Esileht Sünnitus Eraämmaemanda küsimus

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Eraämmaemanda küsimus

Postitas:

Mul on üks küsimus haiglate poolt pakutava ämmaemandate palkamisega.

Needsamad ämmakad käivad ju ikkagi tööl ka ja kui ma ta palkan, siis võib ju juhtuda, et tal on vahetus just lõppenud. Kui pikad on ämmaemanda vahetused? 12 tundi? Kui ta nüüd 12 tundi juba tööl on olnud ja siis tuleb sünnitaja, kes ta on palganud ja näiteks 30 tundi sünnitab, kas ämmakas ongi siis kogu see aeg tõesti temaga koos ja ka adekvaatne?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täpselt see põhjus, miks ma otsustasin mitte vōtta eraämmakat. Võib-olla ka äsjane hinnatõus on tingitud sellest, et vähem soosida seda teenust haigla ja personali seisukohast. Minu meelest võiks lihtsalt pisut rohkem ämmakaid korraga tööl olla, sest kōik naised väärivad ja vajavad pisut rohkem tuge… sünnitas in itk-s paari kuu eest ööl kui maja oli täis ja ilmselgelt ei jätkunud töökäsi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sain lepingu ja kõik on lahtikirjutatud. Kui erateenust pakkuv,  lepingujärgne ämmaemand on valves juhuslikult siis on ta kohustatud endale tellima tavatööle asenduse. Kui erateenust pakkuv ämmaemand on haiguslehel või muul põhjusel ei saa teenust osutada siis on ka lepingus kirjas nimi ja allkiri kes siis tuleb.
Sellest inimesest rääkisime ka visiitidel. Kõik on korraldatud ja ilma eraämmakata ei kujutaks seda asja ettegi. Kolmas sünnitus samamoodi organiseeritud ja olen kindlal arvamusel, et nii läheb kõik ilusamini, kiiremini, organiseeritumalt, valutumalt ja pingevabamalt.
Nii eriliste sündmuste puhul nagu mõned korrad elus sünnitada, ei ole rahast küll kahju.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:39; 25.01 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust on üldse absurdne, et avalik haigla sellist teenust pakub. Just nagu eelmine kirjutas – tuleb tasuline teenus ja siis see avaliku haigla erateenust pakkuv töötaja peab endale asendaja leidma? Kas siis see asendaja saab ka mingit lisaboonust selle eest või lihtsalt oma tavatasu, jätku kõik muud tegemised pooleli, perega koosolemine katki? Ja kas see osa on ka reguleeritud lepingus, et kui nö eraämmakal lõppes just 12 h vahetus ja ta on ilmselgelt juba väsinud, kas ta üldse tohib siis teenust osutada ja kes vastutab?

See teenus oleks asjalik üksnes siis, kui ongi eraldi eraämmakad, kes samaaegselt ei osuta ka avalikku teenust, ei võta avalikus haiglas sünnitusi vastu vaid nende põhitöö ongi olla eraämmakas, mis välistab selle, et tal on lõpuks 30 h vahetus ja ei tee oma tööd selle raha eest normaalselt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 14:43; 26.01 10:52; 26.01 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just sain lepingu ja kõik on lahtikirjutatud. Kui erateenust pakkuv, lepingujärgne ämmaemand on valves juhuslikult siis on ta kohustatud endale tellima tavatööle asenduse. Kui erateenust pakkuv ämmaemand on haiguslehel või muul põhjusel ei saa teenust osutada siis on ka lepingus kirjas nimi ja allkiri kes siis tuleb.

Sellest inimesest rääkisime ka visiitidel. Kõik on korraldatud ja ilma eraämmakata ei kujutaks seda asja ettegi. Kolmas sünnitus samamoodi organiseeritud ja olen kindlal arvamusel, et nii läheb kõik ilusamini, kiiremini, organiseeritumalt, valutumalt ja pingevabamalt.

Nii eriliste sündmuste puhul nagu mõned korrad elus sünnitada, ei ole rahast küll kahju.

Mul on küll kahju sellist raha alla panna, sünnitamise hetkel mul polnud küll vahet, kas seal on tuttav ämmakas või mitte. Peaasi, et ämmakas.
Sünnituse teeb ilusaks saabuv laps, selle jaoks ei peaks küll tähendust siduma tuhandet maksva ämmaka palkamisega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on mõlema sünnituse ajal juhuslikult sattunud ämmakad, kes osutavad ka eraämmaka teenust. Pärast esimest sünnitust isegi kaalusin, et maksaks järgmine kord ise, et saaks selle sama ämmaka uuesti, aga tegelikult oli see teine ämmakas ka väga hea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:53; 26.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et põhjus on lihtne – ämmaemandaid, kes ka sellel ametikohal töötaks (kõik, kui mitte enamus, lõpetanud ei lähe ämmaemandana tööle), lihtsalt ei ole. Nii või teisiti peab keegi tasulise ämmaemanda teenuse puhul tegema ületunde – nii tasuline ämmaemand kui ka tema asendaja. Ja keegi peab need ületunnid siis ka 1,5 kordselt kinni maksma.

Praegu on osad ämmaemandad tööl vaid koroona-sünnitusosakonnas ja ei tohi seega tavaosakonnas töötada. Osad on ise haiged, osad on isolatsioonis. Ja seega ongi terve ports inimesi vähem. Olemasolevad töötasid enne niigi ülekoormusel, praegu lihtsalt veel suurema ülekoormusega.

Aastaid on räägitud, et med. personali on liiga vähe. Praegune koroonaaeg toob valusa tõe lihtsalt eredalt välja. Meedikuid ei ole kuulatud, aga valijatel (ehk patsientidel) on siiani suva olnud. Nüüd sööge oma keedetud suppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandatel on kõikidel valvekorrad ehk siis see on tasustatud valveaeg mille raames peab tulema kiiresti tööpostile.
Eraämmakaga sünnitamisel on ikka omad eelised mis valdavalt on siin foorumis palju kära tekitanud. Endiselt olen mina arvamusel, et kuna ka Sinu personaalne ämmaemand tahab koju minna, vastutab otseselt jne siis on abi kiirem, kvaliteetsem, eelnevalt on suheldud nö ekstrate suhtes. Kui soovid vanni siis saad vanni, epiduraal ennem kokkulepitud ehk siis ämmakas teab Sinu soove, jälgib millal epiduraaliga alustada  jne.  Ei saa mainimata jätta ka seda, et perepalatigi saad eelisjärjekorras kuna oled nö maksev klient.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 10:39; 25.01 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandatel on kõikidel valvekorrad ehk siis see on tasustatud valveaeg mille raames peab tulema kiiresti tööpostile.

Eraämmakaga sünnitamisel on ikka omad eelised mis valdavalt on siin foorumis palju kära tekitanud. Endiselt olen mina arvamusel, et kuna ka Sinu personaalne ämmaemand tahab koju minna, vastutab otseselt jne siis on abi kiirem, kvaliteetsem, eelnevalt on suheldud nö ekstrate suhtes. Kui soovid vanni siis saad vanni, epiduraal ennem kokkulepitud ehk siis ämmakas teab Sinu soove, jälgib millal epiduraaliga alustada jne. Ei saa mainimata jätta ka seda, et perepalatigi saad eelisjärjekorras kuna oled nö maksev klient.

Oot, keegi teine visatakse vannist välja ja peab keset sünnitust palatit vahetama, sest “mina maksan” patsient tuli? Ja perepalatist visatakse välja keegi? Perepalat muideks, on nagunii tasuline 😀

Ma sain vanni ja perepalati ka ilma eraämmakata 😀 Kuidas nad seda vanni ja perepalatit küll garanteerivad “maksvale patsiendile”, kui sünnitamise aeg pole teada ja vanniga palateid ning perepalateid nagunii kõigile ei jagu? Kas arvad, et hoiavad ühe koguaeg igaks juhuks vaba sinu jaoks? Aga mis siis, kui korraga tuleb kaks “maksvat patsienti”?

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 14:43; 26.01 10:52; 26.01 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandatel on kõikidel valvekorrad ehk siis see on tasustatud valveaeg mille raames peab tulema kiiresti tööpostile.

Eraämmakaga sünnitamisel on ikka omad eelised mis valdavalt on siin foorumis palju kära tekitanud. Endiselt olen mina arvamusel, et kuna ka Sinu personaalne ämmaemand tahab koju minna, vastutab otseselt jne siis on abi kiirem, kvaliteetsem, eelnevalt on suheldud nö ekstrate suhtes. Kui soovid vanni siis saad vanni, epiduraal ennem kokkulepitud ehk siis ämmakas teab Sinu soove, jälgib millal epiduraaliga alustada jne. Ei saa mainimata jätta ka seda, et perepalatigi saad eelisjärjekorras kuna oled nö maksev klient.

Oot, keegi teine visatakse vannist välja ja peab keset sünnitust palatit vahetama, sest “mina maksan” patsient tuli? Ja perepalatist visatakse välja keegi? Perepalat muideks, on nagunii tasuline ????

Ma sain vanni ja perepalati ka ilma eraämmakata ???? Kuidas nad seda vanni ja perepalatit küll garanteerivad “maksvale patsiendile”, kui sünnitamise aeg pole teada ja vanniga palateid ning perepalateid nagunii kõigile ei jagu? Kas arvad, et hoiavad ühe koguaeg igaks juhuks vaba sinu jaoks? Aga mis siis, kui korraga tuleb kaks “maksvat patsienti”?

See on paraku avalik saladus, et eraämmaka eest maksja saab perepalati eelisjärjekorras. Ametlikult pannakse kõik perepalati (või praegusel ajal ema ja lapse palati) soovijad ühte järjekorda, aga reaalsuses liigub eraämmakat kasutanud sünnitanu järjekorra etteotsa. Pole ka välistatud, et neile palatit hoitakse, selles mõttes, et kui selline sünnitaja haiglasse tuleb ja mõni perepalat on vaba, siis nad ei anna seda “mittemaksvale” kliendile ära, vaid ootavad, kuni maksev klient ära sünnitab.

Küsisin selle kohta oma ämmaka käest, kelle juures ma jälgimisel olin, tema hakkas seepeale keerutama, et tema ise sünnitusi vastu ei võta ja tema täpselt ei tea, aga et võib küll nii olla.

Loomulikult saab vanni ja perepalati ka ilma eraämmakata, kui neid on anda. Perepalateid on näiteks ITK-s rohkem kui ühispalateid. Ise sain esimesel korral perepalati alles 4. ööks, enne ei olnud. Teine kord sain kohe. Ei kasutanud kummalgi korral eraämmakat.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:53; 26.01 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see eeldab, et samal päeval mõni perepalat üldse vabaneb ???? maksta teenuse eest, mis ei ole garanteeritud ….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 14:43; 26.01 10:52; 26.01 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et põhjus on lihtne – ämmaemandaid, kes ka sellel ametikohal töötaks (kõik, kui mitte enamus, lõpetanud ei lähe ämmaemandana tööle), lihtsalt ei ole. Nii või teisiti peab keegi tasulise ämmaemanda teenuse puhul tegema ületunde – nii tasuline ämmaemand kui ka tema asendaja.

Ämmaemandate puhul nii ei ole. Lõpetajaid on rohkem, sünnitusi vastu võtma ei ole üldse nii palju töökohti saada. Rasedust jälgivaks ämmaemandaks võib saada, aga sünnitusele ei. Tallinnas vähemalt küll. Tuttav hakkas ka uut eriala õppima nüüd seetõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Eraämmaemanda küsimus