Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 108 )

Teema: Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Postitas:
Kägu

Ma siiski arvan, et enamus perearste on pädevad ja kättesaadavad, samas patsiendid võivad endael pseudoprobleeme ette kujutada ja mitte rahul olla.

Sa vōid arvata, mida tahad, aga mul on kolme pere peale kogemus, et normaalset (justnimelt normaalset, mitte head) perearsti pole kohanud. Mis need pseudoprobleemid veel olema peaks? Tavalise viirusega ei pöördu juba ammu arsti poole, ka lastega mitte. Tōsisemate peobleemide puhul on erameditsiinis alati jutule võetud ja probleemidega tegeletud. Ma ûldse vajan vbla kord 5 aasta jooksul arsti abi ja fakt on, et perearst seda anda ei suuda/taha/viitsi. Viimane eredam mälestus on rasedana, kui 39 kraadise palavikuga perearsti poole pöördusin (mees läks kohale, sest tel teel jälle kätte ei saanud). Soovitati teed juua kodus ja puhata. Sõitsin seepeale emosse ja võeti raske neeruvaagnapõletikuga nädalaks haiglasse sisse. Perearsti poolest oleksin vōinud vist koos oma lapsega kodus surra.

Sa tahad, et kõik rasedad 39-se palavikuga nüüd EMOsse läheksid v?

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lugenud foorumitest, et inimesed ei pääse pereõest üldse edasi. Ei ole oma perearsti aastaid näinud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis tuleb nii kaua vahetada arsti,

Heade nimekirjad on täis, saab ainult samasuguse või hullema vastu vahetada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära. Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

Kohe nii traagiline ongi? Tegelikult ei ole. Mille jaoks sul siis raha on, kui oma tervise jaoks ka raha ei ole. Sa pead sellele mõtlema. Kui suitsu ette paned, pead mõtlema, kui sööd, pead ka mõtlema.

Mõtlengi ja majandan sel juhul oma rahast. Aga sellisel juhul ei kavatse oma palgast ka enam sots-ja ravikindlustusmaksu tasuda. Või su meelest normaalne, et maksu ühisesse maksukatlasse maksame, aga isegi emo on oma raha eest?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahad, et kõik rasedad 39-se palavikuga nüüd EMOsse läheksid v?

Kas sa ei oska lugeda? Kirjutasin ju, et pöördusin perearsti poole, aga abi ei saanud. Emosse pöördumise põhjus oli abist ilmajäämine perearsti poolt. Kas tahad öelda, et 39 kraadise palavikuga rasedad peaksid arstiabist ilma jääma ja ootama kodus, et haigus ise ûle läheks?

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul peaks pigem julgustama perearsti vahetama, mitte kroonilise probleemiga emosse suunama.

Neid pole võimalik nii lihtsalt vahetada, et muudkui otsid parema. Aga see on tõsi, et osa perearste saavad oma töö nii korraldatud, et nende patsiendid ei istu EMO-s kogu aeg, aga teised ei saa. Võiksid olla küll mingid valvekliinikud, mis on kogu aeg lahti ja kus saab ka haigekassa kaardigas tavalist arstiabi, aga sellise loomine jääb raha taha. Pole ei arste ega muid ressursse, et midagi sellist pidada. Kui tahad ikka arsti tööle võtta, siis eeldad, et ta rabab hommikust õhtuni suure koormusega nagu EMO-s, pool aega niisama passima sinna haigekassa raha eest võimalik pole arste võtta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tühised väljakutsed kiirabile ja visiidid EMOs – küsida nende eest raha. Muus osas erakorraline arstiabi võiks ikka tasuta olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära. Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

Kohe nii traagiline ongi? Tegelikult ei ole. Mille jaoks sul siis raha on, kui oma tervise jaoks ka raha ei ole. Sa pead sellele mõtlema. Kui suitsu ette paned, pead mõtlema, kui sööd, pead ka mõtlema.

Kui keegi mu autole küljelt sisse sõidab? Kui pätt tuleb tänaval kallale ja rahakoti ära võtab ja mu vigaseks lööb? Kui mõne sinusuguse “mina teab kõike paremini” koer mind hammustab?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tühised väljakutsed kiirabile ja visiidid EMOs – küsida nende eest raha. Muus osas erakorraline arstiabi võiks ikka tasuta olla.

EMO visiiditasu on 5 eurot, ei olegi tasuta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meditsiin ongi tasuline. On sotsiaalmaks, on visiiditasu.

Miks ma siis oma sotsiaalmaksu ja visiiditasu eest abi ei saa? Miks tasulise teenusega kohe saab?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei uurita, et miks inimesed perearstide poole pöördumist väldivad?

Väldivad või?
Vaheta arsti siis.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks tasulise teenusega kohe saab?

Ei saa enam tasulise teenusega ka kohe. Tervishoid ongi pees ja seda räägitakse ju juba aastaid. Patsiendid arvavad ikka, et midagi pole muutunud. Ujud oma eriarsti sooviga EMO-sse, sest ei taha oodata ja ongi korras.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa enam tasulise teenusega ka kohe. Tervishoid ongi pees ja seda räägitakse ju juba aastaid. Patsiendid arvavad ikka, et midagi pole muutunud. Ujud oma eriarsti sooviga EMO-sse, sest ei taha oodata ja ongi korras.

Saab ikka. Saab ka opi kahe kuuga, mille ootejärjekord tasuta 2-3 aastat.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

Raha ei ole maailmast otsa saanud.
Kui tervis ei ole motivatsiooniks raha teenida/korjata, siis võid kohe poetaguseks hakata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siiski arvan, et enamus perearste on pädevad ja kättesaadavad, samas patsiendid võivad endael pseudoprobleeme ette kujutada ja mitte rahul olla.

Sa vōid arvata, mida tahad, aga mul on kolme pere peale kogemus, et normaalset (justnimelt normaalset, mitte head) perearsti pole kohanud. Mis need pseudoprobleemid veel olema peaks? Tavalise viirusega ei pöördu juba ammu arsti poole, ka lastega mitte. Tōsisemate peobleemide puhul on erameditsiinis alati jutule võetud ja probleemidega tegeletud. Ma ûldse vajan vbla kord 5 aasta jooksul arsti abi ja fakt on, et perearst seda anda ei suuda/taha/viitsi. Viimane eredam mälestus on rasedana, kui 39 kraadise palavikuga perearsti poole pöördusin (mees läks kohale, sest tel teel jälle kätte ei saanud). Soovitati teed juua kodus ja puhata. Sõitsin seepeale emosse ja võeti raske neeruvaagnapõletikuga nädalaks haiglasse sisse. Perearsti poolest oleksin vōinud vist koos oma lapsega kodus surra.

Sind võeti sisse mitte et sa oleksid olnud suremas, vaid et raseda eest saab haigekassale suurema arve esitada. Haigla tegi endale raha. Aga muidu jah, jälle mindi emosse antibiootikumi järgi.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st.

Kui ma käeluu murdsin, siis ma küll kiirabi ei kutsunud, vaid liipasin ise EMOsse kohale. Rõve valus ol muidugi, aga kinnine murd ja niisama pealevaatamisega aru ei saanud, kas on katki või väänatud.

Nii et see ei ole mitte mingi näitaja, et kui sind kiirabiga emosse ei viidud, siis järelikult ei ole erakorraline.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

sest me maksame makse, et tasuta  teenust saada

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

kui ma kutsun võõrale kiirabi, siis kes teeenuse eest maksab? Mina või abisaaja?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

nii lollid näited. Kui kukud ja murrad jalaluu, on see ilmselgelt kiirabikutse ja vaja EMOsse minna. Ilma uuringuta ei saa teada, kas on näiteks nihkega murd või mitte.

selline kutse ei peaks maksma, kui kutsud kiirabi.

laps oksendab – okei, võtad auto ja sõidad EMOsse. Kui laps muutub loiuks, kutsud kiirabi. Samuti, kiirabikutse ja ei peaks maksma.

mehel rinnus valud? Mehed 35+ ongi infarkti riskirühmas. Brigaadijuhid saavad tuppa sisse astudes aru, kas on infarkt või mitte. Kui kohe aru ei saa, tehakse EKG. Kui ka see peaks korras olema, on vaja koguda veel anamneesi. Paljud inimesed arvavad, et neil on infarkt, kuigi tegemist enamasti neuralgiaga.

tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st. See jama tekitabki läbipõdemist..

brigaadijuht.

Mine Sauele siis  valveid tegema, kui sa Tallinnas läbi põled. Või hakka 12 tunniseid tegema, nagu teised brigaadijuhid teevad.

 

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik meditsiin võiks tasuline olla. Ise ksutan seda juba 20+ aastat, väga mugav.

Tasuliste aegadega on ka raske. näiteks nahaarstile sai tasulise aja kuu pärast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest me maksame makse, et tasuta  teenust saada

maksuseaduse tundmine on null

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu jah, jälle mindi emosse antibiootikumi järgi.

Ja kuskohast ta mujalt seda antibiootikumi oleks saanud, kui perearst soovitas lihtsalt teed juua?

Vaheta perearsti? Kelle vastu, kui pole kohtagi, kuhu vahetada. Ma olen püüdnud oma emale leida uut perearsti, sest eelmine läks pensile ja uus määrati teise linna otsa, kuhu tal on raske liikuda, ei tunnegi seda linnaosa üldse. Üsna lootusetu ettevõtmine, seni pole veel leidnud. Ühele arstile oleme avalduse teinud, aga tema on…. reisil! Ja nüüd ootame siis, et mis vastus saabub, sest asendaja ei oska öelda, kas saab vahetada tema juurde või mitte.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirabi kõrval võiks haiglates tegutseda erakorraline perearstisüsteem, kuhu saad õhtuti ja nv minnagi oma kurguvalu, palaviku, valutava kõhu vms hädaga. Kiirabi ja emo võiks jääda raskemate ja kiiret sekkumist nõudvate juhtumite jaoks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas mõni saab üldse öelda, ma ei ole nõus sellega. Miks meditsiinteenused peaksid tasuta olema?

Jah, kukud tänaval, murrad jala ja kui kiirabi kutsumiseks raha pole, jäädki sinna. Laps oksendab vahetpidamata, erakorralise jaoks raha pole – mis siis ikka, eks. Mehel rinnus valu vms – ah, palgapäevani kannatab ära.

Ameeriklaste ravikindlustusest unistad? Meditsiiniteenuste laenud võiks olla sama levinud, kui muud kiirlaenud??

nii lollid näited. Kui kukud ja murrad jalaluu, on see ilmselgelt kiirabikutse ja vaja EMOsse minna. Ilma uuringuta ei saa teada, kas on näiteks nihkega murd või mitte.

selline kutse ei peaks maksma, kui kutsud kiirabi.

laps oksendab – okei, võtad auto ja sõidad EMOsse. Kui laps muutub loiuks, kutsud kiirabi. Samuti, kiirabikutse ja ei peaks maksma.

mehel rinnus valud? Mehed 35+ ongi infarkti riskirühmas. Brigaadijuhid saavad tuppa sisse astudes aru, kas on infarkt või mitte. Kui kohe aru ei saa, tehakse EKG. Kui ka see peaks korras olema, on vaja koguda veel anamneesi. Paljud inimesed arvavad, et neil on infarkt, kuigi tegemist enamasti neuralgiaga.

tegin pühapäeval Tallinna Kiirabis 24-tunnise valve, mille jooksul oli üks kiirabikutse 21st. See jama tekitabki läbipõdemist..

brigaadijuht.

Mine Sauele siis valveid tegema, kui sa Tallinnas läbi põled. Või hakka 12 tunniseid tegema, nagu teised brigaadijuhid teevad.

nagu teised? Väga vähesed teevad 12tunniseid, sest peaaegu kõigil on teine töö.
Aitäh hea soovituse eest, aga PERHi kiirabisse tööle saada ilma tutvusteta on sama suur tõenäosus kui see, et sa täna rasedaks jää ja homme sünnitama lähed. Lisaks Saue filiaalis midagi mädaneb – keegi omavahel läbi ei saa ja ussitamine käib.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu jah, jälle mindi emosse antibiootikumi järgi.

Ja kuskohast ta mujalt seda antibiootikumi oleks saanud, kui perearst soovitas lihtsalt teed juua?

Vaheta perearsti? Kelle vastu, kui pole kohtagi, kuhu vahetada. Ma olen püüdnud oma emale leida uut perearsti, sest eelmine läks pensile ja uus määrati teise linna otsa, kuhu tal on raske liikuda, ei tunnegi seda linnaosa üldse. Üsna lootusetu ettevõtmine, seni pole veel leidnud. Ühele arstile oleme avalduse teinud, aga tema on…. reisil! Ja nüüd ootame siis, et mis vastus saabub, sest asendaja ei oska öelda, kas saab vahetada tema juurde või mitte.

Kui täiskasvanud inimesel on lihtsalt 39 palavik, siis ongi ainus ravi kodus puhkamas ja palavikualandaja. Kui ei ole ühtegi muud sümptomi. Kui paari päevaga ei muutu, siis hakatakse uurima. Aga sa panid otse emosse.

Perearst ei või puhata?

+6
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaks tekitama suuremates keskustes või haiglate lähedal ööpäevaringse valvepereasti vastuvõtud. EMO saab nohuse patsiendi sinna edasi suunata ja las ootab seal järjekorras 6h. Kindlasti selline pöördumine EMOsse peaks olema tasuline, kus tiraažiõde saadab patsiendi ära.

Lisaks kindlasti kiirabi väljakutsed omavastutuse osas tasuliseks. Kui kohe ei saa maksta, siis arve alusel nt 30 päeva ja kui ei maksta, siis tavaline võlamenetlus. Sellest vabastatud peaks olema need, kes muidu ka visiiditasust on vabastatud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täiskasvanud inimesel on lihtsalt 39 palavik, siis ongi ainus ravi kodus puhkamas ja palavikualandaja. Kui ei ole ühtegi muud sümptomi. Kui paari päevaga ei muutu, siis hakatakse uurima. Aga sa panid otse emosse.

Mida lolli juttu? Kui rasedal on palavik 39 ja ta ei saa perearsti jutule, siis see on ebanormaalne. Lisaks selles konkreetses juhtumis tal ka diagnoositi põletik EMOs.

Kas sa oled ehk ise see perearst, kes igale patsiendile, teda nägematagi, soovitab lihtsalt teed juua?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui täiskasvanud inimesel on lihtsalt 39 palavik, siis ongi ainus ravi kodus puhkamas ja palavikualandaja. Kui ei ole ühtegi muud sümptomi. Kui paari päevaga ei muutu, siis hakatakse uurima. Aga sa panid otse emosse.
Perearst ei või puhata?

Kui täiskasvanud inimesel on 39°C palavik ja tema varasemas elulemises on olnud bakteriaalset sepsist siis PEAB KOHE pöörduma EMO (vähemalt minul on selline juhis). Tulemus: saate emo-s sõimata, et palavikuga pöördusite. Kui on selgroogu ja viitate, et eriarsti juhis selline siis EHK äkki midagi hakkab toimuma. Näiteks ühe põhjapoolse suure haigla emo esimesed kaks etappi peavadki olema nii ülbed, et inimesel tekis arusaam verise sõrmekese osas pöörduda perearsti poole, aga kui mitme südameklapi probleemiga inimene ootama jäetakse/koju saadetakse siis on küll kuri karjas.
Idee tõsta vastuvõtutasu 20.- peale: kas selle esitaja saaks ehk aru, et selle tulemusena tõuseb ka tema patsiendina ravitava torujüri teenustasu: lihtsalt pealevaatamise eest probleemile küsitakse siis 100.-, edasi vastavalt juppide hinnale ja ajale (aeg: 200.- tund). Jne.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuliste aegadega on ka raske. näiteks nahaarstile sai tasulise aja kuu pärast.

Mis jutt se on? Panin digilukku sisse, alates homsest aegu lademetes.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jutt se on? Panin digilukku sisse, alates homsest aegu lademetes.

Võib-olla see oleneb piirkonnast.

Aga üldiselt on nii, et tasulisele vastuvõtule ikka aegasid saab päris kiiresti ja kui mingisse kohta parasjagu ei ole (ütleme ntx mingi kindel günekoloog), siis tasub digiloos kontrollida mitu korda päevas, aeg-ajalt inimesed tühistavad oma broneeringuid ja siis saad vaba aja endale. Isegi kui sul on nüüd see nahaarsti bronn kuu aja pärast, siis tasub paar korda päevas digiloos uuesti tšekkida, võid saada aja varasemaks ja siis omakorda selle hilisema aja vabaks lasta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 108 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!