Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegne laps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Enneaegne laps

Postitas:

Kas leidub siin veel värskeid lapsevanemaid, kellel on enneaegne laps? Olen esmarase ja minu tibu otsustas varakult tulla ning küsimusi on ka meeletult. Jagage palun oma kogemusi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis sind huvitab, ehk kirjutad lähemalt ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 08:39; 06.02 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimusi ja mõtteid on niipalju, et ei oskagi kuskilt alustada.. Huvitab kõige rohkem just sügavalt enneaegsete laste kohta, kuidas läinud on jne.. mida kindlasti teadma või tegema peaks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sul nii palju küsimusi on, ehk guugeldad siis veidi, leiad palju asjalikke artikleid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 08:39; 06.02 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui sul nii palju küsimusi on, ehk guugeldad siis veidi, leiad palju asjalikke artikleid. [/tsitaat]

Mind alati häirib see kui teemasse vastamise asemel soovitatakse guugeldada. Miks arvatakse, et inimene seda juba teinud pole. Vbl ta on juba igasuguseid artikleid lugenud. Foorumisse tehakse teema tavaliselt ikka selleks, et ka teiste inimeste kogemusi ja nõuandeid saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii, olen kõik võimalikud asjad ära googeldanud aga teine asi on saada hoopis nõu teiselt inimeselt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mitmendal nädalal su lapseke sündis ja kuidas teil läheb? Kindlasti on siin palju enneaegsete laste emasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

26+1 nädalal sündis ja elame üks päev korraga.. laps on lasknud endale teha kõik, mis vajalik. tubli poiss on mul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaksikud sündisid 28+0, kaalusid kilo ringis. Nüüdseks on aastased. Võid kirjutada pirt.pirt@mail.ee, äkki saan sulle natukene abiks olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus haiglas sa viibid? Tartus? Tallinnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:20; 06.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kikuu kirjutas:[/small]
[tsitaat]26+1 nädalal sündis ja elame üks päev korraga.. laps on lasknud endale teha kõik, mis vajalik. tubli poiss on mul![/tsitaat]
Esmalt soovitaks läbi lugeda Haigekassa enneaegsete laste infomaterjali: http://www.haigekassa.ee/uploads/userfiles/file/juhendid/38369_inforaamat_EST_32lk+kaaned_10juuni.pdf

Enneaegsete kohta on tehtud ka üks magistritöö: http://rahvatervis.ut.ee/bitstream/1/2051/1/Utsal2006.pdf

Mõni aeg tagasi lugesin Eestis tehtud statistikat enneaegsete kohta. Sügavalt enneaegsetest lastest iga viies kasvas 100% terveks lapseks. 1/3 lastest oli tõsine füüsiline või vaimne probleem. Nii et kahjuks on statistika väga kurb. Kuid oluline on see, et tõesti võtta üks päev korraga ja uskuda, et kõik läheb hästi. Su laps vajab praegu kõige rohkem sinu positiivset energiat.

Soovin sulle jõudu ja vastupidamist!

<>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 11:21; 06.02 18:04; 06.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus haiglas sa viibid? Tartus? Tallinnas?[/tsitaat]

Tallinna haiglas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa haiglas teiste emadega suhtled? oled sa lapsega koos, või on laps veel reanimatsioonis, ja saad vaid külastusaeg ligi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh…minu tütar sündis ka Tallinnas enneaegsena, küll 32. rasedusnädalal. Olin esmarase. Algus on raske…
Võid külastada foormuit murelapsed.org, ise sain sealt palju tuge, kuna minu tütrel tehti lisaks Tartus südameoperatsioon, kui kaalus kõigest 2,1 kilo. Kui on soovi, võid ka mulle meilida: marianneluur@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on veel reanimatsioonis ja saan käia ainult külastusajal. Niipea kui lubatakse jääda, jään ka kohe !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot siis kui sa saad titaga intensiivi imikute majja 2 korrusele kokku siis ,, saad kõike täpsemalt teada,. seal teisi emasid ka ja oluline ongi omavahel suhtlemine koridoripeal ja palatikaaslastega kah,. eks varsti saad titaga kokku siis,. saad ise hakata hoolitsema, seda sulle õpetatakse näidatakse täpselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin Tartus vastsündinute osakonnas sees. Minu laps oli vaid natuke väiksem ja sündis mõni nädal varem, aga olid muud väikesed hädad.
Nägin seal ka emmesid, kelle lapsed kaalusid 800g jne ning kes juba mitu kuud haiglas olid. Väga raske oli! Isegi minul, kes ma vaid 3 nädalat sees olin… Ei kujuta ettegi mida tundsid need teised emmed! Aga siiski olid nad optimistlikud. Jah, söögitoas suheldi omavahel, tehti nalja, elati kaasa jne!
Küsi arstidel kõik oma küsimused ära…kuigi enamasti on vastus, et kahjuks ei oska me veel midagi täpsemalt öelda….ootame ja vaatame!
Ja kui ka esinen kõrvalekaldeid, siis ei pruugi see veel midagi tähendada. Minu lapsel leiti uh-iga ajust väike kõrvalekalle…hiljem selgus aga MRT käigus, mis on tunduvalt täpsem, et ajuga on kõik ok! Lihtsalt uh valetas!!! Siis oli mingi jama ainevahetus testidega, kordustestid oli aga korras! Jällegi! Asjad pidevalt muutuvad!
Lihtsalt pead tugev olema! Ma ei tea kuidas, sest mina olin küll täiesti masenduses…aga peab olema!
Muidugi mine lapse juurde, aga kui sa seal oled, siis on asi ilmselt tunduvalt raskem kui sa ette kujutad. Haiglas on kindel reziim, protseduurid jne. Ei saa tunda end vabalt, nii nagu beebiga kodus! Oeh! Mina igatahes veetsin mõned ööd ka kodus ja jätsin lapse haiglasse õdede hoolde, sest ma lihtsalt vajasin mõnd ööd kodus, oma voodis ja mehe kaisus!!!
Kui palju su laps kaalus? Kas arstide poolt ka juba esmased uuringud tehtud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:20; 06.02 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tibu kaalus sündides 800grammi aga kosub iga päevaga, ainukesed uuringud mis praegu tehtud, on südamega ja sellega on kõik korras olnud. elame üks päev korraga, ootan millal tekib võimalus jääda sinna kauemaks poja kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas Sul piimaga lood on? Mina sain lapse rinnale esimest korda siis, kui ta oli 5-päevane, kuid ega ta midagi rinnast ise süüa ei jaksanud. Laps õppis ja jaksas rinnast imeda siis, kui oli 2-kuune, väga raske aeg oli, pumbamajandus missugune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piima tuleb ilusti ja praegu pean seda lihtsalt välja pumpama ja ära viskama, paari päeva jooksul selgub kas saan lapsele juba ise piima viia aga imetamisega pean esialgu ootama, ta nii pisikene veel ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga miks sa piima ära pead viskama, miks ta sinu piima ei saa? Ma olin ITKs ja viisin kogu aeg ise piima intensiivi, aga äkki nii väikestega on lugu teistmoodi.
Suured kallid ja jõudu vastupidamiseks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 11:21; 06.02 18:04; 06.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

piim pumpa jah välja ja vii lapsele,. soovitaks siis ni, et vahetult enne lapse juurde minekut pumpad oma rinnad tilgatuks,. ja löhed pudel purk tops,. jummal üks kõik mis peasi et puhas näppus reanimatsiooni ja annad sealsele õele ütled rinnapiim just pumbatud,. nad panevad selle süstlasse ja ühendavad songi otsa,.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ära piima minema küll viska! Pumpa välja ja pane kasvõi sügavkülma. Usu, hiljem on hea võtta 😉 Minu preili sündis 32+0, nagu hummingbirdilgi. Eks ikka oli muresid ja probleeme (võid otsingust mu nime järgi postitusi otsida, olen sellest varem kirjutanud), kuid tänaseks on igati tubli 7-kuune tüdrukutirts, kelle kohta arst ütleb, et oma arengus on ta vb kõigest paar nädalat ajalistest maas.
Aga piima kohapealt veel niipalju, et mina lippasin juba sünnitusmajast kõrvalmajja kohe, kui esimesed piimatilgad kätte sain (5ml). Tartus on sünnitusmaja ja lastehaigla kõrvuti ja mu tüdruk viidi pm kohe lastehaigla vastsündinute osakonda ära. Seal õed ja arstid just toonitasid, et rinnapiim on enneagsetele kohe üliülioluline ja et kindlasti pumpaksin ja talle viiksin.
Jõudu ja vastupidamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed pumpamised oli vaja kahjuks ära visata lihtsalt, nüüd vaikselt säilituspurki ja sügavkülmikusse ka kui antakse luba piima toomiseks siis kohe ka viib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ära piima ära viska!
Minul paluti juba siis piima pumbata, kui narkoosist ärkasin, et laps saaks kohe süüa ja õnneks ei saanud ta ka doonorpiima.
Pumpa pidevalt, iga 2-3 tunni tagant, isegi öösel, kogu anumasse ja pane külma või sügavkülma. Laps ju sööb algul sondiga ja parem kui ta ikka sinu rinnapiima saab.
Ka mina pumpasin pidevalt haiglas ning viisin õdedele, nemad panid sügavkülma. Kui koju sain, anti nö üleliigne piim ilusti kaasa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kikuu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimesed pumpamised oli vaja kahjuks ära visata lihtsalt, nüüd vaikselt säilituspurki ja sügavkülmikusse ka kui antakse luba piima toomiseks siis kohe ka viib.[/tsitaat]
Sa kindlasti küsi täpselt selle kohta intensiivi lastearsti käest. Vahest korruse õed võivad öelda, et häh viska minema oma piim. Enneaegsete laste emade piim on eriti väärtuslik, kuna sisaldab just sinu lapsele vajalikke asju. See on oma koostiselt n-ö tummisem, kui tavaline piim. Lisaks enneaegsetel on raskusi seedimisega ja seda on neil kõige lihtsam seedida.
Ma alguses pumpasin välja, aga hiljem sain lapse rinnale ja õpetasin talle imemisrefleksi.

Kirjutad, et käid last vaatamas külastusaegadel. Kas sind siis hooldajana ei ole haiglasse sisse kirjutatud? ITKs oli sellisel juhul kokkuleppe korras võimalik lausa öösel minna oma last vaatama v.a kui osakonnas oli juhtunud midagi erakordset, siis visati kõik välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 11:21; 06.02 18:04; 06.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisikene on hetkel reanimatsioonis ja seetõttu pole mul võimalik seal kauem olla, kui ta saab intensiivi siis lubatakse ka mind.
Piima hakkangi sügavkülmikusse varuma ja viima haiglasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eii eii, tallinnas lastehaiglas ei öeldagi nii nüüd tooge piima, selle viid kohe homme kaasa kui sa last vaatama lähed,. ja ütled et hakkad nüüd kogu aja mis ta siin tooma iga päev rp natukesegi,. see antakse läbi sondi oleneb kogusest palju sa viid, kas siis 1 terve söögi kogus, või kui tema söögi kogus mil on suurem ja sinu piima vähem siis kohe peale rp , pannakse rpa süstal, teda toidetakse sul läbi perfuseri ,. ja iga 3 tunni tagant,. arvan et ajad samad mis toona kui mu laps seal oli,. kell 9,12,3,6,9,24,3,6, jä jälle otsast peale,. seega sa sätigi naks 11,30 uksetaha end piimake näpus,. ja kohe homne päev, ja seda senini kuni titaga kokku saad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me oleme piima kohta juba ära küsinud ja öeldi, et paari päeva pärast tahavad piima saada, et seni koguks varu sügavkülmikusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kikuu kirjutas:[/small]
[tsitaat]me oleme piima kohta juba ära küsinud ja öeldi, et paari päeva pärast tahavad piima saada, et seni koguks varu sügavkülmikusse.[/tsitaat]hmm kummaline, kelle käest küsisid? olgu kui tahes enneaegne rp jookseb sondist samamoodi nagu rpa, ja toidab ning kasvatab samamoodi,. vahet pole mida saab,. küsi homme uuesti , mõne teise õe arsti käest järele uuesti,. kuda ikka,. et tahad et laps ikka kohe hakkaks piima saama kasvõigi 50mil , aga ikkagi,.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegne laps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.