Esileht Hobinurk Ennustaja Kilingi-Nõmmes

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Ennustaja Kilingi-Nõmmes

Postitas:
riidakas

Tere.

Kas kellelgi on kogemust ja kas saaks jagada kontakti

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
sanshain

Tere.

Kilingi-Nõmmel. Lihtsalt infoks.

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
merksik

Kilinginõmmekas kirjutab ikka Kilingi-Nõmmes (Nõmmes) (lähen Nõmme, tulen Nõmmest jne), öelgu targad keeleteadlased kuidas soovivad. Igas paigas oma murrak ja tavad.

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Andy

Kilinginõmmekas kirjutab ikka Kilingi-Nõmmes (Nõmmes) (lähen Nõmme, tulen Nõmmest jne), öelgu targad keeleteadlased kuidas soovivad. Igas paigas oma murrak ja tavad.

Kilingi-Nõmme murrak?!

+8
-9
Please wait...

Postitas:
merksik

Tsiteerides wikipediat

Murrak on murde paikkondliku eripäraga alajaotus. <sup id=”cite_ref-1″ class=”reference” style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: 1; font-family: inherit; font-size: 0.75em; background: none; unicode-bidi: isolate; white-space: nowrap;”>[1]</sup>

Eesti dialektoloogias peetakse murraku all silmas enamasti kihelkonnamurdeid. Mõnikord võib kihelkonnas olla rohkem kui üks murdepruuk. <sup id=”cite_ref-2″ class=”reference” style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-variant: inherit; font-stretch: inherit; line-height: 1; font-family: inherit; font-size: 0.75em; background: none; unicode-bidi: isolate; white-space: nowrap;”>[2]</sup>

Suhteliselt sarnase keelestruktuuriga murrakuid ühendab murrakurühm.

Saarde on kihelkond, nii et võib öelda küll, et seal (Kilingi-Nõmmes) on oma murrak. (Mitte segi ajada murdega, mis on laiem mõiste)

+7
-8
Please wait...

Postitas:
dee dee

Sanshainile ka lihtsalt infoks – justnimelt K-Nõmme(sisseü) ja K-Nõmmes, mitte Nõmmele ja Nõmmel.

Teemasse – ennustajast – ei oska midagi kosta.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
saskia2

Sanshainile ka lihtsalt infoks – justnimelt K-Nõmme(sisseü) ja K-Nõmmes, mitte Nõmmele ja Nõmmel.

Teemasse – ennustajast – ei oska midagi kosta.

Jah, ja kalevipojad tulevad ka ikka Eesti tagasi:) Sisseütlevas käändes.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
enelil

Igipõlise nõmmekana – absoluutselt kõik kohalikud, kellega olen suhelnud, ütlevad Kilingi-Nõmmes

+8
0
Please wait...

Postitas:
Pilvitus

ÕSist:

Kilingi-Nõmme <16kuhu -N`õmme>

Minu vanaema ja vanaisa elasid Kilingi-Nõmme lähedal Mõisakülas ning ka nemad ütlesid alati selle kohta “läheme Nõmme”, “tuli Nõmmest”.

+7
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Miks inimene vaja posija abi?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere.

Kilingi-Nõmmel. Lihtsalt infoks.

Ei usu, et see info kohale jõuab- tegemist on ju posijate kliendiga.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaartidega ennustab Reet,kontakt olemas,aga avalikult ei jaga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ÕSist:

Kilingi-Nõmme <16: kuhu -N`õmme>

Minu vanaema ja vanaisa elasid Kilingi-Nõmme lähedal Mõisakülas ning ka nemad ütlesid alati selle kohta “läheme Nõmme”, “tuli Nõmmest”.

Vältevaheldus käib tänasel päeval kõvasti üle jõu. Mul pidi kohv kurku kinni jääma, kui telekas räägiti kuidas saatejuht läheb homme Uulusse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistusevastane

Tere.

MIKS sa tahad mingitele soolapuhujatele oma raha anda?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ÕSist:

Vältevaheldus käib tänasel päeval kõvasti üle jõu. Mul pidi kohv kurku kinni jääma, kui telekas räägiti kuidas saatejuht läheb homme Uulusse.

Jaa, ma olen ka lugenud, kuidas minnakse Sindisse ja Uulusse ja Surjusse ja Kilingi-Nõmmele…. hea, et Torile ei läinud.

PS isegi seda olen lugenud, kuidas inimene läheb Kihnule.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ÕSist:

Jaa, ma olen ka lugenud, kuidas minnakse Sindisse ja Uulusse ja Surjusse ja Kilingi-Nõmmele…. hea, et Torile ei läinud.

PS isegi seda olen lugenud, kuidas inimene läheb Kihnule.

Surjusse ja Kilingi-Nõmmele tunduvad minu kõrva jaoks õiged. Mul on tuttav Kilingi-Nõmmelt pärit ja tema ütleb ikka, et läheb Nõmmele.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen eluaeg Pärnumaal elanud ja siin ikka räägitakse, et minnakse Surju (sisseütlev, kolmas välde) ja Nõmme (sisseütlev, kolmas välde).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemas 17 postitust, aga ainult üks räägib mingist Reedast, kes justkui toimetab seal, aga kelle kontakt on saladus. Ülejäänud postitused vaidlevad käänete üle, kas Nõmmele, Nõmme, Nõmmesse:) Oh teid koomikuid küll. Mis vahet seal on, andke inimesele nõu parem.

Vanasti toimetas bussijaama kõrval lombakas Linda. Kas tema enam ei ennusta?

+3
-1
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Hobinurk Ennustaja Kilingi-Nõmmes