Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enneaegse lapse sünd-sünnituspuhkuse jm tasud

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Enneaegse lapse sünd-sünnituspuhkuse jm tasud

Postitas:

Rasedus-ja sünnituspuhkuse alguskuupäev peaks olema nt 20.juuni, st 45 päeva enne eeldatavat tähtaega. Mis muutub, kui sünnib enneaegne, ütleme, et juba 15 juuni. Kas rahalises mõttes tekib mingeid erinevusi vm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sünnib enne rsp algust, siis algab rsp sündimise päevast

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul algab rsp sünni päevast ja kestab ikka 140p ja makstakse 140p, sest sa pole ju rikkunud reeglit, et rsp algus peab olema vähemalt 30p enne TÄHTAEGA. Tähtaeg jääb ikka arsti poolt määratavaks tähtajaks st oletatavaks sündimise kuupäevaks, seda ei muuda tegelik sündimine.

Ainus, mis loomulikult kaotad, see on palk nende päevade eest, mis muidu plaanisid töötada aga nüüd oled lihtsalt juba varem rsp-l.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teki erinevusi, lihtsalt RSP algab siis lapse sünni päeval. Ma eelmisel aastal jätsin dekreeti mineku viimasele hetkele (soovisin 30p enne tähtaega koju jääda). Laps aga hakkas järsku sündima – oli tööpäev ja tööandja veel helistas keset sünnitust, et miks ma tööle ei tulnud. Rääkisingi, et asjalood niimoodi. Kui laps oli sündinud, võtsin rasedust jälginud arstiga ühendust ja ta väljastas mulle RSP lehe 140 päevaks – alguspäev oligi lapse sünni päev. RSP hüvitis oli nagunii eelneva kalendriaasta alusel – see, et see varem algas, ei muutnud midagi.
Peale RSP-d algas LHP ja laps on VH lõppedes lihtsalt vanem (sest sündis varem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Enneaegse lapse sünd-sünnituspuhkuse jm tasud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.