Esileht Erivajadustega laps Eralasteaed autistidele Tallinnas

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Eralasteaed autistidele Tallinnas

Postitas:

Kas oleks äkki nõudlust eralasteaiale, kus lapsed oleks hoitud ja vaadatud ning vanem saab aega enda jaoks, teistele lastele või minna isegi tagasi tööle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on, kui seal tõesti töötaksid spetsialistid jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma usun ka, et on. Aga- kust sa saad ruumid, mis vastavad tervisekaitse nõuetele? Ning raudselt peaks olema kogu aeg üks kasvatajatest eripedagoog. Ja töötajaid peaks olema tavapärasest rohkem, sest töötades autistidest koolilastega, on selge vajadus mitmete tugiisikute järele lisaks õpetajale. See on aga lisakulu. Erivajadustega laste lasteaiale kehtivad eriti ranged nõuded muuseas.
Tundub mission impossible.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:34; 02.04 21:30; 03.04 13:33;
To report this post you need to login first.

Kas on Sul muidu autistidega kokkupuuteid?
Kui lapsevanemal on vaja, siis tõenäoliselt on tal soodsam võtta eraldi hoidja, sest selleks et lasteaed omadega välja tuleks (iga autistist laps võib vajada eraldi järelvaatajat+ abipersonal+ load-värgid), peaksid vanemad ennast lolliks maksma või on vajalik muudest allikatest vahendeid hankida.

Aga mõte pole uus ja seda on arendatud.
Uuri infot siit: http://www.agrenska.ee/?p=90
Agrenska Fond pakub hoiuteenust muuhulgas ka autistist lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult vanemate rahakoti peal ei mängi selline asi välja. Tean näiteks täiesti tavaliste laste eralasteaia rahaasju. Kuutasu on 500 eurot kuus ja rahas see asutus ei suple, suurem osa kohatasudest saadud rahast läheb personalikuludeks, suur osa tegevuskuludeks ja kasumiks väga väike osa või üldse mitte. Autistide puhul on kulud veel mitmeid kordi suuremad nii personalile kui ruumide osas, ka ei saa see asutus väga suur olla, maksujõulisi autistide vanemaid lihtsalt pole palju. See oleks võimalik vaid siis, kui riik maksaks näiteks pool, ülejäänu vanemad, kuutasu peaks olema siis umbes 1000 eurot. Ma ei usu, et on väga palju autistide vanemaid, kes suudaks sellist summat maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin huvitatud, aga see peab olema väga kõrgrl tasemel ja ülimoodsa mängutoa-seikluspargi meetodil. Mul endal oli ka kunagi plaan ja lausa inimesed ka olemas kes nõus sellega tegelema, aga loogiliselt on tarvis metsikut investeeringut ja vaja väga hed projekti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Erivajadustega laste lasteaiale kehtivad eriti ranged nõuded muuseas.
Tundub mission impossible.[/tsitaat]
Mis nõuded?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tervisekaitse näiteks, koolitusluba näiteks… nõuded personalile näiteks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:34; 02.04 21:30; 03.04 13:33;
To report this post you need to login first.

Kägu kell 21:30, kas arvad, et tavalasteaias need nõuded puuduvad? Ainus suurem erinevus on see, et erivajadustega laste lasteaias peavad olema vastava haridusega spetsialistid: logopeed, eripedagoog, psühholoog. Ja rühmad on siis vastavalt kas arendusrühm, väikerühm, sobitusrühm (kõige vähem erivajadusega last arvestav variant). Kuidas aga luua lasteaeda, kus rühmas toihib olla vaid 4 või 7 last? Tundub tõesti utoopiline. Raha taha jääb kõik seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu raske puudega autist käis lasteaia tavarühmas, kus oli 20 last. Tal oli tugiisik (rahastus 50% KOV, 50%lapsevanem) kaasas. Tema oli selles rühmas ainuke puudega laps, teised olid tavalised lapsed.
Alates I klassist käib minu laps peale tunde kooli juures tegutsevas hoiurühmas, kus on umbes 10 raske puudega last´, enamikus autistid või downid. Neid valvab 2 vanemaealist kasvatajat, kellel minu teada ei ole eriharidust. Hoiurühm on rahastatud riikliku lapsehoiuteenuse rahadest ja KOV lapsehoiuteenusest.
Ma arvan, et lasteaed ainult autistidele ei ole hea mõte. Pigem võiks teha sobitusrühmad, kus 10-15 terve lapse seas on 1 -2 erivajadusega last ja kasutada maksimaalselt ära riigi ja KOV toetusi.
Eripedagoog võiks selles lasteaias olla, aga see pole tingimata vajalik. Laps võib oma rehabilitatsiooniteenused ju kätte saada ka eraldi rehaasutuses käies. Ka puudega laps käib lasteaias eelkõige mängimas, teda ei pea kogu aeg eripedagoogiliselt töötlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:29; 03.04 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tervisekaitse ütles mulle selge sõnaga, et puudega laste lasteasutusele kehtivad rangemad nõuded kõiges. Tegelen just sarnase teemaga ja seepärast tean.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 15:34; 02.04 21:30; 03.04 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tervisekaitse ütles mulle selge sõnaga, et puudega laste lasteasutusele kehtivad rangemad nõuded kõiges. Tegelen just sarnase teemaga ja seepärast tean.[/tsitaat]
Mõeldud oli eelkõige tuleohtust ja evakueerimisvõimalusi juhul, kui asutuses on liikumispuudega lapsi. Peale Haapsalu lastekodu põlengut on need nõuded tõesti rangeks muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 12:29; 03.04 13:41;
To report this post you need to login first.

Kägu 12:29 – see, et Sinu autismiga laps sai tavarühmas tugiisikuga kenasti hakkama, ei tähenda, et teised ka saavad. Nii palju, kui palju on ilmas autiste, on ilmas erinevaid autiste 🙂 Meil kasvab ka kodus üks selline ja lasteaia sobitusrühmas on veel üks teistsugune autist. Usu, on küll vaja eripedagoogi. Ja on vaja inimesi, kes oskavad, tahavad ja suudavad töötada näiteks intellektipuudega autistidega. Mina autisti emana ja peaaegu pedagoogiharidusega võin öelda, et näiteks intellektipuudega autist on minu jaoks liiga raske pähkel. Ja kui Sa seaduseid loed, siis peab küll olema eripedagoog, kui on avatud kas arendus-, väike- või sobitusrühm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas käivad autistid õunakese lasteaias. võimalik, et on tavalasteaedade juures ka sobitus- ja erirühmi. kunagi oli näiteks männikäbis selline rühm. puudega laste vanemad ei ole pidanud vähemalt 20 aastat kodus istuma. see, et last pole kuhugile panna, ei ole tallinnas-tartus küll mingi jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudlus sellistele teenustele on väga suur. Õunakese juhtkond ütles, et neil on lapsi järjekorras nii palju, et võiks veel 2 Õunakese laadest lasteaeda avada. Ei ole sugugi kerge autistlikule lapsele sobivat lasteaeda leida, koolist rääkimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minul on küsimus, et kui paljud erivajadustega laste vanemad üldse oleks nõus oma lapsi hoidu viima viiel päeval nädalas ning neid seal ka hoidma täispikka päeva?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole vastuseks, et ilmselt kõik täiskohaga töötavad autistide vanemad viiksid oma lapse pikaks päevaks ja 5 päeval järjest.
Mis aga puutub eralasteaia kontseptsiooni, siis millistest vahenditest kaetakse lastehoiu opereerimiskulud? Selge on see, et osadel peredel on lapse erivajadusest tingituna suuremad kulud meditsiinile ja kasvõi transpordile, osades peredes töötab seetõttu 1-1,5 töökohaga… selge on see, et see kuutasu ei saa olla 500, vaid pigem KOV rahastatud lasteaia tasemel, st. kuni 100 eurot/kuus. Kust aga plaanid selle vahemiku täita, millistest vahenditest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Erivajadustega laps Eralasteaed autistidele Tallinnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.