Esileht Koolilaps Epilepsia ravi järk-järguline maha jätmine, võõrutamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Epilepsia ravi järk-järguline maha jätmine, võõrutamine

Postitas:

Huvitaks siis vanemate kogemused lastega, kes on saanud epilepsia ravi ja siis kui enam hooge pole olnud ja EEG korras, siis on hakatud ravi vähendama.
Meie poiss on 8a, raviks saanud 2 aastat nüüdseks Timonil 300 retardi 1,5 tabletti õhtuti. Selle aja jooksul pole hooge olnud ja nüüd täna siis arstil käies sain skeemi, et hakkame tablette vähendama. Kuidas teil on läinud sellega, kas on ka kellegil olnud juhust, et hakkab vähem ravimit võtma ja siis tuleb ikkagi mingi hoog peale? Kõik kogemused teretulnud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, ma kasutan juhust, et küsida, kes oli teie arst ja kaua aega võttis, kuni EEG korda saite? kas teie arst jälgis pidevalt EEG tulemust, et isegi kui hooge polnud, siis püüdis EEG järgi ravida. kas teil on kogu aeg sama rohi olnud? kuidas koolis olete hakkama saanud?

minu lapsel (6a) epilepsia. rohtu oleme võtnud 3 aastat (see aeg pole hooge olnud), aga EEG on väga halb ja nüüd pannakse ka teine rohi juurde ja selle alustamine oi-oi kui vaevaline. sellised kõrvalmõjud, et kardan, et teda ei taheta tavakoolis vastu võtta.

vabandust, et nii palju küsimusi aga oleksin väga tänulik vastuste eest.

olge tublid ja sinu teemapüstitus andis minulegi väikese lootuse, et kunagi võib ka EEG korda saada. paregu räägib arst küll õududlugusid. hirmutab vaimse puudega jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 23:58; 10.02 16:22; 10.02 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie neuroloogiks on Tallinna lastehaiglas dr Urve Õim, mina olen temaga küll väga rahul, algusest peale on väga positiivn ejust olnud ja lohutanud, et kasvab sellest välja.
Minu poja esimene hoog oli 2,5a tagasi suvel, peale seda siis oli nädal lastehaiglas uuringutel ja siis midagi ei leitud, tavaline EEG oli korras, une ajal siis ei tehtud, MRT oli ka korras. Saadeti koju, et kui uuesti kordub, siis uurime ja vaatame rohkem. Teine kord oli siis 7 kuud hiljem une pealt hommikuvara, vist käis läbi isegi 2 hoogu järjest. Sellest välja tulemine ja toibumine võttis tal 24 tundi, suht raske oli, ei mäletanud pärast osasid asju ja joonistamise isegi unustas ära, jube raske oli last nii abituna näha:( See oli siis veebruari alguses 2010. Läksime jälle kiirebiga kõigepealt maakonna haiglasse ja selt siis tuli lastehaigla reanimobiil järgi ja viis meid sinna. Tehti igaksjuhuks minu nõudmisel ka uus magnetresonants tomograafia, mis oli korras, kasvajaid pole. Tavaline EEG oli ka korras ja siis tehti une ajal EEG ja see näitas ikkagi epilepsiat. Ja kuna tal oligi hoog une pealt, siis edaspidiseks soodumuseks öeldi ka et kui tekib siis tõenäoliselt une pealt. Õige ravimi määramine läks meil õnneks. Alguses pandi peale Carbamazepine, aga paari päeva pärast tuli tal üle keha lööve, siis vahetati ravimit, toimeaine jäi samaks, aga tootja erinev- Timonil. See sobis ilusti, alates ravimi esmakordsest määramisest ei ole olnud lapsel ühtegi märgatavat hoogu, uus une EEG tehti aasta pärast, mis oli juba korras ja nüüd uuesti aasta pärast, mis oli ka korras. Kahjuks nüüd ta aga magama ei jäänud, seega EEG tehtud ärkvel. Samas natuke kripeldab, et äkki une ajal ei oleks korras olnud, kuna viimasel ajal on ta hästi närviliseks ja selliseks emotsionaalseks muutunud. Aga arst ütles, et lähtume ikkagi sellest nüüd et 2a on kõik korras olnud ja nüüd hakkame ravimit vähendama. Muidu enne tegime 2-3x aastas tema juures vereanalüüsi ka, et määrata ravimi kogus veres ühikutes, et kas on piisav. Nüüd polnud seda enam vaja. Ravi maha jätmine käib meil nii, et iga 2 kuu tagant vähendan 1/4 tabletti, kuni lõpuks detsembrist peaks täielikult tabletivaba olema. Arst aga ütles, et kui nüüd vähema raviga peaks miski hoog tulema, siis kindlasti paneksin talle algannuse peale tagasi ja annaks arstile teada, et siis liiga vara veel. Loodan muidugi, et seda ei juhtu.
Kooli läks mul poiss 7a see sügis, novembri keskel sai 8. Muidu läheb koolis hästi, hindeid meil ei panda, aga iseloomustused on ikka head:) Nõrgim koht on kirjatehnika, ta ei viitsi aeglaselt teha ja siis teeb kiirelt ja lohakalt ja saab vihikusse hinde, harjuta veel! Muidu kui vahel püüab, siis saab väga tubli ka:) Käitumine koolis eeskujulik, samas kodus püsti hull, mitte halvas mõttes, lihtsalt koolis ta hoiab end pool päeva tagasi ja siis kui koju saab, siis laseb end lõdvaks ja ei taha alati sõna kuulata jne ja tahab väiksemat õde kiusata. Huviringidest käib rahvatantsus, koorilaulus, inglise keeles ja kaberingis- see on ta lemmik:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin siis teema-algataja:)
võid ka kirjutada. kypsiseke@hot.ee, sama on ka msn aadress

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss võttis Trileptali (enam ei mäleta koguseid). Dr.Sanderi juures. Järk-järgult võtsime maha umbes 0.5a jooksul ja kõik oli korras. Ja on siiani.
Rohud sai peale 9-aastaselt, ära lõpetasime kui oli 14a (nüüd 16a)
Samamoodi olid hood une pealt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu pika ja põhjaliku vastuse eest. Mina ise teeks une EEG ka igaks juhuks. Ei julgeks vist enne rohtu vähendama hakata. See selleks, olege tublid! tore, et on pos lugusid, see annab endalegi jõudu juurde. Äkki kunagi pöördub meilgi asi pos poole. Pragu pannakse küll teine rohi juurde ja sellega harjumine vaevaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 23:58; 10.02 16:22; 10.02 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me läksimegi tegelikult une EEG tegema, tund aega ootasime, et ta magama jääks, sai enne veel miskid 2 tabletti unerohtu ka, aga magama poiss ei jäänud. Seega miski ei garanteeriks, et ma ta ka uue aja pannes paari kuu pärast magama seal toas saan. Pealegi pole me Tallinnast vaid Haapsalust ja nii tihti Tallinnas käimine on päris kulukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kypsiseke kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me läksimegi tegelikult une EEG tegema, tund aega ootasime, et ta magama jääks, sai enne veel miskid 2 tabletti unerohtu ka, aga magama poiss ei jäänud. Seega miski ei garanteeriks, et ma ta ka uue aja pannes paari kuu pärast magama seal toas saan. Pealegi pole me Tallinnast vaid Haapsalust ja nii tihti Tallinnas käimine on päris kulukas.[/tsitaat]
Kui kaua poiss siis eelneval ööl magas? Äkki oleks sel juhul vaja last terve öö üleval hoida?
Tean, et mõnes kohas loodetaksegi vaid unerohu peale. Aga tihti see ei aita. Tartus lastakse lapsel eelneval ööl üleval olla või siis max 3h lubatakse magada öösel. Meil õnneks pole nii magama jäämisega probleeme olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile oli öeldud, et laps vaja kell 6 hommikul äratada, sõitsime juba hommikul Tallinna, käisime poodides, külas jne, oli tegelikult väsinud, aga nagu meelega puikles unele vastu. Silmi hoidis kinni ja silmanurgast voolasid pisarad, ei öelnud ka mis viga on. Temale lihtsalt ei meeldinud, et käsu peale magama pidi, nii ütles mulle pärast. Kui arsti juures käidud oli, siis autos jäi kohe magama koduteel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen 16.22 Kägu

me käime Tartus arstil (ise oleme Tallinnast) ja Tartus öeldi kohe, et unerohuga nemad ei tee, see ei näita õigesti. Seal tehakse nii, et kl 3 peab laps öösel üles tõusma ja hommikul kl 11 on uuring. Kuna me pole Tartlased oleme lasknud haiglasse sisse kirjutada ja õde ajab kl 3 öösel üles. Mõlemad korrad on ka magama jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 23:58; 10.02 16:22; 10.02 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile on kyll alati unerohtu antud. Käime Tallinna Lastehaiglas EEG-d tegemas. Arvan ise, et kui unerohuga tehtud EEG valesti näitaks, ega siis ikka seda ei antaks ka. On ikka väga oluline selle haiguse puhul, et uuring näitaks oigesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Epilepsia ravi järk-järguline maha jätmine, võõrutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.