Esileht Erivajadustega laps Epilepsia diagnoosimine EEG abil?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Epilepsia diagnoosimine EEG abil?

Postitas:

Tere

On kellelgi kogemust, et (une-)EEG ei näita epilepsiat, aga lapsel ikkagi on epilepsia?
Minu kahe ja poole aastane laps ajab end mõnikord nagu pingule – näole tekib mõneks sekundiks ehmunud ilme ning väristab käsi. Oleme varasemalt selle jutuga käinud neuroloogi juures ning on kahel korral tehtud une-EEG, kuid see epilepsiat ei näidanud. Ma nüüd ei tea, kuidas see asi täpsemalt käib – kas selleks, et EEG midagi registreeriks, peaks see oletatav krambihoog toimuma protseduuri ajal, või see ei ole oluline? Arvestades, et laps teeb seda maksimaalselt korra päevas, siis on tõenäosus, et see “lindile” jääks, üliväike. Vahepeal ei teinud ta seda üldse, aga nüüd on jälle mitu päeva, kus ta seda teeb. Ilmselgelt on ta teadlik sellest, mis toimub, sest kui ma küsin: “mis sa teed?”, siis ajab ta ennast samamoodi pingesse ja naerab ise – pole välistatud, et ta teeb seda meelega ning see on lihtsalt mingi tikk vms. Siiski mõtlen, kas peaks jälle neuroloogi poole pöörduma, või tähendab see, et varasemad EEG-d midagi ei näidanud, ikkagi seda, et epilepsiat pole ja punkt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul diagnoositi teismelisena epilepsia ja mõned aastad oli see päris karm. Siis oli aastaid vaikust st ei olnud ühtki hoogu, aga oli see tunne mida tundsin varem enne hoogu. Ravimeid tarvitasin koguaeg edasi. Nende aastate jooksul käisin korduvalt uuringutel ja mitmed arstid väitsid, et mul pole enam epilepsiat. EEG, uneuuring, kompuuter jne. Mitmed sellised ringid käisin läbi. Ühel päeval oli vana “sõber” epilepsiahoog taas tagasi. Uuringute järgi ikka nagu epilepsiat pole ja muidu ka terve. Ei pruugi need uuringud midagi näidata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 01:43; 30.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi beebieas niimoodi. Käisime ka kõik uuringud läbi, aga kõik oli korras. Mul jäi ka mõningane kahtlus, et see EEG ei näidanud õigesti. Laps arenes eakaaslastest aeglasemini ning tal on kõnepuue.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoogude vahel võib EEG täiesti normis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pojal nii et uuringutel ei näita epilepsiat, aga iga 2 aasta pärast uus hoog. Mõnikord ka mõni kuu varem. Kokku on olnud 5 hoogu. Hakkas 9 aastaselt. Nüüd ka arst rääkis talle, et kui uuel uuringul ei näita, võiks hakkata tasapisi rohtu ära jätma. Nüüd siis pabistan, et kui tuleb hoog tagasi, mis siis saab. Ei tea ju kus võib juhtuda see. Tema ise muidugi nii rahulik ja hea meel, et ehk saab ära jätta. Viimane hoog oli 2019  juunis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 01:26; 30.10 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pojal nii et uuringutel ei näita epilepsiat, aga iga 2 aasta pärast uus hoog. Mõnikord ka mõni kuu varem. Kokku on olnud 5 hoogu. Hakkas 9 aastaselt. Nüüd ka arst rääkis talle, et kui uuel uuringul ei näita, võiks hakkata tasapisi rohtu ära jätma. Nüüd siis pabistan, et kui tuleb hoog tagasi, mis siis saab. Ei tea ju kus võib juhtuda see. Tema ise muidugi nii rahulik ja hea meel, et ehk saab ära jätta. Viimane hoog oli 2019 juunis.

Mina ei jätaks ravimeid ära. Olen aastate jooksul mitme erineva arsti soovitusel ravimid ära jätnud, kuna epilepsiast olen justkui paranenud. Vahed hoogudel olnud 2; 4 ja 7a. Igal korral tulid hood selle peale tagasi. Epilepsia avastati ka varateismelisena ja enam mitte kunagi ravimeid ära jätta ei plaani.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.07 01:43; 30.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on diagnoositud epilepsia. Tal oli grand mal ja olime haiglas kus hoogud olid arstidele  nähtavad. Ükski EEG ei ole epilesiat saanud näidata. Pikaaegne EEG ehk aitab seda tuvastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 16:55; 30.10 21:58; 01.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas hakkas sinu esimine hoog? Arvan et need rohud ka head ei ole. Ma ikka mõtlen miks selline hoog tuli, suguvõsas ei ole kellegil. Koguaeg nii terve ja elurõõmus poiss olnud. Nüüd koguaeg pean tema pärast hirmu tundma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 01:26; 30.10 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas hakkas sinu esimine hoog? Arvan et need rohud ka head ei ole. Ma ikka mõtlen miks selline hoog tuli, suguvõsas ei ole kellegil. Koguaeg nii terve ja elurõõmus poiss olnud. Nüüd koguaeg pean tema pärast hirmu tundma.

Meil hakkas poiss 1a 3k järsku minestama ja kätega värisema. Tal oli kindlasti 2,3 hoogu ca 15sek (paar päeva) enne kui asjast aru saime, keegi ei ole meist tervishoius tööl ja nii väike laps on veel peamiselt vankris.

Isapoolses suguvõsas on epilepsia olnud. Jah rohud on nõmedad aga meil on ka diagnoos autism ja epilepsia on selle kõrval väga väike tüütus. Võtame rohtusid ja hood on ära hoitud. Tahaks ka rohtudest loobuda, arstid on erinevatel arvamustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 16:55; 30.10 21:58; 01.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps oli väiksem (1 või 2), siis näiteks söögitoolis istudes tegi ta päris tihti ehmunud nägu, tõmbas käed kaela juurde rusikasse ja väristas käsi (või pigem nagu üle kere). Nüüd saab ta varsti 5. Viimased paar aastat pole sellist käitumist märganud. Laps käib lasteaias ja pole mainitud, et temaga midagi valesti oleks. Äkki see väristamine on lihtsalt ealine iseärasus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps oli väiksem (1 või 2), siis näiteks söögitoolis istudes tegi ta päris tihti ehmunud nägu, tõmbas käed kaela juurde rusikasse ja väristas käsi (või pigem nagu üle kere). Nüüd saab ta varsti 5. Viimased paar aastat pole sellist käitumist märganud. Laps käib lasteaias ja pole mainitud, et temaga midagi valesti oleks. Äkki see väristamine on lihtsalt ealine iseärasus?

Väikestel lastel on ka tihti Moro refleks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 16:55; 30.10 21:58; 01.11 16:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Epilepsia diagnoosimine EEG abil?