Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegsed lapsed(enne 30.rasedusnädalat sündinud)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Enneaegsed lapsed(enne 30.rasedusnädalat sündinud)

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas siin leidub selliseid emasid, kes sünnitanud enne 30.rasedusnädalat? Endal oht olemas ja otsin igasugu infot- kuidas, mis ja mida, et olla valmis selleks kõigeks juhul kui peaks nii minema. Tean, et enneaegne laps ei tähenda alati, et on väärarengud jne aga hirmul on ikkagi suured silmad.
Äkki keegi julgustab ja räägib natuke enda kogemusest- mitmendal nädalal sündis, millised tõsisemad komplikatsioonid olid, kui vana laps/lapsed nüüd on ja kas vaimse/füüsilise arengu poolt kõik korras?

Suured tänud juba ette!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, miba olen selline ena See on liiga keeruline teema, et siin vastata. Lapse tervis ei sõltu ju ainult rasedusnädalatest, vaid ka enneaegse sünnituse põhjustest, lapse kaalust ja sajast muust tegurist. Ühel lapsel läheb nii, teisel naa, sinu omal äkki hoopis kolmandat moodi. Ma ei saa su küsimusest aru ka, mida sa tahad siis, ainult edulugusid julgustuseks või päriselt valmis olla kõigeks? Need on kaks erinevat asja.
FB on grupp Enneaegsed imed, saada liitumistaotlus ja sealt saad palju rohkem ja täpsemat infot. Seal on tihti emasid, kes päev korraga ühes tükis püsimist harjutavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enneargsedlapsed koduleht peaks ka olema. Seal sünni- ja kasvamislood, nii positiivsed kui kurvemad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul sûndis suvel poeg 29+4.
Kolm päeva intensiivis ja kuuaega vastsündinute osakonnas. Sünni kaal oli 1,5kg
Algul olin täiesti endast väljas kui oma pisikest seal inkupaatoris nägin. Seal oli ta umbes 2nädalat. Siis sai soojavoodisse. Seal tekkis algul hapnikuga probleeme. Saime kopsude küpsetamuseks auru kaks korda päevas. Koju saime siis oli poja 1 kuu ja 7 päeva vana. Nüüd on poja veidi üle 5kuu vana. Tubli pisike naerupall. Mingeid viiteid pole et oleks mingi puue või arenguhäire.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On enneaegne laps, mitte küll alla 30n , aga kaal oli kah 1,7g. Mäletan, lastearst ütles tema kohta, et ta “tundub nagu tavaline enneaegne”. Ehk siis arstid eraldavadki nn. tavalisi enneaegseid – kes on lihtsalt sündinud liiga vara, kuna ema keha mingil põhjusel polnud suuteline loodet lõpuni kandma (nö. “viskas” lapse liiga vara välja), mistõttu vastsündinu jäi ebaküpseks, aga mingit muud omapära tal pole. Ja teisalt terviseprobleemiga enneaegseid, kellel on lisaks ebaküpsusele ka mingi terviseprobleem.

Nn. tavaliste enneaegsetega on kergem: päris esimestel päevadel võibolla pisut abi hingamisteede lahtihoidmisel, siis edasi hoia x nädalat soojas, topi toit kõhtu – ja laps kasvabki. Ühel hetkel suudab hakata endal tavapärasel (imemise) teel kõhtu täitma ja nii ta läheb. Arengu hindamisel arvestatakse siis lihtsalt sünnitähtajast puudu jäänud kuud tagasi – ei eeldata päris samu oskusi, mis on sama sünnikuupäevaga ajalisel imikutel/väikelastel.

Kui aga enneaegsel on lisaks enneaegsusele veel mingi terviseprobleem, siis on keerulisem, kuna see terviseprobleem vajab ravi ja võib põhjustada ka iseärsusi arengus. Ja need lapsed on igaüks isemoodi – sõltuvalt sellest, mis probleemiga tegu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sa kõigeks ei saagi valmis olla. On asju, mis enneaegsetel avalduvad alles nt 2aastaselt. Kooli minnes. Teismelisena. Minu laps ei sündinud ka enne 30. nädalat, vaid hiljem, aga siiski enneaegsena. Lisaks tekkis tal ajuverejooks, sepsis. Palvetasin samamoodi, et kõik oleks ja läheks hästi. Pealtnäha ta areneski kiiresti, korralikult, mitte midagi just kui polnud viga. Aga mudilaseeas ma näen, et ilmselt ootab meid aktiivsus- ja tähelepanuhäire diagnoos. Kõrval on ka kaks teist last – üks suurem, teine väiksem. Kuigi lapsi ei tohiks just kui võrrelda, siis teatud asjades ikka vaatad, mis ja kuidas. Ja näed vahet.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Enneaegsed lapsed(enne 30.rasedusnädalat sündinud)