Esileht Sünnitus Enne sünnitust lennureis

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Enne sünnitust lennureis

Postitas:

Tere,

Pean käima tiiru Inglismaal. Reisi toimumise ajaks on just täitunud 34 nädalat.
Lähen reedel ja naaseb juba pühapäeval. Lend ei ole pikk.
Rasedus on seni kulgenud igasuguste probleemideta ja loomulikult vestlen sel teemal ka oma arstiga – lennufirmad soovivad ju lausa arsti kirjalikku luba..

Kindlasti on paljud teisedki sellises olukorras reisinud. Kuidas läks ja mis tundeid kodust kaugele sõitmine tekitas?

Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:08; 16.07 10:54; 17.07 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust? Mis mõttes mis tundeid tekitas? Kas rasedana lendamine tekitab teisi tundeid?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:26; 16.07 13:20; 12.12 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda pidasin silmas, et see on ju tegelikult ikka üsna vahetult enne sünnitustähtaega ja täiesti tühja koha pealt arsti luba ei nõuta. Ma ei arva, et sünnitus nüüd selle pärast kohe varem algaks, et sõidan lennukiga või olen välismaal, aga tahtsingi lihtsalt uurida teiste inimeste kogemuste kohta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:08; 16.07 10:54; 17.07 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnete kõrval praktiline küsimus-kindlustused on ikka tehtud? Mitte ainult sinu, vaid ka loote, võimaliku sünnituse ja ennetähtaegse lapse raviks välismaal? Ja tema toomiseks eestisse?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:26; 16.07 13:20; 12.12 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

33 nädal ning olen 2-nädalasel puhkusel Lõuna Euroopas. Vaata üle mis pabereid lennufirma nõuab, küsi inglise k luba ämmakalt. Kui ei ole, tee vastavad kindlustused. Ära enne lendu gaasilisi jooke joo. Mugavad jalatsid jalga, sest jalad võivad paiste minna lennukis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 20:14; 17.07 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!
Kindlustuse peale mõtlesin ise ka.
Millisest kindlustusseltsist teie olete kindlustuse võtnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:08; 16.07 10:54; 17.07 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul võib ka panga poolt juba vastav kindlustus olla, tasub seda ka uurida. Nt mina ise ei teinud eraldi kindlustust, sest platinumiga oli olemas

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 20:14; 17.07 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!

Kindlustuse peale mõtlesin ise ka.

Millisest kindlustusseltsist teie olete kindlustuse võtnud?

Leida kindlustuselts, kes on nõus seda kõike kkndlustama – edu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi saad, jäta minemata. Lennureisil on ohtlik rõhumuutused, veepuudus ja kiirgus. Toime võib ilmneda ka paar nädalat hiljem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!

Kindlustuse peale mõtlesin ise ka.

Millisest kindlustusseltsist teie olete kindlustuse võtnud?

Mõtlesid ? Tean,et üle 28 nädala ükski kindlustusfirma naljalt enam ei kindlusta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

34 nädalat rasedale naisele enam kindlustust ei tehta. Ehk mõni üksik reisifirma, millest ma kuulnud ei ole. Ja ilma kindlustuseta ei läheks ma kindlasti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla kindlustab mõni Šveitsi firma, nemad pakuvad igasugu eritingimustel kindlustusi. Ilmselt üüratu raha eest, pole kursis.

Mina ei lendaks, kui vähegi võimalik. Ma olin ka terve rase, kui üks krooniline haigus, mis raseduse kestmist otseselt ei mõjuta välja arvata. 36+2 hommik ja lõuna olid tavapäraselt aktiivsed, peale õhtusööki plaanisin veidi võimelda, istusin põrandale ja kõmm! lainetas mu lootevesi põrandal. Mitte mingit eelnevat teistmoodi tunnet. Õrnad valud algasid alles pool tundi peale vete tulekut. 8 tundi hiljem oli juba põnn mul rinnal.

Muidugi kui välismaise haiglaarve tasumine on realistlik, siis võib vast minna kah. Inglismaa pole mingi pärapõrgu ja arstiabi peaks korralik olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IIZI kaudu sain reiskindlustuse: Bupa Global pakub rasedusest tingitud komplikatsioonide korral kaitset kuni 36. rasedusnädalani, välja arvatud juhtudel, kui rasedus on viljakusravi tulemus ja/või oodatakse rohkem kui üht last..

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab kindlasti nõu pidada arstiga. Samas esineb ka kõrge risk tromboosiks ja oht enneaegsele sünnitusele.
Peab kindlasti mõelda kas tasub lennata või saaks jätta ära kuna rõhu muutmise ja ühes asendis kaua aega istudes võib põhjustada preeklampsiat, jalgade turset, verejooksu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olemas isiklik kogemus. Tekkis erakorraline vajadus 34.nädalal lennata. (Matused) Leidsin kindlustusfirma ja piletid. Kõik oli organiseeritud ja päev enne varastati rahakott koos dokumentidega. Nii jäi minemata ja mees ka ei läinud. Ilmselt oli see mingi märk.sest laps tuligi enneaegsena ja erakorraline keiser tehti ajal lennuk oleks pidanud Eestisse tagasi jõudma. Mina pole järgnevate raseduste ajal reisinud!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul võib ka panga poolt juba vastav kindlustus olla, tasub seda ka uurida. Nt mina ise ei teinud eraldi kindlustust, sest platinumiga oli olemas

kohe kindlasti ükski Eesti pank ega ka kindlustusettevõte ei paku sellist kindlustus, mis katab peale 28. nädalat sünnitusega seonduva. Mingi Taani ettevõte on olemas, kes pakub rahvusvahelisel teenust. Mina soovitan kontakteeruda mõne kindlustusettevõtjaga Eestis ja nemad oskavad siis öelda – mäletan, et ise kunagi tegin just nii (lõpuks jäi reis ära, aga nö eeltööd tegin ja sain Eesti kindlustuse kaudu vähemalt infot)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma peaksin lühikest reisi siin ohtlikumaks kui pikka – st see, kes kahenädalasel reisil on, tema keha jõuab ühest lennustressist toibuda enne tagasisõitu, sinu omale tuleb kaks laksu suhteliselt järjest. Ma lendasin omal ajal umbes 22 nädala pealt ja kõige hullem oli just tõusmine ja maandumine, sest siis läks kõht krampi, nii et ka see, et lend ise kestab vähe, on selles võtmes pigem miinus – lihased ei jõua tõusmisest veel rahuneda, kui juba tuleb maandumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka lennureis uue aasta sees päevakorras, nädalaid oleks selleks ajaks ca 32.
Ka kaalun siin igasuguseid riske ja uurin võimalusi pigem auto või bussiga minna kui lennukiga. Auto/bussiga on riske veidi vähem, sest seda ohtutekitavat rõhuvahet ei ole. Aga kaldun sinnapoole, et pigem reisimine siiski ära jätta.

Ükski tavapärane kindlustusfirma tõepoolest üle 28 rasedusnädala eriti ei kindlusta. See Bupa Global on suht ainuke, mis kindlustab ka nt enneaegse sünnituse kulud välisriigis. Ja seda muidugi hingehinna eest.
Ma ei ole veel täpselt muidugi aru saanud, kuidas see EL ravikindlustuskaart selles olukorras toimiks (saan erinevaid vastuseid igalt poolt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EL kaardi alusel makstakse kinni sünnitus eesti hinnakirja järgi. Kui välisriigis on see kallim, maksa ülejäänud ise.
EL kaart ei kata lapse kulusid. Sest see on sinu kaart ja mitte lapse. Ehk lapse kulud maksad ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.07 10:26; 16.07 13:20; 12.12 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled varem ka sünnitanud? Kui jah, siis millal? Enneaegsena, ajalisena? Kuidas rasedus on kulgenud? On oht enneaegsele sünnitusele?
Mina praegu enam ei reisiks. Minu esimene laps sündis 34+5 – keset ööd hakkasid järsku sünnitusvalud, oli juba avatus ja arstid ei suutnud sünnituse peatamiseks enam midagi teha (lisamärkus – ka kolmas laps tuli enneaegsena).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled varem ka sünnitanud? Kui jah, siis millal? Enneaegsena, ajalisena? Kuidas rasedus on kulgenud? On oht enneaegsele sünnitusele?

Mina praegu enam ei reisiks. Minu esimene laps sündis 34+5 – keset ööd hakkasid järsku sünnitusvalud, oli juba avatus ja arstid ei suutnud sünnituse peatamiseks enam midagi teha (lisamärkus – ka kolmas laps tuli enneaegsena).

Ma arvan et teemaalgatajal on laps juba ammu käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Sünnitus Enne sünnitust lennureis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.