Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enne dekreeti puhkus ja lapsepuhkusepäevad välja? Kas kasulik?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Enne dekreeti puhkus ja lapsepuhkusepäevad välja? Kas kasulik?

Postitas:
Kägu

Seoses uuenenud emapihkusega alates 1. aprillist 2022 tahaks nõu küsida. Kas mulle oleks rahaliselt kasulikum võtta välja enne dekreeti põhipuhkus ja kohe peale seda iga lapse eest 10 päeva saadavad lapsepuhkuse päevad (kuna pole enne seda võtnud neid) Kas on mõtet neid välja võtta kuna need on suht madalalt tasustatud?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seoses uuenenud emapihkusega alates 1. aprillist 2022 tahaks nõu küsida. Kas mulle oleks rahaliselt kasulikum võtta välja enne dekreeti põhipuhkus ja kohe peale seda iga lapse eest 10 päeva saadavad lapsepuhkuse päevad (kuna pole enne seda võtnud neid) Kas on mõtet neid välja võtta kuna need on suht madalalt tasustatud?

Ise pead teadma, kui tunned, et vaja, siis võta. Oleneb kui vanad on lapsed, kui need aeguvad, siis võtaks, kui ei aegu, siis jätaks alles hiljem tööle minekuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin põhipuhkuse ja koguneva puhkuse enne (et puhata saaks) ja läksin 30p päeva enne ehk vanemahüvitist saan kuni laps on 1a 7k.

Lapsepäevad need 10päeva on lapse kohta (mitte aasta peale) e kui need ei aegu ei võtaks välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muna jätsin puhkuse välja võtmata enne ja tagasi tööle minnes sain kokkuleppel tööandjaga kasutada puhkusepäevi haiguspäevade asemel, rahaline võit oli väga suur.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kohe peale seda iga lapse eest 10 päeva saadavad lapsepuhkuse päevad (kuna pole enne seda võtnud neid) Kas on mõtet neid välja võtta kuna need on suht madalalt tasustatud?

Vanemate laste eest on mõtet  lapsepuhkuse päevad ära kasutada, kui nad siis, kui tööle tagasi plaanid minna, on juba 14 või kohe saamas. Või kasutada osaliselt praegu, kui lapsi on palju – üle 30 päeva aastas ei saa nagunii. Kui päevad aeguma ei hakka, siis pigem jätaks need kasutamata. Just uue lapse pärast – neid võib tite jaoks rohkem vaja minna. Kui tahad varem koju jääda kui 70 päeva, kasuta pigem ära kogu võimalik põhipuhkus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei osanud midagi rahaliselt mõelda, sest kui ma olin juba lõpurase, siis mul oli nii suur väsimus ja magamatus, et ma ainult mõtlesin sellest, kuidas saaks varem töölt ära, mitte sellest, kas äkki saaks pärast mingi paar eurot rohkem või vähem.

Pealegi oli mul selle rahaga dekreeti minnes rohkem peale hakata kui siis kui laps juba suurem, sest kui mul emapuhkus läbi hakkas saama, siis oli jälle selline tunne, et enam ei suuda kodus passida, ammu juba tahaks tööle tagasi. Ma natuke tegin juba varem ka, aga ma reaalselt tahtsin töökohta tagasi minna, et oleks kodust ometi vaheldust. 😀

kui sa just puruvaene ei ole, siis pigem vaata enda enesetunde järgi. Kui kannatab, siis ära võta puhkust varem välja. Aga kui tahaksid lihtsalt lebada ja magada, siis võta enne dekreeti. Muidugi kui sul on võimalik puhata siis ka, mitte ei ole juba hulk lapsi kodus, kes nagunii puhata ei lase.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhkuse võib enne välja võtta, kuid tööle tagasi minnes alustad siis kogumisega jälle 0st, st esimene aasta ei pruugi täismahus puhkusepäevi saada. Kui võtad lisaks kõik lapsepuhkuse päevad välja, siis edaspidi  kuni laste 14 aastaseks saamiseni, neid enam kasutada ei saa, sest nüüd on kõikide aastate peale kokku see 10p, seega lõpupidude jms jaoks pead paluma tavalist puhkust või palgata puhkust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid nn lapsepuhkusepäevi pole küll mõtet nüüd kohe võtma hakata, kui just mõni laps peagi 14-aastaseks saamas pole. Need 10 päeva lapse kohta ongi kõik puhkusepäevad, mida saad lapse kohta kasutada. 10 päeva on kogu lapse 14 eluaastaaasta kohta (tegelikult vähema kohta, sest LHP-l olles neid ei võeta).

Enne dekreeti puhkusega on väga individuaalne. Mina kahe viimase lapsega ei võtnud mingit puhkust enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist ja läksin 30 päeva enne tähtaega. Olen puhkustega nii sättinud, et midagi raisku ei läheks (ei aeguks), aga et alati oleks mingi varu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen puhkustega nii sättinud, et midagi raisku ei läheks (ei aeguks), aga et alati oleks mingi varu.

Raseduspuhkuse või vanemahüvitise ajal ükski puhkus ei aegu – enne jah võib aeguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen puhkustega nii sättinud, et midagi raisku ei läheks (ei aeguks), aga et alati oleks mingi varu.

Raseduspuhkuse või vanemahüvitise ajal ükski puhkus ei aegu – enne jah võib aeguda.

Jah, seda küll. Ma pidasin silmas üleüldiselt ja seda, et peale RSP ja LHP-d puhkus ei aeguks. Minul kogunes siis palju puhkusepäevi ja hiljem oli neid hea kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enne dekreeti puhkus ja lapsepuhkusepäevad välja? Kas kasulik?