Esileht Kodunurk Eramajad, koerakaka – küsimus

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Eramajad, koerakaka – küsimus

Postitas:

Sa pole nagu üldse teemast aru saanud. Ega junnide vastu siis ei olda sellepärast, et siis prügiarve suurem oleks, vaid ei soovita mingit haisvat kraami oma prügikasti kärbseid meelitama. Mina näiteks ei pane midagi haisvat oma prügikasti, ka oma koera junnid panen komposti, mitte prügikasti. Ja siis tuleb mingi tola, kes arvab, et võib mulle oma junnid sokutada. Ja sinusugune arvab, et asi on mingis prügiarves. Ei ole.

jeerum, ma üle 20 a majaomanik olnud ja pole selle aja jooksul kordagi prügikonteinerit pesnud 😀 samuti ei huvita mind absoluutselt, mis seal sees ja kas see haiseb või mitte. konteiner on majast 3-4 m eemal. suvel kaant avades haiseb küll, aga kui kaas kinni, siis pole midagi tunda.
on mõnel ikka igav elu, et niisugusel tasemel prügi sorteerida 😀

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole iial jätnud oma lapsemähkmeidki teistele (ka külas käies) prügikasti. Igasugused väljaheited haisevad ja eriti nende jaoks, kel omal selliseid olendeid, kelle väljaheiteid ladustama peab, pole.
Ja ei kujuta ette inimest, kes kunagi prügikasti ei pese, tõesti ei kujuta…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustajad ärgu muretsegu, mina oma koera junne teiste prügikastidesse ei poeta. Viingi kas oma isiklikku prügikasti või panen avalikku prügikasti, kui mõni peaks lähedal olema (ja kui lähedal on, olen mina kodust kaugel). Üldse jalutan oma koeraga linnas harva, enamasti jalutame maal, minu isiklikul maalapil ja heinamaal.

Lapse mähkmed võtan külast kaasa, kui just pererahvas ise lahkelt pakkuma ei kuku, et pangu nende prügikasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 20:06; 22.07 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellepärast ei olegi jätnud konteinerit väljaspoole aeda, kardan, et igasugu möödujad hakkavad sinna oma sodi toppima. Konteiner on vastu majaseina, sodi viskamiseks peaks hoovi sisse tulema.
Mul omal on koer ja temaga jalutades ei lase teda teda teiste inimeste aia taha hädasid tegema, kuigi see ala jääb aiast välja, peab krundiomanik hoolitsema ka selle riba eest, tundub kuidagi vale lasta oma koer sinna pissile või kakale. Õnneks on mul koolitatud koer ja teab, et teise inimese aia taha oma hädasid ei tehta, hoiab niikaua ennast tagasi kuni võsa tuleb ja ajab oma asjad sinna ära. Paksema häda korjan alati kokku ja tassin kotikest kasvõi 3km näpu otsas, teise inimese konteinerisse ei viska. Kui olen kuskil põlluvahel, siis jätan kotikese kuhugi tee äärde ootama ja tagasiteel korjan jälle ära, kui mõnda avalikuks kasutamiseks mõeldud prügikasti vastu ei tule, siis viin koju.
Mind ennast jubedalt häirib kui koeraomanikud lasevad oma kutsal küljega vastu minu aeda joosta ja aiavõrgu vahelt mulle peenrasse pissida, varsti panen sildid üles ausõna. Minu koer möödujate peale ei haugu, alguses ta küll proovis, aga koolitasin selle temast ruttu välja, nüüd ta istub inimesi nähes lihtsalt maha ja vaatab kuidas nad mööda kõnnivad. Jubedalt ajavad närvi need pitsud, kes kõige elava peale lõugama hakkavad, ilmselt tuleb varsti ühe naabriga sellel teemal vestelda. Aru ma ei saa, kas neid ennast ei häiri, et nende väike Jack Russell iga auto, inimese, kulleri, postiljoni, suvalise kassi, teise koera peale hääle ära haugub lihtsalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Kui prügikast on aia taga, aias sees häiriks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks osad inimesed arvavad, et on ainult 2 varianti: kas jätta junnid vedelema või panna võõrasse prügikasti? Ei ole. Täiesti normaalne, et koeraomanik käibki nende junnidega ja viib koju või lähimasse avalikku prügikasti. Täiesti võimalik nii pakkida, et ei häiri ja kui häirib, siis oma asi, mida teed. Siis ei lähegi kodust kaugele lihtsalt. Teiste prügikastidesse prügi panek ei ole normaalne. Ei junnid ega midagi muud ka. Elan tänaval, kus üsna palju jalutajaid – no kujutage ette, kui kõik peaksid normaalseks, et võivad oma prügi mulle visata!?!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei kujuta ette inimest, kes kunagi prügikasti ei pese, tõesti ei kujuta…

Ma ei ela küll eramajas, aga meie majas ei pese ka keegi prügikasti. Pole kuulnudki, et keegi kortermajas prügikasti peseks. Ei lähe see aga vähem haisema kui eramajade kastid, pigem rohkem, sest eramaja omanikud vaatavad ilmselt rohkem, kuidas ja mida sinna viskavad. Kusjuures meie maja prügikast haiseb ainult siis vahel kui mingi haisev prügi sees on. Peale tühjendamist hais kaob.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellepärast ei olegi jätnud konteinerit väljaspoole aeda, kardan, et igasugu möödujad hakkavad sinna oma sodi toppima. Konteiner on vastu majaseina, sodi viskamiseks peaks hoovi sisse tulema.

Mul omal on koer ja temaga jalutades ei lase teda teda teiste inimeste aia taha hädasid tegema, kuigi see ala jääb aiast välja, peab krundiomanik hoolitsema ka selle riba eest, tundub kuidagi vale lasta oma koer sinna pissile või kakale. Õnneks on mul koolitatud koer ja teab, et teise inimese aia taha oma hädasid ei tehta, hoiab niikaua ennast tagasi kuni võsa tuleb ja ajab oma asjad sinna ära. Paksema häda korjan alati kokku ja tassin kotikest kasvõi 3km näpu otsas, teise inimese konteinerisse ei viska. Kui olen kuskil põlluvahel, siis jätan kotikese kuhugi tee äärde ootama ja tagasiteel korjan jälle ära, kui mõnda avalikuks kasutamiseks mõeldud prügikasti vastu ei tule, siis viin koju.

Mind ennast jubedalt häirib kui koeraomanikud lasevad oma kutsal küljega vastu minu aeda joosta ja aiavõrgu vahelt mulle peenrasse pissida, varsti panen sildid üles ausõna. Minu koer möödujate peale ei haugu, alguses ta küll proovis, aga koolitasin selle temast ruttu välja, nüüd ta istub inimesi nähes lihtsalt maha ja vaatab kuidas nad mööda kõnnivad. Jubedalt ajavad närvi need pitsud, kes kõige elava peale lõugama hakkavad, ilmselt tuleb varsti ühe naabriga sellel teemal vestelda. Aru ma ei saa, kas neid ennast ei häiri, et nende väike Jack Russell iga auto, inimese, kulleri, postiljoni, suvalise kassi, teise koera peale hääle ära haugub lihtsalt.

Mis see koolitatud koer siis teeb kui keegi kogu koduümbruses oleva võsa täis ehitab? 🙂

/28a koeri kasvatanud ja nendega võistelnud, aga sellisele tasemele neid veel treeninud pole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 15:52; 25.07 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on mul koolitatud koer ja teab, et teise inimese aia taha oma hädasid ei tehta, hoiab niikaua ennast tagasi kuni võsa tuleb ja ajab oma asjad sinna ära. Paksema häda korjan alati kokku ja tassin kotikest kasvõi 3km näpu otsas, teise inimese konteinerisse ei viska.

sul on vist väike koer?
suurte koerte ja nn kelgukoerte puhul ei piirdu ükski jalutuskäik 3km-ga, pigem ikka miinimum 15km, kui “jalutab” temaga mõni pere eakam liige või lausa 25km, kui mõne nooremaga.
teoreetiliselt annab seda muidugi kakakotike peos teha, aga kahjuks jäävad enamike jalutajate teele ka ristmikud ja/või tulevad vastu mammad koerahuviliste põnnidega, sel juhul läheb kindlalt vaja kahte kätt: ühega hoiad koera rihmast, teisega kõvasti lisaks kaelarihmast või traksidest. (kus seni seda kakakotti hoida? )
on suur vahe, kas seisad mõne suure ristmiku ohutusaaarel nunnu toakoer süles või on sul kõrval noor hullamishuviline 40kg kaaluv koerahakatis, keda tuleb järgmise rohelise tule alguseni kitsal ohutussaarel kindlalt paigal hoida (mõnikord jääb isegi kahest käest väheseks)

kuna mul on suur koer, kelle jalutusringid on keskmiselt paarkümmend km, siis ei keela ma ka teistel koeraomanikel oma konteinerisse koera kakakoti poetamist. palju hullem on maja eest tänavalt neid junne ükshaval kokku korjata.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 16:56; 25.07 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on mul koolitatud koer ja teab, et teise inimese aia taha oma hädasid ei tehta, hoiab niikaua ennast tagasi kuni võsa tuleb ja ajab oma asjad sinna ära. Paksema häda korjan alati kokku ja tassin kotikest kasvõi 3km näpu otsas, teise inimese konteinerisse ei viska.

sul on vist väike koer?

suurte koerte ja nn kelgukoerte puhul ei piirdu ükski jalutuskäik 3km-ga, pigem ikka miinimum 15km, kui “jalutab” temaga mõni pere eakam liige või lausa 25km, kui mõne nooremaga.

teoreetiliselt annab seda muidugi kakakotike peos teha, aga kahjuks jäävad enamike jalutajate teele ka ristmikud ja/või tulevad vastu mammad koerahuviliste põnnidega, sel juhul läheb kindlalt vaja kahte kätt: ühega hoiad koera rihmast, teisega kõvasti lisaks kaelarihmast või traksidest. (kus seni seda kakakotti hoida? )

on suur vahe, kas seisad mõne suure ristmiku ohutusaaarel nunnu toakoer süles või on sul kõrval noor hullamishuviline 40kg kaaluv koerahakatis, keda tuleb järgmise rohelise tule alguseni kitsal ohutussaarel kindlalt paigal hoida (mõnikord jääb isegi kahest käest väheseks)

kuna mul on suur koer, kelle jalutusringid on keskmiselt paarkümmend km, siis ei keela ma ka teistel koeraomanikel oma konteinerisse koera kakakoti poetamist. palju hullem on maja eest tänavalt neid junne ükshaval kokku korjata.

Tore jutt ja mõte arusaadav ka, aga kas sa tõesti ei kohta oma jalutusteel 15 – 25 km jooksul ühtki avalikku prügikasti või?
Räägid suurtest ristmikest ja ohutussaartest – ilmselt on jutt üsna suure liiklusega kohtadest, kus ikka tuleb avalikke prügikaste ette tihemini kui üksainus 10 km jooksul.
Ja mis puutub koerahuvilistesse mammadesse/lastesse – no ole nüüd, mida juttu. Kõik koeraomanikud suudavad ka sõnadega inimesed oma koertest eemal hoida või ei lähe üldse rahvarohketesse kohtadesse koertega, kelle talitsemiseks läheks vaja kolme kätt.
Ja kui ka läheks – see sitakotike ei kaalu ju kilosid. Väikse näpuga hoiad kinni. Ja kui ei suuda mingis eriti keerulises olukorras, paned korraks maha.
Olen koerapidaja 20 aastat, praegu on 3 koera, just harjutan ka kutsikat linnas inimeste ja liiklusega. Pole kunagi selle peale tulnud, et eraisikute prügikastidesse oma koerte junne poetada.
Aga kui kellelgi peaks tõesti vaja olema, siis minu kasti võib panna küll.

Lisan: kui su koer juhtub kakama nt 50 meetrit enne sellist olukorda, kus sa pead teda kolme käega talitsema, siis pead ju ikka hakkama saama ka selle kotikese hoidmisega. Kui vahepeal ühtki prügikasti polegi. Nii et nagu enda harjutamise küsimus pigem. Mõnikord peadki ringi käima, kakakott näpus. Pole hullu midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Kodunurk Eramajad, koerakaka – küsimus