Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Enne rasedust ülekaaluline

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Enne rasedust ülekaaluline

Postitas:

Tere!
Mõtlesin küsida, et kuidas läheb teistel ülekaalulistel, kes olid ülekaalus juba enne rasedust. Siin olen ainult lugenud nendest, kes kaaluvad 50 kg jne.
Ise olin enne rasedaks jäämist 97 kg ja pikkuseks 168cm. Tean, et seda palju, aga hetkel pole midagi teha.
Praegu rasedust üle 23 nädala ja juurde tulnud umbes 3 kg.
Kuidas teistel?
Söön nii nagu ikka, rohkem panen rõhku juurikatele ja puuviljadele. vahest ikka käib magusaisu ka, aga rohkem ikka soolane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 18:48; 17.01 08:59; 17.01 16:42; 17.01 16:59; 17.01 18:13; 17.01 20:10;
To report this post you need to login first.

siin pole ülekaalulisi, ainult alakaalulised. /sarkasm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea ju, kui ainult 3 kg juurde on tulnud. Mina olin algkaalus 52kg ja hetkel nädalaid 25 ja kilosid juba 8 juures;) Niiet sinu 3 on köömes selle kõrval;) Ja ära muretse… esimese rasedusega oli algkaal mul 57, sünnitama läksin, siis olin ca 65 ja vahepeal tulid kilod nii alla, et käisin lause arsti juures sellepärast. \”Tipphetk\” oli 48kg, mis oli minu jaoks murettekitav, aga arst ütles, et kui paar kg veel läheb, siis hakkavad alles muretsema…õnneks jäi kaal seal pidama ja võtsin ka paar kilokest juurde:) Lapsega tegeledes, jalutades ja rinnaga toites saavutad kindlasti omale meelepärase kaalunumbri:) Hetkel pole mõtet sellepeale pead vaevata;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, kergemaks läks. Arvasin, et ainuke ülekaaluline. Aga enne rasedust olin 83 ja nüüd juurde võtnud 4kg ja seda ka viimase kuuga. Kuigi enne tänast eriti ei vaadanud küll mida sõin. Mille isu oli seda ka sõin aga arst nüüd ütles, et peaks vist saiakeste söömise lõpetama. Eks ma üritan ka rohkem tervislikumalt edaspidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last oodates oli minu algkaal 97 kg ja 40. nädalaks olin juurde võtnud 4 kg. Sünnitama läksin 40+6 ja enne sünnitust oli juures nõks alla 6 kg.

Seekord on algkaal sama, loodan et läheb sama hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 19:52; 17.01 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil ikka vedanud siis… 🙂 eelmise rasedusega olin algul 80 kg ja lõpuks 105 kg. Arvasin, et seekord ma niipalju juurde ei võta aga kardan, et tuleb rohkemgi. Rasedaks jäädes olin 76 kg ja hetkel 90 kg ja 21 ndl. seega juurde tulnud juba 14 kg ja alaseljavalud on megad… mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjahh, algkaal 88kg, nüüd 100kg ja 29 ndl
Kõht on suur ja käia raske, muud häda õnneks pole.
Ja ei söö saiakesi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma raseduse alguses (177 pikk) 82kg .. praegu küll alles päris alguses rasedus, aga juurde ei ole veel midagi võtnud, loodan parimat 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne rasedust 71 kg,pikkus 164cm,30+ nädalad ja juurde tulnud 15 kg,seega kaalun praegu 86 kg ja vaagna,nimme,jalavalu on mega:(kõik tänu kilodele)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin algul 58kg 175 pikk ja nüüd 35 ndl. 80kg.Vot nüüd olen teile juba järele jõudnud, kes muidu ülekaalulised.Endal ka nii raske olla, jalad valutavad ja selg ka.Loodan peale sünnitust ikka oma kaalu tagasi saada, sest paks olla ikka väga raske:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 21:15; 17.01 10:30; 17.01 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ÖÖH. Mul on nii raske, aga kõik on omaenese hammastega sisse söödud. Olin 58 kg (pikkus 174). Rasedus 15 n ja kaal u 68 kg. vannun ja kirun ja hakkan varsti veerema. Aga see on alles algus…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

algkaal 85, hetkel rasedust 30 ja kaal 100. Mingeid muresid pole, kappan ringi nagu jaksan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laps juba käes, aga see on teema, milles võin ehk veel siin ootamise alla sõna võtta.

Nimelt olin mina rasedaks jäädes enam-vähem samas kaalus, kui teemaalgatajagi, pikust ainult 5 cm rohkem. Rasedusega tuli juurde u 11-12 kg, sünnitusmajja jäi neist nii 10 ringis. Rasedus ei olnud absoluutselt raske, käisin peaaegu lõpuni ikka 2-3 korda nädalas ujumas, korra nädalas vähemalt kepikõnniringil ja üleüldse olin hästi aktiivne rase. Mingeid vaevusi ei olnud, ainult lõpus need tavapärased raskused küljekeeramisel ja voodist püstisaamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:00; 17.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis rekordkaal ja see oli jubba enne rasedust kolmekohaline, ma keskmisest pikem ka, aga kaalu on ka minu pikkuse juures palju-palju rohkem kui norm. Hetkel vist pole oluline, et miks. Raseduse algul kadus mul söögiisu ning võtsin hoolega alla. Olen alla võtnud algkaalust 10kg julgelt. 19+ käisin viimati arstil ja siis kaal veel tõusma polnud hakanud, aga viimasel kuul ainult -1kg. Nüüd ilmselt on tõusnud, sest söögiisu on tunduvalt parem kui varem (kahjuks). Praegu nädalaid 22 ja 2n pärast kaalun arstil jälle.

Esimese rasedusega oli nii, et algul 8kg alla ja siis 8kg juurde. Olin sünnitusmajast lahkudes elu vormis 🙂 U 8-9kg jäi sünnitusmajja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:23; 17.01 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne rasedust 176 cm ja kaal 93 kg.praeguseks rasedust 22+ ja kaal 93 kg. loodan, et palju juurde ei võta ja kaal ikka alla 100 kg jääb

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:30; 17.01 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algkaal 82 ja pikkust 169. Dekreeti minnes oli kaalu tulnud oma 15kg juurde, oma paar kilo ikka kuus. Nüüd, rasedusdiabeedi avastades, söön süsivesikuid vähe(m) ja kuuga 0,5 kg juures… Loodan, et saan alla saja kilo ikka hakkama, aga ega palju puudu ka pole.
Aga aitäh teemat algatamast, näis mullegi, et siin vaid noorukikaalu rahvas….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:55; 17.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, kas mõni ei oska pealkirja lugeda – jutt käib ülekaalulistest.
Tulla siia oma 50+ kilodega rääkima, ei ole ju teemakohane. Teema on suurtest naistest ja nende juurdevõtmisest. Normkaaluliste jutt ju suht trükkimiseks raisatud aeg 🙂
lihtsalt imestan, kuidas lihtne lugemise- ja arusaamiseoskus puudub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka tugevalt ülekaalus. Kas see, kui rasedusega juurde ei võta, midagi lapsele halba ei tee?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ka tugevalt ülekaalus. Kas see, kui rasedusega juurde ei võta, midagi lapsele halba ei tee?[/tsitaat]

Ei tee. On ka mõned, kes on sünnitama minnes kergemad, kui raseduse alguses. Vähemalt nii oli ühes raseduse raamatus kirjas. Soovitan ÄE-lt igaks juhuks üle küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 23:22; 17.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikkus 160cm ja algkaal 74kg. Hetkel 83kg.
Väga massiliselt juurde ei tulnud, aga ikka leiti rasedusdiabeet 🙁 Siis mulle õeldi, et ülekaaluline võiks rasedusega juurde võtta max 8kg, 6kg aitab kah! Nüüd on juba hilja 😀
Nüüd jälgin, mida ma söön. Hetkel pandi dieedile, 1800 kilokalorit päevas. Millest ma kinni pidada ei suuda- kui suudaks, ei olekski ma kunagi nii paksuks kosunud!
Peale kella 19-st ma ei söö ja veresuhkur, mida ma hoolikalt mõõdan, on väga heas korras.
Võibolla on hea, et diabeet avastati. Siis ei õgi ma end ka liiga suureks- pärast on sellevõrra lihtsam alla võtta;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 04:11; 17.01 08:47; 17.01 09:35; 17.01 09:41; 17.01 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?31,11276615
Delfis analoogne teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 04:11; 17.01 08:47; 17.01 09:35; 17.01 09:41; 17.01 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti mõtlesin, et ma ainuke, kuid on ka teisi, kellel selline probleem. Siin lugedes mõtled tõesti, et kõik on udusuled.:D
Me võiks seda teemat hoida siin ja rääkida kuidas meil raseduse käigus ka läheb.
Minu ämmakas mulle väga ei istu, kuna olen ülekaaluline, siis igakord arvab, et mul peaks vererõhk kõrge olema ja jalad paistes, kuigi praegu on veel vara. samuti kirjutas rasedaraamatuse minu kmi, et see ikka kõrge ja oht on. Nii ebameeldiv on koguaeg. Ma tean, et olen ülekaaluline, aga hetkel ma ei saa ju midagi muuta.
Kuidas see rasedusdiabeet välja näeb? Millest see avastatakse? Kas endal on ka mingeid märke?
Eks siis raseduse lõpuks ole näha palju kaalu juurde koguneb. Kahjuks üle saja läheb kindlasti, aga mis teha, peaasi, et tibukesel oleks hea.
Üritan ennast hoida, et ei söö megalt magusat ja mingit rämpstoitu. Vahest ikka on isu :D:D:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 18:48; 17.01 08:59; 17.01 16:42; 17.01 16:59; 17.01 18:13; 17.01 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimiseks piisab kergekujulise rasedusdiabeedi puhul suhkruvabast dieedist ja peale sünnitust veresuhkru näidud tavaliselt normaliseeruvad iseenesest. Rasedusdiabeet on tingitud platsenta poolt toodetud hormoonide insuliinivastasest toimest (kõhunääre toodab küll piisavalt insuliini, kuid see ei toimi nii nagu varem) ja raseduse lõpuga süsivesikute ainevahetus normaliseerub. Siiski tuleb tulevikku silmas pidades rasedusdiabeeti võtta kui kõrge suhkurtõve riski näitajat ja peale sünnitust tuleks hakata intensiivselt tegelema kaalulangetamisega, pöörata tähelepanu tervislikule eluviisile jne. et võimalikku suhkurtõbe ära hoida.
Mitte mingeid nähte mul ei esinenud. Palusin ise glükoositaluvustesti, 2 näitajat olid kõrgemad. Nii diagnoositaksegi.
Õudsalt masendav on küll, et olen end nii käest lasknud. Muidu on siiamaani tervis väga heas korras olnud. Lohutab, et peale sünnitust on siis lihtsam ca 10kg alla võtta. Muidu oleksin kosunud 10 kg veel, nagu nalja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 04:11; 17.01 08:47; 17.01 09:35; 17.01 09:41; 17.01 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusdiabeedil on üks väga murettekitav aspekt, nimelt kasvavad looted väga suureks nö. suhkrubeebi. Lapsel võib tekkida tõsine hapnikupuudus ja me kõik teame, mida see tähendab…
Olen nüüd arstide kõrgendatud tähelepanu all, parem karta, kui kahetseda.
Minu puhul hämmastas see, et lähisuguvõsas ei esine kellelgi diabeeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 04:11; 17.01 08:47; 17.01 09:35; 17.01 09:41; 17.01 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin oma 175cm juures enne rasedust 84kg. Praegu nädalaid 24 ja kaalu juures 5kg. Lootsin ka väga, et kuna ülekaalu on päris palju, et siis rasedusega ehk ei võta nii palju juurde, aga paistab, et ma pole see õnnelik, kes ainult lapsega seotud kaalutõusuga piirdub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.nupsu.ee/?menu=parenting&item=176&cat=1,10

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 04:11; 17.01 08:47; 17.01 09:35; 17.01 09:41; 17.01 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb küll veidi teemast välja, ent – diabeetikud, kuidas arvutate ja kas suudate hoida menyy 1800 kcal peal? Mina pole rahul oma diabeediõega – saa piisavalt konkreetseid juhiseid, hoiak pigem halvustav kui positiivne…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:55; 17.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei saa aru, kas mõni ei oska pealkirja lugeda – jutt käib ülekaalulistest.
Tulla siia oma 50+ kilodega rääkima, ei ole ju teemakohane. Teema on suurtest naistest ja nende juurdevõtmisest. Normkaaluliste jutt ju suht trükkimiseks raisatud aeg 🙂
lihtsalt imestan, kuidas lihtne lugemise- ja arusaamiseoskus puudub :)[/tsitaat]

Lihtsalt kokkuvõttes on nüüd need kes enne alakaalus olid ja võtavad palju juurde sama nendega, kes ülekaalus ja võtavad vähe juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 21:15; 17.01 10:30; 17.01 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see 16.01 kl 22.00 Kägu ja tahtsin lisada veel, et minu algkaalust mingit probleemi arst ega ämmaemand teinud ei ole. Esimesel visiidil ÄE juurde ma ise tõstatasin selle algkaalu teema, kuid ÄE ütles, et see pole mingi teema mille pärast rasedana põdeda. Algkaal on selline nagu ta on (niikuinii ju rasedana enam seda numbrit vähendama ei hakka), jälgitakse seda, et korras oleks analüüsid, beebi kasvaks normi piires ning et kaalu nii palju juurde ei tuleks, et tervisele hakkab.

Minul oli ka selles GTT testis (sinna ei saadetud üldse mitte kaalu pärast vaid minu riskiteguriks oli ema-poolne II tüübi diabeet) mingi näitaja korrast ära, käisin kaks korda diabeebiõe juures, kuid väike jälgimine, mida söön ning igapäevane liigutamine hoidsid veresuhkru ideaalsena, samuti aitasid kaasa ilmselt sellele, et kaalu ei tulnud palju juurde.

Ainus, kes kaalu kohta püüdis midagi kobiseda, oli üks UH teinud arst, kes vingus näoga ütles, et \”kõhupealsete kudede iseärasuse\” tõttu on UH-d nii raske teha, aga kui ma talle siis vastasin, et ei ole need seal miskid iseäralikud koed vaid puhtal kujul kõhupekk ja oma veel pealegi, siis hakkas naerma ja UH sai abosoluutselt ilma igasuguste probleemideta tehtud 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 22:00; 17.01 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Veepomm kirjutas:[/small]
[tsitaat]ÖÖH. Mul on nii raske, aga kõik on omaenese hammastega sisse söödud. Olin 58 kg (pikkus 174). Rasedus 15 n ja kaal u 68 kg. vannun ja kirun ja hakkan varsti veerema. Aga see on alles algus…..[/tsitaat]

sa oled ju praegu norm kaalus?! juba enne oleksid pidanud juurde võtma. sul ei ole midagi kiruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Enne rasedust ülekaaluline

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.