Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )

Teema: Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!

Postitas:
Kägu

Kiirabi kõrval võiks haiglates tegutseda erakorraline perearstisüsteem, kuhu saad õhtuti ja nv minnagi oma kurguvalu, palaviku, valutava kõhu vms hädaga. Kiirabi ja emo võiks jääda raskemate ja kiiret sekkumist nõudvate juhtumite jaoks.

Talinnas olemas.

http://www.valvekliinik.ee

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla see oleneb piirkonnast.

Tallinn, Ida-Virumaa, Saaremaa, Pärnu-2 nädalat alates homsest-Päring teostatud. Leitud 16 arsti jaoks 507 vaba aega.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuliste aegadega on ka raske. näiteks nahaarstile sai tasulise aja kuu pärast.

Mis jutt se on? Panin digilukku sisse, alates homsest aegu lademetes.

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina otsisin septembris Tartusse ja sain tasulise 7 novembriks.

Hetkel 12-14 detsembriks Tartusse 6 aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talinnas olemas. http://www.valvekliinik.ee

See on tasuline. Lisaks sellele kohale on ka Confido arstipunkte küll ja küll. Öö läbi lahti pole küll ükski, samas kaheksa-üheksani ja nädalavahetustel saab vastuvõtu panna küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasulisse inimesed lähekski kui edasist ravi saaks tasuta, aga kui tasuliselt alustad, siis maksa kõik ise ja ette ju ei tea ju ui hull/kallis häda avastatakse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasulisse inimesed lähekski kui edasist ravi saaks tasuta, aga kui tasuliselt alustad, siis maksa kõik ise ja ette ju ei tea ju ui hull/kallis häda avastatakse.

Kui lähed tasulisse ning vaja on näiteks proteesi, siis sind pannakse ikka tasuta proteesi järjekorda. Iseasi on see, et tasuta ootad seda 2-3 aastat, aga tasuliselt teed järgmisel kuul ära 6500 euro eest. Igal juhul eelistad ju tasulist, kui liiges pekkis on.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru miks nii visalt eriarstide tasuta järjekordi hirmpikkadena hoitakse. Arstide puuduses ei ole ju asi, raha eest saab enamasti kohe vastuvõtule. Kas tõesti ei saa siis korraks rahasüsti teha ja järjekordi lühendada? Ok, mõni sureb oodates ära (kokkuhoid riigile!), aga enamuse haigus ju süveneb ja ravi läheb veel kallimaks riigile.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul eelistad ju tasulist, kui liiges pekkis on.

Ega see liige sul üleöö ka pekki ei lähe, et täna avastasid probleemi ja homme on vaja lõigata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu jah, jälle mindi emosse antibiootikumi järgi.

Ja kuskohast ta mujalt seda antibiootikumi oleks saanud, kui perearst soovitas lihtsalt teed juua?

Vaheta perearsti? Kelle vastu, kui pole kohtagi, kuhu vahetada. Ma olen püüdnud oma emale leida uut perearsti, sest eelmine läks pensile ja uus määrati teise linna otsa, kuhu tal on raske liikuda, ei tunnegi seda linnaosa üldse. Üsna lootusetu ettevõtmine, seni pole veel leidnud. Ühele arstile oleme avalduse teinud, aga tema on…. reisil! Ja nüüd ootame siis, et mis vastus saabub, sest asendaja ei oska öelda, kas saab vahetada tema juurde või mitte.

Kas Sinu arust perearstil üldse ei tohi puhkust olla? Et rügagu 365 päeva aastas 24/7?

 

On ju ülimalt loogiline, et kui asendaja saab lahendada nimistusse kuuluvate patsientide terviseprobleeme, siis otsuse uue patsiendi võtmise või võtmata jätmise kohta teeb üksnes nimistu eest vastutav perearst, mitte ei saa seda asendaja teha. Nii seaduse mõttes kui ka puhtpraktiliselt.

 

Nii kiire Su emal nüüd ka nimistu vahetamisega ei saa olla, et arsti puhukse lõpuni ei kannata oodata. Niikuinii toimub nimistu vahetus alles uue kuu alguse seisuga.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see liige sul üleöö ka pekki ei lähe, et täna avastasid probleemi ja homme on vaja lõigata.

Et liigese vahetuse järjekorda pandaks, peab ta sul juba pekkis olema-st oledki valudes.

On sul kogemusi? Mul on äsjane.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et liigese vahetuse järjekorda pandaks, peab ta sul juba pekkis olema-st oledki valudes. On sul kogemusi? Mul on äsjane.

Mis hädaldad siis siin, kui targutad, et ikka võtad ju 6500 eurose operatsiooni.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hädaldad siis siin, kui targutad, et ikka võtad ju 6500 eurose operatsiooni.

Sest elukvaliteet on nii halb, et tasuta oodata ei kannata! Kui käid vaid longates ja elad-magad valudes, siis on okei seda 3 aastat teha? Haige inimene oled!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis hädaldad siis siin, kui targutad, et ikka võtad ju 6500 eurose operatsiooni.

Miks pean sinusuguste jobude jaoks suurt sotsmaksu maksma, kui ise sellest midagi ei saa?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks pean sinusuguste jobude jaoks suurt sotsmaksu maksma, kui ise sellest midagi ei saa?

No vabandust, oled siin korduvalt rääkinud, et raha sul pole ja sa ei maksa siin mingit suurt sotsiaalmaksu. Vist oled nii vana, et töölgi enam ei käi, mis sa hüppad siin. Ise ütlesid nii ülbelt, et ikka võtad ju tasulise. Mina küll ei võta tasulist. Liigesed ei hakka valutama üleöö, ilmselt pole sa õigel ajal seal arsti juures üldse käinudki ja nüüd on mingi häda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu jah, jälle mindi emosse antibiootikumi järgi.

Ja kuskohast ta mujalt seda antibiootikumi oleks saanud, kui perearst soovitas lihtsalt teed juua?

Vaheta perearsti? Kelle vastu, kui pole kohtagi, kuhu vahetada. Ma olen püüdnud oma emale leida uut perearsti, sest eelmine läks pensile ja uus määrati teise linna otsa, kuhu tal on raske liikuda, ei tunnegi seda linnaosa üldse. Üsna lootusetu ettevõtmine, seni pole veel leidnud. Ühele arstile oleme avalduse teinud, aga tema on…. reisil! Ja nüüd ootame siis, et mis vastus saabub, sest asendaja ei oska öelda, kas saab vahetada tema juurde või mitte.

Kas Sinu arust perearstil üldse ei tohi puhkust olla? Et rügagu 365 päeva aastas 24/7?

On ju ülimalt loogiline, et kui asendaja saab lahendada nimistusse kuuluvate patsientide terviseprobleeme, siis otsuse uue patsiendi võtmise või võtmata jätmise kohta teeb üksnes nimistu eest vastutav perearst, mitte ei saa seda asendaja teha. Nii seaduse mõttes kui ka puhtpraktiliselt.

Nii kiire Su emal nüüd ka nimistu vahetamisega ei saa olla, et arsti puhukse lõpuni ei kannata oodata. Niikuinii toimub nimistu vahetus alles uue kuu alguse seisuga.

Kusjuures arsti on vaja vahetada, kuna ema ei viitsi teist linnaosa tundma õppida.

Tütar võiks ju ema käekõrvale võtta ja tee selgeks teha. A lihtsam on vinguda.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teise äärmusse muidugi ka ei maksa langeda.

 

Raseda püelonefriit vajab (erinevalt mitteraseda omast üldjuhul) veeni kaudu antibakteriaalset ravi ja seega hospitaliseerimist.

 

Samas sõltub väga ka sellest, mida inimene ise räägib. Meie peresrstikeskuses on olnud ka (mitterase) patsient, kes käis perearsti vastuvõtul köhaga. Arst vaatas läbi, tegi röntgeni ja analüüsid, mis olid sel hetkel veel korras, määras viirushaiguse sümptomaatilise ravi. Hiljem helistas patsient veel kaks korda perearstikeskusse, rääkis ainult sellest, et köha ikka püsib ja enesetunne on vilets. Kuni siis lõpuks tõusis ka palavik, köha ikka püsis, pereõde kutsus uuesti arsti vastuvõtule. Arsti juures selgus, et paar päeva pärast eelmist vastuvõttu oli tekkinud ka kõhu- ja seljavalu ning urineerimisega vaevused, mida pt telefonis ühelegi töötajale maininud ei olnud. Ehk siis oli tekkinud hoopis püelonefriit ja korduvad põletikunäitajad olid täiesti laes ning vaja oli ka hosputaliseerimist. Kui patsient oleks uutest vaevustest varem rääkinud, oleks ta palju rutem abi saanud ja ilmselt ka haiglaravi vältida saanud. Meil oli küll väga tore patsient, kes sai olukorrast täitsa aru ja üldse ei pahandanud meiega, et diagnoos hiljaks jäi, aga sama hästi oleks ta võinud ka siin kirjutada, et perearsti juurest ei saa mingit abi. Ja meil oli kõigil paha tunne ikkagi, ehkki objektiivselt võttes ei saa nagu väga öelda, et olemasolevat infot arvestades oleks keegi töötajaist midagi valesti teinud.

 

39-kraadine palavik võib olenevalt muudest kaebustest, patsiendist ja olukorrast olla nii väga tõsine asi kui ka tühine isemööduv sümptom, millega pole vaja muud teha kui möödumist oodata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS. On absoluutselt arusaadav, et vanainimene ei peaks teise linna otsa perearstile seiklema ja üldse võiks perearst olla kodu lähedal, kui vähegi võimalik. Aga mida on miinustada väites, et perearstil on samuti nagu igal inimesel õigus puhkust saada ja oma puhkuse ajal isegi reisil käia, või selles, et nimistusse võtmist pole võimalik otsustada kellelgi teisel peale nimistu omaniku, seda ma küll ei mõista. Mõlemad on ju lihtsalt faktid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS. On absoluutselt arusaadav, et vanainimene ei peaks teise linna otsa perearstile seiklema ja üldse võiks perearst olla kodu lähedal, kui vähegi võimalik. Aga mida on miinustada väites, et perearstil on samuti nagu igal inimesel õigus puhkust saada ja oma puhkuse ajal isegi reisil käia, või selles, et nimistusse võtmist pole võimalik otsustada kellelgi teisel peale nimistu omaniku, seda ma küll ei mõista. Mõlemad on ju lihtsalt faktid.

Eestis on sadu külasid, kus perearst on 20 km kaugusrl linnas ja buss sinna käib 2 x päevas. Saab hakkama.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsmaksu siis meie tööandjad enam ei maksa või?

Kas 20 eur katab saadud abi tegeliku väärtuse? Mik sa kuus 3000 eur palka tahad saada, miksmitte 20 eur kuus? Hea, et 20 eur jutule võetakse.

Sotsmaks on 33% brutopalgast, keskmise palga saaja maksab ligikaudu 600 eurot iga kuu.  Mis 20 eurost sa räägid?

(Jah, tööandja maksab, aga palgafond on tööandjal inimese kohta ja mujal maailmas on sotsmaks tegelikult brutopalga sisse arvestatud.)

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsmaksu siis meie tööandjad enam ei maksa või?

Kas 20 eur katab saadud abi tegeliku väärtuse? Mik sa kuus 3000 eur palka tahad saada, miksmitte 20 eur kuus? Hea, et 20 eur jutule võetakse.

Sotsmaks on 33% brutopalgast, keskmise palga saaja maksab ligikaudu 600 eurot iga kuu. Mis 20 eurost sa räägid?

(Jah, tööandja maksab, aga palgafond on tööandjal inimese kohta ja mujal maailmas on sotsmaks tegelikult brutopalga sisse arvestatud.)

Sotsmaks jaguneb 20% pensioniteks ja 13% ravikindlustusse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on sadu külasid, kus perearst on 20 km kaugusrl linnas

Nii lähedal?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on sadu külasid, kus perearst on 20 km kaugusrl linnas

Nii lähedal?

Sa arvad, et nad kõnnivad sinna?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on sadu külasid, kus perearst on 20 km kaugusrl linnas

Nii lähedal?

Meie küla lähim perearst oli küll vaid 7 km kaugusel, aga kuna ta teenindas mitut valda, võttis ta vastu alevis 2 korda kuus 2 tundi. Ja eelmise aasta 1. jaanuaril saime teada, et meie arst lõpetas üldse töö, andis oma nimekirja üle mitte eriti hästi hinnatud arstile, kes töötab ca 18 km kaugusel. No üllatus, mille vastu patsient ise midagi teha ei saagi. Oli üks, siis järsku teine ja täiesti uues kohas.

Olin enne maale kolimist ka  20 aastat linnas ühe perearsti nimekirjas, kus arste vahetus sel ajal vähemalt 6. Aga vastuvõtt toimus ikka samas meie kodulähedases kohas. Ja siis lahkus viimane arst koos nimekirjaga linna teise otsa. Keegi sellest ei teatanud, avastasin, kui arsti oli vaja. Õnneks oli meil siis võimalik arsti vahetada samasse keskusesse, kus kogu aeg olime käinud ja arsti juurde, kes oli meie eelnevaid perearste tihti ka asendanud, vähemalt tuttav inimene ja ka ta hinnangud on  head. Mu meelest on nõme see, et su perearst saab kolida kogu oma nimekirjaga lihtsalt ära või anda nimekirja üle inimesele, kes ei tööta üldse samas vallas. Ja ta ei pea sellest isegi teatama ega valikut pakkuma. Ühel hetkel lihtsalt patsient avastab, et pole ei arsti ega  kohta, kõik on muutunud. Mu naabrimemm  sõitis aastaid arsti juurde rattaga, aga nüüd ta ca 35+ km edasi-tagasi kindlasti läbida ei jõua. Ühistransporti meil peaaegu pole.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vabandust, oled siin korduvalt rääkinud, et raha sul pole ja sa ei maksa siin mingit suurt sotsiaalmaksu. Vist oled nii vana, et töölgi enam ei käi, mis sa hüppad siin. Ise ütlesid nii ülbelt, et ikka võtad ju tasulise. Mina küll ei võta tasulist. Liigesed ei hakka valutama üleöö, ilmselt pole sa õigel ajal seal arsti juures üldse käinudki ja nüüd on mingi häda.

What? Mul raha pole? Olen ilmselt Perekoolis üks paremal järjel inimesi 😀

Jälle mingi idikas hakkas selgeltnägema.

Liigesed valutasid aeg-ajalt paar aastat. Proteesimise järjekorda pannakse siis, kui kõhre enam pole. Olen 50, mis vana ma olen? Jälk inimene oled.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What? Mul raha pole? Olen ilmselt Perekoolis üks paremal järjel inimesi

Ja sul on vaja seda tõesti kirja panna? Kedagi ei huvita kellegi varaline seis ja imelik on seda ka lugeda. Nõme tuututamine.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sul on vaja seda tõesti kirja panna? Kedagi ei huvita kellegi varaline seis ja imelik on seda ka lugeda. Nõme tuututamine.

Loe oma eelnevad kommentaarid läbi ning mine otsi abi. Küll õiglus tuleb ka sinu õuele ja saad oma litri, rumal inimene. Jube, mis saast ringi liigub.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sul on vaja seda tõesti kirja panna? Kedagi ei huvita kellegi varaline seis ja imelik on seda ka lugeda. Nõme tuututamine.

Loe oma eelnevad kommentaarid läbi ning mine otsi abi. Küll õiglus tuleb ka sinu õuele ja saad oma litri, rumal inimene. Jube, mis saast ringi liigub.

Minu eelnevad kommentaarid? Millest sa üldse räägid? Mis õiglus, mis litri?

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eelnevad kommentaarid? Millest sa üldse räägid? Mis õiglus, mis litri?

No vabandust, oled siin korduvalt rääkinud, et raha sul pole ja sa ei maksa siin mingit suurt sotsiaalmaksu. Vist oled nii vana, et töölgi enam ei käi, mis sa hüppad siin.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eelnevad kommentaarid? Millest sa üldse räägid? Mis õiglus, mis litri?

No vabandust, oled siin korduvalt rääkinud, et raha sul pole ja sa ei maksa siin mingit suurt sotsiaalmaksu. Vist oled nii vana, et töölgi enam ei käi, mis sa hüppad siin.

Sa ajad küll kõik kommenteerijad segi ja vastad jumal teab kellele ja kirjutad täiesti arusaamatut teksti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 108 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Erakorralinen meditsiin tasuliseks – õige ju!