Esileht Erivajadustega laps Epilepsia diagnoosimine EEG abil?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Epilepsia diagnoosimine EEG abil?

Postitas:
Kägu

Tere

On kellelgi kogemust, et (une-)EEG ei näita epilepsiat, aga lapsel ikkagi on epilepsia?
Minu kahe ja poole aastane laps ajab end mõnikord nagu pingule – näole tekib mõneks sekundiks ehmunud ilme ning väristab käsi. Oleme varasemalt selle jutuga käinud neuroloogi juures ning on kahel korral tehtud une-EEG, kuid see epilepsiat ei näidanud. Ma nüüd ei tea, kuidas see asi täpsemalt käib – kas selleks, et EEG midagi registreeriks, peaks see oletatav krambihoog toimuma protseduuri ajal, või see ei ole oluline? Arvestades, et laps teeb seda maksimaalselt korra päevas, siis on tõenäosus, et see “lindile” jääks, üliväike. Vahepeal ei teinud ta seda üldse, aga nüüd on jälle mitu päeva, kus ta seda teeb. Ilmselgelt on ta teadlik sellest, mis toimub, sest kui ma küsin: “mis sa teed?”, siis ajab ta ennast samamoodi pingesse ja naerab ise – pole välistatud, et ta teeb seda meelega ning see on lihtsalt mingi tikk vms. Siiski mõtlen, kas peaks jälle neuroloogi poole pöörduma, või tähendab see, et varasemad EEG-d midagi ei näidanud, ikkagi seda, et epilepsiat pole ja punkt?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Se ei vasta otseselt su küsimusele, aga minu abikaasa teeb nii. Ja tema puhul on pigem sundliigutus või tikk. Juba lapsest peale, stressi ajal intensiivsem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul diagnoositi teismelisena epilepsia ja mõned aastad oli see päris karm. Siis oli aastaid vaikust st ei olnud ühtki hoogu, aga oli see tunne mida tundsin varem enne hoogu. Ravimeid tarvitasin koguaeg edasi. Nende aastate jooksul käisin korduvalt uuringutel ja mitmed arstid väitsid, et mul pole enam epilepsiat. EEG, uneuuring, kompuuter jne. Mitmed sellised ringid käisin läbi. Ühel päeval oli vana “sõber” epilepsiahoog taas tagasi. Uuringute järgi ikka nagu epilepsiat pole ja muidu ka terve. Ei pruugi need uuringud midagi näidata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on igapäevased hood, peaks EEG ikka näitama vastavat aktiivsust, pigem ongi tikk või üldse mingi ärevuse maandamise võte, hea oleks sellele mitte tähelepanu pöörata, vaid juhtida sujuvalt muu tegevuse juurde, sest muidu võib ta hakata tegema neid liigutusi tähelepanu saamiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps tegi beebieas niimoodi. Käisime ka kõik uuringud läbi, aga kõik oli korras. Mul jäi ka mõningane kahtlus, et see EEG ei näidanud õigesti. Laps arenes eakaaslastest aeglasemini ning tal on kõnepuue.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hoogude vahel võib EEG täiesti normis olla.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Erivajadustega laps Epilepsia diagnoosimine EEG abil?