Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enne dekreeti haigusleht….kauaks?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Enne dekreeti haigusleht….kauaks?

Postitas:

Olen hetkel lhp-l. Plaan minna peale emapalka tööle, samas saan aru, et võimalik on võtta ka haigusleht raseduse lõpuni, kui ikka tervis ei luba. Palun öelge, kui olla haiguslehel, siis mitmendal nädalal või mitu päeva enne peab dekreeti jääma. Kas tõesti pole võimalik 30 päeva enne jääda? Ämmakas ütles, et kui oled haiguslehel, siis nad peavad selle lõpetama 30 rasedusnädalal ehk siis peab kindlasti minema dekreeti. Või saab siis peale seda näiteks kohe kasutada puhkusepäevi+lastepäevi? Noh et lõpetan 30 rasedusnädalal (70p enne) haiguslehe ja lähen korralisele puhkusele ja siis alles dekreeti? On nii võimalik??? Haiguslehel (ca 1,5 kuud) olles ju ka lisandub puhkusepäevi lisaks dekreedi eest? Aitäh vastajale ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 23:39; 12.09 11:03; 12.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist kergemale tööle üleviimise töövõimetuslehega, siis tuleb jääda dekreeti 70 päeva enne.

Kui tavaline haigusleht (nt gripp), siis ei kohustust nii vara dekreeti jääda. Samas kui on rasedusega seotud probleemide tõttu leht, siis võib arst küll keelduda pikendamast ja suunata dekreeti.

Jah, haigusleht on samasugune töövõimetusleht nagu sünnituslehtki (dekreedileht) ja ka sellel perioodil teenid välja puhkusepäevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled lhp-sel, siis kuidas saad üldse võtta haiguslehe???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahsoh, lugesin uuesti ja hoolikamalt 🙂
Aga miks sa üldse ennast tööle vormistad kui rase oled? Ole siis parem kohe kodus edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks inimene ei või tööle minna ja haiguslehel olla?

Teenib välja puhkust ja saab haigusraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud, Zensus… küsin üle veel sellise asja. Kui lähen ikkagi tööle ja laps jääb haigeks (ise rase), kuidas siis seda haigusraha-päevi arvutatakse…tean et rasedal on oma kood ja -70% (mul siis miinimumilt kuna olin Lhp-l). Aga kui 1.5a laps jääb haigeks, mis % siis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 23:39; 12.09 11:03; 12.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud, Zensus… küsin üle veel sellise asja. Kui lähen ikkagi tööle ja laps jääb haigeks (ise rase), kuidas siis seda haigusraha-päevi arvutatakse…tean et rasedal on oma kood ja -70% (mul siis miinimumilt kuna olin Lhp-l). Aga kui 1.5a laps jääb haigeks, mis % siis on.

[/tsitaat]

Hooldusleht on 80%. Kui eelmisel aastal töine tulu puudus, siis samuti miinimumi alusel (eeldusel, et töötasu lepingus vähemalt miinimum).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zensus…kas ma saan õieti aru, et kui ma oleks raseduse ajal haiguslehel, siis on -70% ja kui ma olen lapsega haiguslehel, siis 80% ?
Kui eelmine aasta olin emapalgal-dekreedis ja lepingus oli töötasu vähemalt miinimum..siis ikka miinimumilt need summad?
Kas see muudab midagi kui nüüd lähen enne uut dekreeti nn tükitööle, kus palk sõltub müügist ja põhipalka üldse pole? (st teen ajutiselt teist tööd, lepingu ajutise muudatusega, kuna pakuti ja mulle sobib poole kohaga tööd).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 23:39; 12.09 11:03; 12.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui eelmise aasta keskmine puudub või on väike (alla miiiumpalga), saab miinimumpalga alusel, TINGIMUSEL, et töölepingus põhipalga nr pole väiksem miinimumpalgast
st
kirjas on töötundide arv kuus ja tunnipalk siis see ei tohi kokku olla alla 290 bruto LEPINGUS, kui ka mõni kuu tegelikult vähem teenid, see enam ei mõjuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enne dekreeti haigusleht….kauaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.