Esileht Erivajadustega laps Epilepsiaga lapse sotsiaalne elu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Epilepsiaga lapse sotsiaalne elu

Postitas:

Kuna ühe teise teema raames hüüti siin epilepsiaga laste vanemaid, siis kasutan juhust ja küsin ka.

Kas teie lastel on koolis probleeme ühisüritustel osalemisega? Nt klassiekskursioonid, kasvõi ühepäevased? Pikemad sõidud, välisreisid? Kas epilepsiat põdevad lapsed võetakse kaasa nagu iga teine klassikaaslane või saavad nad kaasa eritingimustel (koos vanemaga) või ei saa üldse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 22:27; 23.05 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu sõbranna last ei võetud kaasa. õpetaja kartis, et lapsel tuleb hoog äkki kuskil sillal või mõnes kohas, kus ta teeb endale kukkudes viga.
ainult koos emaga ja ema valvamisega sai kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on siiani käinud igal pool kaasas. Piiranguteks on olnud laagrites käimine, kuid päevastele väljasõitudele on alati kaasas olnud. Kui on vanem ja tahab ise laagri minna, siis ma ei keela. Õpetaja on lapse haigusest teadlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühepäevaseid väljasõite on ikka olnud ja nendel on kaasas käinud. Ise pole pidanud kaasa minema (olen käinud vaid neil, mis ongi perepäevadena mõeldud). Ka veekeskuses on käinud klassiga. Keegi pole koolis sellest probleemi teinud, õpetajad haigusest teadlikud ja oskavad ka vajadusel abi anda. Kusjuures Haapsalu NRK-s taastusravis olles ei saanud ujumist, sest arst kartis, et äkki tulevad vees krambid.
Küll aga on juhtunud, et sünnipäevale ei saa. Alguses on olnud kutsutud aga siis selgub, et kutsuja ema ei luba (no ju siis kardab).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui epilepsiahood on ravimitega kontrolli all, siis ei tohiks ju väljasõitudega osalemisega probleeme olla. Muidugi mitmepäevasel üritusel tekib küsimus, kuidas see rohtude andmine korraldatud on. Kes selle andmise eest vastutab. Mu laps käib küll veel lasteaias, kuid mingeid piiranguid talle ei seata. Matkadele on mind kaasa kutsutud pigem seetõttu, et laps väsib kiiresti ja me saame omas tempos kulgeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui epilepsiahood on ravimitega kontrolli all, siis ei tohiks ju väljasõitudega osalemisega probleeme olla. Muidugi mitmepäevasel üritusel tekib küsimus, kuidas see rohtude andmine korraldatud on. Kes selle andmise eest vastutab. Mu laps käib küll veel lasteaias, kuid mingeid piiranguid talle ei seata. Matkadele on mind kaasa kutsutud pigem seetõttu, et laps väsib kiiresti ja me saame omas tempos kulgeda.[/tsitaat]
Ka rohtu saades võib hoog tekkida.
Mina läheksin vabatahtlikult kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mina läheksin vabatahtlikult kaasa. [/tsitaat]

väiksema, nt algklassilapsega jah, iga kell läheksin kaasa. aga kui tegemist on teismelisega? suhteliselt ebamugav olukord kõigile.

ps. meil konkreetselt ei ole tegemist epilepsia, aga mõnes mõttes analoogse seisundiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 22:27; 23.05 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka siiani kaasas käinud I klassi tüdruk, ja läheb laagrisse ka, õpetajaga kokkulepe rohtude andmisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On alati kaasas käinud. Loomulikult eelnevalt arutasime klassijuhatajaga, et kas ta on nõus seda vastutust endale võtma. Aga ta ei näinud probleemi. Ja 5 aasta jooksul pole ka ekskursioonidel või koolis ühtki hoogu tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei taha ise minna kaasa, sest tema jaoks on see sagin ja lärm liiga palju. Kui ise olen kaasas saab ta varem ära tulla vms. Õpetaja on nõus teda küll kaasa võtma.

Ujuma, ronida, rattamatkale jne ei lubanud meil minna neuroloog.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Epilepsiaga lapse sotsiaalne elu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.