Esileht Ilu ja tervis Eosinofiile vähe

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Eosinofiile vähe

Postitas:

Mis jama see on, et eosinofiilide suhtarv on madal? Googeldasin ja sain hirmsad diagnoosid. Arsti juurde ei lähe nii pea, et ta uuriks. Kas siin on mõni med haridusega tegelane ja seletaks miks nii on? Mul on paar kuud tagasi diagnoositud gastriit ja helicobakter. Praegu on kerge kõhu ja peavalu. Palaviku ei ole.

Analüüs Tulemus Normväärtusu.

Glükoos 5.4 mmol/l 4.1 – 6.1 mmol/l
C-reaktiivne valk 0.23 mg/l < 5 mg/l
Alaniini aminotransferaas 15 U/l < 33 U/l
Kreatiniin 62 µmol/l 45 – 84 µmol/l
Kolesterool 4.0 mmol/l < 5 mmol/l
HDL-kolesterool 1.8 mmol/l > 1 mmol/l
LDL-kolesterool 1.4 mmol/l < 3 mmol/l
Triglütseriidid 1.07 mmol/l < 1.7 mmol/l
eGFR (CKD-EPI) 107.37 ml/min/1,73m2 > 90 ml/min/1,73m2
Hemoglobiin 145 g/l 118 – 150 g/l
Hematokrit 41.8 % 37 – 47 %
Leukotsüüdid 5.7 E9/L 4.1 – 9.4 E9/L
Erütrotsüüdid 4.66 E12/L 4 – 5.1 E12/L
MCV 89.7 fl 82 – 99 fl
MCH 31.1 pg 28 – 36 pg
Trombotsüüdid 202 E9/L 150 – 450 E9/L
Neutrofiilide suhtarv 54.4 % 40 – 80 %
EOSINOFIILIDE SUHTARV 0.7 % 1 – 5 %
Basofiilide suhtarv 0.4 % 0 – 1 %
Monotsüütide suhtarv 7.4 % 1 – 11 %
Lümfotsüütide suhtarv 37.1 % 20 – 45 %
Neutrofiilide arv 3.08 E9/L 1.5 – 6.7 E9/L
Eosinofiilide arv 0.04 E9/L 0.03 – 0.44 E9/L
Basofiilide arv 0.02 E9/L 0 – 0.1 E9/L
Monotsüütide arv 0.42 E9/L 0.2 – 0.8 E9/L
Lümfotsüütide arv 2.10 E9/L 1.3 – 3.6 E9/L
TSH 2.02 mIU/l 0.4 – 4 mIU/l
Ferritiin 70.0 µg/l 10 – 150 µg/l
Vitamiin D (25-OH) 58.8 nmol/l

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeilusad analüüsitulemused, palju õnne.
Eosinofiile on ju täiesti piisavalt, kui on rohkem, siis tavaliselt on tegu kas allergia või parasiitidega nt paeluss. Ehk praegu allergia ja paelussi muret ei paista olevat. Sellise korras analüüsi peale teeks nüüd endale ühe koogi välja, seda enam, et kolesteroolid ka kõik superkorras.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 16:02; 19.01 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EOSINOFIILIDE SUHTARV 0.7 % 1 – 5 %

Imeilusad analüüsitulemused, palju õnne.

Eosinofiile on ju täiesti piisavalt, kui on rohkem, siis tavaliselt on tegu kas allergia või parasiitidega nt paeluss. Ehk praegu allergia ja paelussi muret ei paista olevat. Sellise korras analüüsi peale teeks nüüd endale ühe koogi välja, seda enam, et kolesteroolid ka kõik superkorras.

Ei, ei… Pole ju eosinofiilid korras. Suhtarv on madal ja see tähendab, et võib tegu olla eosinopeeniaga. Miinimum on 1%, aga mul 0,7% ainult. See näitab ju suhet leukotsüüdidega. Nende suhtes on vähe mul eosinofiile. Mul on eosinofiilide arv ise on normaalne või piiripealne, aga suhtarv on ikkagi madal. See tähendab vist, et ei toodeta väga kiiresti neid. Ma sööks kooki küll, aga hakkasin internetist lugema, et miks vähe on neid ja isu läks ära 🙁 Päris jube ikka. Ise uurides võib jumal teab mis diagnoosiks panna. Eriti veel meditsiinikauge inimene.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab viirpuuekstrakt.
Ainus nihe su analüüsides on madal D-vitamiin, seda pead juurde võtma kevadeni 3000-4000 TÜ/p.
Eosinofiilid on ka leukotsüüdid, mis soga sa ajad, et näitab suhet leukotsüütidega.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:42; 15.01 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab viirpuuekstrakt.

Ainus nihe su analüüsides on madal D-vitamiin, seda pead juurde võtma kevadeni 3000-4000 TÜ/p.

Eosinofiilid on ka leukotsüüdid, mis soga sa ajad, et näitab suhet leukotsüütidega.

Eosinofiilide suhtarv on mingi % leukotsüüdide üldarvust. Mäletan koolist sedasi. Ja eosinofiilid on valgete vereliblede alamtüüp. Mäletan sedasi koolist neid asju. Ja tean, et eosinofiilid on immuunsusele vajalikud. Kui on see näit kõrge, siis on jama. Kui madal, siis on ka jama ja põhjuseks võib olla väga halb asi. Minul on suhtarv alla normi ja nende arv veres piiripealne. Tean, et ülejäänud vereproov korras on. Ainult d vitamiin on langenud. Hakkan võtma homme juurde. Viirpuud pole vaja, või mine sa tea. Paha ei tee 🙂 Aga seletage siis, et miks võib mul olla ainult eosinofiili näit ebanormaalne?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks need analüüsid üldse võetud said? Mingid kaebused pidid ju olema kui minna vereproovi andma? Mida ise kahtlustad?

Eosinofiilid seostuvad minul esimese asjana eosinofiilse põletiku ja allergiaga. Aga õpikut ma praegu otsima ei lähe. Kui suhtarvu norm algab 1% ja sul on 0,7%, siis ei ole see ju nii määrav vahe? Eriti kui muud analüüsid on korras.

Kui arsti juurde füüsiliselt ei satu, soovitan helistada perearstile ja selle kohta küsida. Või kui oma perearsti ei taha sellise asjaga segada, siis perearsti nõuandeliin oskab ehk kuidagi põhjendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära vaata suht arvu, vaid koguhulka.
Ning ära tekita hüsteeriat.
Inimese analüüs kõigub ka päeva lõikes.
Arst

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi kuritarvitamise tõttu võivad eosinofiilide näidud madalamad olla.
Arst.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi kuritarvitamise tõttu võivad eosinofiilide näidud madalamad olla.

Arst.

Ma ei joo tilkagi alkot. Ei suitseta kah. Vereproovi ei tellinud arst. Võtsin tasulise terviseriski Synlabist. Põhjuseks igasugu valud. Peavalud, silmavalud, kõhuvalud, kondivalud. Neuroloog ütles, et stress on. No ma siis nii igaks juhuks tellisin analüüsid. Arvasin, et hemoglobiin äkki kehvake või põletik kuskil. Aga need korras. Perearsti juurde lähen alles hiljem.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Synlab pakub ju ka laboriarsti konsultatsiooni, miks sa seda juurde ei võtnud? Tema ju oskaks kõik ära selgitada, mis sul seal on või ei ole või mis puudu või üle.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Synlab pakub ju ka laboriarsti konsultatsiooni, miks sa seda juurde ei võtnud? Tema ju oskaks kõik ära selgitada, mis sul seal on või ei ole või mis puudu või üle.

Arvasin, et vaja seda ja oskan lugeda analüüse. Oskangi, aga segadus tekkis seoses eosinofiilide vähesuse tõttu. Tõesti ei tea miks neid vähe võib olla. No tean, et sepsise, alko ja põletuse tagajärjel. Mul neid pole. Googeldasin ja andis veel igasugu hulle asju põhjuseks.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi kuritarvitamise tõttu võivad eosinofiilide näidud madalamad olla.

Arst.

Ma ei joo tilkagi alkot. Ei suitseta kah. Vereproovi ei tellinud arst. Võtsin tasulise terviseriski Synlabist. Põhjuseks igasugu valud. Peavalud, silmavalud, kõhuvalud, kondivalud. Neuroloog ütles, et stress on. No ma siis nii igaks juhuks tellisin analüüsid. Arvasin, et hemoglobiin äkki kehvake või põletik kuskil. Aga need korras. Perearsti juurde lähen alles hiljem.

Puhas ärevushäire.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi kuritarvitamise tõttu võivad eosinofiilide näidud madalamad olla.

Arst.

Ma ei joo tilkagi alkot. Ei suitseta kah. Vereproovi ei tellinud arst. Võtsin tasulise terviseriski Synlabist. Põhjuseks igasugu valud. Peavalud, silmavalud, kõhuvalud, kondivalud. Neuroloog ütles, et stress on. No ma siis nii igaks juhuks tellisin analüüsid. Arvasin, et hemoglobiin äkki kehvake või põletik kuskil. Aga need korras. Perearsti juurde lähen alles hiljem.

Puhas ärevushäire.

Mingi moodne haigus jah? Et kui inimene hoolib tervisest, siis kohe ärevushäire? Ja ilmselt aitavad antitepressandid?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa perekoolist oma fiile taga ajad, siis ilmselgelt.
Inimese keha valutabki.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa perekoolist oma fiile taga ajad, siis ilmselgelt.

Inimese keha valutabki.

Miks peaks keha valutama tervel inimesel?
Ja ma soovisin vastuseid med haridusega inimestelt, mitte niisama targutajatelt.
Vaatasin eelmise aasta analüüse ka ja seal on ka eosinofiilid madalad. Ümbes samad näidud olid. Ma ei paanitse nende näitude pärast, sest teised valgeverelibled on ju ok. Lihtsalt nende madal näit tekitas küsimuse ja tegin postituse. Vaatasin ka googlest miks nii võib olla. Sain erinevaid vastuseid sealt ja ei seosta endaga neid. Mingisugusest paanikahäirest on ikka vara rääkida.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.01 15:15; 14.01 16:23; 14.01 19:20; 14.01 22:18; 14.01 23:03; 15.01 06:41; 15.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 18:42; 15.01 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma soovisin vastuseid med haridusega inimestelt, mitte niisama targutajatelt.

Siis võtadki selle konsultatsiooni/arsti kommentaari veel Synlabist juurde.
Või jah, sina muidugi ei võta, sest suurem nauding on guugeldades endale hädasid külge mõelda.
Saad ju ise ka aru, kui milline lollus on google abil ise hakata endale mingeid diagnoose panema?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa keeldud uskumast, et kõik korras on?
Kui sa ise googeldades nii tark oled, siis mine saa kinnitust arsti konsultatsiooniga.

Sa nagu ise nii nii väga tahaksid, et midagi pahasti oleks.
Miks küll?
Mina just vastupidi lootsin, et kõik on korras ja kujutan kõiki valusid ette, aga vit sain hoopis ravimatu haiguse diagnoosi. Sa siis soovid ka seda? Tõesti? Ja keeldud arstidel üle küsimast, sest sa ei taha uskuda, et kõik ok on?

Hetkel olen ma pidevas jälgimises arstide juures ja käin üsna tihti vereproovetegemas. Tulemustele pääsen ka ise juurde. Olid minulgi viimati päris mitu näitajat määrade järgi kas liiga madalad või kõrged. Ma küll nende kohta otseselt ei pärinud visiidi aeg aga arst kinnitas, et kõik analüüsid ja nöitajad iga korraga järjest paremaks lähevad! Mis siis, et seal on kõrvalekaldeid. Vaadatakse üldist pilti, mitte igat rida eraldi. Ja mul pole kavatsustki kahelda arsti sõnades.

Esiteks see suhtarv on ikka väga vähe alla määratud normi.
Pealegi ei vaadata vereanalüüsis peaaegu mitte kunagi vaid üksikut näitajat. Kui üks veidi nihkes on, siis üldjuhul ei tähenda see midagi.
Küll aga muretsema peaks siis, kui on rohkem näitajaid paigast ära.

NB! Eosinofiilide vähesust muuhulgas põhjustab näiteks liigne füüsiline koormus/pingutus ja STRESS!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitteägeda murega peab perearst Eesti seaduste järgi võtma vastu 5 tööpäeva jooksul — mine vastuvõtule ja lase endale kinnitada, et vereanalüüsi poolest võiksid Sa kosmonaudiks hakata. (No välja arvatud D-vitamiini tase, mis on korrigeeritav.) Aga ega see Su ärevust, valusid ja muret tervise pärast kahjuks ära ei võta.

Arst

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imeilusad analüüsitulemused, palju õnne.

Eosinofiile on ju täiesti piisavalt, kui on rohkem, siis tavaliselt on tegu kas allergia või parasiitidega nt paeluss. Ehk praegu allergia ja paelussi muret ei paista olevat. Sellise korras analüüsi peale teeks nüüd endale ühe koogi välja, seda enam, et kolesteroolid ka kõik superkorras.

Ka arst

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 16:02; 19.01 09:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Eosinofiile vähe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.