Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakirjavahetuseks loodud?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Erakirjavahetuseks loodud?

Postitas:
Kägu

Lugupeetud riikliku postkasti kasutaja!

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) sulgeb 1. novembrist 2023 erakirjavahetuseks loodud eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee e-posti aadressid ehk aliased

Mina olen lugenud/kuulnud, et see loodi ikka ametlikuks…

Olen vist ühe korra näinud, et eraisik kirjutas selliselt aadressilt.

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nimelisi @eesti.ee lõpuga e-posti aadresse lõi riik aastatel 2005–2018 eraisikutele ID-kaardi või elamisloa väljastamisel ning ettevõtetele selle registreerimisel.

Otsus ei puuduta ametlikke e-posti aadresse isikukood@eesti.ee ja registrikood@eesti.ee, kuhu saavad teateid saata ainult riigiasutused.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See võimalus oli nii salajane, et isegi google ei leia ühegi firma andmetest sellise soliidse e-posti aadressi kasutamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma sain ka selle kirja. täitsa vihaseks ajab. olen juba aastaid andnud enamikele teenusepakkujatele (elekter, gaas, telekomifirmad, erialased listid jne) asjaajamiseks just selle eesti.ee lõpulise meiliaadressi, nüüd on vaja kõik ära muuta kas jänkide gmaili või lätlaste mail.ee vastu. paari päevaga suutsin oma meilboxist tuvastada vähemalt 15-20 sellist asutust. see on pagana suur töö. osades kohtades on kontaktandmete muutmine tehtud ülikeeruliseks, nt talinna jäätmekäitluses  tuleb esitada digiallkirjastatud avaldus neile üldmeilile, linnatöötaja portaali palgasüsteemis ise muuta ei saagi, tuleb pöörduda asutuse personaliosakonda. ülikoolide ja ka äripäeva listis tuleb end kustutada, ja uus liitumisleping sõlmida. pangad sain lihtsalt muuta, aga kõigil talinna linnaga ja ajalehtede/ajakirjade/epoodidega/ülikoolidega seotud juhtudel läheb see meili muutmine üle kivide-kändude. maksuameti, perearsti ja haigekassa süsteemis pole veel meiliaadressi vahetust proovinud, eks näis mis veel sealt tuleb

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma sain ka selle kirja. täitsa vihaseks ajab. olen juba aastaid andnud enamikele teenusepakkujatele (elekter, gaas, telekomifirmad, erialased listid jne) asjaajamiseks just selle eesti.ee lõpulise meiliaadressi, nüüd on vaja kõik ära muuta kas jänkide gmaili või lätlaste mail.ee vastu.

Issand kui imelik, miks küll?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teadsin, et seda eesti.ee-d ei tohtinud erakirjadega üldse risustada, et neid lausa 2 varianti oli, seda ma ei teadnudki.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui imelik, miks küll?

Ei saa ka aru. Firmadel on tavaliselt ikka oma serveriaadressid, firma lõpuga. Minu jaoks on see päris imelik, kui mingi firma esindajal on eesti.ee lõpuga või veel hullem mail.ee aadress.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma sain ka selle kirja. täitsa vihaseks ajab. olen juba aastaid andnud enamikele teenusepakkujatele (elekter, gaas, telekomifirmad, erialased listid jne) asjaajamiseks just selle eesti.ee lõpulise meiliaadressi, nüüd on vaja kõik ära muuta kas jänkide gmaili või lätlaste mail.ee vastu.

Issand kui imelik, miks küll?

kui see on imelik, siis millist meiliaadressi peaks üks eesti kodanik kasutama endaisikliku meiliaadressina, et saaks kätte kommunaalteenuste jmt kohtade e-arved ja kirjad?
gmail kord on ja kord ei tööta, asub see väljamaa serveris. mail.ee müüdi ammu lätlastele maha.
töömeili? aga kui vahetad töökohta, siis pead üleöö igalpool kontaktid ära vahetama.
see eesnimi.perekonanimi@eesti.ee tundus viimased 10kond aastad selleks täiesti turvaline ja mõistlik lahendus ja nüüd vaid mõnekuise etteteatamisega on vaja igale poole uued kontaktid edastada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand kui imelik, miks küll?

Ei saa ka aru. Firmadel on tavaliselt ikka oma serveriaadressid, firma lõpuga. Minu jaoks on see päris imelik, kui mingi firma esindajal on eesti.ee lõpuga või veel hullem mail.ee aadress.

väga paljudel väikefirmadel ei ole kodulehti ega @firmanimi meiliaadresse, vaid kasutavadki gmaili või mail.ee vms. muuseas, probleem ei puuduta sugugi vaid sinikraesid, ka nt väga paljudel perearstidel on gmaili või mail.ee aadressid ametlikuks suhtluseks

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu endisel perearstil oli lausa hot.ee

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu endisel perearstil oli lausa hot.ee

hot.ee on vähemalt eestis asuva serveriga, kuulub teliale nüüd

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui see on imelik, siis millist meiliaadressi peaks üks eesti kodanik kasutama endaisikliku meiliaadressina, et saaks kätte kommunaalteenuste jmt kohtade e-arved ja kirjad? gmail kord on ja kord ei tööta, asub see väljamaa serveris. mail.ee müüdi ammu lätlastele maha. töömeili? aga kui vahetad töökohta, siis pead üleöö igalpool kontaktid ära vahetama. see eesnimi.perekonanimi@eesti.ee tundus viimased 10kond aastad selleks täiesti turvaline ja mõistlik lahendus ja nüüd vaid mõnekuise etteteatamisega on vaja igale poole uued kontaktid edastada.

Loomulikult gmail. Töötab alati.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga paljudel väikefirmadel ei ole kodulehti ega @firmanimi meiliaadresse, vaid kasutavadki gmaili või mail.ee v

Väga ebausaldusväärne.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui see on imelik, siis millist meiliaadressi peaks üks eesti kodanik kasutama endaisikliku meiliaadressina, et saaks kätte kommunaalteenuste jmt kohtade e-arved ja kirjad? gmail kord on ja kord ei tööta, asub see väljamaa serveris. mail.ee müüdi ammu lätlastele maha. töömeili? aga kui vahetad töökohta, siis pead üleöö igalpool kontaktid ära vahetama. see eesnimi.perekonanimi@eesti.ee tundus viimased 10kond aastad selleks täiesti turvaline ja mõistlik lahendus ja nüüd vaid mõnekuise etteteatamisega on vaja igale poole uued kontaktid edastada.

Loomulikult gmail. Töötab alati.

esiteks ei tööta see alati, nt mul on olnud tervel nädalasi perioode, kus meilid outlooki sisse ei jookse, väljasaadetavad kirjade kohalejõudmine võib vahel võtta tunde.

teiseks asub see server välismaal ja nad võivad mingil x hetkel otsustada, et siia regiooni nad oma tasuta teenust enam ei paku, mida sel juhul teha?

kolmandaks võib gmailiga juhtuda nagu facebookiga, et osad eestikeelsed sõnad (või saatja või adressaadi nimed) on nende arvates ebatsensuursed või saast ja need kirjad või postkasti omanik lihtsalt üleöö blokeeritakse ära. ja sa ei saa midagi parata, sest nad on väljaspool meie seadust.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on kõige naljakamad need “hvirmad”, millel on hot.ee postiaadress. Nii kuum, nii kuum!

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No neid meiliaadresside pakkujaid on ju rohkem kui ainult gmail.

Mina gmali ei kasuta üldse, pole kunagi kasutama hakanud. Aastal 2005 tegin endale mac.com aadressi ja sellest ajast alates kasutan seda kõikide erakirjade jaoks. Töökohad on selel aja vältel vaheldunud, isegi see mac.com lõpp on mitmeid kordi muutunud, st et niisugust aadressi enam ei saa teha, nüüd saaks icloud.com lõpuga, aga need algselt tehtud aadressid kehtivad ikka vanal kujul ka edasi. Alguses oli see meiliaadress tasuline, hiljem muutus tasuta aadressiks, aga hakkasid mahtu juurde müüma. mac.com aadressiga on aastate vältel olnud vist kaks korda mingi jama, kui meilid jäid kuskile toppama. See on siis kaks korda 18 aasta jooksul. Gmaili puhul olen neist jamadest pidevalt kuulnud, et miski asi neil jälle ei tööta.

icloud on IMAPi jaoks üks paremaid tasuta meiliaadresse, st et sa saad meili kasutada erinevates arvutites, kas allalaetuna või käia pilves lugemas. Mul on samad kirjad masinas nii lauaarvutis kui läpakas, ka iPadis. Telefonis kasutan pilve sisselogimist kui peaks vaja olema (telefon on mul odav android ja seda kasutan peamiselt ainult helistamiseks). Kõik muudatused, mida sa icloudi meilis ühes seadmes teed, sünkroniseeruvad teistes seadmetes ja pilves. Ma ei tea, kas gmailil on samamoodi, eks vist on?

Variant on teha oma koduleht ja siis saad oma domeeninimega aadressi teha (selleks on jällegi vaja raha maksta).

Ega keegi ei viitsi pidevalt oma meile kuskile ühte ja teise kohta tõsta. Mina ei hakanud seda eesti.ee aadressi kunagi kasutama, sest mulle jäi samuti selline mulje, et seal käivad ainult mingid ametlikud asjad, a la kui sulle saadetakse kohtukutse. Ma suunasin selle eesti.ee endal kohe ümber teise aadressi peale. Ilmselt neil ei läinud see asi käima, sest turundussõnum oligi selline, et see on riigiga asjaajamise jaoks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga paljudel väikefirmadel ei ole kodulehti ega @firmanimi meiliaadresse,

Domeeni aastane kasutus maksab 10 euro ringis. Kodulehte ei peagi selle peale tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga paljudel väikefirmadel ei ole kodulehti ega @firmanimi meiliaadresse, vaid kasutavadki gmaili või mail.ee v

Väga ebausaldusväärne.

arstide puhul eriti 😀 😀 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esiteks ei tööta see alati, nt mul on olnud tervel nädalasi perioode, kus meilid outlooki sisse ei jookse, väljasaadetavad kirjade kohalejõudmine võib vahel võtta tunde.

See nüüd küll Gmaili süü pole, et sul kirjad nädala jooksul kohale ei lähe. Pigem on viga Outlookis. Miks üldse peab mingeid outlooke kasutama, kui Gmaili saab minna tavalise netibrauseriga?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata aga kuidas riik meie eest on hoolitsenud! Ja inimesed ei teadnud sellest midagi, tegid igasuguseid hote ja hotmaile.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata aga kuidas riik meie eest on hoolitsenud! Ja inimesed ei teadnud sellest midagi, tegid igasuguseid hote ja hotmaile.

Mida inimesed ei teadnud? Kes vähegi viitsis eesti.ee lehel ringi vaadata, see ka teadis. Kas keegi ka eraotstarbeks kasutas, oma asi. Võimalik oli küll. Tean inimesi, kes ka kasutasid. Minul oli see aadress edasi suunatud ja sain kätte riigi poolt saadetud kirjad.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli see aadress edasi suunatud ja sain kätte riigi poolt saadetud kirjad. Rate this item:Submit Rating00

Nii oli ilmselt enamusel, seda soovitati jah.

Kas sealt üldse välja sai kirju saata?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli see aadress edasi suunatud ja sain kätte riigi poolt saadetud kirjad. Rate this item:Submit Rating00

Nii oli ilmselt enamusel, seda soovitati jah.

Kas sealt üldse välja sai kirju saata?

sai saata välja ka. Aga ainult otse eesti.ee lehel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esiteks ei tööta see alati, nt mul on olnud tervel nädalasi perioode, kus meilid outlooki sisse ei jookse, väljasaadetavad kirjade kohalejõudmine võib vahel võtta tunde.

teiseks asub see server välismaal ja nad võivad mingil x hetkel otsustada, et siia regiooni nad oma tasuta teenust enam ei paku, mida sel juhul teha?

kolmandaks võib gmailiga juhtuda nagu facebookiga, et osad eestikeelsed sõnad (või saatja või adressaadi nimed) on nende arvates ebatsensuursed või saast ja need kirjad või postkasti omanik lihtsalt üleöö blokeeritakse ära. ja sa ei saa midagi parata, sest nad on väljaspool meie seadust.

Kasutad Outlook arvutiversiooni? Veebiversiooniga ei ole küll paarikümne aasta jooksul suuremaid probleeme olnud. Iga serverit võidakse mingil hetkel hooldada või on vaja midagi uuendada ja see käibki asja juurde.

Päris 100% ei saa mitte midagi usaldada. Ka Eestis pakutavad serverid võidakse igal hetkel kinni lükata või tehakse hooldust või tarkvarauuendust ja ootad mitu tundi. Kui teenus lõpetatakse, siis teed seda, et kolid oma paar arvet kuskile mujale ja elad edasi. Või maksad natuke raha.

Ei blokeerita gmailis küll kedagi automaatselt ära. Rämpspostiks võidakse pidada, sellepärast peabki ikka rämpsposti ka aeg-ajalt vaatama. Aga arved tulevadki iga kuu enam-vähem samal ajal, nii et ei tohiks probleemi olla seda korra kuus vaadata ja siis ok meiliks märkida, et järgmisel korral enam rämpsu ei satuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakirjavahetuseks loodud?