Esileht Ilu ja tervis Epilepsia

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Epilepsia

Postitas:

Tere,
Olen 20.aastase noormehe ema ja jälle olen siin oma murega.
Arvan et otsin lohutust, nii raske on. Veidi siis varasemast, poeg põeb epilepsiat.Kõik hakkas 12 aastaselt, nüüdseks siis 5.hoog.Üldiselt lootsin koguaeg et kasvab välja,iga kahe aasta tagant kõik kordub.Selgus siis selles et rohtu peab võtma korrapäraselt,nagu teate ei taha noored seda endale teadvustada.Mõnikord unustab ja arvab et ehk ei ole vajagi,sest 2.a ei kordu.Õpib ülikoolis Tallinnas ja koguaeg pean muretsema,kas ikka võttis rohtu,kas on ühikas õhtul.Ega ta selline pidutseja ei ole,mõni õlu vahetevahel.Eile oli siis minu üks kurvemaid päevi….Jõudsin 11 ajal koju ja vaatasin et poeg võtab rõdul päikest,aga pea veidi üle tooli ääre,arvuti lahti ja kuulas rallit.Tal oli olnud epilepsia hoog ja oli teadvusetu.Kutsusin kiirabi,aeg tundus nii pikk.Enne muidugi püüdsime teda sealt päikese käest ära saada. Noormees suht pikk ja tugev.Lõpuks saime,kartsin kõige hullemat.Toibus tükkaega,ei teadnud ju kui kaua oli kõik kestnud. Kiirabi tegi rahustava süsti et saaks magada.Täna siis veel valutab pea veidi ja nõrk.Ei tea kuidas saan nii edasi elada,mis oleks võinud juhtuda,kui ta oleks toibunud ja end püsti ajada.Elame teisel koerusel ja rõdu äär nii kõrge ei ole. Keegi jälle kaitses teda, et jõudsime koju õigel ajal. Nüüd võtab ehk jälle korralikult rohtu. Seda kirjutan ka teistele laste emadele,et teatada rohi on nii vajalik. Väga tänan, kui keegi soovib siin vastata mulle ja veidi lohutada.Poeg ise muidugi suht rahulik ja rõõmus, õpib veel eksamiks,sel aastal siis lõpetab esimist kursust. Oli muidugi ka söömata enne päikese võttu,eksamid lisavad pinget,kartis et ei mäleta nüüd eelnevat,õpiavat materjali. Seniks kõigile siin head!

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:50; 02.06 23:53; 03.06 07:08; 04.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla seotud ka stressiga, alati võib uued uuringud teha jne. Pole vaja niisama muretseda, käib arsti vastuvõtul ära, sellega haigusteadlikkus ja ravisoostumus paranevad, täiskasvanud inimene siiski.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, no misjaoks see kiirabi? Seda ei ole vaja ju. 2 aasta tagant üks hoog – autot juhtida ei tohiks ilmselt, aga las ta nüüd muus mõttes elab oma elu, sa ei saa teda ju eluaeg emmetada. Küll ta saab ükskord aru, et peab rohtu võtma.

+4
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 15:13; 03.06 06:21; 03.06 22:04; 03.06 22:09; 04.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Epilepsiahoog 2 aasta tagant on ikka väga hea variant, minu õel oli teismeeas perioode, kus võis olla ka 2 hoogu päevas.

Kuna su pojal on hood nii harvad, siis ilmselt tabab hoog teda ootamatult. Minu õde tundis ette, kui pihta hakkas – umbes 10 minutit enne tekkis suhu metalli maitse ja paar minutit enne kohin kõrvades.

20-aastane on juba selline vanus, kus mõistus peas ja kui ta seekordsest hoost ka ise ehmatas, ju siis edaspidi ei unusta süüa ja võtab rohud ikka korralikult ära. Samas on vanus veel selline, kus on veel lootust haigusest “välja kasvamiseks”. Minu õel olid viimased hood 26-aastasena, nüüd on ta juba üle 40 (umbes 10 aastat tagasi lõpetas ka ravimite võtmise).

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka tütrel on epilepsia. Ta on ka 20 aastane. Diagnoositi kui ta oli 15 aastane. Haigus avastati alg staadiumis ja hulluks ei läinud hood ja pole siiani läinud õnneks. Teadvuse kaotust pole tal esinenud. Ja tundub, et on taandumas…. ta pikalt ei võtnud ka ravimeid, kuna oli rase. Sünnitus ja kõik oli ok. Raseduse ajal jälgiti lihtsalt vereproovi näol.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast olengi hirmul,sest meil on olnud kõik viis hoogu nii et kaotab teadvuse ja ise ei tunne midagi.Kui tal oleks ka juba pere ja lapsed, ehk oleks kergem. Hetkel ta ikkagi õpib ja on minu vastutusel.Arvan et see ei ole emmetamine, kui tahan oma last kaitsta. Minu jaoks on väga tähtis et tal oleks ilus tulevik,mida ta tahab endale luua.Terve laps on igale emale suur kingitus.Ikka loodan et tuleb aeg et saab hoogudest vabaks. Olen mõelnud et miks tal on see haigus,sest suguvõsas ei ole kellegil olnud. Ei ole ka olnud sünnitraumat,ega tea miskit muud põhjust. Enne 12.a ei teadnud midagi arstidest ega haiglatest.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:50; 02.06 23:53; 03.06 07:08; 04.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast olengi hirmul,sest meil on olnud kõik viis hoogu nii et kaotab teadvuse ja ise ei tunne midagi.Kui tal oleks ka juba pere ja lapsed, ehk oleks kergem. Hetkel ta ikkagi õpib ja on minu vastutusel.Arvan et see ei ole emmetamine, kui tahan oma last kaitsta. Minu jaoks on väga tähtis et tal oleks ilus tulevik,mida ta tahab endale luua.Terve laps on igale emale suur kingitus.Ikka loodan et tuleb aeg et saab hoogudest vabaks. Olen mõelnud et miks tal on see haigus,sest suguvõsas ei ole kellegil olnud. Ei ole ka olnud sünnitraumat,ega tea miskit muud põhjust. Enne 12.a ei teadnud midagi arstidest ega haiglatest.

Jah, kõik selge, aga ikkagi, milleks see kiirabi?

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 15:13; 03.06 06:21; 03.06 22:04; 03.06 22:09; 04.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näinud ju hoogu pealt,õeldakse ju et aju voib olla ka liiga kaua hapnikuta.Ma ei ole kunagi isegi näinud otseselt pealt.Ta ei tulnud teadvusele. Mees kartis juba hullemat.Vaatepilt oli olnud halb,olin seljaga. Väiksema poisi klassis käib üks tüdruk,kellel ei ole ema,kukkus oma maja ees vastu äärekivi ja vanaema kasvatab nüüd. Tegemist sama haigusega.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:50; 02.06 23:53; 03.06 07:08; 04.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast olengi hirmul,sest meil on olnud kõik viis hoogu nii et kaotab teadvuse ja ise ei tunne midagi.Kui tal oleks ka juba pere ja lapsed, ehk oleks kergem. Hetkel ta ikkagi õpib ja on minu vastutusel.Arvan et see ei ole emmetamine, kui tahan oma last kaitsta. Minu jaoks on väga tähtis et tal oleks ilus tulevik,mida ta tahab endale luua.Terve laps on igale emale suur kingitus.Ikka loodan et tuleb aeg et saab hoogudest vabaks. Olen mõelnud et miks tal on see haigus,sest suguvõsas ei ole kellegil olnud. Ei ole ka olnud sünnitraumat,ega tea miskit muud põhjust. Enne 12.a ei teadnud midagi arstidest ega haiglatest.

Jah, kõik selge, aga ikkagi, milleks see kiirabi?

Et, kui inimene krambitab ja on olnud (juba teadmata aeg) teadvuseta, siis on ebanormaalne kiirabi kutsuda?

Millal siis tohib kiirabi kutsuda? Siis, kui pea on otsast ära või?

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 20:41; 03.06 22:07; 03.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et, kui inimene krambitab ja on olnud (juba teadmata aeg) teadvuseta, siis on ebanormaalne kiirabi kutsuda?

Millal siis tohib kiirabi kutsuda? Siis, kui pea on otsast ära või?

Epilepsiahoog, mis on möödunud ja inimene ei krambita enam, aga on teadvuseta, ei vaja mitte mingisugust arstiabi. See kiirabi ju tegi ka seal kellelegi mingi ‘rahustava süsti’, nagu teemaalgataja kirjutas. Samal ajal võis keegi teine kusagil tõeliselt kiirabi vajada.
Kiirabi kutsumisel ei saa õigustuseks olla ‘oi, me ehmatasime nii hullult ära’ ja see ema, kelle poeg põeb seda haigust juba 8 aastat, võiks seda ju ometi teada.

+2
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 15:13; 03.06 06:21; 03.06 22:04; 03.06 22:09; 04.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et, kui inimene krambitab ja on olnud (juba teadmata aeg) teadvuseta, siis on ebanormaalne kiirabi kutsuda?

Millal siis tohib kiirabi kutsuda? Siis, kui pea on otsast ära või?

Epilepsiahoog, mis on möödunud ja inimene ei krambita enam, aga on teadvuseta, ei vaja mitte mingisugust arstiabi. See kiirabi ju tegi ka seal kellelegi mingi ‘rahustava süsti’, nagu teemaalgataja kirjutas. Samal ajal võis keegi teine kusagil tõeliselt kiirabi vajada.

Aga ehk annad siis pisikese ülevaate, millistes olukordades tohib kiirabi kutsuda?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 20:41; 03.06 22:07; 03.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et, kui inimene krambitab ja on olnud (juba teadmata aeg) teadvuseta, siis on ebanormaalne kiirabi kutsuda?

Millal siis tohib kiirabi kutsuda? Siis, kui pea on otsast ära või?

Epilepsiahoog, mis on möödunud ja inimene ei krambita enam, aga on teadvuseta, ei vaja mitte mingisugust arstiabi. See kiirabi ju tegi ka seal kellelegi mingi ‘rahustava süsti’, nagu teemaalgataja kirjutas. Samal ajal võis keegi teine kusagil tõeliselt kiirabi vajada.

Aga ehk annad siis pisikese ülevaate, millistes olukordades tohib kiirabi kutsuda?

Mis mõttes?
Siis, kui inimene vajab vältimatut arstiabi, mille kohese saamatajäämise korral tema seisund halveneb oluliselt või on oht elule. Kumb neist punktidest sinu arvates hoojärgse epileptiku kohta käib? Mitte kumbki loomulikult.

+3
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 15:13; 03.06 06:21; 03.06 22:04; 03.06 22:09; 04.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et, kui inimene krambitab ja on olnud (juba teadmata aeg) teadvuseta, siis on ebanormaalne kiirabi kutsuda?

Millal siis tohib kiirabi kutsuda? Siis, kui pea on otsast ära või?

Epilepsiahoog, mis on möödunud ja inimene ei krambita enam, aga on teadvuseta, ei vaja mitte mingisugust arstiabi. See kiirabi ju tegi ka seal kellelegi mingi ‘rahustava süsti’, nagu teemaalgataja kirjutas. Samal ajal võis keegi teine kusagil tõeliselt kiirabi vajada.

Aga ehk annad siis pisikese ülevaate, millistes olukordades tohib kiirabi kutsuda?

Mis mõttes?

Siis, kui inimene vajab vältimatut arstiabi, mille kohese saamatajäämise korral tema seisund halveneb oluliselt või on oht elule. Kumb neist punktidest sinu arvates hoojärgse epileptiku kohta käib? Mitte kumbki loomulikult.

Milline sinu arvates siis õige käitumine on teadvuseta epileptiku puhul? Istud ja ootad, kas tuleb teadvusele?

Kutsu viivitamatult kiirabi, kui:

abivajajal tekkis krambihoog, mis kestab mitu minutit ja pärast mida ei taastu inimesel hingamine, teadvus.

Allikas: https://www.terviseamet.ee/et/tervishoid/inimesele/kiirabi

Inimene, kellel oli epilepsiahoog, mis läks üle, normaalne seisund ja teadvus taastus, ei vaja muidugi kiirabi.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 20:41; 03.06 22:07; 03.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Epilepsiahoog, mis on möödunud ja inimene ei krambita enam, aga on teadvuseta, ei vaja mitte mingisugust arstiabi.

Tahaks ka teada, millisel infol või teadmistel see väide põhineb? Epilepsia infomaterjalides on öeldud, et kui haige ei tule pärast hoogu teadvusele, tuleks kutsuda kiirabi. Ajavahemikke alates hoo möödumisest, mida jälgida, on nimetatud erinevaid, aga antud juhul polnud ju teada, kaua juba teadvusetu oli olnud.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 23:29; 04.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koju jõudes ei teadnud ma tõest, kaua ta oli seal päikese käes olnud. Oleks pealt näinud siis oleks ehk teisiti käitunud. Esiteks me ei saanud teda sealt kuidagi kätte,tool oli ukse vahel.Tegemist pikka kasvu noormehega. Helistamise ajal ju ta ei toibunud. Kiirabile selgitasin sama ja nad ütlesid kohe et ärge toru käest pange ja olge koguaeg kuuldel. Sina kes sa siin targutad, arvan et ei ole ise miskit sellist läbi elanud..Olin lihtsalt abitu sel hetkel,kas oleksin pidanud lihtsalt maha istuma ja ootama,las lamab edasi kuuma päikese käes. Kui sinu enda lapsega nii oleks olnud,vaevalt siin targutad.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:50; 02.06 23:53; 03.06 07:08; 04.06 00:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis te ometi hüsteeritsete? See kiirabi ei teinud ju ka midagi (rahustav süst ei ole teadvust tagasi toov ravivõte) ja see noormees ju ilmselgelt tuli ise teadvusele. Mitte midagi see kiirabi ei pidanud tegema.

+2
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.06 15:13; 03.06 06:21; 03.06 22:04; 03.06 22:09; 04.06 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis te ometi hüsteeritsete? See kiirabi ei teinud ju ka midagi (rahustav süst ei ole teadvust tagasi toov ravivõte) ja see noormees ju ilmselgelt tuli ise teadvusele. Mitte midagi see kiirabi ei pidanud tegema.

Imelik inimene oled.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis te ometi hüsteeritsete? See kiirabi ei teinud ju ka midagi (rahustav süst ei ole teadvust tagasi toov ravivõte) ja see noormees ju ilmselgelt tuli ise teadvusele. Mitte midagi see kiirabi ei pidanud tegema.

Sina hüsteeritsed ju.
Äkki lähed sinna teemasse, kus inimene kaalus kiirabi kutsumist, et arutada antibiootikumi kõrvalnähtude üle, mitte ära lärma siin õigustatud kutse üle.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 23:29; 04.06 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Olen 20.aastase noormehe ema ja jälle olen siin oma murega.

Arvan et otsin lohutust, nii raske on. Veidi siis varasemast, poeg põeb epilepsiat.Kõik hakkas 12 aastaselt, nüüdseks siis 5.hoog.Üldiselt lootsin koguaeg et kasvab välja,iga kahe aasta tagant kõik kordub.Selgus siis selles et rohtu peab võtma korrapäraselt,nagu teate ei taha noored seda endale teadvustada.Mõnikord unustab ja arvab et ehk ei ole vajagi,sest 2.a ei kordu.Õpib ülikoolis Tallinnas ja koguaeg pean muretsema,kas ikka võttis rohtu,kas on ühikas õhtul.Ega ta selline pidutseja ei ole,mõni õlu vahetevahel.Eile oli siis minu üks kurvemaid päevi….Jõudsin 11 ajal koju ja vaatasin et poeg võtab rõdul päikest,aga pea veidi üle tooli ääre,arvuti lahti ja kuulas rallit.Tal oli olnud epilepsia hoog ja oli teadvusetu.Kutsusin kiirabi,aeg tundus nii pikk.Enne muidugi püüdsime teda sealt päikese käest ära saada. Noormees suht pikk ja tugev.Lõpuks saime,kartsin kõige hullemat.Toibus tükkaega,ei teadnud ju kui kaua oli kõik kestnud. Kiirabi tegi rahustava süsti et saaks magada.Täna siis veel valutab pea veidi ja nõrk.Ei tea kuidas saan nii edasi elada,mis oleks võinud juhtuda,kui ta oleks toibunud ja end püsti ajada.Elame teisel koerusel ja rõdu äär nii kõrge ei ole. Keegi jälle kaitses teda, et jõudsime koju õigel ajal. Nüüd võtab ehk jälle korralikult rohtu. Seda kirjutan ka teistele laste emadele,et teatada rohi on nii vajalik. Väga tänan, kui keegi soovib siin vastata mulle ja veidi lohutada.Poeg ise muidugi suht rahulik ja rõõmus, õpib veel eksamiks,sel aastal siis lõpetab esimist kursust. Oli muidugi ka söömata enne päikese võttu,eksamid lisavad pinget,kartis et ei mäleta nüüd eelnevat,õpiavat materjali. Seniks kõigile siin head!

Eks selles olukorras ongi äärmiselt abitu tunne. Minul endal on epilepsia ja minu ema ei ole kunagi suutnud rahulikuks jääda ja olla nö operatiivne ja kaine mõistusega sel hetkel. See on ka täiesti arusaadav-inimesed on erinevad. Kui võimalik proovi ise olla ka pärast hoogu positiivne ja rahulik, kasvõi näiliselt. Minul on olnud mõned korrad ka lühike mälukaotus. Ei tundud ema ära ja oma nimi ei meenunud. Mäletan, et ema oli nii hirmul ja nuttis ja siis mina nutsin ja olin paanikas, et kuidas ma nendele küsimustele vastuseid ei tea jnejne.
Loodetavasti poeg leiab selle motivatsiooni ja on edaspidi hoolsam nii rohtude võtmisel, stressiga toime tulemisel ja üldse enda eest hoolitsemises. Kindlasti hirm uue hoo ees pisut disiplineerib hoolsam olema.
Ma olen tihti üksi kodus, kui mees on lähetustel. Alati annan teada, kui lähen duši alla või liigun kodust välja. Üritan magada külili, et kui midagi juhtub, siis ei ole lämbumisohtu.
Liiga paaniliselt karta ei ole muidugi ka hea, siis kogu pere kardab midagi, mida vältida ei saa ja pojale ka pigem koormaks kellegi lohutamine.
Olge rõõmsad, et kõik läks ka seekord hästi ja sinu pojal on nii suur tugi oma vanemate näol 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeks see kiirabi tegi diazepami süsti, seda kasutatkse epileptilise hoo peatamiseks. Pärast hoogu magamiseks küll rohtu tarvis pole, sest inimene on uimane ja tahab ise magada. Minu meelest on oluline takistada hoo ajal inimesel endale viga tegemast (nt pea alla midagi pehmet panna, kasvõi oma jalalaba pea alla torgata, ja võimalusel külje alla ka midagi, et ennast nt asfaldi peal katki ei nühiks) ja püüda hoida teda nii hoo ajal kui eriti pärast külili asendis, et võimalik okse ei satuks hingamisteedesse ja eriti pärast hoogu keel kurku ei vajuks ja lämbumist ei põhjustaks. NB! Midagi suhu (puupulka, lusikavart vmt) mingil juhul panna ei tohi, see on eluohtlik. Keelde hammustatakse hoo alguses, st veri on juba väljas selleks ajaks, kui mingit pulka suhu toppima hakatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Epilepsia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.