, sest teine kõrval vatrab-käsutab lakkamatult.

Kurta ei tohi, siis öeldakse kohe, et “aga tema on ju vana inimene ja vana inimest ei muuda!” Jäetakse mulje, justkui oleks tegu 90-aastase tudiga versus 18-aastaste teismelistega! Tegelikult aga on too eakas inimene 70-aastane ja meie abikaasaga, keda ta lakkamata õigesti elama õpetab ja sõnavalinguga üle külvab, oleme 50 ja 45. Seega, mis “vanadest” ja “noortest” siin küll jutt? Ma võin ju öelda, et ka mina ja mu mees oleme juba nii vanad, et meid enam ei muuda! 🙂

+15
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 17:20; 08.07 22:05; 10.07 22:35; 11.07 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et kui töötasin veel haiglas, vanuritega, siis oli meil sees üks patsient, vanem naisterahvas. Ei mäleta mida ma seal temaga toimetama läksin, aga ära sealt enam ei saanud. Ta lihtsalt rääkis-rääkis-rääkis. Minul olid aga ka muud asjad teha. Ühest küljest süümepiinad, et teised tööd tegemata, teisest küljest ei tahtnud ebaviisakas olla. Kui sealt palatist lõpuks tulema sain, siis olid korralikud valud rinnus ja tunne, et vajun kokku lihtsalt. Sellest korrast õppisin- analoogsetes olukordades panen käed rinnnale risti ja muudkui kordan mõttes- blokk!
On küll energiavampiire olemas, absoluutselt on.. olen õppinud ka nende jutule vahele sõitma kui enam ei suuda. kui muu ei toimi, siis see ikka, et kõht läks lahti vms. Seda kasutan küll viiimases olukorras, aga no kui ükski muu asi ei aita vabanemiseks, siis see ehk ikka.

+8
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 17:22; 09.07 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl on küll väga lihtne selliste rääkijatega- küll kuulaks, aga tööd vaja teha teistega ka.
Te ei kujuta ilmselt ette, aga minul on raskem nendega kes ei räägi. Meil on sellised kuidagi peened inimeed suguvõsas. Arvavad endast rohkem või lihtsalt introvertsed. Ei räägi. See pole sugugi toredam, et otsida teemat, mida öelda. Ma nö.ei taha rääkida selliste inimestega, kes räägivad nii vähe. Aga no sugulased. Ikka saame kokku. Väga väsitav.

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 13:23; 07.07 13:27; 07.07 18:17; 08.07 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanud inimene peaks ikka niipaljukest enesekontrolli olema, et vanainimese jutuvada närvi ajab. Ei pea ju süvenenult kuulama, lihtsalt jätad mulje, et kuulad. Sellist enda isoleerimist, ilma et teine aru saaks, võib elus küll ja veel vaja minna. Ei tähenda see, et inimene kellegagi koos elab, et tal suhtlusvaegust ei ole. Mäletan ise aega, kui olin esimese lapsega kodus. Sõbrannadel kellelgi lapsi veel polnud, suhelda polnud kellegagi. Kui mees õhtul töölt tuli, tahtis ta rahus pikali visata, aga mina tahtsin suhelda.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust oled ikka täielik lumehelbeke. Mingi vanainimese jutuvada kuulata pole küll eriline katsumus. Ei kuula sind, no õudne probleem tõesti. Jooksis sünnipäeval järgi ja ei andnud asu, tunnen tõsiselt kaasa. Kurb, kui täiskasvanud inimene pole üldse ühtki probleemi oma elus kohanud ja ärevushäire põhjustab juba see, et vanem inimene käib lihtlabaselt närvidele. Mõnikord on see mölapidamatu su enda laps, kas siis ka lõpetad suhtlemise? Kurb täitsa lugeda. Mis siis teed, kui elus mõni päris probleem ette tuleb.

+23
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.07 21:57; 08.07 19:43; 11.07 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaemal ka totaalne lobapidamatus ja räägib 1000x ühte ja sama. Olen õppinud ennast välja lülitama, et noogutan kaasa, aga tegelikult läheb ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Vahepeal siis jälle kuulan, et millest jutt ja kui endiselt katkine gramofon käib, vajun jälle enda mõtetesse. Alguses mu meest ajas täiega närvi vanaema loba ja ta ei suutnud temaga kaua ühes ruumis viibida, siis nüüd ka tema harjunud. Ei kujutaks ettegi, et enam tal selle tõttu külas ei käiks, ikkagi oma armas pereliige.
Energiat võtab mult hoopis see kui pean sõdima selle nimel, et ta mulle süüa ei teeks või enda külmkapist asju kaasa ei annaks 😀

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on oma emaga täpselt samamoodi.
Ta ei jutusta niisama, vaid kõva , isegu vihase tooniga ja muudkui teistest inimestest.
Ausalt, väga raske on suhelda.

Tunnen süümekaid, sest ikkagi oma ema ja kuidas ma nüüd nii mõtlen, aga teisest küljest tõesti- tunnen, et energia valgub mu seest välja pärast temaga koos aja veetmist.

Ei teagi mis teha, olen viimasel ajal vältima lihtsalt hakanud, sest viimasel korral vihastas nii välja.

Tean, et inimest ei muuda.
Raske on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et inimene hakkab dementseks jääma, tal on hirm kaotada mälu, liikumisvõime, võibolla ka üksindajätmise- või surmahirm.
*
Vaata, kaua sa ise vastu peaksid, kui mingit mõttetut mula tundide kaupa kuulama peaks. Probleem ongi selles, et olen liiga leplik olnud.

Kui ma seda kirjeldust lugesin, siis ma mõtlesin ka, et ehk hakkab dementseks jääma. Juhul, kui ta enne pole selline olnud, siis tuleks võimalusel saata arsti juurde ja uuringutele. Varane diagnoos aitaks otsida sobivaid ravimeid.
Kui kaua vastu peaks… mina elan koos dementse lähedasega, juba aastaid. Muidugi on aegu, kus närvid on p…s, mis siis ikka teha, ravid ennast ka seal kõrval. Minu lähedane ka muutus ühel hetkel mitte küll kohutavalt jutukaks, aga “kleepuvaks”, tundis üksindust tasemel, mil varem polnud seda tundnud, hiljem muutusin mina pahaks… Oleksin ma siis teadnud, et see on dementsus, oleksin varem ennast harjutanud teatud asjadega tegelema, ka lähedane oleks saanud tunduvalt varem rohud peale, mis oleksid meid mõlemaid aidanud.
Kusjuures mu sugulane, nüüd, kus selle lähedase hooldamine on keerulisem, on täiesti eemale tõmbunud – ilmselt ta ka ei suuda kohaneda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.07 23:32; 08.07 15:27; 09.07 13:06; 09.07 19:53; 10.07 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust oled ikka täielik lumehelbeke. Mingi vanainimese jutuvada kuulata pole küll eriline katsumus. Ei kuula sind, no õudne probleem tõesti. Jooksis sünnipäeval järgi ja ei andnud asu, tunnen tõsiselt kaasa. Kurb, kui täiskasvanud inimene pole üldse ühtki probleemi oma elus kohanud ja ärevushäire põhjustab juba see, et vanem inimene käib lihtlabaselt närvidele. Mõnikord on see mölapidamatu su enda laps, kas siis ka lõpetad suhtlemise? Kurb täitsa lugeda. Mis siis teed, kui elus mõni päris probleem ette tuleb.

Küll on hea karjuda iga asja peale LUMEHELBEKE! kas sa pole aru saanud, et ajad muutuvad ja koos sellega inimesed samuti? Kas ma peaksin ka saunas või põllu peal sünnitama, sest vanasti naised said hakkama?

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on muidu tore ämm, aga kohutavalt jutukas + armastab rääkida ühte ja sama juttu mitu korda. Aga teen nii, et hakkan tema juttu suunama ja räägin ise ka, ei lase ainult temal rääkida. Siis tõmbab tagasi, muidu on nii, et kui helistab – siis ei saagi sõna sekka öelda, tuleb ühtlase jutuna. Saan aru ka, üksinda elab ja vajab suhtlemist.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa isegi ei peaks võrdlema vanasti saunas sünnitamist tänapäevaga. Võid vabalt kõrvutada vanasti põlvkondade koos elamist. kõik jutud räägiti omavahel. Küll selleks et noored õpiks vanadelt, küll sellest mida keegi teinud, näinud, kogenud.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 13:23; 07.07 13:27; 07.07 18:17; 08.07 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida soovitaksite mul ette võtta?

Soovitan viisakat käitumist õppida, rumal plika. Mingi “elukaaslasega” kodu mängimise asemel mine kooli tagasi ja hari ennast.
Sa näed oma vanaema ainult paar korda aastas ja ikka vingud? Selle asemel, et nendel üksikutel kordadel temaga suhelda nagu elementaarne viisakus eeldab, on vaja üksi kutiga aias jalutada ja teised hoidku eemale? Miks te üldse külla läksite siis, kui niipaljukest ka ei kannata seltskonnas olla? Istuge kahekesi kodus ja keegi ei aja taga. Sinu vanaema elab seal, see on tema kodu, sina oled külaline ja käitud pererahvaga viisakalt, mitte ei jookse mööda aeda eest ära.
Väike vihje: su vanaema üritab sinuga meeleheitlikult suhelda, sest sa käid tal haruharva külas ja siis ka ei pööra talle tähelepanu, vaid tassid mingi mehe kaasa. Paras oleks sulle seal käia mitu korda nädalas ja päriselt kuulata, mida vanaema räägib. Õpiks vähe lugupidavamalt käituma oma perekonnaga.
Kui mees sinust ära tüdineb ja su välja viskab, pead nagunii emme põlle alla tagasi kolima ja küll siis elu õpetab ka teistega arvestamist ja eaka inimesega suhtlemist. Praegu oled lihtsalt ülbe, pealiskaudne ja rumal.

+18
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:28; 08.07 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida soovitaksite mul ette võtta?

Soovitan viisakat käitumist õppida, rumal plika. Mingi “elukaaslasega” kodu mängimise asemel mine kooli tagasi ja hari ennast.

Sa näed oma vanaema ainult paar korda aastas ja ikka vingud? Selle asemel, et nendel üksikutel kordadel temaga suhelda nagu elementaarne viisakus eeldab, on vaja üksi kutiga aias jalutada ja teised hoidku eemale? Miks te üldse külla läksite siis, kui niipaljukest ka ei kannata seltskonnas olla? Istuge kahekesi kodus ja keegi ei aja taga. Sinu vanaema elab seal, see on tema kodu, sina oled külaline ja käitud pererahvaga viisakalt, mitte ei jookse mööda aeda eest ära.

Väike vihje: su vanaema üritab sinuga meeleheitlikult suhelda, sest sa käid tal haruharva külas ja siis ka ei pööra talle tähelepanu, vaid tassid mingi mehe kaasa. Paras oleks sulle seal käia mitu korda nädalas ja päriselt kuulata, mida vanaema räägib. Õpiks vähe lugupidavamalt käituma oma perekonnaga.

Kui mees sinust ära tüdineb ja su välja viskab, pead nagunii emme põlle alla tagasi kolima ja küll siis elu õpetab ka teistega arvestamist ja eaka inimesega suhtlemist. Praegu oled lihtsalt ülbe, pealiskaudne ja rumal.

Mulle tundub, et hoopis sina pead viisakust õppima. Hakkad võõrast inimest avalikus ruumis sõimama-see pole just viisakas käitumine.
Mingi mees ei viska mind kodust välja. Kinnisvara kuulub mulle.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.07 11:00; 07.07 11:34; 07.07 13:24; 07.07 13:25; 08.07 05:43; 08.07 09:33; 08.07 17:09; 11.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja taaskord demonstreerid selle kommentaariga oma pealiskaudsust ja rumalust. Aga mis siin ikka seletada, eks ajapikku saad ise aru. ????

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 09:28; 08.07 09:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida soovitaksite mul ette võtta?

Soovitan viisakat käitumist õppida, rumal plika. Mingi “elukaaslasega” kodu mängimise asemel mine kooli tagasi ja hari ennast.

Sa näed oma vanaema ainult paar korda aastas ja ikka vingud? Selle asemel, et nendel üksikutel kordadel temaga suhelda nagu elementaarne viisakus eeldab, on vaja üksi kutiga aias jalutada ja teised hoidku eemale? Miks te üldse külla läksite siis, kui niipaljukest ka ei kannata seltskonnas olla? Istuge kahekesi kodus ja keegi ei aja taga. Sinu vanaema elab seal, see on tema kodu, sina oled külaline ja käitud pererahvaga viisakalt, mitte ei jookse mööda aeda eest ära.

Väike vihje: su vanaema üritab sinuga meeleheitlikult suhelda, sest sa käid tal haruharva külas ja siis ka ei pööra talle tähelepanu, vaid tassid mingi mehe kaasa. Paras oleks sulle seal käia mitu korda nädalas ja päriselt kuulata, mida vanaema räägib. Õpiks vähe lugupidavamalt käituma oma perekonnaga.

Kui mees sinust ära tüdineb ja su välja viskab, pead nagunii emme põlle alla tagasi kolima ja küll siis elu õpetab ka teistega arvestamist ja eaka inimesega suhtlemist. Praegu oled lihtsalt ülbe, pealiskaudne ja rumal.

Mulle tundub, et hoopis sina pead viisakust õppima. Hakkad võõrast inimest avalikus ruumis sõimama-see pole just viisakas käitumine.

Mingi mees ei viska mind kodust välja. Kinnisvara kuulub mulle.

Inimene näitab oma postitustega üsna suures osas oma olemuse kätte.
See, kuidas sa siin kõigile nähvad, kelle arvamus sulle ei sobi, annab vihje, et selle pika jutu kirjutajal on õigus.

MIKS sa selle teema üldse tegid, kui sul juba vankumata seisukoht olemas on? Teed teema, küsid nõu, küsid arvamust, ja siis teised peavad “õige” vastuse ära arvama, muidu saavad nähvata?

Mis see ÕIGE vastus siis on? Peaksime ühiselt kiruma sinu vanaema? Patsutama sulle õlale, et jah, hülga oma lihane vanaema tema tüütu loba pärast, ära pea meeles ka pühade puhul? Haletsema sind?
Jaa, me mõistame, et see on tüütu, päriselt tüütu, paljudel meist on sarnaseid kogemusi. Ja keegi ei saa sind oma vanaema juurde sundida, ei saa teda taluma sundida. Lõpuks on siiski su enda otsus, mida sa teed. Hoolimata sellest, mida üks või teine Kägu sellest arvab.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.07 14:26; 08.07 09:58; 11.07 11:46; 11.07 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämm ka hakkab muutuma selliseks. Üldse kuss ei jää, aina räägib-räägib-räägib. Mulle ka tundub, et hakkab dementsus tekkima. Ainult mina ei tea, mis ja kas seda saab ravida ja mis ravimeid siis kasutatakse? Pole ühelegi tuttavale dementsele mingeid ravimeid määratud dementsuse vastu. Me lihtsalt kuulame ja kiidame kaasa, aga tahaks muidugi aidata.
Aga et sellest selline kiun üles tõmmata, oma vanaema kohta, see on küll kummastav.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 14:07; 08.07 19:49; 10.07 17:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Pereelu ja suhted Energiavampiirist vanur