Esileht Sünnitus Epiduraal kohe sünnituse alguses

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Epiduraal kohe sünnituse alguses

Postitas:

Lugesin just 2014. aastal läbi viidud väga laiahaardelise ja usaldusväärse uuringu tulemusi, mille järgi ei ole sünnituse edasise kulu jaoks mingit vahet, kas epiduraal antakse juba sünnitusvalude alguses või siis hiljem. Varem olen lugenud just hoiatusi liiga varase epiduraali kohta, et võib tuua kaasa sünnitegevuse seiskumise ja on suurem risk keisrilõikeks või vaakumsünnituseks. Viimased uuringud lükkavad aga need väited ümber. Kuidas on teie kogemus, kas Eesti sünnitushaiglates nüüd ka antakse epiduraali kohe küsimise peale või oodatakse ikkagi mingit “õiget hetke”?

Igaks juhuks selgitan, et olen varem sünnitanud ilma valuvaigistiteta piineldes, sest mul oli mingi põhjendamatu hirm epiduraali ees. Nüüd aga ei mõista ma enam oma varasemat rumalust ja kavatsen kindlasti epiduraali küsida. Kardan aga, et äkki üritatakse mind haiglas ikkagi ümber veenda või siis lastakse oodata, kuni ongi juba liiga hilja ja pean ikka neid põrguvalusid kannatama. Millised kogemused teil epiduaali küsimise/saamisega on?

Uuringu link ka siis juba http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD007238.pub2/abstract;jsessionid=4606A200C24566301DDAA6BFBF3E1492.f01t02

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:25; 02.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa seda kohe teha tahad, sa ei tea ju ette milline sünnitus tuleb, iga sünnitus on erinev, samas ka öeldakse et teine kergem. Võibolla sul seekord lihtsam ja ei vaja üldse süsti ega midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin kohe sünnituse alguses, et ainus, mida ma tahan, on epiduraal ja et mulle seda siis õigel ajal pakutaks. Esimesed tunnid olid valud väiksed (mul oli esilekutsumine ja veed avati), siis mõned tunnid olid natuke intensiivsemad, aga ikka veel talutavad. Ma pakun, et 3-4 viimast tundi olin ma koos epiduraaliga ja loote pea küljes oli andur. Mulle sünnituslaual pikutamine sobis, ma ei tahtnudki kuskil mujal võimelda. Igal juhul mulle küll keegi vastu ei vaielnud ja epiduraali pakuti täitsa õigel ajal. Ilmselt ämmaemand ise ka ei uskunud, et epiduraal mul sünnitust kiirendab. Tegi süsti ära ja arvas, et jätab mu tunniks-paariks mehega koos valutama. Õnneks ikka kontrollis enne avatust ja leidis, et, ups, kohe hakkan sünnitama 🙂
Esimese lapse puhul palusin epiduraali osaliselt sportlikust huvist – viimased 5 cm avanesid poole tunniga ja valutult 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tulemas 3. mitte 2. sünnitus ja esimesed 2 olid suhteliselt sarnased – ca 8 tundi meeletut valu.Ja ma ei mõtlegi minna haiglasse ebaregulaarsete talutavate valudega epiduraali nõudma. Lihtsalt soovin, et saaksin selle niipea, kui tuttav talumatu valu pihta hakkab. Nagu ma sellest uuringust aru saan, siis TEGELIKULT ei ole epiduraali eelduseks teatud cm avatust ja see, et esimesel vastajal juba alguses veninud sünnitegevus seiskus, ei pruukinud olla üldse epiduraaliga seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 23:25; 02.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no sõltub, mis on kohe algus. ei ole ju mõtet valuvaigistit panna, kui valud on talutavad. samas liiga hilja ka ei saa, siis ei tunne presse.

esimene sünnitus oli aeglane ja epiduraali küll pakutu kohe (mis oli minuarust imelik, sest mul polnud isegi surija nägu veel peas), aga küsisin ise alles peale 10 h sünnitustoas passimist – eks väsimus mängis ka rolli. avatust oli siis 7-8 cm ja ämmaka sõnul kiirendas protsessi (sain puhata ja lõdvestuda). presside ajaks oli mõju kadunud.

teine sünnitus oli kiirem ja juba sünnitusmajaj jõudes olin sellise “surija näoga”. Vastuvõtus küll arvati, et läheb veel pikalt arvestades eelmist sünnitust, aga kui tund aega peale sünnitusmajja jõudmist epiduraali palusin, siis enam ei tehtud, liiga hilja. Pool tundi hiljem olidki pressid peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korduvsünnitajatele tehakse ka emakakaela valuvaigistav süst. Minul oli sellest väga palju abi. Arvasin, et pole nii tõhus kui epiduraal (esimesel sünnitusel see tehti), aga minul see töötas küll pea sama hästi. Tuhude hirmsa valu võttis ära, ma ise arvasin, et sünnitegevus peatus seetõttu, aga kui ämmakas peale süsti tunni pärast kontrollima tuli, oli 5cm-st saanud täisavatus. Selle süsti suur eeõis oli see, et see ei ahelda sind voodisse.
Mõlemad sünnitused on olnud esile kutsutud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus Epiduraal kohe sünnituse alguses

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.