Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Enneaegne sünnitus.

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Enneaegne sünnitus.

Postitas:

Tere,
Teema eelkõige neile,kellel olnud enneaegne sünnitus.Mind hakkas huvitama,kas on kellelgi olnud selline olukord,et enamus aega rasedusest on kulgenud ilma probleemideta aga siiski on olnud enneaegne sünnitus.Mis selle põhjustas?Kas kõik algas äkki,või olid pikemalt mingid sünnitegevuse tunnused?Ma ei tea miks,aga minul on mingi imelik tunne viimasel ajal südames.Millegi pärast on tunne,et ka minu laps sünnib varem.Hakkasin täna lausa haiglakotti kokku panema nii igaks juhuks.Kas tegelikult on selleks veel liiga vara?Kas tasub uskuda sisetunnet,või on see lihtsalt ülemõtlemine,sest TA aina läheneb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 14:02; 10.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enneaegne sünnituse jaoks peaks olema mingi põhjus. Minu esimene laps sündis 5 nädalat varem. Tollel hetkel (15 aastat tagasi) üksi arst ei osanud põhjust näha ja mind hoiatada (kuigi diagnoos oli teada – kahesarveline emakas, hiljem ise hakkasin uurima ja selgus et kahesarvelise emaka puhul enneaegne sünnitus võib juhtuda tihti). Rasedus kulges normaalselt ja ma ei olnud valmis enneaegsele sünnitusele, isegi mitte mingeid asju lapsele pole jõudnud osta. Lihtsalt ühel päeval hakkas valutama selg ja valutas kuni ööseni. Kokkutõmbeid ma ei tundnud. Kella ühe paiku öösel kaebasin mehele et selg valutab ja ei saa magada ja tema tuvastas sünnitegevuse algust (mees on arst, aga mitte naistearst). Läksime haiglasse, arvasime ei jään sinna sünnieelse osakonna säilitamiseks, aga haiglas selgus et avatus on nii suur et nüüd ainult sünnitama… Järgmise päeva hommikul 10.30 laps oli käes. Teise lapsega veidi kartsin et jälle sünnitan varem, paar korda käisin haiglas \”vale häirega\”. Poeg sündis 10 päeva enne TA, aga see on normi piires. Nüüd arst kohe raseduse algusest ütles, et on oht enneaegsele sünnitusele ja igaks juhuks pean olema varem valmis. Üks kord oli \”vale häire\” 35-l nädalal, aga seekord kõrva ei liigutanud ja kõik rahunes maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:11; 09.01 23:27; 10.01 07:55; 11.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen ka veel lapseootel, kuid samamoodi mingi sisetunne nagu kardab, et äkki tuleb ta varem, samuti panen juba haiglakotti kokku ja ei usu et sellejaoks liiga vara saab kunagi olla, pigem on see et jäetakse hiljapeale. Rasedus ise on kulgenud hästi, järgmine nädal on UH ka veel. Sünnitust ennast ka justkui pigem ootan mitte ei karda, aga usun et lihtsalt soov last juba näha jms panebki kartma ja mõtlema, et äkki pisike tuleb varem. Et kohe kui mingi teistsugune või uus tunne on, siis on jälle kahtlus kallal, et ega ometi sünnitegevus nüüd ei hakka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kirjutasin ka teema selle kohta eelmise nädala lõpus ( Lohutage ja jagage kogemusi ), niiet mind ähvardab enneaegse lapse saamine selle tõttu, et beebi ei kasva piisavalt kiiresti.

Lisaks küsiks, et kui ütlete, et teie lapsed on nt 4 nädalat enneaegsed, kas siis mõtlete, et sellest 40st nädalast -4 või 37 nädalast -4 nädalat? Põhimõtteliselt on ju 37 nädalane igati ajaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:42; 09.01 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enneaegne on ikka 37.nädalast varem, st 34+0 sündinud on 3n enneaegne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:47; 11.01 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Enneaegne sünnituse jaoks peaks olema mingi põhjus\”

Alati ei pea. Minu poeg sündis 34+4 ja põhjust kui sellist ei olnud. Nii minu kui ka lapse tervis oli korras, laps lihtsalt tahtis varem ära sündida. Praegu on poiss 2 kuu ja 11 päeva vanune ning kosub ilusti. Seega alati ei pea olema põhjust, et laps enneaegselt sünniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 20:08; 11.01 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Enneaegne sünnituse jaoks peaks olema mingi põhjus\”

Alati ei pea. Minu poeg sündis 34+4 ja põhjust kui sellist ei olnud. Nii minu kui ka lapse tervis oli korras, laps lihtsalt tahtis varem ära sündida. Praegu on poiss 2 kuu ja 11 päeva vanune ning kosub ilusti. Seega alati ei pea olema põhjust, et laps enneaegselt sünniks.[/tsitaat]

Mina samuti mõtlesin alguses. Põhjust sain teada aastaid hiljem. Siis kui tütar sündis rääkisin kõigile, et laps lihtsalt tahtis varem tulla,
kuna tervis mõlemal oli korras ja lubati koju 5-l päeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:11; 09.01 23:27; 10.01 07:55; 11.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kirjutaja, aga mis siis oli põhjus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:42; 09.01 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea miks,aga minul on mingi imelik tunne viimasel ajal südames.Millegi pärast on tunne,et ka minu laps sünnib varem.Hakkasin täna lausa haiglakotti kokku panema nii igaks juhuks.Kas tegelikult on selleks veel liiga vara?Kas tasub uskuda sisetunnet,või on see lihtsalt ülemõtlemine,sest TA aina läheneb?[/tsitaat]

Ma pakkisin ka teise lapsega sisetunde ajel haiglakoti varakult, u 33. nädalal. Praegu on tähtajani nädalake, nii et sisetunne pettis.

Esimene laps sündis küll mõned nädalad varem, oli peaaegu õigeaegne. Ilmselt sellest ka see petlik sisetunne, et teine võib ka varem tulla.

Ära ilma asjata endale stressi tekita. Haiglakoti võib muidugi ära pakkida, mitmendal nädalal seda teha, on ju enda otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimane kirjutaja, aga mis siis oli põhjus?[/tsitaat]

Põhjust kirjutasin varem – kahesarveline emakas. Lihtsalt nii esimese raseduse ajal kui ka aastaid hiljem keegi arstidest ei osanud mingit seost leida. Rääkisid et rasestumisega probleeme võib tulla või sünnitusel ei saa hakkama, aga enneaegsest sünnitusest ühtegi lauset polnud. Alles 10 aastat hiljem selgus et kaks asja on väga tihedalt seotud. Praeguse rasedusega käin just arsti juures ja ta hoiab veidi rohkem silma peal (kahesaravelise emakaga on seotud veel probleeme – määris alguses, teine laps oli tuharseisus, ebakorrapärane sünnitegevus jne). Aga kõike seda ma tean alles nüüd, kolmanda rasedusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:11; 09.01 23:27; 10.01 07:55; 11.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enneaegne on ikka 37.nädalast varem, st 34+0 sündinud on 3n enneaegne.[/tsitaat]

Hmmm täitsa naljakas…minu teine laps sündis 36 – ndal nädalal ning läks kirja 3,5 nädalat enneaegsena ning kõik arstid on sama väitnud?Samuti sündis õelaps 5 nädalat varem ikkagi arvestades sünnitustähtajast?!Päris tõsiselt, kuulen sellist väidet esimest korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma eelnevate probleemideta võib enneaegne sünnitus hakata pihta näiteks põletikust emakakaelal või lootekestadel, mõni organism ei talu mitte mingit põletikku ja keha hakkab rasedust ära tõukama ka näiteks suus olevast põletikust (miks raseduse ajal hambaarstile saadetakse).
See võib juhtuda järsku ja eelneva hoiatuseta.

Kui ma õhtul magama läksin, siis ei osanud arvatagi, et hommikuks on laps juba käes. Öösel ärkasin seljavalu peale üles ja 6h hiljem oli laps käes. Nädalaid 30. Sünnitegevus hakkas ise pihta ja seda pidurdada enam ei õnnestunud. 3 päeva varem olin just korralise kontrollina uriini- ja vereproovi andnud ning kõik oli korras. Palavikku või mitte mingeid muid märke polnud, põletiku põhjustas coli bakter.

Laps sünnib enneaegselt ALATI põhjusega. Kahjuks mõnikord ei ole võimalik seda põhjust lihtsalt tuvastada.

Alati tasub arvestada oma sisetundega. Mitte üle paanitseda, aga arvestada ja mõelda sellele. Eriti mõelda, et mis seda hirmu põhjustab. Usu, kui laps hakkab enneaegselt sündima, siis on haiglakott kõige väiksem probleem… Enda rahustuseks võid mõelda, et isegi, kui laps sünnib Sul nüüd, siis on ta juba piisavalt suur ja suuremaid terviseprobleeme tõenäoliselt pole.

Mida siis teha? Kui kahtled, et midagi on valesti, siis mine kontrolli. Parem karta, kui kahetseda! Tähelepanelikuks võiks teha määrimine, pidev märg tunne püksis (veed), sagedased/korrapärased toonused, valud seljas (just nii hakkas sünnitus mul). Libavalud kaovad ära du¨¨i all, kui valud on endiselt peale sooja du¨¨i/vanni, siis kohe haiglasse.

Mis juhtub, kui paanitsed üle ja lähed ilmaasjata haiglasse? Mitte midagi, tuled koju tagasi. Äärmisel juhul saad haiglas natuke noomida.
Mis juhtub, kui jätad haiglasse minematta? Jõuad liiga hilja haiglasse ja sünnitust pole võimalik enam tagasi hoida või ei jõua enam kopse ettevalmistavad süsti teha (enne 34n), …

Enneaegse lapse sünd pole maailmalõpp ja midagi väga kohutav. Raske on, muidugi on, aga palju asju võib juhtuda ka ajalise lapse sünnitamisel. Kui 32n täis, võid täitsa rahulik olla. Nii suured lapsed kosuvad kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 13:05; 11.01 14:04; 11.01 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enneaegne on ikka 37.nädalast varem, st 34+0 sündinud on 3n enneaegne.[/tsitaat]
Oeh…järjekordne Perekooli tarkus.
Laps on enneaegne kui ta sünnib enne 37 nädalat. Kui su laps sünnib 36+6 on ta ikkagi enneaegne.
34 sündinud laps on KUUS NÄDALAT enneaegne, sest ajaline laps on 40 nädalal.

Mina ka esimest korda nii kartsin enneaegset last. Sisetunne ütles, et nii mul läheb. Sündiski enneaegne laps, samuti põhjus on minul kaasasündinud. Ka järgmised lapsed sündisid enneaegsetena.

Oma sisetunnet tasub usaldada. Nii nagu juba eespool kirjutati, kui kahtlus on mine kohe kontrolli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead kui sa nii pabistad,siis sünnibki enneaegu.Minul oli kolmanda lapsega nii.Tohutult ootasin seda last ja pabistasin,ei mäleta et esimestega oleks olnud nii.Isegi töölt sain varem haiguslehele,sest arvasin,et on lapse tervisele kahjulik.Iga hommik,kui ärkasin ,tänasin,et taas on üks päev läinud edasi.Kuid siiski laps sündis 35+5.Ma vist pabistasn liiga palju.Lapsega oli muidu kõik ok.Neljas sündis taas normaalajal,sellega ei pabistanud.Edu sulle ,kõik läheb hästi.Nii tore on lugeda rasedate kirju,tahaks ka veel raese olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead kui sa nii pabistad,siis sünnibki enneaegu.Minul oli kolmanda lapsega nii.Tohutult ootasin seda last ja pabistasin,ei mäleta et esimestega oleks olnud nii.Isegi töölt sain varem haiguslehele,sest arvasin,et on lapse tervisele kahjulik.Iga hommik,kui ärkasin ,tänasin,et taas on üks päev läinud edasi.Kuid siiski laps sündis 35+5.Ma vist pabistasn liiga palju.Lapsega oli muidu kõik ok.Neljas sündis taas normaalajal,sellega ei pabistanud.Edu sulle ,kõik läheb hästi.Nii tore on lugeda rasedate kirju,tahaks ka veel raese olla.[/tsitaat]

Kummaline seda lugeda,sest tundub nagu ise oleksin selle kirjutanud :)Ootan ise hetkel kolmandat last ja täpselt samad mõtted.Kaks eelnevat rasedust kandsin ilusti lõpuni,aga nüüd seekord pabistan nii hirmsasti.Iga päev,mis mööda läheb tunnen kergendust.Vb on asi selles,et seekordne rasedus teistest ikka totaalselt erinev.Kõht on suht olematu võrreldes teiste rasedustega.Olen ka riskirase,sest on platsenta eesasetus.Oma hemoglobiini ei saa kuidagi korda,kõigub 98 ja 100 vahel.Ja eks see kõik mind hirmutabki.Ja on tekkinud viimasel ajal mingi loll sisetunne,et peagi tahab tita ära sündida.Tuttavad muidugi kõik naeravad,et sellist asja nagu sisetunnet pole olemas,aga mina kardan.Loodan siiski et kannan ikka lõpuni 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 14:02; 10.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oeh…järjekordne Perekooli tarkus.
Laps on enneaegne kui ta sünnib enne 37 nädalat. Kui su laps sünnib 36+6 on ta ikkagi enneaegne.
34 sündinud laps on KUUS NÄDALAT enneaegne, sest ajaline laps on 40 nädalal.

Mina ka esimest korda nii kartsin enneaegset last. Sisetunne ütles, et nii mul läheb. Sündiski enneaegne laps, samuti põhjus on minul kaasasündinud. Ka järgmised lapsed sündisid enneaegsetena.

Oma sisetunnet tasub usaldada. Nii nagu juba eespool kirjutati, kui kahtlus on mine kohe kontrolli[/tsitaat]

Mina sünnitasin 34+0 ja paberitesse pandi kirja 3 nädaat enneaegne (mitte 6 nädalat).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 17:47; 11.01 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina sünnitasin 34+0 ja paberitesse pandi kirja 3 nädaat enneaegne (mitte 6 nädalat).[/tsitaat]
Ma arvan,et selle määramisega on samamoodi nagu sellegagi, et osad arstid arvestavad päevade järgi tähtaega, osad aga ultraheli järgi.
Et siis osad arstid arvestavad enneaegse sünnituse nädalaid 40ndast nädalast ja osad arstid 37ndast nädalast.
Aga tegelikult ei ole seal ju erilist vahet, kui on ikkagi enne 37ndat nädalat, siis on enneaegne, vahet pole kas kuskile kirjutatakse 5nädalat või 2 nädalat. Lapse sünniaegne vanus sellest ei muutu 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole kunagi küsitud ega paberisse märgitud kui mitu nädalat oli laps enneaegne (on vaid kirjas sügavalt enneaegne). On küsitud gestatsioonivanust (raseduse pikkust) ja sünnikaalu.

Minu isiklik arvamus (ma pole arst) on, et väikeste vahede puhul pole väga oluline öelda kui mitu nädalat enne 40.nädalat laps sündis, sest mõnel 35ndal nädalal sündinud lapsel puuduvad enneaegsustunnused, aga samas mõnel paar päeva hiljem sündinud lapsel need on. Enamasti ei saa kindel olla täpses viljastumise ja tähtaja kuupäevas ja loode võib areneda erineva kiirusega, sellepärast ka vahemik, millal laps ajaline on so 37.-42. nädalat. Teoreetiliselt on seega võimalik, et paberite järgi natuke enneaegne laps pole seda reaalsuses mitte ja ka vastupidi st paberite järgi 37 nädalat täis, aga lapsel on enneaegsustunnused.

Seega minu soovitus on segaduse vältimiseks suhtlemisel kasutada gestatsioonivanust ja sünnikaalu või väljendada end täpselt, et laps sündis x nädalat enne tähaega.

Pole mõtet numbritesse kinni jääda, need ei näita lapse reaalset olukorda.

(Väike tähelepanek veel:
35+6 on 36. nädal ehk numbrite järgi enneaegne laps
36+1 on 37. nädal ehk numbrite järgi ajaline laps
Nende laste vanusevahe on üks hetk.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 13:05; 11.01 14:04; 11.01 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] sündis x nädalat enne tähaega.
(35+6 on 36. nädal ehk numbrite järgi enneaegne laps
36+1 on 37. nädal ehk numbrite järgi ajaline laps
Nende laste vanusevahe on üks hetk.)[/tsitaat]

haigekassa.ee: \”Enneaegne on laps, kes on sündinud pärast 22., aga enne 37. täis rasedusnädalat\”
Seega 36+1 on ikkagi enneaegne, sest ajaline on 36+7 ehk 37+0

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:11; 09.01 23:27; 10.01 07:55; 11.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsi, vabandust. Siiani on see \”TÄIS rasedusnädalat\” mul kahe silma vahele jäänud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 13:05; 11.01 14:04; 11.01 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Laps sünnib enneaegselt ALATI põhjusega. Kahjuks mõnikord ei ole võimalik seda põhjust lihtsalt tuvastada.\”

Mulle tehti testid peale sünnitust ning öeldi, et mingit põhjust ei olnud. Laps tahtis tulla ning tuli.
Enne seda tehti mul laparaskoopia ning selle käigus oleks tuvastatud emaka probleemid vms mis oleks enneaegse sünnituse tekitanud.
Kuna minu arstid kinnitasid, et meditsiinilist põhjust ei olnud, siis võib ikkagi olla, et mõni laps lihtsalt tahab varem tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 20:08; 11.01 19:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Enneaegne sünnitus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.