Esileht Sünnitus Eraämmakas ja keiser?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Eraämmakas ja keiser?

Postitas:

Palun vastake kel olnud kokkulepitud eraämmaka teenus juba varakult ja juhtumisi tuleb

a) plaaniline keiser

b) erakorraline keiser

Mis siis saab? Loen lepingust, et 2 ndl ennem saab lepingust veel taganeda ehk siis millal hiljemalt pead teada saama, et plaaniline tuleb?
38 ndl ?
Ja erakorralise puhul vist ikka maksad tundub kuna see ei ole kellegile etteteada, ämmakas juba kohal jne.
Küsin kuna on juba 37+1 ja  laps on tuharseisus. Välist pööramist kindlasti ei taha. Kas saab keelduda sellest Pelgulinnas? On teil kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 00:34; 30.01 23:57; 31.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal sul on arsti visiit keisri paika panemiseks? Minul oli 37+1 ultraheli kus laps oli veel tuharseisus ja pandi kirja keisri aeg kuna ma keeldusin välisest pööramisest. Üldiselt lepingu järgi arvestatakse 40.ndl ehk siis tähtajaga kuna ei tea ju iial kas sünnib enne või pärast seda. Sa ju võis teda ette hoiatada, et selline asi on teemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 23:16; 31.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgu arst ütles, et 38 ndl looteasendi kontroll. Keisrist pole keegi rääkinudki.  Aga siis juba nagu vähem kui 2 ndl lepingust taganemiseks.
Kas sul oli ka ämmakaga leping juba sõlmitud?
Kas plaaniline keiser määratakse üldiselt tähtajaks ?

 

 

kontroll

Millal sul on arsti visiit keisri paika panemiseks? Minul oli 37+1 ultraheli kus laps oli veel tuharseisus ja pandi kirja keisri aeg kuna ma keeldusin välisest pööramisest. Üldiselt lepingu järgi arvestatakse 40.ndl ehk siis tähtajaga kuna ei tea ju iial kas sünnib enne või pärast seda. Sa ju võis teda ette hoiatada, et selline asi on teemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 00:34; 30.01 23:57; 31.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgu arst ütles, et 38 ndl looteasendi kontroll. Keisrist pole keegi rääkinudki. Aga siis juba nagu vähem kui 2 ndl lepingust taganemiseks.

Kas sul oli ka ämmakaga leping juba sõlmitud?

Kas plaaniline keiser määratakse üldiselt tähtajaks ?

kontroll

Millal sul on arsti visiit keisri paika panemiseks? Minul oli 37+1 ultraheli kus laps oli veel tuharseisus ja pandi kirja keisri aeg kuna ma keeldusin välisest pööramisest. Üldiselt lepingu järgi arvestatakse 40.ndl ehk siis tähtajaga kuna ei tea ju iial kas sünnib enne või pärast seda. Sa ju võis teda ette hoiatada, et selline asi on teemas.

Kas sa ei palka oma ämmakat kelle juures kontrollis oled ka vaid mingi teise? Oma ämmakas ju peaks olema kursis, et sul selline oht.

Minul pandi keiser paika 39+2 nädalale. Peale aja kirja saamist teatasin ämmakale, et tuleb keiser ja kõik. Kui sul leping tehtud siis loe sealt, millised on tingimused keisri korral. Üldiselt jah kui leping tehtud ja vähem aega jäänud siis maksad ikka. Leping on leping ja ämmakas on ajaliselt sinuga arvestanud ja oma plaane ümber teinud, sellessuhtes ka loogiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 23:16; 31.01 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜKis oli 2019a nii, et kui tuli plaaniline keiser, siis tasuma ei pidanud. Keisri aeg pandi paika vist 37ndl ja keiser tehti 39+1. Andsin ämmakale lihtsalt teada. Erakorralise puhul pead ikkagi maksma, sest erakorralise vajadus reeglina ei selgu ju kohe, ämmakas tuleb ikkagi välja, siis selle eest juba maksad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakorraline selgub ju sünnituse käigus. Mul nt läks 12h aega enne kui opissali viidi. Terve aja oli eraämmakas minuga ja aitas, seletas, jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ikka olen jälgimisel sama ämmaka juures kellega leping. Tema saatis arsti  ülevaatusele. Arst ütles, et 38 ndl tuleb uus looteasendi kontroll. Hetkel loodame kõik, et ehk keerab veel peaseisu ja pole ämmakaga rääkinud keisrist ega lepingu tühistamisest.
Seepärast mõtlesingi, et uurin mismoodi siis asjad käivad. Kui ikka plaanilime siis vast tasun tagantjärele eraämmaka visiitide eest aga sünnituse eest mitte. Tundub loogiline.
Kas keegi teab ka seda, et kas väline keeramine on kohustuslik või saab sellest keelduda?
Olen Pelgulinnas arvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 00:34; 30.01 23:57; 31.01 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi saaks väline keeramine olla kohustuslik. Ütled, et ei soovi, aga vägisi võetakse kinni ja hakatakse keerama? 🙂

Ei saa veel aru, mis visiitide eest pead maksma? Rasedusaegne jälgimine ju kõik tasuta, või need on mingid eraviisilised visiidid?

Ma sinu asemel uuriks kiiremas korras välja, kas plaanilise keisri korral pääsed sellest lepingust või on seal mingid muud tingimused.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:33; 05.06 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mida see eraämmakas teistmoodi seletab, kui ntx opimeeskond, et suuri summasid välja käiakse?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mida see eraämmakas teistmoodi seletab, kui ntx opimeeskond, et suuri summasid välja käiakse?

Eraämmaka saad ise valida, saad teda usaldada ja tead, et ta kohtleb sind nagu inimest.

Need jobud, kes minu sünnitust vastu võtsid oleks pidanud juba ammu vallandama. Sõimasid mind, käskisid pidevalt vaid olla, rääkisid valjult omavahel kuidas ma ei saa mitte millegagi hakkama (esimene rasedus) ja sünnitusjärgselt väitsid, et ma mõtlesin valusid välja kui kurtsin, et käsi valutab. Sellele järgnes krambihoog. Jumal tänatud, et mees minuga oli, muidu poleks keegi märganudki, mis mu palatis toimub.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 19:25; 05.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mida see eraämmakas teistmoodi seletab, kui ntx opimeeskond, et suuri summasid välja käiakse?

Eraämmaka saad ise valida, saad teda usaldada ja tead, et ta kohtleb sind nagu inimest.

Need jobud, kes minu sünnitust vastu võtsid oleks pidanud juba ammu vallandama. Sõimasid mind, käskisid pidevalt vaid olla, rääkisid valjult omavahel kuidas ma ei saa mitte millegagi hakkama (esimene rasedus) ja sünnitusjärgselt väitsid, et ma mõtlesin valusid välja kui kurtsin, et käsi valutab. Sellele järgnes krambihoog. Jumal tänatud, et mees minuga oli, muidu poleks keegi märganudki, mis mu palatis toimub.

ära palun hirmuta naisi, sest valdaval enamusel on siiski personaliga positiivsed kogemused ka ilma kalli eraämmaka teenuseta. Või siis kirjuta siia haigla ja isikute nimed, kes sind sõimasid. Kuna see on absoluutselt lubamatu käitumine, siis ei tohiks teiste hoiatamine probleem olla.

Teine variant on, et liialdad kõike 100x. Või olid ise väga raske iseloomuga. Sünnitamine on pingeline protsess kõikide osapoolte jaoks, seal ongi teinekord vaja karmimad sõnad ja meetmed kasutusele võtta.

…mis vait olemisse puutub, siis pressimise ajal ei saagi karjuda. Sa kulutad kogu energia karjumise, mitte pressimise peale ja laps ei saagi niimoodi sündida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 22:33; 05.06 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et mida see eraämmakas teistmoodi seletab, kui ntx opimeeskond, et suuri summasid välja käiakse?

Eraämmaka saad ise valida, saad teda usaldada ja tead, et ta kohtleb sind nagu inimest.

Need jobud, kes minu sünnitust vastu võtsid oleks pidanud juba ammu vallandama. Sõimasid mind, käskisid pidevalt vaid olla, rääkisid valjult omavahel kuidas ma ei saa mitte millegagi hakkama (esimene rasedus) ja sünnitusjärgselt väitsid, et ma mõtlesin valusid välja kui kurtsin, et käsi valutab. Sellele järgnes krambihoog. Jumal tänatud, et mees minuga oli, muidu poleks keegi märganudki, mis mu palatis toimub.

ära palun hirmuta naisi, sest valdaval enamusel on siiski personaliga positiivsed kogemused ka ilma kalli eraämmaka teenuseta. Või siis kirjuta siia haigla ja isikute nimed, kes sind sõimasid. Kuna see on absoluutselt lubamatu käitumine, siis ei tohiks teiste hoiatamine probleem olla.

Teine variant on, et liialdad kõike 100x. Või olid ise väga raske iseloomuga. Sünnitamine on pingeline protsess kõikide osapoolte jaoks, seal ongi teinekord vaja karmimad sõnad ja meetmed kasutusele võtta.

…mis vait olemisse puutub, siis pressimise ajal ei saagi karjuda. Sa kulutad kogu energia karjumise, mitte pressimise peale ja laps ei saagi niimoodi sündida.

Pressimiseni ma ei jõudnudki. Mees oli kaasas ning me mõlemad teame, et ma olin vaatamata valudele kõigi vastu viisakas. Ei röökinud ühtegi korda, tegin lihtsalt sügavaid uuu-uuusid. Küsisin valuvaigisteid ka, lubati naerugaasi tuua. Siiamaani pole seda kätte saanud ????

Kogemus on Lõuna-Eesti haiglas, igaüks, kes tolle vahetuse ajal seal sünnitanud on teab väga hästi, kellest ma räägin. Temast on Perekoolis kümneid ja kümneid negatiivseid postitusi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 19:25; 05.06 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus kahele esimesele postitajale: mis põhjusel te välisest pööramisest kindlasti keeldusite? Ja kuidas sellesse keeldumisse suhtuti? Endal sarnane olukord, aga ämmaemand on mind nagu fakti ette pannud, et kui 35. nädalaks pole peaseisu pööranud, siis vaadatakse, mis probleem on ja tehakse väline pööramine. Olen lugenud selle pööramise kohta nüüd ja see tundub päris ohtlik ja riskantne beebile. Ämmaemand ei maininud kordagi, et kui ma ei soovi välist pööramist, siis seda ei tehta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Minu ämmaemand küll ütles, et see pole kohustuslik ja võin keelduda, kui ei soovi. Aga et räägime sellest täpsemalt, kui aeg ja vajadus käes. Hetkel kohe 34 nädalat ja no loodan väga, et pöörab ikka ise. Aega anti 36 nädalani.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Sünnitus Eraämmakas ja keiser?