Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )

Teema: Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega.  Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

+9
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal oli nii, et kui arvati, et sul pole erakorraline põhjus pöördumiseks, siis pidid visiiditasu maksma. 40 eurot vist oli. Aga see kestis väga lühikest aega, sest tekitas palju vaidlusi, kes seda siis peab maksma ja kes mitte.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tuleb kõigile

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud Kaja huultelt “MAKSUD EI TÕUSE!”?

+5
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks ei uurita, et miks inimesed perearstide poole pöördumist väldivad?

+26
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal oli nii, et kui arvati, et sul pole erakorraline põhjus pöördumiseks, siis pidid visiiditasu maksma. 40 eurot vist oli. Aga see kestis väga lühikest aega, sest tekitas palju vaidlusi, kes seda siis peab maksma ja kes mitte.

Ma mäletan mingit varianti, et oligi võimalus, et kas saadetakse tagasi ja inimene suundub näiteks perearstile või saab valida siis tasulise vastuvõtu emos.

Minu arust mõistlik süsteem. Kuigi seal ilmselt see olukord jah, kas see, kes tiraaze jagab suudab hinnata alati olukorda õigesti (mis pole eluohtlikud) või kui juba arsti juurde on suunatud siis arsti aeg sisuliselt kulutatud ja järjekorras oodatud. Mõne asjaga on lihtne, teine asi (nt kui vaja proove anda) keerulisem, et mis hetkel aru saada, kas on põhjusega või ei.

Sealjuures on hetkel ju nädalavahetusteti töötavate inimeste haigestumise fikseerimine ju ka EMO kanda jäetud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

 

+36
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei uurita, et miks inimesed perearstide poole pöördumist väldivad?

Miks sa arvad, et ei uurita. Uuritakse küll ja põhjused on teada: perearst pole kättesaadav, ei tööta nädalavahetustel ega õhtuti, perearst ise ei oska ravida ja ütleb, et mine EMO-sse, kui rohi ei mõju vms. Osade perearstide patsiendid ei jõlgu kogu aeg EMO-s, osade perearstide patsiendid muud ei teegi. Ka ei tea paljud patsiendid näiteks seda, et meil on hulgaliselt eraarstide vastuvõtte, kus võetakse vastu ka nädalavahetustel ja õhtuti ja see ei maksa palju.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsmaksu siis meie tööandjad enam ei maksa või?

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära. Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

Kohe nii traagiline ongi? Tegelikult ei ole.  Mille jaoks sul siis raha on, kui oma tervise jaoks ka raha ei ole. Sa pead sellele mõtlema. Kui suitsu ette paned, pead mõtlema,  kui sööd, pead ka mõtlema.

+7
-36
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsmaksu siis meie tööandjad enam ei maksa või?

Kas 20 eur katab saadud abi tegeliku väärtuse? Mik sa kuus 3000 eur palka tahad saada, miksmitte 20 eur kuus? Hea, et 20 eur jutule võetakse.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ei lugenud Kaja huultelt “MAKSUD EI TÕUSE!”?

Mis puutuvad siia maksud, kui jutt on visiiditadust?

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kõht väga valutab, lähed kägardunud olekus, tasapisi kõndides, perearsti juurde. Aga tal ju aparaate pole. Saadab su nagunii edasi eriarsti juurde. Selle juurde saad aja heal juhul alles kuu pärast. Et kohe abi saada,  ronidki EMO-sse, sest seal tehakse kohe kindlaks, mis sul viga on. Nõme, aga nii on.

+21
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

nii lollid näited. Kui kukud ja murrad jalaluu, on see ilmselgelt kiirabikutse ja vaja EMOsse minna. Ilma uuringuta ei saa teada, kas on näiteks nihkega murd või mitte.
selline kutse ei peaks maksma, kui kutsud kiirabi.

laps oksendab – okei, võtad auto ja sõidad EMOsse. Kui laps muutub loiuks, kutsud kiirabi. Samuti, kiirabikutse ja ei peaks maksma.

mehel rinnus valud? Mehed 35+ ongi infarkti riskirühmas. Brigaadijuhid saavad tuppa sisse astudes aru, kas on infarkt või mitte. Kui kohe aru ei saa, tehakse EKG. Kui ka see peaks korras olema, on vaja koguda veel anamneesi. Paljud inimesed arvavad, et neil on infarkt, kuigi tegemist enamasti neuralgiaga.

 

tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st. See jama tekitabki läbipõdemist..

brigaadijuht.

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kõht väga valutab, lähed kägardunud olekus, tasapisi kõndides, perearsti juurde. Aga tal ju aparaate pole. Saadab su nagunii edasi eriarsti juurde. Selle juurde saad aja heal juhul alles kuu pärast. Et kohe abi saada, ronidki EMO-sse, sest seal tehakse kohe kindlaks, mis sul viga on. Nõme, aga nii on.

Sul on gaasid. Tõmba jalad lõua alla ja peereta või võta espumisani.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kõht väga valutab, lähed kägardunud olekus, tasapisi kõndides, perearsti juurde. Aga tal ju aparaate pole. Saadab su nagunii edasi eriarsti juurde. Selle juurde saad aja heal juhul alles kuu pärast. Et kohe abi saada, ronidki EMO-sse, sest seal tehakse kohe kindlaks, mis sul viga on. Nõme, aga nii on.

Perearstid saavad teha EKG – ülakõhuvalu puhul kohustislik! Nad saavad ka põletikunäitajat mõõta. Samuti peaks arst piisavalt pädev olema, et erinevaid haigusseisundeid auskulteerides kindlaks teha. Kui perearst näiteks pimesoolepõletiku puhul kõhtu ei katsu ega vereproovi ei tee, siis vaheta perearst ära.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

nii lollid näited. Kui kukud ja murrad jalaluu, on see ilmselgelt kiirabikutse ja vaja EMOsse minna. Ilma uuringuta ei saa teada, kas on näiteks nihkega murd või mitte.

selline kutse ei peaks maksma, kui kutsud kiirabi.

laps oksendab – okei, võtad auto ja sõidad EMOsse. Kui laps muutub loiuks, kutsud kiirabi. Samuti, kiirabikutse ja ei peaks maksma.

mehel rinnus valud? Mehed 35+ ongi infarkti riskirühmas. Brigaadijuhid saavad tuppa sisse astudes aru, kas on infarkt või mitte. Kui kohe aru ei saa, tehakse EKG. Kui ka see peaks korras olema, on vaja koguda veel anamneesi. Paljud inimesed arvavad, et neil on infarkt, kuigi tegemist enamasti neuralgiaga.

tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st. See jama tekitabki läbipõdemist..

brigaadijuht.

Ongi nagu grupp inimesi, kes end sellega lõbustab, st kiirabi kutsumisega. Ei viitsi perearsti juurde minna, kutsun brigaadi koju vererühku mõõtma.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik meditsiin võiks tasuline olla. Ise ksutan seda juba 20+ aastat, väga mugav.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik meditsiin võiks tasuline olla. Ise ksutan seda juba 20+ aastat, väga mugav.

Meditsiin ongi tasuline. On sotsiaalmaks, on visiiditasu.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks inimesed lähevad sinna kust reaalselt abi saab, mitte dispetšeripunkti, kes kui õnnekombel suunabki edasi, siis peab mitu kuud eriarsti järjekorda ootama.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks inimesed lähevad sinna kust reaalselt abi saab, mitte dispetšeripunkti, kes kui õnnekombel suunabki edasi, siis peab mitu kuud eriarsti järjekorda ootama.

Eriarsti juures saabki reaalset abi. Aga mõni peab iga peeru pärast emos passima.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearstid saavad teha EKG – ülakõhuvalu puhul kohustislik! Nad saavad ka põletikunäitajat mõõta. Samuti peaks arst piisavalt pädev olema, et erinevaid haigusseisundeid auskulteerides kindlaks teha. Kui perearst näiteks pimesoolepõletiku puhul kõhtu ei katsu ega vereproovi ei tee, siis vaheta perearst ära.

Ma hea meelega läheks perearsti juurde esimesena, aga reede pärastlõunast esmaspäeva hommikuni pole teda kuskilt võtta. 16-aastasel tekkis piinav kõhuvalu reede õhtul, laupäeva hommikuks oli veel hullem. Läksime EMOsse, tehti analüüsid, diagnoositi põiepõletik, sai ravi ja esmaspäeva hommikuks oli kõik juba korras. Muidugi perearsti juhtum, aga valel nädalapäeval.

Mehel tekkis suur ninaverejooks. Käitusime täpselt nii, nagu TÜ kliinikumi lehel kirjas, proovisime kõike. Ootasime kiirabi kutsumisega ka kauem, kui nende juhendis soovitatud. Enne kiirabi kutsumist üritas mees ka perearstile aega saada – 7 päeva pärast oli võimalik. Kiirabiarst sulges verejooksu ja ütles, et kui kiirabi on juba käinud, peab perearst patsiendi vähemalt 24 h jooksul vastu võtma. Helistas uuesti perearsti registratuuri, sai aja tunni pärast ja kahe tunni pärast juba kõrvetas spetsialist ta veresooni. Ilma kiirabita oleks ta nina-kõrva-kurguhaiglasse saanud aja 3 kuu pärast!

Koos EMO tasuliseks muutumisega peaks ka süsteem muutuma. Et oleks võimalik ka ilma kiirabi kutsumata veidi kiiremalt abi saada, mitte häiriva  kõhuvaluga 7 päeva perearsti aega oodata. Inimesed on  hirmul, kui midagi ootamatut juhtub enda või laste tervisega, see on ju loomulik.

+24
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriarsti juures saabki reaalset abi. Aga mõni peab iga peeru pärast emos passima.

Katsu suvalises Eesti kohas ka tasulise eriarsti juurde kiirelt  pääseda! Reede õhtul näiteks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nii lollid näited. Kui kukud ja murrad jalaluu, on see ilmselgelt kiirabikutse ja vaja EMOsse minna. Ilma uuringuta ei saa teada, kas on näiteks nihkega murd või mitte. selline kutse ei peaks maksma, kui kutsud kiirabi. laps oksendab – okei, võtad auto ja sõidad EMOsse. Kui laps muutub loiuks, kutsud kiirabi. Samuti, kiirabikutse ja ei peaks maksma. mehel rinnus valud? Mehed 35+ ongi infarkti riskirühmas. Brigaadijuhid saavad tuppa sisse astudes aru, kas on infarkt või mitte. Kui kohe aru ei saa, tehakse EKG. Kui ka see peaks korras olema, on vaja koguda veel anamneesi. Paljud inimesed arvavad, et neil on infarkt, kuigi tegemist enamasti neuralgiaga.   tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st. See jama tekitabki läbipõdemist.. brigaadijuht.

Brigaadijuhiga täiesti nõus, kiirabikutsed peaks küll juba dispetšer ära selekteerima, kas on vaja kiirabi saata või mitte (oletusel et inimene ei räägi olukorda hullemaks, et ikka tuldaks).

Emosse minnakse küll mõnikord täiesti suvalistel põhjustel, retsept on aegunud ja see selgub reede õhtul; retsepti polegi, aga ilma perearstita  uuseestlane otsustab, et tal oleks antibiootikumi vaja (elamisluba ja ID kaart on küll antud, aga keegi pole talle selgitanud, et peaks ennast kuhugi perearsti nimistusse kirja panema); nohuga, heal juhul tuleb ta sealt Cirruse retseptiga, halvemal juhul soovitusega tarvitada ksülometasoliini spreid (no kui hull see nohu saab olla et inimene emosse pöördub); igasuguste suvaliste krooniliste  hädadega (no näiteks jalg või selg on kuu aega valutanud); vererõhk on ligi 200 aga ühtegi väljakirjutatud ravimit pole inimene võtnud jne. Kõik näited igapäevaelust.

Perearsti süsteemiga tundub jah kohati probleeme olevat, kui soovitad inimesel perearstiga konsulteerida, siis saavad paljud kurjaks, perearsti ei saa kätte, järjekord on mitu nädalat, mingeid analüüse ei tehta. Kas see tegelikkusele vastab on raske hinnata, mõnele võib olla juba kõik analüüsid tehtud ja midagi pole leitudki, lihtsalt inimene on terviseärevik, teinekord võibki olla nii nagu inimene räägib. Sel juhul peaks pigem julgustama perearsti vahetama, mitte kroonilise probleemiga emosse suunama.

Apteeker

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käiksin hea meelega perearsti juures, aga teda reaalselt pole vōimalik mitte kunagi kätte saada. Pooltel kordadest on reisil ja siis mingi asendaja ütleb, et tema ei tea ûldse midagi. Kui arst tagasi, on võimatu tel teel kätte saada, e-maile lihtsalt ignoreeritakse jne. Ma ei saanud isegi oma reisikindlustuse hüvitist kätte, sest arst ei viitsinud tõendit kirjutada (imekombel sain haiguse tel teel registreeritud), ûtles, et ei oska ja mu kõnesid enam vastu ei võtnud ning kirju ignoreeris. Jäin tema pärast kindlustushûvitisest ilma. Nõme. Ainus vōimalus on tasulist erameditsiini abi kasutada, kui tervis kallis. Kuskile mujale ka minna pole, ainsa normaalse perearsti nimekiri täis, kes minu piirkonnas toimetab. Perekonnal Tallinnas täpselt samad probleemid, pohhuistist arst, keda kunagi kätte ei saa.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käiksin hea meelega perearsti juures, aga teda reaalselt pole vōimalik mitte kunagi kätte saada. Pooltel kordadest on reisil ja siis mingi asendaja ütleb, et tema ei tea ûldse midagi. Kui arst tagasi, on võimatu tel teel kätte saada, e-maile lihtsalt ignoreeritakse jne. Ma ei saanud isegi oma reisikindlustuse hüvitist kätte, sest arst ei viitsinud tõendit kirjutada (imekombel sain haiguse tel teel registreeritud), ûtles, et ei oska ja mu kõnesid enam vastu ei võtnud ning kirju ignoreeris. Jäin tema pärast kindlustushûvitisest ilma. Nõme. Ainus vōimalus on tasulist erameditsiini abi kasutada, kui tervis kallis. Kuskile mujale ka minna pole, ainsa normaalse perearsti nimekiri täis, kes minu piirkonnas toimetab. Perekonnal Tallinnas täpselt samad probleemid, pohhuistist arst, keda kunagi kätte ei saa

Ja see teeb sinu probleemid erakorraliseks? Sellisel juhul oleks EMO tasu vägagi põhjendatud. Miks te seda perearstide probleemi üles ei tõsta kui tõesti ignoreeritakse ja ei osata tõendeid kirjutada (eeldusel et tõend ikka põhjendatud oli)? Asendaja saab ju ka ennast haiguslooga kurssi viia.

Tallinnas tundub eriti uskumatu et perearsti vahetada ei saa, kogu linn on sisulieslt üks piirkond ja arsti ühest linna servast teise kolida pole mingi probleem, seega ma ei näe mingit põhjust mittekättesaadava perearsti nimekirjas edasi olla. Nagunii ei saa olla kindel et perearst samas kohas järgmisel aastal vastu võtab.

Ma siiski arvan, et enamus perearste on pädevad ja kättesaadavad, samas patsiendid võivad endael pseudoprobleeme ette kujutada ja mitte rahul olla. Sellest aru saada on väga lihtne, kui ikka perearst pole tasemel, siis tuleb nii kaua vahetada arsti, kuni adekvaatse diagnoosi saab või siis kuni arusaamiseni, et võib-olla on arstidel ikkagi õigus. Perearsti võib ka oma piirkonnast väljastpoolt valida.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see teeb sinu probleemid erakorraliseks? Sellisel juhul oleks EMO tasu vägagi põhjendatud. Miks te seda perearstide probleemi üles ei tõsta kui tõesti ignoreeritakse ja ei osata tõendeid kirjutada (eeldusel et tõend ikka põhjendatud oli)? Asendaja saab ju ka ennast haiguslooga kurssi viia.

Ei tee erakorraliseks võib-olla tänast probleemi, aga sellise arsti “hoole” all on varsti mul neid erakorralisi probleeme küll, mida oleks saanud õigel ajal lahendada.

Kus ma seda probleemi tõstatan? Kui riik on korraldanud arstiabiks sellise perearstisûsteemi, siis riigi ûlesanne on ka selle kvaliteedi ja sûsteemi toimimise eest vastutada. Mul on oma töö, miks ma pean riigi vastutusel olevate asjadega tegelema, mille eest makse maksan ja mitte vähe? Iga institutsiooni ülesanne on korraldada ja vastutada oma valdkonna eest.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

perearsti vahetada ei saa, kogu linn on sisulieslt üks piirkond ja arsti ühest linna servast teise kolida pole mingi probleem, seega ma ei näe mingit põhjust mittekättesaadava perearsti nimekirjas edasi olla.

Pensionäril, kel liikumisraskused, ei ole väga tore Õismäelt Lasnamäele kablutada iga terviseprobleemiga, ikka kodu ligidal on vaja arsti olemasolu. Ja pole ju ûldse kindel, et vahetusega midagi paremaks läheb. Head arstid, keda olen guugeldanud, ei vōta mitte keegi inimesi enam oma nimekirja juurde.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski arvan, et enamus perearste on pädevad ja kättesaadavad, samas patsiendid võivad endael pseudoprobleeme ette kujutada ja mitte rahul olla.

Sa vōid arvata, mida tahad, aga mul on kolme pere peale kogemus, et normaalset (justnimelt normaalset, mitte head) perearsti pole kohanud. Mis need pseudoprobleemid veel olema peaks? Tavalise viirusega ei pöördu juba ammu arsti poole, ka lastega mitte. Tōsisemate peobleemide puhul on erameditsiinis alati jutule võetud ja probleemidega tegeletud. Ma ûldse vajan vbla kord 5 aasta jooksul arsti abi ja fakt on, et perearst seda anda ei suuda/taha/viitsi. Viimane eredam mälestus on rasedana, kui 39 kraadise palavikuga perearsti poole pöördusin (mees läks kohale, sest tel teel jälle kätte ei saanud). Soovitati teed juua kodus ja puhata. Sõitsin seepeale emosse ja võeti raske neeruvaagnapõletikuga nädalaks haiglasse sisse. Perearsti poolest oleksin vōinud vist koos oma lapsega kodus surra.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearsti võib ka oma piirkonnast väljastpoolt valida.

Nimekirjad on täis ju headel arstidel. Olen kunagi mitu avaldust kirjutanud erinevatesse perearstikeskustesse ja ainult eitavad vastused saanud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!