Esileht Kodunurk Eramajad, koerakaka – küsimus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Eramajad, koerakaka – küsimus

Postitas:

Küsimus eramaja omanikele, kelle prügikast on möödujale kättesaadavas kohas. Kas teid häirib, kui koerakakaga kilekott teie prügikasti visatakse?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlesin juba eelmises teemas, et jah. Korduv teema.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 11:20; 20.07 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus eramaja omanikele, kelle prügikast on möödujale kättesaadavas kohas. Kas teid häirib, kui koerakakaga kilekott teie prügikasti visatakse?

Koeraomanike puhul häirib rohkem see, kui nad lasevad eramajade piirkonnas, koertel häda igale poole teha, teiste krundil asuvate põõsaste, puude alla, muru peale ja ei korista ära. Visaku kasvõi prügikasti, kui see juhtub lähedal olema, aga ärgu jätku seda teiste mureks. Teine asi, mis osade koeraomanike puhul vahel hämmastama paneb ja kohati naljakas tundub on piilumine võõrastesse aedadesse. Samal ajal, kui koeral lastakse asjatada, vaatavad koeraomanikud pikalt üle aia või aknast sisse. Üks tuli isegi oma koeraga värava vahelt sisse, et naabriga juttu ajada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei häiri. Koeraomanikuna, kes elab eramajas, käivad mulle närvidele hoopis need situtajad, kes oma koera järelt ei korista.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi häirib, kui suvalised inimesed minu prügikasti oma koerakakat vm prügi viskavad. Kui keegi koeraga eramajade piirkonnas jalutab, siis tõenäoliselt on see inimene ise sealtkandist ja võiks oma koera kakaga kotikese enda prügikasti viia. Või kui on kaugemalt sinna sõitnud, et seal oma koera jalutada, siis võiks selle kakakoti viia lähimasse avalikku prügikasti (parklas vm). Sa ei vii ju oma piima kellegi suvalise inimese külmkappi, kui ka teaksid, et ah, uks on lahti, külmik on “kättesaadav”? Või ei lähe kellegi kompostihunnikusse oma lehti viima, sest see teiste kompostihunnik oli “kättesaadav”. See, et võõras ulatub kellegi varani, ei muuda seda vara ühiskasutatavaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult häirib!
Mul on nn prügivaba eluviis (kompost, pakendi, paber ja papp jm on sorteeritud), st olemprügi tekib väga vähe ja seetõttu on prügiveograafik pika aja tagant. Ma ise ei viska seetõttu prügikasti midagi, mis seal haisema hakkab, usse kasvatab, kuumaga vedelaks võib minna. Ja siis tuleb keegi mu väravast sisse ja viskab sinna oma koera junnid! Seda on juhtunud. Prügikast hakkas haisema ja küürima pidin seda pärast prügivedu mina. Tegelikult on seda lebra tunda siiani, see justkui sööbis sinna 🙁
Ka neid on, kes oma lemmikutel sõna otseses mõttes väravast sisse lasevad hädale tulla, kui autovärav lahti juhtub olema. Koristama ei vaevu.
Ja neid on, kes koeraga jalutades suitsu kimuvad ja siis koni heki alla või aeda viskavad.
Seegi pole meeldiv kui lastakse heki alla või värava peale koeral jalga tõsta. Praegu pole vihma olnud ja nii inetud tumedad kuivanud ojad on üle kõnnitee (meil on kõnnitee sõidutee poole kaldu tehtud). Laske koeral oma ukse ette ojatada, miks te teistele selle reostuse viite?

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 12:16; 20.07 12:21; 20.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koeraomanikuna ei viska, kõnnin kotikesega mõne ühiskondliku prügikastini või koju. Kuigi olen sellele mitmeid kordi mõelnud- kui ma oleks majaomanik, häiriks mind kindlasti junn värava taga rohkem kui prügikasti viskamine.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koerajalutajana mõtlen nii, et kui koer teeb häda, siis ma kolm kilomeetrit sitt taskus koju jalutama ei hakka, seega panen koti teel tulevasse lähimasse prügikasti. Ja kui prügikastiomanikule see mingil põhjusel ei sobi, siis ma võin sitakoti maha prügikasti ette ka visata, kui see talle peaks mingil põhjusel paremini sobima.

+5
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:18; 20.07 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus eramaja omanikele, kelle prügikast on möödujale kättesaadavas kohas. Kas teid häirib, kui koerakakaga kilekott teie prügikasti visatakse?

Koeraomanike puhul häirib rohkem see, kui nad lasevad eramajade piirkonnas, koertel häda igale poole ära teha, teiste krundil asuvate põõsaste, puude alla, muru peale ja ei korista nende järelt. Visaku prügikasti, kui see juhtub lähedal olema, aga ärgu jätku seda teiste mureks. Teine asi, mis osade koeraomanike puhul vahel hämmastama paneb ja kohati naljakas tundub on piilumine võõrastesse aedadesse. Samal ajal, kui koeral lastakse asjatada, vaatavad koeraomanikud pikalt üle aia või aknast sisse. Üks tuli isegi oma koeraga värava vahelt sisse, et naabriga juttu ajada.

Tõesti, tegigi nii?
Ei häiri, häirivad need, kes koera järgi ei korja. Teiseks – oli endalgi koer ja toppisin sita koos kilekotiga pürgikasti, hommikul olid parmud sealt pudeleid otsinud ja sitt maas laiali – tõin kodust kilekindad ja korjasin ära.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teid häirib, kui koerakakaga kilekott teie prügikasti visatakse?

Ei häiri absoluutselt.
Viska või lahtisest autoaknast sisse, kui autovärav lahti on ja mõni auto hoovis on.

Aga ma kardan, et kui sa mulle selle teoga vahele jääd ja kaikaga vastu pead saad, siis hakkab see sind üsna kiiresti häirima.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:21; 20.07 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koerajalutajana mõtlen nii, et kui koer teeb häda, siis ma kolm kilomeetrit sitt taskus koju jalutama ei hakka, seega panen koti teel tulevasse lähimasse prügikasti. Ja kui prügikastiomanikule see mingil põhjusel ei sobi, siis ma võin sita maha kasti ette ka visata, kui see talle peaks mingil põhjusel paremini sobima.

A sa pane oma aadress, me viime sulle oma sita ka maja ette. Sulle ju sobib see!
Usun, et siis saad väga kiiresti aru miks peaksid oma koera sitta kasvõi 3 km taskus kandma.

Miks peaks üldse teisele inimesele sinu koera sitt sobima? Võtsid koera, võtsid vastutuse tema järelt puhtust hoida. See aga ei tähenda, et teistele selle sita kannad.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 12:16; 20.07 12:21; 20.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isver see prügikasti teema ju alles oli. siis oli ka koerasitast juttu. nüüd jälle. jah, jube probleem, kui mingi junn kasti rändab. mis nüüd saab. pane keelumärk peale. pane kast lukku. hakka ise kõrval valvama.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:22; 20.07 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A sa pane oma aadress, me viime sulle oma sita ka maja ette. Sulle ju sobib see!
Usun, et siis saad väga kiiresti aru miks peaksid oma koera sitta kasvõi 3 km taskus kandma.

Sa ei saa vist loetud tekstist aru?

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:22; 20.07 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MITTE KELLELEGI ei meeldi ekskremendid oma prügikastis, mis küsimus see üldse on!? Kas keegi tõesti naudib seda? Selline inimene võiks endast tõesti teada anda.
Eramajaomanikud, lükake konteinerid aeda sisse, ma ei teadnud, et mõni seda üldse tänaval hoiab.
Nagu näha, peetakse seda automaatselt üldkasutatavaks.
Uskumatuid matse ikka leidub. Võtsid koera, hoolitse oma vahenditega tema väljaheidete eest.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A sa pane oma aadress, me viime sulle oma sita ka maja ette. Sulle ju sobib see!

Usun, et siis saad väga kiiresti aru miks peaksid oma koera sitta kasvõi 3 km taskus kandma.

Sa ei saa vist loetud tekstist aru?

Mina saan loetust väga hästi aru ja saan sellestki aru, et sinu jaoks on teiste vara sitata justkui elementaarne. Sama teeb välja kui ma viin oma koera sita sulle. Siis ei sobi? Aga arvad ikka, et kui sina teistele viid siis sobib, kuna sina ei viitsi oma koera sitaga õige prügikastini kõndida?

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.07 12:16; 20.07 12:21; 20.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on korralikult kotis sees, mis ei leki, siis ei häiri üldse.

Väga häirib, kui ei koristata oma koera järelt.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei häiri, kindlasti parem kui üles korjamata jäetakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult häirib!

Mul on nn prügivaba eluviis (kompost, pakendi, paber ja papp jm on sorteeritud), st olemprügi tekib väga vähe ja seetõttu on prügiveograafik pika aja tagant. Ma ise ei viska seetõttu prügikasti midagi, mis seal haisema hakkab, usse kasvatab, kuumaga vedelaks võib minna. Ja siis tuleb keegi mu väravast sisse ja viskab sinna oma koera junnid! Seda on juhtunud. Prügikast hakkas haisema ja küürima pidin seda pärast prügivedu mina. Tegelikult on seda lebra tunda siiani, see justkui sööbis sinna ????

Ka neid on, kes oma lemmikutel sõna otseses mõttes väravast sisse lasevad hädale tulla, kui autovärav lahti juhtub olema. Koristama ei vaevu.

Ja neid on, kes koeraga jalutades suitsu kimuvad ja siis koni heki alla või aeda viskavad.

Seegi pole meeldiv kui lastakse heki alla või värava peale koeral jalga tõsta. Praegu pole vihma olnud ja nii inetud tumedad kuivanud ojad on üle kõnnitee (meil on kõnnitee sõidutee poole kaldu tehtud). Laske koeral oma ukse ette ojatada, miks te teistele selle reostuse viite?

Nii palju asju ei saa üht inimest ometi häirida?! Klassika – koli siis mujale (korrusmajja, tsivilisatsioonist eemale).

Mina jälle küsiks, et miks see prügikonteiner peaks möödajalutajale kättesaadav olema? Miks see mujal n.-ö. aianurgas ei võiks olla?
Loomulikult kui see on kohe aia taga ja keegi mööda jalutab, tekib tahtmine oma sodi sinna visata. Ise tekitate ahvatlusi.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on prügikast küll tänavalt kättesaadav, aga selleks peab pingutama, sest kast ei ole vahetult aia ääres, seega peab ennast üle aia upitama ja siis sealt veel ka kasti kaane avama. Jalgväravat mul ei ole ja autovärav on automaatikaga ning alati kinni, seega aeda sisse prügi viskama ka nii lihtsalt ei saa. Meil oli just tänavaremont ja vot see ajas küll kukalt kratsima, kui leidsin oma prügikastist märgistusaerosoolvärvi tühjad pudelid. Aga vot see koerakakakott mind küll ei häiriks. Seda muidugi juhul, kui see on kenasti kinni seotud. Vähemalt 500 meetri raadiuses ei ole kindlasti mitte ühtegi avalikku prügikasti, ei tea, kas ka kaugemal neid on. Tore, et inimene oma koera järelt koristab, minu prügiveo maksumust see paar junni ei mõjuta. Aga need junnid, mis jäetakse värava taha murule ja mis niiduki alt kõigis ilmakaartes lendavad, häirivad mind küll väga.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et siis saad väga kiiresti aru miks peaksid oma koera sitta kasvõi 3 km taskus kandma.

Kas siin pole küsimus mitte rahas?

Neid spets kakakotte müüakse ka poodides, aga nad ei kasuta neid.
Nad kasutavad Maxima üliõhukesi tasuta kilekotte, kui lahtist sibulat ostes kaasa saavad. Vähemalt ma olen näinud neid samasi ka koerakaka puhul kasutatavat.

Aga need nö. sibulakotid ei pea vett, on nõrgad ja juba sibulaga koju jõudes on neil kuskil märkamatu auk sees.
ja need vaesed, kel raha õigeid kotte osta pole, muidugi ei taha selle kohe taskus lõhkeva pommiga 3km jalutada.
Ja siis halavadki, et sokutan sulle prügikasti ära.
Kus see kohe lekkima hakkab ja sina pead Kärcheriga oma kasti pidevalt pesema, sest hais on mega.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:21; 20.07 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on prügikonteiner küll hoovis sees (kuigi kohe värava kõrval aia ääres), aga kui mul on valida, kas inimene jätab oma koera väljaheite mulle aia taha vedelema või viskab selle mu prügikasti, siis ilmselgelt on prügikasti viskamine etem variant.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koerajalutajana mõtlen nii, et kui koer teeb häda, siis ma kolm kilomeetrit sitt taskus koju jalutama ei hakka, seega panen koti teel tulevasse lähimasse prügikasti. Ja kui prügikastiomanikule see mingil põhjusel ei sobi, siis ma võin sitakoti maha prügikasti ette ka visata, kui see talle peaks mingil põhjusel paremini sobima.

Miks Sa vôtsid siis omale koera, kui ei taha junn taskus käia? Selle peale oleksid pidanud enne môtlema.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 13:08; 20.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma koerajalutajana mõtlen nii, et kui koer teeb häda, siis ma kolm kilomeetrit sitt taskus koju jalutama ei hakka, seega panen koti teel tulevasse lähimasse prügikasti. Ja kui prügikastiomanikule see mingil põhjusel ei sobi, siis ma võin sitakoti maha prügikasti ette ka visata, kui see talle peaks mingil põhjusel paremini sobima.

Miks Sa vôtsid siis omale koera, kui ei taha junn taskus käia? Selle peale oleksid pidanud enne môtlema.

Miks need samad majaomanikud võtavad endale koera, et lasta tal siis üksi aias hommikust õhtuni lõuata, ma vähemalt tegelen koeraga ja käin temaga iga päev neli korda kõndimas. Ja korjan muide junnid ka ALATI ära, kord kui jäi kilekott koju, siis otsisin takjalehe, et minema toimetada junn. Või nad ei saa jalutama minna, et äkki mõni samal ajal poetab midagi nende prügikasti, peavad istuma ja valvama seda?

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 12:18; 20.07 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule küll ei meeldiks, kui minu prügikasti junnid visatakse. Tegelikult vihkan ma ülekôige neid koeri, kes lôugavad aias iga mööduja peale ja niisama ka. Samas saan aru, et ega koer süüdi pole vaid see on omaniku laiskus ja tegemata töö. Lihtsalt ei saa aru kuidas neid ennast see 24/7 haukumine ei häiri?

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 13:08; 20.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid kakjunne taskus hoiate? Mina hoian kotti näpu vahel. Mõnikord kahtegi, kui tuleb pikem jalutuskäik ja koeral kaks korda vaja hädal käia. Ja kõnningi niimoodi koju, kui vahepeal avalikku prügikasti ei kohta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on korralikult pakitud ja pannakse prügikasti, siis pole probleemi.
Aga mulle on millegipärast pakendikonteinerisse visatud (prügikastini vist üle aia küünitades ei ulatu). Mul mõlemad konteinerid seespool aeda, pakendite oma on aiale lähemal. Pakendiauto sitaseid pakendeid küll ära viima ei hakka, seega see on probleem.
Kotid peavad korralikult kinniseotud olema. Mul on olmeprügi vedu iga 28 päeva järel – seega lahtiselt lähevad need üsna räigelt haisema. Lisaks võib prügivedaja keelduda üldse konteinerit tühjendamast kui seal lahtine haisev prügi on (prügi peab olema korralikult kottidesse pakitud) – mingi hügieeniteema on neil sellega (ei taha vist oma prügiautot ära määrida).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei häiri! Olen ise koeraomanikuna korteris elades pidanud otsima neid olematuid ühiskondlikke prügikaste taga ja oma majja kolides paigaldasin spetsiaalselt prügikastile kleepsu, et sinna võivad möödujad koerakakat visata. Sama tegi mu ema. Hull asi ka, mis häirima peaks.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 15:52; 25.07 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on prügikonteiner nagunii aias see, maja taga, aga nn prügiauto tuleku eelõhtul lükkame tänavale värava taha (tavaliselt pooltäidetult), sest prügiauto käib varahommikul.
kui õhtul või enne prügiauto tulekut soovib keegi oma koera kakakotikese meie konteinerisse poetada, siis milles probleem.
Ma maksan ühtviisi linnale oma 2,56€/kuus, sõltumata sellest, kas seda prügi on 100g vähem või rohkem.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 16:56; 25.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on prügikonteiner nagunii aias see, maja taga, aga nn prügiauto tuleku eelõhtul lükkame tänavale värava taha (tavaliselt pooltäidetult), sest prügiauto käib varahommikul.
kui õhtul või enne prügiauto tulekut soovib keegi oma koera kakakotikese meie konteinerisse poetada, siis milles probleem.
Ma maksan ühtviisi linnale oma 2,56€/kuus, sõltumata sellest, kas seda prügi on 100g vähem või rohkem.

Sa pole nagu üldse teemast aru saanud. Ega junnide vastu siis ei olda sellepärast, et siis prügiarve suurem oleks, vaid ei soovita mingit haisvat kraami oma prügikasti kärbseid meelitama. Mina näiteks ei pane midagi haisvat oma prügikasti, ka oma koera junnid panen komposti, mitte prügikasti. Ja siis tuleb mingi tola, kes arvab, et võib mulle oma junnid sokutada. Ja sinusugune arvab, et asi on mingis prügiarves. Ei ole.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 11:20; 20.07 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MITTE KELLELEGI ei meeldi ekskremendid oma prügikastis, mis küsimus see üldse on!?

Minu meelest on see paratamatus, et ekskremendid prügikastis on. Kus nad siis veel olema peavad? Mul on lapsed, üks just hakkab mähkmevabaks saama ja on ka koer. Sugulasel on ema põetada. Kakased mähkmed ja koerakaka, mida linnakrundil kuhugi mujale panna pole, lähevad ikka prügikasti.

Mind ei häiri, kui keegi oma isikliku koera jalutuskäigul tekkinud pakendatud kaka (sest käega ta seda ju ei katsu, õnneks) minu prügikasti viskab. Aga kui keegi suuremat kogust fekaale minu prügikasti poetada tahab, on muidugi teine teema.

Koerakakat ma komposti ei pane. Sinna peaks ju igat julka matma hakkama, et ei haiseks ega meelitaks kärbseid ligi. Prügikast on enamusel ju kaanega, aga kaanega kiirkompostrit mul pole ja komposti ma seetõttu junne, hiiri-vareseid ligimeelitavaid toidujäänuseid jms ei pane.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 20:06; 22.07 23:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Kodunurk Eramajad, koerakaka – küsimus