Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegsed beebid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Enneaegsed beebid

Postitas:

Tere!

Rääkige omadest kogemustest, kellel beebid enneaegsed olnud. 32+ nädalal sündinud, kaua olite haiglas? Kaua beebi kuvöösis oli? Kuna saite koos palatisse ja kaua te seal koos olite? Milline see ema-beebi palat on? Kas ühene või peab kellegagi seda jagama? Kuidas pesemisvõimalustega on?

Ootan lugusid Tartu emmedelt.

Igasugune info on teretulnud.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mina küll sünnitasin ITK-s, kuid võin oma loo ära rääkida. Minu tütar sündis 32+0 rasedusnädalal, kaaluks 1730 g ja pikkust 38 cm. Peale lapse sündi sain ühe öö olla ema-lapse palatis (selle eest ei maksnud), et saaksin veidi kosuda. Järgmisel päeval paigutati mind kahesesse palatisse ja nagu ma ämmakate jutust aru sain, saavadki kahese toa enamasti need, kel on enneaegsed lapsed ning peavad pikealt haiglas olema-seda muidugi, kui kohti on.
Lapse sain enda juurde siis, kui tütar oli 2-nädalane. Siis olime veel nädalakese haiglas ning saime koju. Jõudsime vaid nädalakese kodus olla ning siis ootas meid ees minek kardioloogile, kellega kohtusime juba ITK-s, kuid kutsus tagasi, sest südamega jäi kahtlus sisse. Seega suunatigi meid Tartusse, et sealsed arstid saaksid omapoolse hinnangu ja plaani paika panna. Tartus oli terve personal ülihea! Kuna sõitsime Tartu koos mehe ja lapsega, pakuti mehele kohest võimalust meiega palatis olla, seega maksis tema vaid kohatasu eest…meie lugu veits keerulisem, aga loodan, et said veidike aru.
Minu tütar ei olnud kuvöösis kaua. Päev enne sain ka kopse ettevalmistava süsti. Tütar küll oli hingamismaskiga (vms), aga see pigem igaks juhuks. Kuvöösist sai välja veidi enam kui 24 tunni pärast. Apgar sündides oli 8/8.

Jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minu beebi küll polnud enneaegne, aga viibisime Tartus vastsündinute osakonnas muudel põhjustel. Seal samas olid ka enneaegsd beebid.
Seal on enamasti jah 2-3 inimest ühes toas koos oma lapsega. Seega võid sattuda palatisse, kus koos sinu ja beebiga on veel kaks emmet ja kaks beebit. Ja siis on kisa palju. Kui üks titt karjuma hakkab, siis teised karjuvad kaasa 🙂 Kui tita sünnib raskemas seisus, siis lähed emade palatisse ning tita jääb nn intensiivi palatisse. Saad teda iga kell vaatama minna. Emade palatis siis need emad, kelle lapsed intensiivis. Pesemisvõimalused on head, söök on normaalne. Arstid väga head! Õed – mõni super, mõni liiga ülbe olekuga. Kord seal on suht karm – kohati tundin end kui vanglas. Kindlatel kellaaegadel lapse söötmine, mähkmete kaalumine, õhtused protseduurid jne. Haiglast välja võib ema üldjuhul ainult kuni kaheks tunniks minna. See sõltub sinu lapse raviarstist. Minu lapsel oli super arst!!!!! Olin nii kurnatud ja tahtsin mege kasvõi ühe öö koos olla. Rääkisin temaga ja tema ütles, et loomulikult ma võin ööseks koju minna. Et kõige tähtsam on rõõmus emme! Samas mu paltikaaslase arst ei lubanud tal üle kahe tunni haiglast eemal viibida.
Vot!
Kas Sul enneaegne tulemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu preili sündis 32+0, Tartus Maarjamõisas. Titat ma ise ei näinud, lastearst jooksis temaga kohe intensiivi. Kaalus 2044 gr ja pikkust ca 40 cm ringis (teda mõõdeti esimest korda 2 nädalaselt, siis oli 43cm). Apgar oli 9/9, hingamisprobleemid tekkisid alles peale 10ndat minutit. Mõne tunni pärast viidi beebi lastehaiglasse (Lunini tn- sinna viiakse kosuma kõik enneaegsed, kes peavad haiglasse jääma kauemaks kui 3 päeva, Maarjamõisa neid ei jäeta), mina jäin Maarjamõisa edasi. Perepalatisse. Kuna tol hetkel oli ca 3-4 vaba perepalatit, siis ei olnud mul probleemi selle saamisel. Egas midagi, esimene nutt nutetud ja asusin siis piima pumpama:) Ega palju tulnud, mõned ml-d ainult, kuid iga tilk on su beebile oluline (esimesed söögikorrad olid tal 5ml korraga, järjest suurendati kogust). Kui jälle natuke kätte sain, tõmbasin salli ümber ja lippasin kõrvalmajja topsikest ära viima. Iga kord sain siis natuke ka oma väikest preilit näha.
Maarjamõisas olin mina 3 päeva. Siis nädalakese kodus, kuna mul ka vanem laps, siis vajas eluolu natuke ümberkorraldamist, kes nii äkitsi puhkuse saab võtta, et laps hoitud oleks. Ja seejärel läksin Luninisse beebi juurde. Tema oli beebide palatis, mina siis üheses palatis. Kuvöösis oli ta ca 2 nädalat, seejärel hakkas ta ise piisavalt temperatuuri hoidma, et sai ümber kolida nn soojavoodisse (voodi, mis soojendab põhjast) ja kui hoidis iseseisvalt tublisti temperatuuri, sai tavalisse voodisse. Kuna tal oli bilirubiin kõrge, siis päevitas ta ka ikka päris palju (mõni päev ta ainult aparaatide all oligi mu arust, mõned tunnid pausi vahepeal). Esialgu sai piima sondist. Selles mõttes mul vedas, et piima jagus ja rpa on ta saanud ainult 2x oma esimestel elupäevadel. Haiglas käis beebiga toimetamine iga 3h tagant- mähkuvahetus, selle kaalumine, silmade puhastus, gaasirohu andmine ja söötmine. Ülejäänud aja ta magas ja mina lugesin raamatuid, istusin beebi voodi juures või läksin koju mehe ja teise lapse juurde (või oli mees titat vaatamas). Mõnikord läksin ka ööseks koju ennast laadima. Igal õhtul vahetati beebi voodipesu ja riided ning kaaluti ka. Kogu aeg oli ta monitoridega ühendatud, jälgiti hingamist, sest ta kippus unes hingamise ära unustama.
Lõpuks, kui ta oli tavalises voodis, siis sain beebi enda juurde. Ühtlasi kolisin teise palatisse teise emaga kokku. Palatis olid olemas kõik mugavused, dush, WC, soojalamp beebiga protseduuride tegemiseks (et tal külm ei hakkaks, kui teda paljalt kaalud, riietad). Eks ikka oli hirmutav aparaadi piiksumist kuulata aga vähemalt oli beebs minuga 🙂 Süüa tuli anda iga 3h tagant endiselt, ka öösiti, nii et seks tarbeks sai äratuskell pandud:) Koridori peal nägi unesegaseid emmesid söögituppa piimapudeleid soendama suundumas. Aaa, sondist sai minu beebi lahti niimoodi, et ta lihtsalt tõmbas selle oma käekesega ära. Tasapisi olin üritanud teda pudelile üle viia (et algul andsin talle söögikorral pudelit ja kui enam imeda ei jaksanud, siis ülejäänud ettenähtud koguse panin sondi jooksma). Kui ta sondi välja tõmbas, siis õde ütles, et vaatame, kuidas ta nüüd pudelit võtab. Võttis ilusti ja siis oli aeg teda tasapisi rinnale harjutada.
Oi, ma vaatan, et olen nüüd hästi pikalt kirjutanud, kuid seda siis peamiselt selle präast, et küsisid just Tartu kohta ja kuna ma olen kindel, et kui sul sünnib 32+ nädalal laps, siis on ka teil ees tee Luninisse. Siis tead lihtsalt, mida oodata:)
Õed on seal megatoredad!!! Arstid ka! Kõik naeratavad, küsivad kuidas läheb ja nunnutavad beebisid. Igati õiged inimesed oma ameti peal:)
Meie saime beebiga välja täpselt 1 päev enne esimese kuu sünnipäeva. Viimastel päevadel olin temaga ka õues jalutamas käinud ja aparaadi alt lahti ühendanud. Ega arstid enne ei lubagi koju, kui on kindlad, et ma saan üksi kodus lapsega hakkama ja ka lapsega on kõik ok. Näiteks minu beebit käis päris pikalt apnoe kimbutamas (hingamine seiskus) ja ma lihtsalt ei julgenud tal monitore ööseks küljest võtta ega seega ka koju minna. Paar päeva sai niimoodi venitatud 😀

Kui on küsimusi, küsi julgelt 🙂
Praegu on minu tirts igati tubli 6,5 kuune. Keerab-pöörab-roomab. Arsti jälgimisele jääme lastehaiglas vähemalt aastaseks saamiseni. Kuid oma arengus on ta nibinnabin ajalistele juba järele jõudmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis 33+ nädalal, tema oli nii tubli, et vaid ühe ööpäeva oli kuvöösis, siis sai juba sooja voodisse. Vähem kui nädalaga sai ta intensiivist minu juurde palatisse. Sellest hoolimata olime haiglas kaua, kuna kaalust ta ei tahtnud juurde võtta.

Enneaegse lapsega on nii, et mida hiljem ta sünnib seda parem. Iga päev on arvel! Ja haiglas peate olema nii kaua kui vaja. Mõni on vaid nädala teine 2 kuud. Seetõttu tuleb varuda pikka kannatust kuna pole olemas \”keskmist\”. Kõik lapsed on erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaksikud sündisid 25 nädalal sügavalt enneaegsetena. Oli erakorraine keiser. Ise olin esimese päeva peale keisrit intensiivis,lapsi ei näinud,nägin teisel päeval. Oli üldnarkoos mul. Teise päeva õhtul viidi tütreke kaal sündides oli 1,320 TÜ Kliinikumi Lastekliiniku erakorralisse vastsündinutesse,sest hingamine oli halb ja kopsud nõrgad,poisiga,kaal sündides oli 1,420g viidi mind TÜ Kliinikumi kolmandal päeval Neontoloogia osakonda,teda erakorralisse ei viidud. Aga kuvöösis olid kolm nädalat ,neist kaks esimest polnud nad minu juures,minu juurde said kolmanda nädala paiku. Nad alguses sõid sondist ,õppisid kuvöösis hoidma kehatemperatuuri.Haiglas kokku oline poolteist kuud. Lapsed sündisid 21 dets 2007 ja koju saime 8 veebruar 2008. Palatis olime alguses kahekesi,aga siis kaks nädalat viimast oli ka issi meie juures,sest mul oli raske ja tookord DR.Varendi osakonna juhataja pakkus seda varianti,siis olime neljakesi oma perega ühes palatis,lahe oli nii olla.Wc ja du¨¨ olid ka palatis,kuhugile koridori hulkuma polnud vaja minna. Olin rahul,nüüd juba lapsed 4 aastased. Kõigile enneaegsete emmedele palju kannatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah ja veel mul kadus rinnapiim seoses keisriga ära ja minu kaksikud said esimesest päevad segusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel lisan muidugi suur suur tänu kogu Lunini tn ,esimese korruse vastsündinute osakonna õdedele,arstidele ja muule personalile.See oli super kogemus mis seal olles see poolteist kuud olime. Sest pooleteist kuud oli see ju meie kaksikute esimene kodu. Eriline tänu DR. Piret Külasepale,väga meeldiv meie arst tookord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu poja sündis 29+6 sügavalt enneaegsena ja kaalus 1200 grammi. kuvöösis tsillis ta 10 päeva ja siis edasi oli vesivoodil. kokku veetsin haiglates 5 nädalat temaga (2 itk’s ja 3 mustamäe lastehaiglas). viimased poolteist nädalat olime juba koos ühes palatis. õnneks on tal tervis siiani väga super olnud ja vajas ainult 2-3 päeva natuke hingamisel abi ja päevitas ka mõned päevad. nüüd oleme juba kuu aega kodus olnud ja kutt on 2 kuud ja 1 nädal vana ja kohe kohe 3 kilo täis 🙂 mõnus jõmm juba. minu soovitus on mitte hakata uurima enneaegsete haigusi ja hädasid. ma pole siiani läbi lugenud seda infolehte, mis mulle anti intensiivist, sest ei taha endale üldse neid mõtteid ligi lasta. hoia mõtted positiivsed ja siis läheb kõik hästi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegsed beebid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.