Esileht Erivajadustega laps Epileptiku jälgimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Epileptiku jälgimine

Postitas:

Saime oma kolmeaastasele lapsele epilepsia diagnoosi. Koos sellega muidugi portsu soovitusi ja juhiseid, muuhulgas lapse jälgimine ja hoogude üle arvestuse pidamine. Kõik arusaadav, ent mis saab öödest? Viimased ööd peale diagnoosi on ta maganud meie suures voodis ja ilmselt kolime varsti kokku, nii et oleksime lapsega kõrvuti voodites, ent see ei kata ju siiski öiseid aegu. Olen aru saanud, et need hood on üsna vaiksed, ning võivad öösel tulles päris märkamata jääda. Enamasti nad vist väga sagedasti ei käigi, ent siiski, kui tuleb hoog öösel, ei pruugi ma seda ju üldse kuulda.
Epileptikute vanemad, kuidas teil see on lahendatud? Kas elate tavapärast elu edasi, laps oma toas? Elu peab edasi minema, selles pole küsimustki, kuid kuidas teil öödega on? Magate ainult ühe silmaga ja kuulatate last? Või puhkate siiski tavapäraselt ja loodate parimat?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, magab teise vennaga laste toas.
meil on rohtudega kontrolli all, polegi hooge mitu aastat olnud (sai sügisel 6). ainult haiguste ajal on hood, kui palavik tõuseb, seega haiguseid kardan ja katsume käimist vähendada.
muidu käib lasteaias, tugiisik aitab õppetöös.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, magab teise vennaga laste toas.

meil on rohtudega kontrolli all, polegi hooge mitu aastat olnud (sai sügisel 6). ainult haiguste ajal on hood, kui palavik tõuseb, seega haiguseid kardan ja katsume käimist vähendada.

muidu käib lasteaias, tugiisik aitab õppetöös.

 

Olen lasteaiaõpetaja. Meie lasteaias on käinud ja on ka hetkel erinevates rühmades mitu epileptikut. Ravimid hoiavad hoogusid kontrolli all ja tänu nendele lastel hoogusid pole. Ja ühelgi epileptikul pole tugiisikut…

Kas on mingi põhjus, mida võiksid siin avaldada, miks Sinu lapsel on tugiisik? Kas seoses epilepsiaga või oli juba enne epilepsia diagnoosi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on generaliseerunud hoogudega epilepsia ehk see, millisena epilepsiat tavaliselt ette kujutatakse, siis ei ole hoog vaikne ja enamasti ümbritsevad inimesed märkavad. Ise pole lapsevanem, vaid põen sama haigust aastakümneid. Sügavamas unefaasis võib juhtuda, et ei märka. Selle vastu võib aidata näiteks see kui paigaldada seina vms külge mõned kellukesed, mida ta hoo käigus puudutab. Näiteks. Kui laps kaisus magab, siis ei ole varianti, et ei märka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, magab teise vennaga laste toas.

meil on rohtudega kontrolli all, polegi hooge mitu aastat olnud (sai sügisel 6). ainult haiguste ajal on hood, kui palavik tõuseb, seega haiguseid kardan ja katsume käimist vähendada.

muidu käib lasteaias, tugiisik aitab õppetöös.

Olen lasteaiaõpetaja. Meie lasteaias on käinud ja on ka hetkel erinevates rühmades mitu epileptikut. Ravimid hoiavad hoogusid kontrolli all ja tänu nendele lastel hoogusid pole. Ja ühelgi epileptikul pole tugiisikut…

Kas on mingi põhjus, mida võiksid siin avaldada, miks Sinu lapsel on tugiisik? Kas seoses epilepsiaga või oli juba enne epilepsia diagnoosi?

Paljudel epilepsiat tõbivatel lastel esinevad kaasnevad haigused. Minu laps on nt epileptik ja ka autist, kellele kindlasti tugiisikut vaja on.

Teemasse. Meil on juba 4 aastat olnud diagnoos. Alguses jälgisin hoolega, aga magasime siiski eraldi. Nüüdseks on selge, et rohud hoiavad hood üldiselt ikka ära ja mure ei ole enam nii suur. Meil on ka hood nüüd enamasti unes, ja eriti siis kui unes mingit lärmi kuuleb, s.t. pooleldi ärkab. Kindlasti aitab ennast kindlamalt tunda, kui mõned une EEG lapsega ära teed. Nüüd magame koos, aga teistel põhjustel. Mina väikeseid hoogusid unes samas voodis ära ei tunnetaks, aga kõige ohtlikumad on meie lapsel grand mal mida siiski ikka tunnetaks,ka magades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Erivajadustega laps Epileptiku jälgimine