Esileht Imetamine Enneaegne laps

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Enneaegne laps

Postitas:

Äkki leidub siin keegi kes on sarnase asjaga kokku puutunud või oskab lihtsalt hea nõu anda.
Mul on enneaegne laps, kes saab kuu ajaseks kohe. Mure seisneb selles, et piim on kesine. Jah olen juba igaltpoolt lugenud ja kuulnud ,et “piim saab otsa” on loll jutt ja võimatu jne. Aga täpselt selline tunne on. Ma saan vaevu kahe rinna peale kokku 20ml. Last ei saa rinnale panna kuna ta sai just sondist lahti ja ta oleks järgnevaks toitmise korraks liiga väsinud. Ta niigi väsib ilma selletagi ära. Ja pumbates pean ma alati pumba max tugevuse pealw panema, et sealt üldse midagi välja tuleks. Oleme lastehaiglas ja ausalt siit ma piima kohta küll abi pole saanud. Iga jumala päev küsitakse ainult kas joon ikka palju või. No ma võin terve kaevu tühjaks kugistada ja sellest pole ka tolku. Rpa-d on juba terve ports ostetud ette aga õnnetuks teeb ,et ei saa beebile piima pakkuda. Annab midagi teha või ongi lootusetu? (Laps sööb RP ja RPA pudelist.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:41; 11.12 11:51; 11.12 19:09; 13.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

32+4 sündis. Tal polnud midagi pahasti, ei vajanud hingamisel abi ega midagi aga siiani jääb ta poole söömise pealt juba magama.
Ma ise ka lootsin, et ehk koduses õhkkonnas hakkab asi paremuse poole liikuma.
Imetamisnõustaja ütles mulle ,et ma ostku tablette, et ehk aitavad ja kui ei siis ei ja pole midagi teha.

Aga aitäh vastamast ja kindlasti liitun ka mõne grupiga. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:41; 11.12 11:51; 11.12 19:09; 13.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, küll hakkab tulema. Meil ei olnud küll enneaegne laps aga intensiivravi vajas samuti, kuna oli hapnikupuudus. Kui sond väljavõeti oli samuti nõrk ja jäi pärast 5minutit imetamist lihtsalt magama. Alguses kui lapse juures olla ei saanud tuli piima ikka oluliselt rohkem, kui siis kui tena juurde sain. Nõustaja ütles, et alguses ongi nii, tuled oma keskkonnast välja ja piim hetkeks kaob. Kohaned ja tuleb jälle???? minul hakkas piima korralikult uuesti tulema 3päeval kui tema juurde sain ja koju saades tekk u s suisa piimauputus. Ära anna alla katsu olla rahulik ja küll kõik laabub. Kui tundub, et piima vähe, siis võid ju juurde anda lisa aga ära anna lutipudelist ja alati lase kõigepealt rinda süüa vajadusel mõlemat. Ühel rinnal u 20minti. Meil olid esimesed sö?mised tänu nõrkusele al tund ja peale. Rahulikku meelt ja jõudu????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsun jâriepidev olla siis.
Ehk ikka saab tagasi. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:41; 11.12 11:51; 11.12 19:09; 13.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, sa pumpad piima? selles asi ongi siis. Mina ei saanud ka pumbates mitte midagi kätte, aga mul mõlemad lapsed kenasti rinda saanud nii kaua kuni vaja. Pumbata tahtsin siis puhkudeks, kui vaja eemal olla lapsest. Aga no samuti heal juhul 30 ml pumpasin, vahet pole kas käsitsi või pumbaga.

ma nüüd enneaegsete spetsiifikat ei tea, aga mida tähendab, et ta oleks liiga väsinud? äkki ikka on võimalik teda aegajalt rinnale panna, kasvõi natukeseks, et ta siis hakkab ise reguleerima seda asja, õpib rinnast imema. Kui ta kustub söömise ajal ära ja tundub, et liiga vähe sööb nii, sisi võid ju esialgu nt paar korda päevas ainult rinnale panna.

Muide, poole söömise pealt kipuvad ka paljud ajalised lapsed uinuma. Siis on klassikalised soovitused võtta lapsel riided seljast (või vähemaks, kasvõi sokid ära) söömise ajaks (külmaga on raskem uinuda), mudida teda. Meie ka pidime esimesed nädalad last koguaeg mudima siit ja sealt, et ta ei kustuks, sest muidu mul ka ei tahtnud piim üldse tullagi rinda

Kas suhtlesid ITK imetamisnõustajatega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muideks, ma ei soovita kõige suurema tugevuse juures pumbata. Minu loogika ütleb, et kui harjutad rinda piima tootma tugevalt imedes, siis laps ei jaksa ehk piisavalt kõvasti imeda, et piim voolama hakkaks.
Pumbates ei saa kunagi sellist kogust mida laps imedes saab, tean omast käest.
Proovi lahjema tugevusega täiesti rahulikult (keha lõdva ja mugav asend) paar päeva, nii voolab piim ehk paremini.
Muideks, minul pumbates piim vaid tilkus kuid käsitsi lüpstes voolas korralikult (kui sain võtte kätte)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pumpan jah. Mul oligi selline lugu juba alguses, et laps oli 6 päevane , kui lõpuks pisut piima tuli. Kuna ta oli tilluke siis tõmmata ta ei jaksanud. Max 2ml tuli ja siis oli nutt lahti ja õed juba võtsid ja toitsid süstlaga. See kestis nii nädala. Lõpuks sai sondi ja viidi lastehaiglasse üle, sest kaal seisis. Lastehaiglas oli mu piimast alles veel vähem. Laps sai ainult sondi. Kui sondiga oli kõht täis topitud siis ta magas nii kõvasti, et ma võisin omaette tissitada. Ja nüüdseks on ta juba pudelibeebi. Olen proovinud rinnale panna. Sülitab suust välja ja karjub. Sond on ka ära võetud sest sööb ilusti oma kogused pudelist ja minu pumpamine on sisuliselt lihtsalt nibu rebimine ja tuleb ainult paar tilka. ????????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 10:41; 11.12 11:51; 11.12 19:09; 13.12 16:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on võimalik see laps rinnalapseks saada veel 🙂 Soovitan leida hea imetamisnõustaja, kellega tekib usalduslik side, mitte nagu see kes sulle ütles, et proovi tablette ja kui ei aita, siis pole midagi teha. See pole normaalse imetamisnõustaja jutt!

Pane ta ikkagi tihedamini rinnale. Las olla siis 2ml ja nutab, järgmine kord on juba 3ml ja siis 4ml, nii need kogused kasvavadki. Muidugi toida teda pudelist ka. Aga ei soovita pudelit anda kohe pärast rinna proovimist, nii saab laps signaali, et protesteerib rinna peale = saab pudeli. Pudelist on kergem imeda. Rinnast raskem, seda on vaja lapsel ka õppida. Ole ise külili ja laps ka külili, kui uinub, mudi kätest-jalgadest, silita kõrvu-pead.

Mul on ajaline laps, aga esimesed nädalad kodus olid hullumaja, söömine algas nii,et laps üritas u 20-30 min haakuda rinna otsa ja see ei tulnud tal pikalt välja. See oli see piimapaisu aeg ka, no meeletult valus oli. Aga sai selgeks 🙂

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enneaegse lapsega kogemus puudub, aga mul on kaks last, noorem alles 3-kuune. Esimest imetasin üle aasta ja kaalutõus oli kogu aeg korralik. Kas oled proovinud pumbata ja imetada samal ajal? Nii, et laps ühest rinnast sööb ja teisest samal ajal pumpad? Mina ei saa ka niisama pumbates kätte rohkem kui 10-20 ml, aga kui pumpan imetamisega samal ajal, siis lapse tekitatud oksütotsiiniefekt paneb piima ilusti jooksma ja saan pumpamisega kätte 100 ja rohkemgi ml. Ehk siis tahtsin öelda, et ainult pumpamisel saadud koguse järgi ei saa tingimata otsustada kui palju laps kätte saab. Soovitan sarnaselt eelkirjutajatele jätkata lapsele rinna pakkumist nii tihti kui võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule oli enne lapse saamist jäänud mulje, et imetamine on kõige loomulikum asi üldse ja pigem on probleem selles, kuidas last rinnast võõrutada kui ta juba “liiga vanaks” saab.

Mul oli küll ajaline beebi, aga imetamisega algusest peale raske. Esimesed viis päeva pigistasin tilkhaaval ternespiima, et laps midagigi saaks (imetamisele lisaks), seejärel tuli piim, aga ikkagi vähe. Pumbates sain kahe rinna peale kokku maksimaalselt 60 ml (tihtipeale aga isegi vähem). Laps võttis kaalust alla, läks kollaseks (mitte sünnitusmajas, vaid hiljem), selgus, et ei saa piisavalt süüa. Andsin rpa-d juurde, aga lootsin kogu hingest, et lõpuks hakkan ise nii palju piima tootma, et ei peaks talle lisa andma. Kahjuks ei hakanud. Rinnapiim sai otsa küll alles 9-10 kuud hiljem, aga pumbates jäi alati maksimumiks 60 ml ja laps rinnast kõhtu täis ei saanud.

Kui oma murest sõbrannade, sugulaste ja beebigrupi emadega rääkisin, avastasin, et väga paljudel on olnud probleeme vähese piimaga või selle täieliku lõppemisega mõni kuu pärast sünnitust. Lastearst ütles, et neile satub tihtipeale haiglaravile beebisid, kelle emad iga hinna eest püüavad rinnaga toita ja lisa ei anna ning laps jääb sõna otseses mõttes nälga. Sellest peaks tegelikult rohkem avalikult rääkima, mitte jätma muljet, et kõigil ja alati on rinnapiima, justkui oleks asi ainult tahtmises ja omapoolses panuses kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ütleks et rinnapiimaga seonduvad kiivalt varjatakse ja teemat ei käsitleta. Mina esmakordse emana teadsin seda ammu enne raseatumist ja ka lähedased.
Mõnel on piima, mõnel pole, mõnel on 2 kuud või 2 aastat või 2 päeva. Ning kui vaja saab laps haiglas rinnapiimaasendajat juurde peale sünnitust, kui näha et kaal langeb palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldan oma kogemust ja lahendust. Ma vaatasin kohe kui mulle haiglas pump toodi, et selle lehter on mulle väike. Küsisin kohe, kas saaks suuremat lehtrit. Ma ei jõua ära kirjeldada, mida selles kõrgema etapi haiglas sellisele nende arvates jultunud erisoovile nähvati.

Põhimõtteliselt kui lehter on näiteks sinu nibudele liiga väike, siis pumpamise käigus surutakse piimajuhad kinni vahetult enne väljatõmmet.

Haiglas lüüakse kõiki ühe puuga st antakse 24 mm lehter. Aga kõik rinnad ei ole ju täpselt sama suured.

Ma googeldasin kähku kas ja kust saab suurema mõõduga lehtrit. Jukus/babycity poes oli olemas. Mulle näiteks sobis 2 numbrit suurem lehter ehk 30 mm. Maksab alla 5 €. Lihtsalt ise silma järgi vaatasin arvestades kui väike tundus 24 mm lehter.

Nii kui sain hakata pumpama enda rinna jaoks sobiva mõõduga lehtriga hakkas piim voolama. Sain pumbata ilusti madalama võimsusega. Arvestasin, et mu enneaegne ei jõua kindlasti väga tugevalt või kaua imeda.

Küsisin esimesel päeval ka imetamisnõustamise saamise võmaluste kohta aga haiglas oli seisukoht, et kui ma olen liiga väikse lehtriga juba mõne tilga kätte saanud, siis nemad probleemi ei näe, mis nõustamist vajaks.

Et päriselt nõu saada pöördusin ise SIET nõustajate poole. Ega muu ei aita, enneaegse kõrvalt polnud aega ka kusagil gruppides või foorumites kolada. http://www.siet.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka piimaga mure. Pumpamine ei sobi eriti. Mõni pump ei sobinud üldse. Ostsin siis omale Difraxi ja see sobis, kuigi selle puhastamine on natuke tüütum. Teistel voolasid muidu piimajõed, ma olin selline nigel tootja. See mõjus laastavalt. Kui lapse rinnale sain, siis läksid asjad vaikselg jonksu. Laps on kaheaastane ja saab veel rinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka enneaegne tüdruk kodus sirgumas.
Algul ei viitsinud/jaksanud üldse imeda, muudkui magas. Magas tundide kaupa, isegi nälg ei suutnud teda üles ajada. Kaal langes.
Minul masinaga pumpamine ei õnnestunud – proovisin igatepidi, aga välja tuleb ainult paar tilka. Käsitsi lüpsmine õnnestus seevastu kordades paremini. Masseerisin rindu ja siit-sealt tunde järgi pigistades tuli küll piisavalt piima. Ainult see käsitsilüpsmine võttis kaua aega ning lõpuks olid sõrmed kanged 🙂
Ma ikkagi harjutasin rinnale – vahel oli 1-2 tundi jutti (magas, imes, magas jälle), lõpuks hakkas ise piisavalt imema ja kaal tõusma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus elektriliste haiglapumpadega oli selline, et seda otsikut tuleb vahepeal rinna küljest ära võtta ja natuke teise nurga all tagasi panna. Selle saab nii käe sisse, et käib poole sekundiga. Ei ole pusimine. Ja nii saab piima jälle jooksma. Nägin sellal, kui meie kaks nädalat enneaegsega sünnitusmajas olime, küll ja veel, kuidas emad istusid 30+ minutit pumba küljes, aga mida ei tahtnud eriti tulla, oli piim. Ja ka endal litsus otsik vahepeal piima kinni, nii et ainus variant oligi pisut teistmoodi tagasi panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Enneaegne laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.