Esileht Pereelu ja suhted Enese kehtestamine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Enese kehtestamine

xcv

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 18:39; 13.07 19:31; 13.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtle temaga kirjalikult.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Suhtle temaga kirjalikult.

Ei saa. Ta arvab alati et kõik teised peale tema teevad asju valesti ja tema on see lilleke p#sameres. Õieti on kui suheldakse silmast silma, muidu tullakse minu kallale jälle oma “õpetustega”, et nii ei tehta ja naa ei tehta. Vahel ma ei jõua midagi tegema ega ütlema hakatagi kui mulle käratatakse, et nii ei tehta.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 18:39; 13.07 19:31; 13.07 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kehtestada ennast inimese suhtes kes on võimukas, süüdimatu, nähvab ja kärgib kui heaks arvab. Täiskasvanud inimene. Vahel oleks vaja rääkida temaga mõnest tähtsast asjast aga ei saa kuna vastuseks võib karjumine olla. Ma ei talu üldse kui minu peale karjutakse.

Kõigepealt, mitte iial ära hakka rääkima ilma ettevalmistuseta tähtsast ja olulisest asjast. Iga normaalne inimene, kes on mõttes võib plahvatada kui keegi tuleb ümbernurga mingi väga olulise jutuga ja katkestab minu tegemised. Ehk siis inimesega tuleb tähtis jutt ENNE kokkuleppida, stiilis, et kuna sul oleks aega rääkida, mul on vaja rääkida. Ja lepidki kokku nn poole tunni pärast või 3 päeva pärast. Parim viis tüli ülestõusta on enda jaoks olulist teemat hakkata rääkima teise jaoks ootamatult. See on teise alandamine ja peale vihase kärkimise sealt on palju tahetud, et midagi tuleks.  Kui sinu peale karjutakse, kutsud rahulikult inimese korrale, et ta lõpetaks karjumise.  Kui teine ei suuda. Ütled, kas räägime homme, siis kui oled maharahunenud ? Teisel on õigus reageerida, eriti kui sa ootamatult sissesõidad, nii nagu ka sinul on õigus enda eest seista. Täiskasvanud inimene ei hakka iila olulistest asjadest ilma kokkuleppimata rääkima, kui hakkad, enamus hakkab karjuma su peale.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata enda suhtumine ka temasse üle, oled ise osake sellest probleemist. Mis lilleke ja süüdimatu? Mismoodi sa ise teistesse suhtud, nii suhtutakse sinusse ka. Teised vaid peegeldavad sulle sind ennast.

Lepi inimesega sobiv aeg kokku ja ütle kõike viisakalt ja rahulikult. Teise aega ei röövita enda juttude ajamiseks vaid lepitakse aeg kokku. Mis eesmärk saab olla ‘vahel asjadest rääkimine’? Räägitakse ikka siis, kui on põhjust. Kas on vaja jõuda milleski kokkuleppele, saada tööle, ära leppida, kolida, lahutada, vms.  Mis su eesmärk on üldse? Seejärel mõtled, mida ja kuidas öelda. Kas esitad otsese küsimuse või palve inimesele.  Kindlasti ei hakka ise õiendama, nõudma, käskima, aasima, eitama, minevikku meenutama, ise verbaalselt ründama. Annad inimesele aega mõelda vastuse üle, kui seda kohe ei saa.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 21:14; 13.07 22:22; 13.07 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leia teine inimene. Keegi pole asendamatu, ka tema mitte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ja mis värk üldse on, et peab nui neljaks kellelegi midagi selgitama, peegeldama, heietama. Ei mõista tähendust

Kui sa ei mõista siis pole vaja targutama tulla.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 18:39; 13.07 19:31; 13.07 22:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kuidas kehtestada ennast inimese suhtes kes on võimukas, süüdimatu, nähvab ja kärgib kui heaks arvab. Täiskasvanud inimene. Vahel oleks vaja rääkida temaga mõnest tähtsast asjast aga ei saa kuna vastuseks võib karjumine olla. Ma ei talu üldse kui minu peale karjutakse.

Kas niimoodi on pereliikmega või on selline olukord tööl?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kehtestada ennast inimese suhtes kes on võimukas, süüdimatu, nähvab ja kärgib kui heaks arvab. Täiskasvanud inimene. Vahel oleks vaja rääkida temaga mõnest tähtsast asjast aga ei saa kuna vastuseks võib karjumine olla. Ma ei talu üldse kui minu peale karjutakse.

Kas niimoodi on pereliikmega või on selline olukord tööl?

Suhe kindlasti pekki keeratud ja tahab leppida.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 21:14; 13.07 22:22; 13.07 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Kui sa ei mõista siis pole vaja targutama tulla.

[/quote]

Kas sa suhtled alati teistega nii säravalt ja hästi?

Äkki seepärast keegi ei hakkagi sind ära kuulama kuna nad ju nagunii targutavad?

Pole sul mõtet ka miinustada sulle mittesobivaid vastuseid, lihtsalt nii on. Midagi sa oled ikka ise selleks teinud, et teine karjuma hakkaks. Karjumine viitab muide soovile saada rahule jäetud.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 21:14; 13.07 22:22; 13.07 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti mingi nõme kaksik mees, kõlab küll selliselt. hoia eemale kui vähegi võimalik. kui päris eemale ei õnnestu hoida, siis suhtle nii vähe kui saad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata enda suhtumine ka temasse üle, oled ise osake sellest probleemist. Mis lilleke ja süüdimatu? Mismoodi sa ise teistesse suhtud, nii suhtutakse sinusse ka. Teised vaid peegeldavad sulle sind ennast.

Lepi inimesega sobiv aeg kokku ja ütle kõike viisakalt ja rahulikult. Teise aega ei röövita enda juttude ajamiseks vaid lepitakse aeg kokku. Mis eesmärk saab olla ‘vahel asjadest rääkimine’? Räägitakse ikka siis, kui on põhjust. Kas on vaja jõuda milleski kokkuleppele, saada tööle, ära leppida, kolida, lahutada, vms. Mis su eesmärk on üldse? Seejärel mõtled, mida ja kuidas öelda. Kas esitad otsese küsimuse või palve inimesele. Kindlasti ei hakka ise õiendama, nõudma, käskima, aasima, eitama, minevikku meenutama, ise verbaalselt ründama. Annad inimesele aega mõelda vastuse üle, kui seda kohe ei saa.

Peegeldavad sind ennast…et siis kõik halb, mis sulle osaks saab või kuidas sinuga käitutakse, on sinu enese süü ja tagasipeegeldus? Kustmaalt sa selle piiri tõmbad? Paljud inimesed kogevad ülekohut, lapsena, nooruses, läbi elu, ja kas see on see peegeldus?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vähese info põhjal ei saa nõu anda. On suur vahe, kas see karjuja on sinu ülemus, kolleeg, mees, kauge sugulane, lähedane pereliige, laps või närvihaige naabrimutt. Ja mis oluline jutt see on, mida tuleb ajada? Äkki polegi oluline ja parim soovitus on karjujat vältida. Kahjuks meie sinu alalheitlikku isiksust ilmselt ümber kasvatada ei suuda. Lambast ikka lõvi ei tee. Aga kui teaks, kellega ja mida peab arutama, saaks ehk kaasa mõelda, kuidas seda kõige parem teha oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on onu selline. Ta on minu mäletamist mööda alati olnudki selline, kes kohe ärgates vist tänitama ja torisema kukub, ei ole mingi ealine iseärasus. Temalt võib küsida mida iganes või öelda mida iganes, ta ei tee väljagi, ainult keerab tooni kõvemaks. Kõik jäävad ette, lapsed, teiste riided, kui palju keegi lauas sööb, mida ei söö, mis auto kellelgi on. Teda õnneks näeb ainult perekondlikel üritustel ja tema puhul aitab selline lähenemine, kui jään täiesti rahulikuks ja küsin, kas ta on lõpetanud, sest minu kord on rääkida. Teismelisena juhtus mitu korda nii, et hakkasin näägutamise ja solvamise peale nutma ja see õhutas teda ainult kõvemini haukuma. Rahulikuks jäämine viib ta justkui rivist välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegemist on keskealine või + prouaga? Naised muutuvad vanuse lisandudes oma sookaaslaste suhtes väga öeldaks ja teravaks, kibestuvad.

Mina käratas lõpuks otse välja, mida asjast arvan, üldse ei talu, kui keegi peaks minu peale häält tõstma või lausa karjuma. Jääb ära!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vähese info põhjal ei saa nõu anda. On suur vahe, kas see karjuja on sinu ülemus, kolleeg, mees, kauge sugulane, lähedane pereliige, laps või närvihaige naabrimutt.

Tädi jättis selle ju meelega kirja panemata.

“Et saaks palju vastuseid” oma teemale. Tegelikult saab muidugi null konkreetset vastust, aga selleni tema arunatuke ei küündinud.
Ja miks peaks sellise inimesega üldse “mõnest tähtsast asjast” rääkima? Kui see on ülemus, tuleb vahetada töökoht ja kui see on mees, siis tuleb ka seda vahetada.
Mitte kedagi ju ümber ei kasvata.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamus hakkab karjuma su peale

Küpse närvikavaga inimene oskab end väljendada ilma “reageerimata”, ilma karjumata, ilma emotsionaalset reageeringut teiste peale valades, enesekontrolli omades. Nõuka aeg on möödas, kus karjuvad närvihaiged oma tahtmise said. Ebastabiilse hüsteeriku mulje jätavad need, kes karjudes on harjunud oma tahtmist saama ja teisi süüdistama selles, kui ise millegagi hakkama ei saa ja ise ebastabiilse närvikavaga on. Õppigu karjujad normaalselt suhtlema. Aga vanadele koertele uusi trikke ei õpeta või.

Kui keegi häirib, siis viisakas oleks viisakalt ja solvamata selgeks teha talle asi, mitte “mina läksin närvi, nüüd mul on õigus sitasti käituda”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Enese kehtestamine