Esileht Lapse ootamine Epiduraal

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Epiduraal

Postitas:

Tere
Küsimus neile, kes epiduraaliga viimasel ajal sünnitanud- kui kergesti seda tln s tehakse? Kas on nii, et avaldan soovi haiglasse minnes ja tehakse?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:27; 09.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina Pelgus pidin küll nõudma seal seda, sest mu sünnitus kestis 26 tundi ja ma olin nii läbi. Tehti kaks korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ütlesin itk synnituse alguses kohe et soovin. Kui valud läksid tugevamaks tehti ka. Aga ei mõjunud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogemust veel ei ole, esmarase. aga ümber on palju sõbrannasid sünnitajaid olnud. viimase pooleteise aaasta jooksul lausa 8. kõik tallinnas.
mis on vestlustest välja tulnud, siis pelgu ongi pigem loomuliku sünnituse pooldaja ja itk konservatiivsem. pelgus ei taheta nii kergelt igasugust meditsiinilist abi kasutada, kui itk teeb seda oluliselt lihtsamalt.
näiteks, kui ühel sõbrannal itk tungivalt soovitas esilekutsumist. ema tervisenäitajad olid kehvad, siis pelgu ei näinud probleemi. kui itk tahtis see peale, et kui ei taha esile kutsuda, tähtaeg käes, siis võiks käia ktg tihti kontrollis. pelgu ütles talle, et ei miks, ema ise tunnetab ja kontrolli pole vaja.
kellele mis rohkem meeldib…tema oligi itk arvel, aga sünnitas pelgus. mina isiklikult jälle kindel itk lähenemise pooldaja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:37; 08.05 12:03; 08.05 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Ma pole veel rasedusenigi jõudnud, sünnitusest rääkimata, aga mind on koguaeg huvitanud selline asi, et kuidas saab öelda “ei aidanud”?

Sünnitus on nagunii valulik (kui just tõesti mingi mega kerge sünnitus pole) ja kui valud muutuvad järjest tugevamaks ning ühel hetkel epiduraali nõutakse, siis pole ju miskit imestada, et ikkagi valud on (ütleb minu loogika). Ta ehk vähendab seda veelgi suurenevat valu, mitte ei likvideeri olemas olevat valu täielikult. Ma pole veel kunagi kuulnud, et ah, mul oli epiduraal ja ma ei tundnud valusid. Tal vast ongi ikkagi lihtsalt leevendav või hullemaks mineva valu vältimise mõju.

Mitte, et need nüüd otseselt võrreldavad oleksid, aga need, kellel on ka päevad valulikumad, siis valuvaigisti võtmisega hiljaks jäädes on samuti mõju väiksem: valu ei vähene, aga samas ka ei suurene.

See pole kindlasti mitte targutamine vms, vaid tõesti huvitab, mille põhjal öeldakse, et ei aidanud?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 11:58; 08.05 17:32; 08.05 20:16; 08.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Ma pole veel rasedusenigi jõudnud, sünnitusest rääkimata, aga mind on koguaeg huvitanud selline asi, et kuidas saab öelda “ei aidanud”?

Sünnitus on nagunii valulik (kui just tõesti mingi mega kerge sünnitus pole) ja kui valud muutuvad järjest tugevamaks ning ühel hetkel epiduraali nõutakse, siis pole ju miskit imestada, et ikkagi valud on (ütleb minu loogika). Ta ehk vähendab seda veelgi suurenevat valu, mitte ei likvideeri olemas olevat valu täielikult. Ma pole veel kunagi kuulnud, et ah, mul oli epiduraal ja ma ei tundnud valusid. Tal vast ongi ikkagi lihtsalt leevendav või hullemaks mineva valu vältimise mõju.

Mitte, et need nüüd otseselt võrreldavad oleksid, aga need, kellel on ka päevad valulikumad, siis valuvaigisti võtmisega hiljaks jäädes on samuti mõju väiksem: valu ei vähene, aga samas ka ei suurene.

See pole kindlasti mitte targutamine vms, vaid tõesti huvitab, mille põhjal öeldakse, et ei aidanud?

epiduraal aitab ainult teatud valude osas. kõige pealt on ettevalmistus, emakakaela avanemise valud. lõpus on pressivalud, kui laps juba välja tuleb. pressivalude osas epiduraal enam ei aita, sinna ta ei mõju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:37; 08.05 12:03; 08.05 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ämmaemandast. Minul oli viimane kord loomuliku sünnituse pooldaja ja kasutasime lõhna teraapiat. Epiduraal ei tuleks mõttessegi,mitu sõbrannat saanud eluaegsed pea ja seljavalud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:05; 08.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ämmaemandast. Minul oli viimane kord loomuliku sünnituse pooldaja ja kasutasime lõhna teraapiat. Epiduraal ei tuleks mõttessegi,mitu sõbrannat saanud eluaegsed pea ja seljavalud.

ooo, ITK räägiti sellest lõhna asjast. Kuidas oli, kas aitas kuidagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.05 09:37; 08.05 12:03; 08.05 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ämmaemandast. Minul oli viimane kord loomuliku sünnituse pooldaja ja kasutasime lõhna teraapiat. Epiduraal ei tuleks mõttessegi,mitu sõbrannat saanud eluaegsed pea ja seljavalud.

ooo, ITK räägiti sellest lõhna asjast. Kuidas oli, kas aitas kuidagi?

Jah,avatusele aitas väga kaasa. Minu keha reageeris kohe,hakkasin intensiivselt oksendama mis tähendab,et avatus tekkis kähku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:05; 08.05 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kaks last sündinud Saksamaal ja m6lemaga sain epiduraali v6rdlemisi sünnituse alguses ja arsti soovitusel. Valud olid juba väga tihedad ja samas emakakael ei tahtnud eriti avanema hakata. Kohe peale epiduraali saamist pidin minema sünnitustuppa ja jääma selili lamama, et oodata, millal pressid algavad. Esimese lapsega läks kuskil 7 tundi ja teisega 5, valusid üldse ei olnud, magasin terve selle aja. Kui emakakael oli täelikult avanenud, siis küsiti, kas ma pressida saan ja sain küll. Pressid on nagu surin, selle järgi tundsin ära, et nüüd on vaja pressida. Kogu alakeha oli tuim ja täiesti valutu, samas liigutada ei olnud mingi probleem.
Teine laps sündis tangidega ja pärast oli platsenta eraldumisega tegemist, pluss väga palju 6mblusi, aga valu ma üldse ei tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuulnud, et epiduraal võib just pikendada sünnitust, mitte kiirendada.
Aga võib-olla tõesti Saksamaal siis teised kogused või teised ained vms, et tõesti tuimestab niivõrd tugevalt? Või siis oli asi lihtsalt inimeses, et mõjust nii hästi?

Mina isiklikult tänase seisuga arvan, et ei laseks epiduraali teha, sest liiga paljudel on hiljem järelmõjud kogu eluks. Valus saab see sünnitus nagunii olema. Ainult leevenduse saamiseks (kui see üldse toimib) ei näe põhjust riskida kogu ülejäänud elu kannatatavate vaevustega. Pigem kannatan valusid vaid sünnitusel. Aga see puhtalt minu arvamus tänase seisuga. Võimalik, et sünnituse eel on arvamus täiesti teine…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 11:58; 08.05 17:32; 08.05 20:16; 08.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin Soomes. Sain epiduraali ja naerugaasi, kui valud olid kestnud kodus juba 16 tundi. Kokku sain 4 annust. Mõjus vaid esimene. Siis tundis ainult sellist kakahäda suruvat tunnet. “Valu” oli ära vaid tund. Siis tulid valud(alakõht ja alaselg+ jalad alla välja) tagasi ja teised 3 annust neid ära ei võtnud.
Minul epiduraal ilmselt pikendas sünnitust. Avatuse cm ei mäleta aga jäi vaikselt pidama päris mitmeks tunniks. Ekraan ka näitas kokkutõmmete rahunemist. Lõpuks arst avas veed ise.
Haiglas kestis sünnitus kokku ca 17 tundi(16h 44min olid paberites kirjas). Pressisin ma juba peaaegu tund, kuna olin nii kurnatud.

See kägu, kes siin sõna võttis, et “kuida ei saa mõjuda?!” : No vot ei saa, lihtsalt valu on ikka alles. Vahel ju ei mõju peavalule ka rohi. Minul vähemalt küll mitte. Isegi grammi võrra vähemaks valu ei tee.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 20:05; 08.05 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsisin seda, aga mitte, et “kuidas ei saa mõjuda”, vaid “kuidas sa tead, et see ei avaldanud mingit mõju”.

Ok, Sinu (viimane kägu) puhul ma saan aru, et kui Sulle 1 süst juba tehti ja see võttis valu ära, siis tuli valu tagasi ja edasised süstid enam valu ära ei võtnud. Küll aga ehk leevendasid? Sa ju ei tea seda, võib-olla oleksid ilma järgnevate süstideta veelgi rohkem piinelnud.

Ma ei küsinud seda absoluutslt halvustavalt, vaid tõesti uudishimust, et mille põhjal arvatakse, et nagunii valulik tegevus ei saa leevendust epiduraaliga? Ei saagi eeldada, et pisikese ilma toomine mingi lihtne tegevus on, mis on valuvaigistiga leevendatav, ta ju pressib ikkagi ennast üsna pisikesest avausest välja…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 11:58; 08.05 17:32; 08.05 20:16; 08.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, Sinu (viimane kägu) puhul ma saan aru, et kui Sulle 1 süst juba tehti ja see võttis valu ära, siis tuli valu tagasi ja edasised süstid enam valu ära ei võtnud. Küll aga ehk leevendasid? Sa ju ei tea seda, võib-olla oleksid ilma järgnevate süstideta veelgi rohkem piinelnud

Ei usu. Valud olid pärast veel hullemad, kui enne esimest epiduraali. Lõpuks suurest valust tõusid ka palavik mul.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 20:05; 08.05 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oki. Päris õudne ikka :/ Ma siin alles püüan esmarasestuda, aga pole õnnestunud. Sünnitus on üks neist asjadest, millele ma küll olen mõelnud, kuid liiga süvitsi sellesse teemasse laskuda ei julge… Tuleb nagunii see, mis tulema peab ja ette liialt põdeda ei tahaks 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 11:58; 08.05 17:32; 08.05 20:16; 08.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja, küsisin epiduraali kohta, sest sünnitusest pikk aeg möödas, aga kogemus olemas, esimese lapsega lasin teha, küll mitte itk. Kui inimene, hetkel mina siis, tahan epiduraaliga sünnitada, siis mõtetu on kommenteerida selle kahjulikkusest või mingitest alternatiividest, igaühel on oma asi millesse usub ja põhjused miks seda soovib????
Ega ma ka hästi aru saa, kuidas see saab mitte mõjuda? Ju on sellistel kordadel midagi ebaõnnestunud, sest tegu on tugeva valuvaigistiga ikkagi….?
Minu kogemus oli väga positiivne, sain piinavatest valudest üle ja puhata. Nii kui minul epiduraal mõjuma hakkas, ei tundnud ma lõpuni ühtegi valu, keha oli lõdvestunud, ehk isegi liigagi…. isegi presse ise ei tundnud nii nagu peab.
Loodan, et itk saan ka samasuguse positiivse epiduraali kogemuse osaliseks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:27; 09.05 07:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja, küsisin epiduraali kohta, sest sünnitusest pikk aeg möödas, aga kogemus olemas, esimese lapsega lasin teha, küll mitte itk. Kui inimene, hetkel mina siis, tahan epiduraaliga sünnitada, siis mõtetu on kommenteerida selle kahjulikkusest või mingitest alternatiividest, igaühel on oma asi millesse usub ja põhjused miks seda soovib????

Ega ma ka hästi aru saa, kuidas see saab mitte mõjuda? Ju on sellistel kordadel midagi ebaõnnestunud, sest tegu on tugeva valuvaigistiga ikkagi….?

Minu kogemus oli väga positiivne, sain piinavatest valudest üle ja puhata. Nii kui minul epiduraal mõjuma hakkas, ei tundnud ma lõpuni ühtegi valu, keha oli lõdvestunud, ehk isegi liigagi…. isegi presse ise ei tundnud nii nagu peab.

Loodan, et itk saan ka samasuguse positiivse epiduraali kogemuse osaliseks.

Kui sul teine laps tulemas, siis uuri hoopis emakakaela süsti kohta. Seda esmasünnitajatele ei tehta. Võrreldes epiduraaliga kaasneb sellega vähem piiranguid, saad valida sünnitusel erinevaid poose jne. Mul oli esimene sünnitus epiduraaliga ja teine emakakaela süstiga. See süst oli isegi efektiivsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mõlemad sünnid ITK-s epiduraaliga olnud ja need on 180° erinevad. Esimene kord sain 4x süsti, neist esimene võttis valu täiesti ära, teine leevendas tunduvalt ja kaks viimast paraku ei mõjunud üldse, sest see valu oli täiesti talumatu. Kõht ja jalad oleks nagu keeva veega üle kallatud ja veel kirvega virutatud. Ühtlasi tõmbas see sünnitegevusele piduri. Beebi sündis 11h peale esimese annuse saamist.

Teisel sünnitusel ei võtnud see valusid täiesti ära, vaid ma tundsin ainult väga nõrgalt valu. Sain 2 annust. Teise annuse ajal läks valu 100% ära ja jäi ainult pressimistunne, nagu oleks ilgelt suur junn. Ühtlasi oli epiduraal tekitanud tunniga 5cm pealt täisavatuse, seega meeletult kiirendanud. Beebi sündis 1.5h pärast esimest doosi.

Beebi tulek läbi sünnitusteede ongi valus, aga mitte nii hull, kui see õudne igale poole kiirgav põrguvalu, mis ei allu epiduraalile. Mina olen seda tundnud ja nagu näha, siis keegi teine veel. See, kes pole, ei kujutagi ette, kui kohutav see on.

Epiduraal tehti mulle mõlemal korral minu esimese palumise peale, kui ma enam valu kannatada ei jaksanud. Esimese sünnitusega 12h peale valude algust ja teisega 8h. Keegi ei üritanud mind ümber veenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Epiduraal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.